Marte Pedersen fra Storgaten BIL (Hønefoss) og og Eivind Trym Wikshåland fra Bækkelaget SK var raskest på Jessheim onsdag kveld da det fjerde løpet i Vinterkarusellen på Romerike ble arrangert.
Teknisk arrangør var Ull/Kisa IL som benyttet en 7 km lang tur/retur løype fra Jessheim friidretsstadion - og det var som ventet helt snø -og isfritt i løypa.
108 deltagere fullførte det som er den siste løpskonkurransen på Romerike i 2016.
Eivind Trym Wikshåland tar seiern i G16 år i Veidekkelekene 2013. Det indikerer vel at han skulle vært i en annen aldersklasse i Vinterkarusellen (20-22 i stedet for 23-34). Han vant en enklere seier på Jessheim nå i romjula (foto: Tom Roger Johansen).
Neste løp i Vinterkarusellen:
5. løp Bjørkelangen vg skole
Arrangør: Aurskog-Høland FIL
Lørdag 7. januar kl. 14:30
Klassevis resultater lenger ned.
DE RASKESTE PÅ JESSHEIM:
Kvinner (23 deltagere | ||||
1 | Marte Pedersen | Storgaten BIL | 27:14 | |
2 | Dorte Foss | Raufoss Friidrett | 29:49 | |
3 | Trine Breen | NOTEAM | 30:23 | |
4 | Trine Torsrud | NOTEAM | 30:35 | |
5 | Camilla Raade | Team OCR Norway | 32:32 | |
Menn (85 deltagere): | ||||
1 | Eivind Trym Wikshåland | Bækkelaget SK | 23:11 | |
2 | Glen Røisgaard | Lørenskog CK | 24:11 | |
3 | Erik Forbord | 135 Luftving/Militær Femkamp | 24:12 | |
4 | Roger Thompson | Driv Idrettslag - Friidrett | 24:24 | |
5 | Eirik Rustad | Gjerdrum IL | 24:43 | |
6 | Truls Grøstad | Team Sport1 Storgata | 24:50 | |
7 | Magnus Salberg | Aurskog - Høland Friidrettslag | 25:10 | |
8 | Bjørn Tore Gullord | Lørenskog Friidrettslag | 26:28 | |
9 | Siemen Vestreng | BSF | 26:57 | |
10 | Ole Morten Korsmo | Sagli Grus AS | 27:06 |
KLASSEVIS RESULTATER:
Kvinner 20-22 | ||||
1 | Trine Torsrud | NOTEAM | 30:35 | |
Kvinner 23-34 | ||||
1 | Marte Pedersen | Storgaten BIL | 27:14 | |
2 | Trine Breen | NOTEAM | 30:23 | |
3 | Stine Holth Fjuk | NOTEAM | 37:25 | |
4 | Helene Lillekvelland | FFI BIL | 42:49 | |
Kvinner 45-49 | ||||
1 | Camilla Raade | Team OCR Norway | 32:32 | |
2 | Randi Frøyland | NOTEAM | 33:14 | |
3 | Beate Elvebakk | Røykås Racing Girls | 36:15 | |
4 | Hege Kvitting | Røykås Racing Girls | 36:57 | |
5 | Monica Nyheim | Bil Ahus | 42:44 | |
Kvinner 50-54 | ||||
1 | Dorte Foss | Raufoss Friidrett | 29:49 | |
2 | Anne Marit Arnegaard | Romerike runners team | 33:09 | |
3 | Ingjerd owren | Statsbygg Bil | 35:24 | |
4 | Mette Fjuk | Aurskog-Høland FIL | 36:06 | |
5 | Karianne Tangen | Fürst BIL | 36:28 | |
6 | Bente Holth Fjuk | NOTEAM | 36:37 | |
7 | Anita Lille-Homb | NOTEAM | fullf | |
Kvinner 55-59 | ||||
1 | Torill Bergland | Høvik JOGG | 35:33 | |
2 | Mette Tandberg | NOTEAM | fullf | |
Kvinner 60-64 | ||||
1 | Elisabeth Skaret | NOTEAM | 36:59 | |
2 | Anne Karin Brandt | Privat | fullf | |
Kvinner 65-69 | ||||
1 | Inger Berntzen | Fet Friidrettsklubb | 39:19 | |
2 | Kirsti M. Blomdal | Lørenskog Kommune BIL | 62:45 | |
Menn 12-13 | ||||
1 | Teodor Hansen | Storgaten BIL | 29:04 | |
2 | Nikolai Solum | Vidar Sportsklubben | 31:36 | |
Menn 14-15 | ||||
1 | Kristian Brenni | Privat | 28:19 | |
2 | Tage Pedersen | NOTEAM | 42:42 | |
Menn 16-17 | ||||
1 | Njål Pedersen | NOTEAM | 28:33 | |
Menn 18-19 | ||||
1 | Stig Fjelltun | NOTEAM | 32:28 | |
Menn 20-22 | ||||
1 | Marius Harsjøen | NOTEAM | 27:19 | |
2 | Markus Furseth | Ull/Kisa IL | 28:47 | |
Menn 23-34 | ||||
1 | Eivind Trym Wikshåland | Bækkelaget SK | 23:11 | |
2 | Glen Røisgaard | Lørenskog CK | 24:11 | |
3 | Erik Forbord | 135 Luftving/Militær Femkamp | 24:12 | |
4 | Eirik Rustad | Gjerdrum IL | 24:43 | |
5 | Truls Grøstad | Team Sport1 Storgata | 24:50 | |
