Kondismedlem Sponset innhold
3000m_siste_runde

Dramatikk og ny triumf for Erik Udø Pedersen på 3000 m

Toppbildet: Gulars Marius Vedvik ledet klart en runde før mål, men falt bokstavelig talt fra NM-gullet og ble disket på målstreken. Tjalves Erik Udø Pedersen har her startet opphentingen i bane 2.

Se distanseløpene fra NM her:
800 m MS-heat 1-2
800m MS-heat 3
800 m KS
3000m MS - heat 2
3000m MS - heat 2 highlights
3000m KS

Mesterskapets nettsider
Alle resultater fra NM innendørs 2015
 

3000m_opplopet.jpg
Noen meter før mål har Marius Vedvik fortsatt grep om gullet på 3000 m.

Resultater NM innendørs søndag 08.02.2015:  
 
MS 3000 m 
Plass:   Startnr:   Navn:   Klubb:   Resultat:
Heat: 1
1   100   Ola Berg Fines   Mosvik IL - Friidrett   8,41,38
2   219   Lasse Blom   Sømna IL   8,45,30
3   53   Stian Øvergaard Aarvik   Gneist,IL   8,49,37
4   217   Sverre Solligård   Svorkmo N.O.I.   8,51,20
5   187   Henrik Nordtug   Steinkjer Friidrettsklubb   8,53,18
6   190   Jens Høiås   Steinkjer Friidrettsklubb   8,54,60
7   81   Joakim Sødal   Kyrksæterøra IL   8,55,05
8   50   Espen Roll Karlsen   Gneist,IL   8,55,70
9   176   Kristian Nedregård   Spjelkavik og Omegn Friidrettskl.   8,56,01
10   178   Dag Einar Bøtun   Stavanger Friidrettsklubb   8,58,72
11   211   Trond Einar Brobakk   Strindheim il   9,10,51
Heat: 2
1   230   Erik Udø Pedersen   Tjalve, IK   8,09,04
2   180   Ørjan Grønnevig   Stavanger Friidrettsklubb   8,10,50
3   231   Hans Kristian Fløystad   Tjalve, IK   8,11,20
4   242   Okubamichael Mesfun Fissehatsion   Tjalve, IK   8,22,89
5   245   Sindre Løchting   Tjalve, IK   8,33,15
6   203   Lars Lunde   Stord IL (Allianseidrettslag)   8,33,52
7   165   Ola Sakshaug   Selsbakk IF   8,42,84
8   209   Mats Bjørgum   Strindheim il   8,44,05
9   213   Øystein Kvaal Østerbø   Strindheim il   8,44,14
10   143   Helge Langen   Rindal IL   8,45,75
11   142   Hågen Urseth   Ren-Eng, FIK   8,46,36
12   179   Håvard Lalit Øglænd   Stavanger Friidrettsklubb   8,47,18
    57   Marius Vedvik   Gular, IL   DQ:r163,2
                 
3000m_menn_maalfoto.jpg
Målfotoet det ikke ble nødvendig å finsikte pga. at Marius Vedvik falt og hindret Erik Udø Pedersen på målstreken og derfor ble disket.
 
Plasseringtotal
Plass   Startnr:   Navn:   Klubb:   Resultat:
1   230   Erik Udø Pedersen   Tjalve, IK   8,09,04
2   180   Ørjan Grønnevig   Stavanger Friidrettsklubb   8,10,50
3   231   Hans Kristian Fløystad   Tjalve, IK   8,11,20
4   242   Okubamichael Mesfun Fissehatsion   Tjalve, IK   8,22,89
5   245   Sindre Løchting   Tjalve, IK   8,33,15
6   203   Lars Lunde   Stord IL (Allianseidrettslag)   8,33,52
7   100   Ola Berg Fines   Mosvik IL - Friidrett   8,41,38
8   165   Ola Sakshaug   Selsbakk IF   8,42,84
9   209   Mats Bjørgum   Strindheim il   8,44,05
10   213   Øystein Kvaal Østerbø   Strindheim il   8,44,14
11   219   Lasse Blom   Sømna IL   8,45,30
12   143   Helge Langen   Rindal IL   8,45,75
13   142   Hågen Urseth   Ren-Eng, FIK   8,46,36
14   179   Håvard Lalit Øglænd   Stavanger Friidrettsklubb   8,47,18
15   53   Stian Øvergaard Aarvik   Gneist,IL   8,49,37
16   217   Sverre Solligård   Svorkmo N.O.I.   8,51,20
17   187   Henrik Nordtug   Steinkjer Friidrettsklubb   8,53,18
18   190   Jens Høiås   Steinkjer Friidrettsklubb   8,54,60
19   81   Joakim Sødal   Kyrksæterøra IL   8,55,05
20   50   Espen Roll Karlsen   Gneist,IL   8,55,70
21   176   Kristian Nedregård   Spjelkavik og Omegn Friidrettskl.   8,56,01
22   178   Dag Einar Bøtun   Stavanger Friidrettsklubb   8,58,72
23   211   Trond Einar Brobakk   Strindheim il   9,10,51
    57   Marius Vedvik   Gular, IL   DQ:r163,2
                 

3000m_kvinner_to_beste.jpg
De to klart best på kvinnenes 3000 m: Elisabeth Angell Bergh, Haugesund IL trakk til slutt det lengste strået foran Heidi Hestmark, Namdal løpeklubb.

