Jan Jakob Verdenius vant lørdag det 23 km lange turrennet Bjørkåsen rundt hjemme på Tolga. Den tidligere storløperen var 43 sekunder foran Strindheims Audun Thonstad med Lars Engset, NTNU hakk i hæl.
Rørosingen Barbro Holden Eliassen var klart best av tre kvinnelige løpere. Totalt fullførte 22 turløpere årets første turrenn i Nord-Østerdal som i fjor ikke ble arrangert pga. kulden.
Turrennet gikk samtidig med årets første Sjusjøcup hvor drøyt 200 løpere i alderen fra 8 og oppover sprintet hver sin prolog og finale i fri teknikk ved Sætersgård Idrettsplass. Deltakelsen var her aller størst i G 12 med hele 30 løpere til start i temperatur ned mot 15 minusgrader.
Arrangøren Tolga IL Skis nettside
Resultater Bjørkåsen rundt 11.01.2014 |
|||||
M 16 til 49 år | |||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Etter | |
1 | Jan Jacob Verdenius | Tolga IL | 01:24:56 | ||
2 | Audun Thonstad | Strindheim | 01:25:40 | 00:43,5 | |
3 | Lars Engset | NTNU | 01:25:42 | 00:46,3 | |
4 | Oddvar Saanum | MVS/ Tolga IL | 01:28:45 | 03:48,4 | |
5 | Jørn Olav Dæhli | Tolga IL | 01:28:45 | 03:48,6 | |
6 | Thomas Ole Andersen | Fjell Skilag | 01:28:57 | 04:01,1 | |
7 | Odd Gundersen Sagbakken | Tolga IL | 01:29:05 | 04:09,3 | |
8 | Jonas Nyrønning | Ålen IL | 01:34:39 | 09:42,4 | |
9 | Steffen Sandem | Dino Sportsdrikke | 01:36:33 | 11:37,1 | |
10 | Asgeir Hilmarsen | Tolga IL | 01:39:23 | 14:27,2 | |
11 | Erik Fido Westgård | Tynset IF | 01:43:14 | 18:17,5 | |
K 16 - 49 år | |||||
1 | Kristin Westvold Kokvoll | Nansen, IL | 01:42:41 | ||
M 50 og eldre | |||||
1 | Ole Eliassen | Røros IL | 01:28:43 | ||
2 | Yngve Dahl | Røros IL | 01:35:19 | 06:35,6 | |
3 | Helge Tøndel | Kyrksæterøra IL | 01:39:06 | 10:22,7 | |
4 | Øyvind Tellebon | Røros IL | 01:41:13 | 12:29,2 | |
5 | Terje Hansen | Tolga IL | 01:47:35 | 18:51,2 | |
6 | Knut Brathagen | Røros IL | 01:58:00 | 29:16,1 | |
7 | Per Engebakken | Nansen, IL | 02:00:18 | 31:34,2 | |
8 | Dag Vinge | Røros IL | 02:01:56 | 33:13,2 | |
K 50 og eldre | |||||
1 | Barbro Holden Eliassen | Røros IL | 01:35:18 | ||
2 | Ledig Startnr | NOTEAM | 02:01:56 | 26:38,2 | |
Resultatliste Sjusjøcup 1 - sprint Tolga 11.01.2014: |
|||||
G 10 år | Prolog | Finale | |||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Pl | Plass |
OK | Soheil Mohammadi | Tolga IL | 02:57,0 | OK | OK |
OK | Iver Nystuen | Tylldal IL | 01:57,0 | OK | OK |
