Simen Østensen, Fossum IF vant 10 km klassisk på Gåsbu ti sekunder foran Håvard Solås Taugbøl, Lillehammer Skiklub/Team Coop Talent. Vetle Thyli, Raufoss IL fulgte ytterligere sju sekunder bak på 3. plass. Barbro Kvåle, Lillehammer Skiklub/Team Coop Talent vant kvinnenes 5 km bare ett sekund foran Tuva Toftdal Staver, IL Heming/Team NTNU.
Nes-tvillingene Tiril og Lotta Udnæs Weng fikk regisrtert akkurat samme tid som vinnere i K18, mens Peter Stakston, Søre Ål IL var dagens mest suverene vinner med 45 sekunders margin til andremann i M17. Se forøvrig oversikten over de beste i hver klasse under bildene!
Det var rekordoppslutning med 681 påmeldte og 583 fullførende i Gåsburennet som ble avviklet i klassisk teknikk for alle klasser.
Bildet: Simen Østensen på veg mot seier på Gåsbu Langrennseneter fredag. (Foto: Stein Arne Negård)
KLIKK PÅ BILDET FOR STØRRE UTGAVE!
Det var tett med folk på stadion og tett tåke i lufta under årets rekordstore Gåsburenn.
Tour de Hedmarken 2013 på kondis.no:
Forhåndsomtale: Fire renn i årets Tour de Hedmarken
HA-sprinten: Tour de Hedmarken i gang på Gåsbu
Ottestadrennet: Tour-suksess på Hedmarken
Gåsburennet: Nær 700 påmeldte i Gåsburennet
Tour de Hedmarkens nettsider
Vang Skiløperforenings nettsider
Alle resultater fra Gåsburennet 2013
Galleri med 402 bilder fra senior, junior og K/G 15/16
ALLE FOTO: STEIN ARNE NEGÅRDVinnner KS: Barbro Kvåle, Lillehammer Skiklub/Team Coop Talent. (Foto: Stein Arne Negård)
2. plass i MS: Håvard Solås Taugbøl, Lillehammer Skiklub /Team Coop Talent.
3. plass i MS: Vetle Thyli, Raufoss IL.
2. plass i KS: Tuva Toftdal Staver, IL Heming Ski/Team NTNU.
3. plass i KS: Solfrid Braathen, Høybråten og Stovner IL /Team Bolig.
Vinner M19/20 år: Johan Hoel, Åsen IL.
Vinner M18 år: Mattis Stenshagen, NTG-L/Follebu SK.
Vinner 17 år: Peter Stakston, NTG-L/Søre Ål IL (183).
Vinner K19-20 år: Magni Smedås, MVS/ Nansen IL.
Vinner K18: Tiril (og Lotta) Udnæs Weng, NTG-L/Nes Ski.
Vinner K17: Marte Mæhlum Johansen, NTG-L/Østre Toten Skilag.
De beste i Gåsburennet 27.12.2013: |
|||
M senior | |||
Plass | Navn | Klubb | Tid |
1 | Østensen,Simen Håkon | Fossum IF | 24:06 + 00:00 |
2 | Taugbøl,Håvard Solås | Lillehammer Skiklub / Team Coop Talent | 24:16 + 00:10 |
3 | Thyli,Vetle | Raufoss IL | 24:23 + 00:17 |
4 | Westgaard,Markus Johansen | Trøsken IL / Team Jobzone | 24:38 + 00:32 |
5 | Nyeng,Emil | Ringebu/Fåvang SK /Team Veidekke Innlandet | 24:43 + 00:37 |
6 | Bakken,Timo Andre | Konnerud IL / Team Veidekke Innlandet | 24:46 + 00:40 |
7 | Bakke,Henrik | Lyn Ski - Ski | 24:53 + 00:47 |
8 | Nilsen,Gjermund | Gran IL / Team Hadeland | 25:05 + 00:59 |
9 | Skinstad,Petter Soleng | Vind IL / Team Veidekke Innlandet | 25:17 + 01:11 |
10 | Dammen,Kjetil Hagtvedt | Rustad IL | 25:25 + 01:19 |
K senior | |||
Plass | Navn | Klubb | Tid |
1 | Kvåle,Barbro | Lillehammer Skiklub / Team Coop Talent | 13:14 + 00:00 |
2 | Staver,Tuva Toftdahl | Heming IL - Ski / Team NTNU | 13:15 + 00:01 |
3 | Braathen,Solfrid | Høybråten og Stovner IL / Team Bolig | 13:38 + 00:24 |
4 | Landheim,Hilde Losgård | Lillehammer Skiklub / Team Coop Talent | 13:46 + 00:32 |
5 | Granrud,Britt Thorshaug | Nansen IL / Team Veidekke Innlandet | 13:48 + 00:34 |
J 11 år | |||
Plass | Navn | Klubb | Tid |
1 | Axelsson,Emma | Oppegård IL | 09:31 + 00:00 |
2 | Kvamme,Kristine | Vegårshei IL | 09:49 + 00:18 |
3 | Elvestad,Mari Haugenes | Skarphedin IL | 10:19 + 00:48 |
J 12 år | |||
Plass | Navn | Klubb | Tid |
1 | Foss,Marthe Sofie L | Varde IL | 09:27 + 00:00 |
2 | Slåen,Marie | Tormod Skilag | 10:11 + 00:44 |
