179 BILDER FRA ALLE DISTANSELØPENE PÅ HAMAR 18.05
Mye dreide seg om Team Ingebrigtsen før onsdagens nasjonale sesongåpning med Norsk Tipping - Norwegian Grand Prix på Børstad Idrettspark på Hamar - og det gjorde det også underveis. Henrik stilte på 3000 m med hele 37 løpere fordelt på to heat og vant på 7.54,32. Her løp også Snore Holtan Løken godt under åtte minutter.
På 800 m var Filip Ingebrigtsen eneste løper under 1.50 på 1.48,53 med FIK Ren-Engs Emil Oustad som nærmeste utfordrer. Lillebror Jakob Ingebrigtsen ble 7. mann på distansen med 1.52.05.
På kvinnesiden ble det en klar seier på 1500 m til Ingebrigtsens-gutta lagvenninne Camilla Ziesler på 4.34,02. Mariann Roe fra IL Skarphedin stakk av med seieren på 3000 m etter en spennende tvekamp med Stine Wangberg fra Varteig IL.
Det andre Norwegian Grand Prix på Hamar ble arragert av Hedmark Friidrettskrets og klubbene Hamar IL og FIK Orion og gikk i litt vind og ca. 15 grader. Mange av de beste lokale løperne fikk vist seg oredentlig fram på hjemmebane med FIK Orions Sigurd Ruud Skjeseth som den beste på distanseløpene ved siden av klubbens supersprinter Jonathna Quarcoo som stakk av med seieren på 100 m.
Stevnets bestemannspremier gikk forøvrig til Henrik Ingebrigtsen for hans 3000 m og IK Tyrvings Helene Rønningen som vant 200 m på 23,83.
Stevnets nettsider
Alle resultater
Resultater Norsk Tipping - Norwegian Grand Prix - Hamar 18.05.2016 | ||||
Arrangert av: Hedmark Friidrettskrets, Hamar IL og FIK Orion | ||||
Kvinner 1500 m | ||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: |
1 | 105 | Camilla Ziesler | Sandnes IL | 4,34,02 |
2 | 6 | Helena Siltberg | BUL, IL i | 4,37,82 |
3 | 156 | Caroline Foss Høistad | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 4,40,72 |
4 | 1 | Christine Næss | Asker Sk. Friidrett | 4,43,89 |
5 | 113 | Vilde Nilsen Oppberget | Skarphedin, Idrettslaget | 4,56,94 |
Hele feltet på kvinnenes 1500 m samlet på første runde.
Camilla Ziesler fra Sandnes tok kveldens første dianseseier med klar margin påå 4.34,02
Kvinner 3000 m | ||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: |
1 | 112 | Mariann Roe | Skarphedin, Idrettslaget | 9,49,18 |
2 | 175 | Stine Wangberg | Varteig IL | 9,49,78 |
3 | 65 | Hanne Mjøen Maridal | Lillehammer IF | 10,09,77 |
4 | 43 | Ingeborg Kristine Lind | Gular, IL | 10,13,01 |
5 | 5 | Hedvig Røsberg Gjerde | BUL, IL i | 11,04,36 |
Kveldens felt på kvinnenes 3000 m telte fem løpere.
Mariann Roe fra IL Skarphedin og Stine Wangberg fra Varteig IL fulgte hverandre som skygger alle de sju og en halv rundene på Børstad, og til slutt var det Roe som trakk det lengste strået med 6/10 sekunder på 9.49,18.
Menn 800 m, A heat | ||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: |
1 | 106 | Filip Ingebrigtsen | Sandnes IL | 1,48,53 |
2 | 99 | Emil Oustad | Ren-Eng, FIK | 1,50,80 |
3 | 189 | Markus Einan | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 1,50,96 |
4 | 129 | Edvard Kamperud Nygaard | Tjalve, IK | 1,51,23 |
5 | 163 | Sverre Blom Breivik | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 1,51,61 |
6 | 162 | Sigurd Blom Breivik | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 1,51,67 |
7 | 109 | Jakob Ingebrigtsen | Sandnes IL | 1,52,05 |
8 | 47 | Sondre Dingsør | Gular, IL | 1,53,14 |
9 | 199 | Hauk Are Fjeld | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 1,53,35 |
10 | 164 | Terje Snarby | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 1,53,49 |
200 | Håkon Solli Henriksen | Nittedal IL | DNF | |
Fokuserte 800 m-løpere på start i A-heatet.