OK | Arne Galaaen | Tolga IL | 01:30,0 | OK | OK |
OK | Esten Nytrøen | Rendalen IL | 02:03,0 | OK | OK |
OK | Ørjan Nyvoll | Tolga IL | 01:54,0 | OK | OK |
OK | Erik Krogseth-Skauby | Tolga IL | 01:47,0 | OK | OK |
OK | Ove Egil Hjellødegård | Nybygda IL | 01:52,0 | OK | OK |
OK | Jørgen Kvarstad | Hamar Skiklubb | 01:38,0 | OK | OK |
J 10 år | |||||
OK | Julie Gløtvold Gullikstad | Røros IL | 02:11,0 | OK | OK |
OK | Guro Joten Søndmør | Engerdal SP.kl. | 02:04,0 | OK | OK |
OK | Andrea Sæther Verdenius | Tolga IL | 01:37,0 | OK | OK |
G 9 år | |||||
OK | Magnus Gjelten | Nansen, IL | 02:11,0 | OK | OK |
OK | Jakob Kjølle Slette | Hamar Skiklubb | 01:53,0 | OK | OK |
OK | Henning Sundet | Engerdal SP.kl. | 01:58,0 | OK | OK |
OK | Magnus Sundt | Røros IL | 02:17,0 | OK | OK |
OK | Kristian Dæhli Ryen | Tolga IL | 01:48,0 | OK | OK |
OK | Oliver Ryen Søndmør | Engerdal SP.kl. | 02:02,0 | OK | OK |
OK | David Rønningen | Nansen, IL | 02:01,0 | OK | OK |
OK | Even Leinan Lund | Tolga IL | 01:44,0 | OK | OK |
J 9 år | |||||
OK | Hanne Schjølberg | Røros IL | 02:48,0 | OK | OK |
OK | Guro Schjølberg | Tynset IF | 02:03,0 | OK | OK |
OK | Sara Hovde | MjøsSki | 02:17,0 | OK | OK |
OK | Maja Rønning | Røros IL | 02:20,0 | OK | OK |
OK | Astrid Schjølberg | Røros IL | 02:37,0 | OK | OK |
OK | Elin Møller | Røros IL | 02:42,0 | OK | OK |
G 8 år | |||||
OK | Sander Fonnås Phillips | Tynset IF | 01:58,0 | OK | OK |
OK | Henrik Wikstrøm Hilmarsen | Tolga IL | 02:38,0 | OK | OK |
OK | sigurd hollum | Røros IL | 01:57,0 | OK | OK |
OK | Mikkel Breie Nystuen | Rendalen IL | 02:21,0 | OK | OK |
J 8 år | |||||
OK | Stine Nordvold Lunde | Åslia Skilag | 03:17,0 | OK | OK |
OK | Eline Rød Feragen | Tynset IF | 03:01,0 | OK | OK |
OK | lisa sæther Verdenius | Tolga IL | 02:39,0 | OK | OK |
OK | Ida Joanne Oldertrøen | Tynset IF | 04:53,0 | OK | OK |
OK | Heidi Sugaren | Tolga IL | 02:19,0 | OK | OK |
OK | Synne Kvittum Nytrøen | Tynset IF | 02:43,0 | OK | OK |
OK | Maren Aurora Hylen | Kvikne IL | 02:24,0 | OK | OK |
OK | Tuva Lian Horten | Tylldal IL | 02:59,0 | OK | OK |
G 14 år | |||||
1 | Sondre Bjørnseth | Tynset IF | 01:10,7 | 2 | 1 |
2 | Ådne Olav Mittet Hagen | Nordbygda/Løten Ski | 01:09,0 | 1 | 2 |
3 | Jonas Lian Horten | Tylldal IL | 01:12,0 | 5 | 3 |
4 | Kristoffer Kvarstad | Hamar Skiklubb | 01:10,8 | 4 | 4 |
5 | Sigurd Rustad | Vang Skiløperforening | 01:10,8 | 3 | 5 |
