Tre mann i tet utfra start. Uriga Buta, Haugesulnd IL og bak ham Jens Kortner, Herkules og Frew Zenebe Brkineh, Sandnes IL Alle foto: Ingolf Dale
Plass | Navn | Klubb | Tid |
1 | Urige Buta | Haugesund IL Friidrett | 0:24:09 |
2 | Frew Zenebe Brkineh | Sandnes IL | 0:24:52 |
3 | Lars Jonassen Føyen | Stord IL | 0:25:55 |
4 | Jakob Ingebrigtsen | Sandnes Idrettslag | 0:25:59 |
5 | Gunnar Osmundsen | IL Skjalg | 0:26:00 |
6 | Simen Bergseth | IL Skjalg | 0:26:06 |
7 | Trond Arne Rugland | Spirit Stavanger FIK | 0:26:32 |
8 | Håvard Øglænd | 0:26:34 | |
9 | Martin Hefre Johnsen | skjalg | 0:26:54 |
10 | Tom Ole Dalsrud | 0:27:01 |
Plass | Navn | Klubb | Tid |
1 | Vienna Dahle | Skjalg IL | 0:29:44 |
2 | Hanne Steinstø | Haugesund Idrettslag. friidrett | 0:30:22 |
3 | Camilla Ziesler | Sandnes idrettslag | 0:31:05 |
4 | Elise Hay Opsahl | GTI | 0:31:20 |
5 | Kari-Anne Veen | Skjalg | 0:31:31 |
6 | Veronica Plener | Team Tokki Mokki | 0:32:31 |
7 | Ida Tjørsvaag | Spirit - Stavanger Friidrett | 0:32:36 |
8 | Christine Sekkesæter | Skjalg il | 0:32:49 |
9 | Marianne R Stensletten | 0:33:36 | |
10 | Birgit Kverneland | 0:33:52 |
Hovedfeltet med fra venstre: Simen Bergseth, Skjalg blir nr. 6 med 26:06, Gunnar Osmundsen, (1454) blir nr. 5 med 26:00, i oransj Marius Skeide Ruth, Spirit Stavanger Friidrettsklubb blir nr. 19 med 28:27 og Trond Arne Rugland, Spirit Stavanger Friidrettsklubb (1807) blir nr. 7.
Bård O Håland leder an lenger bak.
Burige Uta har lagt alle bak seg og løper inn til seier på tiden
Joakim Ingebrigtsen, Sandnes Idrettslag blir nr.4 totalt med 25:59 Jakob har som mål å bli best i familien, da må hanm bli bedre enn bror Henrik Ingebrigtsen
Trond Arne Rugland, Spirit Stavanger FIK blir nr.7 med 26:32
Dag Øxnevad, Skjalg vinner klasse 50-54 år på 28:43
Eirik Dalva Skaale, Gti Stavanger (1449) blir nr.3 i klasse 35-39 år med 30:00 og Ørjan Huus (1880) som løp på 29:55 og dermed ble nr.2 i 40-44 år.
Espen Albertsen, IL SKjalg løper i mål på 28:36
Marianne R. Stensletten 33:36 blir nr. 9 av kvinnene og nr.2 i klasse 20-34 år
Oalv Kvernenes, IL SKjalg vinner klasse 65-69 år med 35:12
Trygve Finnesand koser seg med drikke i det flotte sommerværet.