3 | Gravdahl,Ellen | Raufoss IL | 10:16 + 00:49 |
J 13 år | |||
Plass | Navn | Klubb | Tid |
1 | Krüger,Carlotta Kim | Gjøvik SK | 11:27 + 00:00 |
2 | Sveen,Carina | Strandbygda IL | 11:54 + 00:27 |
3 | Grøtting,Karoline | Hernes IL | 12:25 + 00:58 |
J 14 år | |||
Plass | Navn | Klubb | Tid |
1 | Wang,Ane Grøtan | Haslum IL | 11:27 + 00:00 |
2 | Stubrud,Hege Lindvik | Søre Ål IL | 11:45 + 00:18 |
3 | Slåen,Anna | Tormod Skilag | 11:57 + 00:30 |
3 | Dengerud,Karianne Olsvik | Kjelsås IL - ski | 11:57 + 00:30 |
J 15 år | |||
Plass | Navn | Klubb | Tid |
1 | Stakston,Sigrid | Søre Ål IL | 15:37 + 00:00 |
2 | Ahlsand,Ingvil | Kjelsås IL - ski | 15:56 + 00:19 |
3 | Bjørn,Aurora Ulsaker | Vang Skiløperforening | 16:09 + 00:32 |
J 16 år | |||
Plass | Navn | Klubb | Tid |
1 | Myhrvold,Mathilde | Vind IL | 15:39 + 00:00 |
2 | Korslund,Martine | Roterud IL | 15:44 + 00:05 |
3 | Nordlunde,Mari | Follebu SK | 15:47 + 00:08 |
K 17 år | |||
Plass | Navn | Klubb | Tid |
1 | Johansen,Marte Mæhlum | NTG-L/ Østre Toten Skilag | 14:22 + 00:00 |
2 | Harviken,Johanne Hauge | NTG-L/ Strandbygda IL | 15:01 + 00:39 |
3 | Karsrud,Kristine Alm | Raufoss IL / Gjøvik/Toten Langrenn | 15:15 + 00:53 |
K 18 år | |||
Plass | Navn | Klubb | Tid |
1 | Weng,Lotta Udnes | NTG-L/ Nes Ski | 14:13 + 00:00 |
1 | Weng,Tiril Udnes | NTG-L/ Nes Ski | 14:13 + 00:00 |
3 | Ous,Amalie Håkonsen | NTG-L/ Nes Ski | 14:27 + 00:14 |
K 19/20 år | |||
Plass | Navn | Klubb | Tid |
1 | Smedås,Magni | MVS/ Nansen IL | 14:14 + 00:00 |
2 | Ahlsand,Selma | Kjelsås IL - ski / Team Kollen | 14:19 + 00:05 |
3 | Kant,Anna Emilie | NTG-L/ Hernes IL | 14:30 + 00:16 |
G 11 år | |||
Plass | Navn | Klubb | Tid |
1 | Jevanord,Henrik | Moelven IL | 09:42 + 00:00 |
1 | Lindmoen,Eirik Bueno | Raufoss IL | 09:42 + 00:00 |
3 | Wang,Ask Grøtan | Haslum IL | 09:46 + 00:04 |
G 12 år | |||
Plass | Navn | Klubb | Tid |
1 | Brguljak,Danis | Årvoll IL | 08:38 + 00:00 |
2 | Hammerstad,Brage Buseth | Haslum IL | 08:42 + 00:04 |
3 | Nordaas,Audun | Strandbygda IL | 08:55 + 00:17 |
G 13 år | |||
Plass | Navn | Klubb | Tid |
1 | Kvam,Håvard | Kolbukameratene IL | 10:59 + 00:00 |
2 | Stokke,Vegard | Bækkelagets SK | 11:15 + 00:16 |
3 | Opsal,Mats | MjøsSki | 11:38 + 00:39 |
G 14 år | |||
Plass | Navn | Klubb | Tid |
1 | Øiseth,Simen F | Fet SK | 10:17 + 00:00 |
2 | Karsrud,Kristoffer Alm | Raufoss IL | 10:25 + 00:08 |
3 | Myhr,Petter | Vallset IL | 10:38 + 00:21 |
G 15 år | |||
Plass | Navn | Klubb | Tid |
1 | Sperstad,Albert | Bærums Skiklub | 13:50 + 00:00 |
2 | Larsen,Kristian | MjøsSki | 14:13 + 00:23 |
3 | Brynestad,Sigurd Ranheim | MjøsSki | 14:28 + 00:38 |
G 16 år | |||
Plass | Navn | Klubb | Tid |
1 | Lippert,Jørgen | Trøsken IL | 13:13 + 00:00 |
2 | Sørensen,Lars | Rustad IL | 13:37 + 00:24 |
3 | Breivik,Eirik Langedal | Koll IL | 13:39 + 00:26 |
M 17 år | |||
Plass | Navn | Klubb | Tid |
1 | Stakston,Petter | NTG-L/ Søre Ål IL | 26:25 + 00:00 |
2 | Hoel,Amund | Frogner IL | 27:10 + 00:45 |
3 | Skinstad,Mårten Soleng | NTG-L/ Vind IL | 27:17 + 00:52 |
M 18 år | |||
Plass | Navn | Klubb | Tid |
1 | Stenshagen,Mattis | NTG-L/ Follebu SK | 25:25 + 00:00 |
2 | Slettom,Sjur | NTG-L/ Lom IL | 26:10 + 00:45 |
2 | Aurland,Joachim | NTG-L/ Kjellmyra IL / Team Solør Ski | 26:10 + 00:45 |
M 19/20 år | |||
Plass | Navn | Klubb | Tid |
1 | Hoel,Johan | Åsen IL | 24:20 + 00:00 |
2 | Reistad,Petter | Bærums Verk IF | 24:21 + 00:01 |
3 | Hippe,Even Sæteren | Lillehammer Skiklub | 24:58 + 00:38 |
FH M senior | |||
Plass | Navn | Klubb | Tid |
1 | Hulleberg,Morten | MjøsSki | 12:00 + 00:00 |
.