6 | Simen Syversen | Hamar Skiklubb | 01:14,0 | 6 | 6 |
7 | Ole Eirik Dahl | Tynset IF | 01:15,4 | 7 | 1 |
8 | Jonas Sletli Trontveit | Vang Skiløperforening | 01:18,0 | 10 | 2 |
9 | Sigurd Skurdal | Ottestad IL | 01:15,6 | 8 | 3 |
10 | Martin Nordvold Lunde | Åslia Skilag | 01:17,0 | 9 | 4 |
11 | Even Ingolf Sollien | Hamar Skiklubb | 01:20,1 | 11 | 5 |
12 | Andreas Bjørgen | Hamar Skiklubb | 01:20,8 | 12 | 6 |
13 | Johan Storebakken | Hamar Skiklubb | 01:26,0 | 14 | 1 |
14 | Erling Sundet | Engerdal SP.kl. | 01:22,0 | 13 | 2 |
15 | Ole Østvang | Tolga IL | 02:24,0 | 16 | 3 |
16 | Johannes Wiken | Vang Skiløperforening | 01:30,0 | 15 | 4 |
J 14 år | |||||
1 | Mari Robøle Lien | Hamar Skiklubb | 01:21,0 | 1 | 1 |
2 | Ingeborg Hagen | Tynset IF | 01:22,3 | 2 | 2 |
3 | Ida Sundt | Røros IL | 01:22,8 | 3 | 3 |
4 | Stine Johansen | Åslia Skilag | 01:23,0 | 4 | 4 |
5 | Lotte Sølvsberg Noren | Hamar Skiklubb | 01:25,0 | 5 | 5 |
6 | Kari Sollid Nordvang | Tolga IL | 01:25,4 | 6 | 6 |
7 | Nora T Langerud | MjøsSki | 01:26,0 | 7 | 1 |
8 | Maren Holmsen | Hamar Skiklubb | 01:30,0 | 8 | 2 |
9 | Hanne Grøtli Svergja | Kvikne IL | 01:34,0 | 10 | 3 |
10 | Anne Elisabeth Gullikstad | Røros IL | 01:37,0 | 11 | 4 |
11 | Karoline Wardberg Høiby | Åsmarka ILTeam Sjusjøen | 01:31,0 | 9 | 5 |
G 13 år | |||||
1 | Mats Opsal | MjøsSki | 01:18,0 | 2 | 1 |
2 | Mads Fraurud | Vang Skiløperforening | 01:17,0 | 1 | 2 |
3 | Jonas Vika | MjøsSki | 01:20,0 | 3 | 3 |
4 | Gaute Kvittum Nytrøen | Tynset IF | 01:23,0 | 5 | 4 |
5 | Jørgen Harby | Brøttum ILTeam Sjusjøen | 01:24,0 | 6 | 5 |
6 | Kristian Nytrøen | Rendalen IL | 01:22,0 | 4 | 6 |
7 | Lars Ranheim Brynestad | MjøsSki | 01:25,0 | 7 | 1 |
8 | Amandus Skog | Moelven ILTeam Sjusjøen | 01:49,0 | 9 | 2 |
9 | Asgeir Espeland | Tynset IF | 01:28,0 | 8 | 3 |
J 13 år | |||||
1 | Karoline Grøtting | Hernes IL | 01:19,1 | 2 | 1 |
2 | Anna Vangen Lunåsmo | Tynset IF | 01:19,0 | 1 | 2 |
3 | Mari Hallberg Bakkestuen | Brøttum ILTeam Sjusjøen | 01:20,0 | 3 | 3 |
4 | Inga Sandvold | Tynset IF | 01:27,0 | 4 | 4 |
5 | Karen Myklebust | Vang Skiløperforening | 01:31,0 | 5 | 5 |
6 | Ingeborg Thorsheim Selmer | Tolga IL | 01:38,0 | 6 | 6 |
7 | Marte Leinan Lund | Tolga IL | 01:42,0 | 7 | 1 |
8 | Birgitte Moen | Tylldal IL | 01:45,0 | 8 | 2 |
9 | Tuva Joten Søndmør | Engerdal SP.kl. | 01:48,0 | 9 | 3 |
