Det ble favorittseire til Steffan Repshus, Hedmark Terrengsykkel og Linda Treseng-Lien, Ullensaker CK (bilde fra Terrengstyrkeprøven i 2009) i Aktivrittet på Magnor foran Geir Treseng-Lien, Team Merida og Heidi Kjernåsen Halbakken, Elverum SK.
Rittet hadde i år totalt 155 deltakere. 71 aktive og 12 trimmere gjennomførte hele den 54 km lange traséen, mens 23 trimmere nøyde seg med en 20 km lang sykkeltur. I tillegg kjørte 49 barn en 0,5 eller 5km lang løype.
Tidligere resultater:
Aktivrittet 2009: Tok innersvingen i Aktivrittet
Aktivrittet 2010: Glåmdal-seire i Aktivrittet
Komplett deltakerliste i Aktivrittet 2011
Resultater Aktivrittet 18.06.2011:
Herrer 16 - 19 år
1
Johan Bråthen
Team Friskus
1:56:26
2
Joakim Bråthen
Team Friskus
2:16:37
Herrer 20 - 34 år
1
Ole Dalsjø
Glåmdal SK
1:47:56
2
Raymond Lishaugen
Odal Sykkelklubb
1:49:53
3
Håkon Skaraberget
Solør CK
1:51:39
4
Tor Arne Heraldsen
Fjellfoten IL
1:51:53
5
Bent Ulseth
AFSK Sykkel
1:51:54
6
Fredrik Lysakerud
Odal Sykkelklubb
1:54:54
7
Kjell Ingar Taugbøl
Magnor Aktiv
1:55:11
8
Jon Andre Johansen
Elverum Sk
1:58:13
9
Svein Andre Huatorpet
Glåmdal SK
1:58:27
10
Sigurd Bergkvist
Magnor Aktiv
2:02:31
11
Ståle Tvete
CK Øst
2:12:52
12
Mads Hammer
Grinder IL
2:15:36
13
Per Kristian Pettersen
Solør CK
2:27:29
14
Jørn Andre Stenseth
Valrosslaugen
2:36:29
15
Kjetil Hytjan
Valrosslaugen
3:04:37
Herrer 35 - 49 år
1
Steffan Repshus
Hedmark Terrengsykkel
1:42:40
2
Geir Treseng Lien
Team Merida/Nes
1:44:09
3
Terje Amundsen
Team Friskus/BOC
1:47:48
4
Tor Fredriksen
Glåmdal SK
1:47:50
5
Birger A Bråthen
Team Friskus/ Glåmdal SK
1:48:32
6
Jan Harald Bråthen
Team Friskus/BOC
1:48:51
7
Lars Hansen Møllerud
Solør CK
1:52:38
8
Knut Arne Dalsjø
Glåmdal SK
1:54:24
9
Tor Arne Østli
Ceres
1:56:13
10
Ted Sæther
Comfort
1:56:18
11
Bjarne Lie
Solør CK
1:58:09
12
Trond Aarstad
Glåmdal SK
2:00:44
13
Rune Østli
Glåmdal SK
2:02:33
14
Kristian Øksdahl
Odal Sykkelklubb
2:02:58
15
Morten Birkelund
Glåmdal SK
2:03:07
16
Bjørnar Berntzen
Kongsvinger
2:03:13
17
Sten Nymoen
Magnor
2:03:30
18
Jo Christer Frysjøenden
Norske Backer
2:04:04
19
Jostein Flata
NOTEAM
2:04:35
20
Walther Seigerud
Hedmur
2:08:24
21
Martin Bonnerud
Magnor UL
2:09:15
22
Jarle Seterlien
Magnor Aktiv
2:09:25
23
Jan Tore Hagen
Aurskog-Finstadbru SK
2:11:48
24
Per Eivind Jenssen
Odal Sykkelklubb
2:16:23
25
Bjørn Pettersen
Solør CK
2:17:27
26
Trond Erik Bråthen
Ibas BIL
2:23:07
27
Petter Støve
Comfort
2:24:02
28
Jan Roger Broen
Glåmdal SK
2:42:54
29
Jostein Snekkerhaugen
Glåmdal SK
2:42:58
30
Arve Hoddø Zahl
Elverum Sk
2:44:41
31
Jan Erik Jacobsen
Sullan BIL
2:53:49
32
Lars Løfsgård
Solør CK
2:54:56
Herrer 50 år ->
1
Rolf Lishaugen
Odal Sykkelklubb
2:03:15
2
Gjermund Mellum
Solør CK
2:03:17
3
Johnny Rognstad
Solør CK
2:03:44
4
Petter Geisner
Odal Sykkelklubb
2:03:59
5
Ole Johan Trandem
Magnor Aktiv
2:09:08
6
Steinar Lode
Kongsvinger
2:13:26
7
Bjørn Erik Ottesen
NOTEAM
2:14:03
8
Tom Kristiansen
Glåmdal SK
2:19:29
9
Erik Bråthen
Magnor
2:21:36
10
Bjørn Aastebøl
NOTEAM
2:23:11
11
Gustav Heramb
Elverum Sk
2:26:36
12
Kjell Roger Holmedahl
ASVO Bjørkelangen
2:46:00
13
John Smerud
Magnor Aktiv
2:54:24
14
Oddmund Ulvesveen
Lillehammer
3:01:46
Damer 20 - 34 år
1
Linda Kristine Bjerke
Glåmdal SK
2:18:06
2
Toril Bonnerud
Skotterud
2:34:20
Damer 35 - 49 år
1
Linda Treseng Lien
Ullensaker SK
1:58:31
2
Heidi Kjernåsen Halbakken
Elverum Sk
2:03:18
3
Wenche Steen
NOTEAM
2:10:30
4
Elisabeth Melby Hagen
Aurskog-Finstadbru SK
2:19:32
5
Hilde Bolstad
Addeco
2:42:56