KS 3000 m 
Plass:   Startnr:   Navn:   Klubb:   Resultat:
1   63   Elisabeth Angell Bergh   Haugesund Idrettslag Friidrett - gr   9,48,99
2   101   Heidi Hestmark   Namdal løpeklubb   9,49,31
3   64   Hanne Steinstø   Haugesund Idrettslag Friidrett - gr   10,03,43
4   237   Lisbeth Pedersen   Tjalve, IK   10,13,92
5   204   Anniken Amos Ruud   Strindheim il   10,23,28
6   301   Hanne Mjøen Maridal   Vollan I.K.   10,43,78
    192   Live Solheimdal   Steinkjer Friidrettsklubb   DNS
                 

800m_menn_Froskeland_i_tet.jpg
Steinkjer FIK's Roald Frøskeland tok en populær og overbevisende hjemmeseier på 800 m foran Vidar-duoen Håkom Mushom og Andreas Kramer.

MS 800 m 
Plass:   Startnr:   Navn:   Klubb:   Resultat:
Heat: 1
1   134   Magnar Fossbakken Lundberg   Ranheim IL   1,58,44
2   30   Joakim Sundgot Gustavsen   Dimna IL   1,59,19
3   263   Kristian Skage Nordlund   Trones IL   2,01,23
4   23   Svein Erik Strand Tønnesen   BUL, IL i   2,02,50
5   176   Kristian Nedregård   Spjelkavik og Omegn Friidrettsklubb   2,07,54
Heat: 2
1   71   Torbjørn Fossum Heldal   Herkules Friidrett   1,55,53
2   174   Tor Alfred Bredesen   Snøgg Friidrett   1,57,56
3   16   Marius Frøvig Schneider   BUL, IL i   1,57,69
4   49   Anders Bjørndal   Gneist,IL   1,57,78
5   278   Hauk Are Fjeld   Ullensaker/Kisa IL Friidrett   1,57,78
Heat: 3
1   195   Roald Frøskeland   Steinkjer Friidrettsklubb   1,50,15
2   292   Håkon Mushom   Vidar, Sportsklubben   1,51,45
3   287   Andreas Kramer   Vidar, Sportsklubben   1,51,82
4   279   Markus Einan   Ullensaker/Kisa IL Friidrett   1,52,01
5   157   Abdurrahman Hir   Selsbakk IF   1,53,60
6   281   Sverre Blom Breivik   Ullensaker/Kisa IL Friidrett   1,55,44
 
Plasseringtotal
Plass   Startnr:   Navn:   Klubb:   Resultat:
1   195   Roald; Frøskeland   Steinkjer Friidrettsklubb   1,50,15
2   292   Håkon Mushom   Vidar, Sportsklubben   1,51,45
3   287   Andreas Kramer   Vidar, Sportsklubben   1,51,82
4   279   Markus Einan   Ullensaker/Kisa IL Friidrett   1,52,01
5   157   Abdurrahman Hir   Selsbakk IF   1,53,60
6   281   Sverre Blom Breivik   Ullensaker/Kisa IL Friidrett   1,55,44
7   71   Torbjørn Fossum Heldal   Herkules Friidrett   1,55,53
8   174   Tor Alfred Bredesen   Snøgg Friidrett   1,57,56
9   16   Marius Frøvig Schneider   BUL, IL i   1,57,69
10   49   Anders Bjørndal   Gneist,IL   1,57,78
11   278   Hauk Are Fjeld   Ullensaker/Kisa IL Friidrett   1,57,78
12   134   Magnar Fossbakken Lundberg   Ranheim IL   1,58,44
13   30   Joakim Sundgot Gustavsen   Dimna IL   1,59,19
14   263   Kristian Skage Nordlund   Trones IL   2,01,23
15   23   Svein Erik Strand Tønnesen   BUL, IL i   2,02,50
16   176   Kristian Nedregård   Spjelkavik og Omegn Friidrettsklubb   2,07,54
                 

800m_kvinner_tre_beste.jpg
Hard kamp om gullet på kvinnenes 800 m: Hedda Hynne og Yngvild Elvemo sørget for dobbeltseier for Strindheim IL hardt presset av lørdagens 1500 m-vinner Ida Fillingsnes, Herkules Friidrett.

KS 800 m 
Plass:   Startnr:   Navn:   Klubb:   Resultat:
1   206   Hedda Hynne   Strindheim il   2,07,09
2   212   Yngvild Elvemo   Strindheim il   2,07,60
3   68   Ida Fillingsnes   Herkules Friidrett   2,07,68
4   273   Mari Drabløs   Tyrving IL   2,12,74
5   228   Christina Maria Toogood   Tjalve, IK   2,12,75
6   104   Clara Sagnes Wågan   Namsen Friidrettsforening   2,16,30
7   159   Hanna Eid   Selsbakk IF   2,16,66
8   221   Agnes Erlingsdottir   Tjalve, IK   2,21,28
9   162   Kristine Gundersen   Selsbakk IF   2,24,04