G 12 år | |||||
1 | Jørgen Nordvold Lunde | Åslia Skilag | 01:20,0 | 2 | 1 |
2 | Oskar Kjølle Slette | Hamar Skiklubb | 01:19,6 | 1 | 2 |
3 | jacob verdenius | Tolga IL | 01:23,3 | 4 | 3 |
4 | Jonas Hylen | Kvikne IL | 01:20,6 | 3 | 4 |
5 | Kasper Sundet | Engerdal SP.kl. | 01:23,8 | 5 | 5 |
6 | Ole-Magnus Kvernvolden | Ottestad IL | 01:24,0 | 6 | 6 |
7 | August Myrvold | Kjellmyra IL | 01:24,3 | 7 | 1 |
8 | Emil H. Streitlien | Folldal IF | 01:26,5 | 9 | 2 |
9 | Erlend Andersen | Åslia Skilag | 01:28,3 | 10 | 3 |
10 | Jørgen Schjølberg | Tynset IF | 01:30,3 | 12 | 4 |
11 | Sondre Robøle Lien | Hamar Skiklubb | 01:24,7 | 8 | 5 |
12 | Magnus M. Stensby | Hamar Skiklubb | 01:30,1 | 11 | 6 |
13 | Henrik Rønningen | Nansen, IL | 01:33,4 | 18 | 1 |
14 | Kristian Sveen | Hamar Skiklubb | 01:30,9 | 14 | 2 |
15 | Ørjan Vang | Fåset IL | 01:32,7 | 16 | 3 |
16 | Jan Christian Kjærnli | Rendalen IL | 01:30,4 | 13 | 4 |
17 | Oliver Nergaard | Åslia Skilag | 01:33,2 | 17 | 5 |
18 | Even Bordal | MjøsSki | 01:32,6 | 15 | 6 |
19 | Hermann Dromsrud Ross | Vang Skiløperforening | 01:34,5 | 20 | 1 |
20 | Lavrans Johan Fossen | Moelven IL | 01:34,3 | 19 | 2 |
21 | Ådne Ellevold | Rendalen IL | 01:35,3 | 21 | 3 |
22 | Melkior Nergaard | Åslia Skilag | 01:37,2 | 22 | 4 |
23 | Erik Schjølberg | Røros IL | 01:38,8 | 23 | 5 |
24 | Torkild Nytrøen | Rendalen IL | 01:41,0 | 24 | 6 |
25 | Sondre Westerheim | Åslia Skilag | 04:02,5 | 30 | 1 |
26 | Ola Galaaen | Tolga IL | 01:44,5 | 25 | 2 |
27 | Sigve Nyvoll | Tolga IL | 01:46,9 | 26 | 3 |
28 | Elias Flasnes | Åslia Skilag | 01:48,0 | 27 | 4 |
29 | Amund Wardberg Høiby | Åsmarka IL | 01:48,5 | 28 | 5 |
30 | Lars Kørra | Kjellmyra IL | 02:04,9 | 29 | 6 |
J 12 år | |||||
1 | Rannei Bjørklund | Mogutten IL | 01:31,8 | 1 | 1 |
2 | Ingrid Stenberg | Strandbygda IL | 01:34,7 | 2 | 2 |
3 | Silje Granli Kvam | Engerdal SP.kl. | 01:35,5 | 3 | 3 |
4 | Eline Stenvoll | Stor-Elvdal SK | 01:38,2 | 4 | 4 |
5 | Eva Christine Gullikstad | Røros IL | 01:43,7 | 5 | 5 |
6 | Kirsti Moen | Tylldal IL | 01:45,9 | 6 | 6 |
7 | Thea Næsheim Bekk | Engerdal SP.kl. | 01:51,5 | 8 | 1 |
8 | Ida Vang | Tynset IF | 01:46,2 | 7 | 2 |
9 | Thea Murvold | Stor-Elvdal SK | 02:05,8 | 10 | 3 |
10 | Gyda Westvold Hansen | Nansen, IL | 01:52,3 | 9 | 4 |
G 11 år | |||||
1 | Sebastian Rød Feragen | Tynset IF | 01:28,8 | 2 | 1 |
2 | Eirik Dæhli Ryen | Tolga IL | 01:28,4 | 1 | 2 |
