
Torstein Tengsareid suveren i Nyttårsløpet i Egersund
Torstein Tengsareid fra Egersund IK var suveren både i kortløypa og langløypa i årets siste løp i Rogaland.
Hele 102 løpere fullførte en av distansene i nyttårsløpet til Egersund IK friidrett. Kraftig regn og mye vind tidligere på dagen gjorde nok sitt til at flere valgte å bli hjemme.
Torstein Tengsareid avsluttet et sterkt løpeår med å vinne begge løpene på hjemmebane. Han var uten konkuranse, og i langløypa løp han inn til solide 16.25, som er personlig bestenotering i denne løypa og kun 26 sekunder bak den sterke løyperekorden til Trond Idland.
I kvinneklassen var det et gledelig gjensyn med Anne Jorunn Hodne. Hun har vært skadet i lang tid og løp sitt første løp på flere år og vant til slutt med god margin til Kirsti J Skåtøy.

Anne Jorunn Hodne inn til seier i langløypa. Foto: Thomas Hetland.

Leif Inge Nesvåg fra Egersund er en jevnlig deltager i lokale løp. Foto: Thomas Hetland.

Magne Melhus og Agner Gjertsen i fint driv. Foto: Thomas Hetland.

Mari Hoås løper kortløypa på 1,7 km. Foto: Thomas Hetland.