Fartsholderen Håkon Håkon Solli Henriksen fra Nittedal IL har gjort jobben på den første runden, og Filip Ingebrigtsen, Sandenes IL har en god luke til resten av feltet.
Med 1.48,53 var Fillip over tre skunder foran nærmeste konkurrent.
Emil Oustad, FIK Ren-Eng (99) var toneangivende bak suveren Filip Ingebrigtsen og sikret seg 2. plassen foran Ull/Kisa ILs Markus Einan (189) og IK Tjalves Edvard Kamperud Nygaard.
Menn 800 m, B heat | ||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: |
1 | 135 | Mathias Berntzen Engevik | Tjalve, IK | 1,52,53 |
2 | 79 | Sondre Juven | Nesbyen IL Friidrett | 1,53,41 |
3 | 48 | Thomas M Heggøy | Gular, IL | 1,53,88 |
4 | 146 | Didrik Hexeberg Warlo | Tyrving IL | 1,54,85 |
5 | 195 | Sander Berrefjord | Tyrving IL | 1,54,88 |
6 | 96 | Trygve Feidje Mjelde | Osterøy IL | 1,55,22 |
7 | 42 | Alexander Yosef Tesfamariam | Gular, IL | 1,56,99 |
8 | 117 | Tor Alfred Bredesen | Snøgg Friidrett | 1,57,67 |
9 | 35 | Anders Bjørndal | Gneist,IL | 1,58,45 |
155 | Torsten Bergh Moss | Tønsberg Friidrettsklubb | DNF | |
Mathias Berntzen Engevik fra IK Tjalve (135) vant B-heatet på 1.52,53.
Menn 800 m, C heat | ||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: |
1 | 50 | Vebjørn Borge | Gular, IL | 1,58,34 |
2 | 82 | Abdirahim Dahir | Norna-Salhus IL | 1,58,84 |
3 | 159 | Henrik Hanssen | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 1,59,16 |
4 | 160 | Johan Sebastian Steenfat Evensen | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 2,00,42 |
5 | 63 | Arek Zielinkiewicz | Lillehammer IF | 2,03,57 |
6 | 177 | Einar Haakon Christian Rose | Vidar, Sportsklubben | 2,08,27 |
7 | 23 | Simen Syversen | FIK Orion | 2,11,90 |
174 | Tom Skjæråsen | Varegg Fleridrett | DNF | |
Vebjørn Borge, IL Gular (50) i tet underveis og i mål i C-heatet på 800 m.
Menn 3000 m, A heat | ||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: |
1 | 107 | Henrik Ingebrigtsen | Sandnes IL | 7,54,32 |
2 | 140 | Snorre Holtan Løken | Tjalve, IK | 7,56,09 |
3 | 128 | Awet Nftalem Kibrab | Tjalve, IK | 8,01,95 |
4 | 192 | Sindre Buraas | Ready | 8,03,73 |
5 | 130 | Erik Udø Pedersen | Tjalve, IK | 8,04,51 |
6 | 22 | Sigurd Ruud Skjeseth | FIK Orion | 8,06,14 |
7 | 127 | Asbjørn Ellefsen Persen | Tjalve, IK | 8,06,17 |
8 | 139 | Sindre Løchting | Tjalve, IK | 8,06,40 |
9 | 119 | Tom Erling Kårbø | Stord IL (Allianseidrettslag) | 8,06,82 |
10 | 104 | Bjørnar Ustad Kristensen | Sandnes IL | 8,22,38 |
11 | 142 | Thomas Jefferson Byrkjeland | Tjalve, IK | 8,23,85 |
12 | 173 | Halfdan-Emil Færø | Varegg Fleridrett | 8,34,20 |
13 | 138 | Senay Amlesom Fissehatsion | Tjalve, IK | 8,34,21 |
14 | 37 | Jens Larsen Åstveit | Gneist,IL | 8,42,04 |
15 | 197 | Jonatan Fridolfsson | SVERIGE | 8,46,08 |
16 | 53 | Ole Mikal Tørsdal | Haugesund Idrettslag Friidrett - gr | 8,53,92 |
184 | Bartosz Kotlowski | POLEN | DNF | |
A-heatet på 3000 m for menn bestod av 17 skarpskodde løpere med polske Bartosz Kotlowski (184) som fartsholder.