3 | Krisitan Thorsheim Selmer | Tolga IL | 01:32,3 | 4 | 3 |
4 | Endre Strypet | Tolga IL | 01:31,7 | 3 | 4 |
5 | Fredrik Storås | Tynset IF | 01:35,2 | 5 | 5 |
6 | Jørn Kokkvoll | Røros IL | 01:37,5 | 6 | 6 |
7 | Jim André Sandal | Åslia Skilag | 01:47,6 | 7 | 1 |
8 | Gaute Westvold Hansen | Nansen, IL | 01:54,3 | 8 | 2 |
J 11 år | |||||
1 | Mari Grøtli Svergja | Kvikne IL | 01:35,3 | 1 | 1 |
2 | Ingeborg Østgård | Nansen, IL | 01:42,9 | 2 | 2 |
3 | Ingrid Sugaren | Tolga IL | 01:59,7 | 3 | 3 |
4 | Ida Holmberg | Nansen, IL | 02:16,8 | 4 | 4 |
G 16 år | |||||
1 | Johannes Bordal | MjøsSki | 02:34,5 | 2 | 1 |
2 | Amund Thorslund Otterstad | Vang Skiløperforening | 02:38,0 | 4 | 2 |
3 | Andreas Hylen | Tynset IF | 02:41,1 | 6 | 3 |
4 | Erlend Kvittum Nytrøen | Tynset IF | 02:34,4 | 1 | 4 |
5 | Petter Vangen Lunåsmo | Tynset IF | 02:37,0 | 3 | 5 |
6 | Jonas Strøm Scheie | Vang Skiløperforening | 02:41,0 | 5 | 6 |
7 | Sander Berntsen | MjøsSki | 02:41,2 | 7 | 1 |
8 | Marius Brandbo | Næroset ILTeam Sjusjøen | 02:42,8 | 8 | 2 |
9 | Vebjørn Hallberg Bakkestuen | Brøttum ILTeam Sjusjøen | 02:43,6 | 9 | 3 |
10 | Ole Flatebø | MjøsSki | 02:47,3 | 10 | 4 |
11 | Martin Grønvold | Stor-Elvdal SK | 02:50,5 | 11 | 5 |
12 | Esten Sørhus | Åslia Skilag | 02:51,8 | 12 | 6 |
13 | Knut Kleppo Vangen | Tynset IF | 02:54,3 | 14 | 1 |
14 | Kristoffer Nyberg | Åslia Skilag | 02:52,7 | 13 | 2 |
15 | Vemund Holm | Åslia Skilag | 02:57,0 | 15 | 3 |
16 | Per Ivar Reinemo | Hamar Skiklubb | 03:01,6 | 17 | 4 |
17 | Sebastian Vålbekk | Vaaler IF | 02:59,2 | 16 | 5 |
18 | Karsten Østberg | Vaaler IF | 03:56,1 | 18 | 6 |
J 16 år | |||||
1 | Maiken Min Midtskogen | Stor-Elvdal SK | 02:57,4 | 1 | 1 |
2 | Emma Murvold | Stor-Elvdal SK | 02:58,1 | 2 | 2 |
3 | Marte Emilsen | Nordbygda/Løten Ski | 03:03,5 | 4 | 3 |
4 | Randi Sollid Nordvang | Tolga IL | 03:02,5 | 3 | 4 |
5 | Mathilde Bangstad Bergersen | Hamar Skiklubb | 03:19,5 | 5 | 5 |
G 15 år | |||||
1 | Kristian Larsen | MjøsSki | 02:41,1 | 1 | 1 |
2 | Håkon Moen | Tynset IF | 02:42,5 | 2 | 2 |
3 | Lars-Haakon Kvernvolden | Ottestad IL | 02:45,3 | 4 | 3 |
4 | Sander Stokkli Fredriksberg | Vang Skiløperforening | 02:43,1 | 3 | 4 |
5 | Håvard Hovde | MjøsSki | 02:50,1 | 5 | 5 |
6 | Ole Martin Hjellødegård | Nybygda IL | 02:50,5 | 6 | 6 |
7 | Sigurd Ranheim Brynestad | MjøsSki | 02:50,9 | 8 | 1 |