6 | Magnus Salberg | Aurskog - Høland Friidrettslag | 25:10 | |
7 | Siemen Vestreng | BSF | 26:57 | |
8 | Anders Brenna | Extra Lørenfallet | 27:20 | |
9 | Andres Gulliksrud | Team Bjerkrheim | 27:52 | |
10 | Tobias Lillekvelland | FFI BIL | 29:25 | |
11 | Vegard Breen | NOTEAM | 29:44 | |
12 | Alf-Marius Sæther | Høland IL | 30:18 | |
13 | Dan Patric Sammerud | Team Bjerkrheim | 37:00 | |
Menn 35-39 | ||||
1 | Øistein Olsen | Lørenskog Friidrettslag | 27:45 | |
2 | Øyvind Raaen | Iss Catering | 28:10 | |
3 | Steinar Lund | Bjørkelangen SF | 28:49 | |
4 | Magnus Søby Markhus | Høland IL | 31:09 | |
5 | Stian Svendsen | Høland IL | 31:13 | |
Menn 40-44 | ||||
1 | Roger Thompson | Driv Idrettslag - Friidrett | 24:24 | |
2 | Ole Morten Korsmo | Sagli Grus AS | 27:06 | |
3 | Rune Holmen | Halmsås og Omegn Skilag | 28:07 | |
4 | Tim Roar Fauske | Team OCR Norway | 29:17 | |
5 | Per Ivar Hoelsengen | Raumnes & Årnes IL | 30:36 | |
6 | Simen Markhus | Lundersæter IL | 31:35 | |
7 | Steinar Wølner | NOTEAM | 32:21 | |
8 | Thomas Brenni | Romerike Ultraløperklubb | 33:27 | |
9 | Christian Andersen | Team Andersen | 33:41 | |
Menn 45-49 | ||||
1 | Vidar Fjelltun | Romerike runners team | 30:43 | |
2 | Terje Fredriksen | Privat | 30:44 | |
3 | Steinar Kilde | Stovnerkameratene | 31:23 | |
4 | Raymond Røren Pedersen | NOTEAM | 31:50 | |
5 | Per Dag Kolseth | NOTEAM | fullf | |
Menn 50-54 | ||||
1 | Bjørn Tore Gullord | Lørenskog Friidrettslag | 26:28 | |
2 | Steinar Lien | Oppegård IL | 29:13 | |
3 | Knut Ove Woldvik | Kløfta IL | 35:34 | |
4 | Oddbjørn Homstvedt | NOTEAM | fullf | |
4 | Per Erik Tangen | Fürst BIL | fullf | |
Menn 55-59 | ||||
1 | Sturla Throndsen | Ull/Kisa IL | 27:45 | |
2 | Torbjørn Torbjørnsen | NOTEAM | 30:11 | |
3 | Tor-Henning Lindhart | NOTEAM | 31:40 | |
4 | Øyvind Huse | NOTEAM | 33:17 | |
5 | Ole Solberg | NOTEAM | 33:47 | |
6 | Dag Sundet | Nittedal IL | 35:13 | |
7 | Knut Engen | Nes O-lag | 36:18 | |
8 | Kjell Martinsen | Skedsmo Kommune | fullf | |
8 | Kåre Svensson | UIO BIL | fullf | |
Menn 60-64 | ||||
1 | Steinar Skaar | Løpsklubben 1814 BIL | 29:23 | |
2 | Sigmund Jensen | Romerike runners team | 30:30 | |
3 | Geir Engesæter | Bring | 31:48 | |
4 | Stein T Dahl | Elixia | 32:12 | |
5 | Gaute Bakken | NOTEAM | 33:40 | |
6 | Jahn Bakke | Sats | 34:04 | |
7 | Marino Jon Øien | BILpost | 34:38 | |
8 | Ketil Stølen | SINTEF | 34:48 | |
9 | Ove Aastorp | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 35:19 | |
10 | Yngvar Kirkerud | Høybråten og Stovner IL - Friidr | 36:22 | |
11 | Thor Larsen | NOTEAM | fullf | |
Menn 65-69 | ||||
1 | Bjørn Lauglo | Stovnerkameratene | 29:13 | |
2 | Leif Arne Lundhagen | S. Høland | 33:43 | |
3 | Rolf Meek | Romerike Friidrett | 33:53 | |
4 | Arne Langseth | Aurskog - Høland Friidrettslag - | 34:43 | |
5 | Sigurd Steensæth | NOTEAM | 38:14 | |
6 | Gunnar Fredrik Aasgaard | Lørenskog FIL / Kommune BIL | fullf | |
6 | Ivar Egberg | Blaker IL | fullf | |
6 | Vidar Sørum | Romerike runners team | fullf | |
6 | Asbjørn Ringstad | Lørenskog FIL | fullf | |
6 | Alf-Steinar Lamo | RRT | fullf | |
Menn 70-74 | ||||
1 | Kjell Jonhaugen | Nittedal IL | 31:44 | |
2 | Arne Ingelsrud | Oslo Sporveier | 35:30 | |
3 | Vidar Rognerud | Raumnes&Årnes | 37:16 | |
4 | Bror Smedsrud | Hadeland Friidrett | 38:05 | |
5 | Gunnar Lauritz Pedersen | Lørenskog Friidrettslag | 38:53 | |
6 | Ole Jonny Sørensen | Hadeland Friidrettsklubb | 39:49 | |
Menn 75-79 | ||||
1 | Petter Kildal | Haga IF | 39:18 | |
2 | Henning Høgheim | Ull/Kisa | 43:30 | |
3 | Per O. Anthonsen | Nittedal IL | 44:05 | |
4 | Lyder Alnes | Lørenskog Kommune BIL | 49:18 |