Midtvegs i løpet skilte seks mann, fire Tjalveløpere og Sandnes' Henrik Ingebrigtsen og Readys Sindre Buraas seg ut.
Pulja rett bak bestod av Sigurd Ruud Skjeseth, FIK Orion (22), Asbjørn Ellefsen Persen, IK Tjalve (127) og Tom Erling Kårbø, Stord IL.
Da klokka ringte satte Henrik Ingebrigtsen inn turboen, men IK Tjalves Snorre Holtan Løken fulgte foreløpig godt med.
Men på oppløpet var det ingen tvil om hvem som var sjefen og storebror Ingebrigstsen vant med halvannets sekunds margin på 7. 54,32.
FIK Orion Sigurd Ruud Skjeseth imponerte på hjemmebane og forbedret sin personlige bestenotering med 20 sekunder til 8.06,14 da han spurtbesiret Asbjørn Ellefsen Persen (127) og Sindre Løchting og tok 6. plassen i det sterke feltet.
Menn 3000 m, B heat | ||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: |
1 | 201 | Anders Sørernsen | Tjalve, IK | 8,38,02 |
2 | 169 | Hussein Ibrahim | SVERIGE | 8,38,26 |
3 | 21 | Petter Myhr | FIK Orion | 8,38,75 |
4 | 52 | Mats Hauge | Haugesund Idrettslag Friidrett - gr | 8,38,98 |
5 | 161 | Markus Høgne | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 8,40,60 |
6 | 178 | Harald Solhaug Næss | Vidar, Sportsklubben | 8,42,92 |
7 | 34 | Vincent Sondre Førde | Gloppen Friidrettslag | 8,44,04 |
8 | 20 | Ole Flatebø | FIK Orion | 8,44,53 |
9 | 167 | Ahmed Abdullahi | SVERIGE | 8,45,15 |
10 | 81 | Martin Berntzen Engevik | Nittedal IL | 8,52,25 |
11 | 80 | Lars Agnar Hjelmeset | Nittedal IL | 8,57,52 |
12 | 100 | Hågen Urseth | Ren-Eng, FIK | 8,57,68 |
13 | 16 | Fredrik Sætran | FIK Orion | 9,04,19 |
14 | 44 | Jacob Boutera | Gular, IL | 9,05,31 |
15 | 185 | Vetle Løchting | FIK Orion | 9,08,83 |
16 | 125 | Abdullahi Hassan Ali | Tjalve, IK | 9,08,87 |
17 | 166 | Abdihalaq Nooh | SVERIGE | 9,09,96 |
18 | 32 | Andreas Vågen | FRI IL | 9,18,25 |
19 | 101 | Martin Grønvold | Ren-Eng, FIK | 9,19,01 |
20 | 171 | Karar Kameal | SVERIGE | 9,20,47 |
FIK Ren-Engs Martin Grønvold tok freidig teten i B-heatet på 30000 m som telte hele 20 løpere.
FIK Orions 16-åring Petter Myhr (21) løp offensivt gjennom hele løpet.
Anders Sørensen, IK Tjalve tok til slutt seieren i B-heatet på 8.38.02 knepent foran svenske Hussein Ibrahim (169), Petter Myhr (21) og Mats Hauge , Haugesund IL (52).