8 | Ola Smedshammer | Tynset IF | 02:50,8 | 7 | 2 |
9 | Magnus Myrvold | Kjellmyra IL | 02:55,4 | 10 | 3 |
10 | Hauk Andreas Fossen | Moelven ILTeam Sjusjøen | 03:00,2 | 11 | 4 |
11 | Jan Erik Kørra | Kjellmyra IL | 03:02,5 | 12 | 5 |
12 | Anders Lang-Ree | Ottestad IL | 02:51,3 | 9 | 6 |
13 | Fabian Foss Budal | Byåsen IL | 03:19,9 | 18 | 1 |
14 | Henrik Getz Bergmo | Moelven ILTeam Sjusjøen | 03:05,4 | 14 | 2 |
15 | Sigurd Leren | Tolga IL | 03:07,7 | 16 | 3 |
16 | Sverre Grønvold | Stor-Elvdal SK | 03:06,1 | 15 | 4 |
17 | Magnus Fraurud | Vang Skiløperforening | 03:04,4 | 13 | 5 |
18 | Henrik Bokrudstad | Næroset ILTeam Sjusjøen | 03:14,3 | 17 | 6 |
19 | Ole Andreas Grøtting | Hernes IL | 03:25,8 | 19 | 1 |
20 | Filip Gustafsson | Moelven IL | 03:38,0 | 20 | 2 |
J 15 år | |||||
1 | Aurora Ulsaker Bjørn | Vang Skiløperforening | 03:05,4 | 1 | 1 |
2 | Guri Sandvold | Tynset IF | 03:07,6 | 2 | 2 |
3 | Tina Rusten | Brøttum ILTeam Sjusjøen | 03:13,1 | 3 | 3 |
4 | Franziska Skogsholm | Åslia Skilag | 03:16,1 | 5 | 4 |
5 | Eline Bergundhaugen | Mesnali SkilagTeam Sjusjøen | 03:14,8 | 4 | 5 |
6 | Jenny Margrethe Kant | Hernes IL | 03:22,9 | 6 | 6 |
7 | Marit Sveen | Hamar Skiklubb | 03:23,5 | 7 | 1 |
8 | Kine Storås | Tynset IF | 03:28,6 | 9 | 2 |
9 | Ida Vågsmyr Engen | Mesnali SkilagTeam Sjusjøen | 03:28,3 | 8 | 3 |
10 | Lise Hveem Krogsti | MjøsSki | 03:29,1 | 10 | 4 |
11 | Ebba Dromsrud Ross | Vang Skiløperforening | 03:58,7 | 12 | 5 |
12 | Mari Leinan Lund | Tolga IL | 03:52,9 | 11 | |
M 19/20 år | |||||
1 | Oliver Sugaren | Magnor UL | 03:34,6 | 1 | 1 |
2 | Håvard Nymoen | Tolga IL | 03:35,9 | 3 | 2 |
3 | Jon Fossum Brennmoen | Tolga IL | 03:35,5 | 2 | 3 |
4 | Tord Høisveen Nannestad | MjøsSki | 04:01,0 | 4 | 4 |
K 19/20 år | |||||
1 | Solveig Torsvik | Kvam Langrenn- og Skiskl. | 03:40,5 | 1 | 1 |
2 | Ellen Merethe Schjelderup | Alvdal IL | 03:51,1 | 3 | 2 |
3 | Anne Larsen | MjøsSki | 03:48,7 | 2 | 3 |
M 18 år | |||||
1 | MjøsSki | 03:59,7 1 | 1 | ||
K 18 år | |||||
1 | Tolga IL | 03:33,1 1 | 1 | ||
M 17 år | |||||
1 | Sigve Smedshammer | Tynset IF | 03:52,6 | 1 | 1 |
2 | Haagen Ole Fossen | Moelven ILTeam Sjusjøen | 04:43,2 | 3 | 2 |
3 | Ole Gustav Bergundhaugen | Mesnali SkilagTeam Sjusjøen | 04:31,5 | 2 | 3 |
K 17 år | |||||
1 | Kristine Fjeld | MjøsSki | 04:04,1 | 1 | 1 |
K senior | |||||
1 | Helen Margrethe Schjelderup | Alvdal IL | 05:45,7 | 1 | 1 |