Bjørn Tvedt satte ny aldersrekord på 3000 m innendørs i M 70-74 år da han løp 3000 m på 11.51.01 under andre dag av NM for veteraner i Stangehallen. Halvor Nordby fra Lillehammer IF hadde klart beste tid med 9.44.42 i M 40-44 år.
Kristian Nedregård, IL Tyrving løp 800 m på 2.11.36 i M 35-39 år, og Oddbjørg Haakensveen, Veldre Friidrett stor for beste kvinnelige prestasjon på distansen med 2.55.41 i K 65-69 år. Det er en forbedring av gjeldende innendørsrekord med over 15 sekunder, og tida er også to og et halvt sekund raskere enn gjeldende utendørsrekord for aldersklassen.
Gunnar Thrana, Sømna IL var raskeste mann på 1500 m lørdag med 4.42.96 i M 40-44 år.
Alle resultater fra veteran-NM og KM Hedmark/Oppland
30 BILDER FRA 800 M OG 3000 M SØNDAG
Oddbjørg Haakensveen, Veldre Friidrett i rygg på Anne Lillegård, Ullensaker/Kisa IL (KV 35-39) etter første runde av sitt rekordløp på 800 m i K 65-69.
Resultater fra NM for veteraner i Stangehallen 29.-30.01.11: | |||
LØRDAG: | |||
KV 65-69 1500 m | |||
Plass: | Navn: | Klubb: | Resultat: |
1 | Mariann Stenbakk | Moss IL | 6,35,02 |
2 | Halldis Marit Nagell-Dahl | Viking, TIF | 8,01,06 |
KV 70-74 1500 m | |||
1 | Eva Carlsen | Ready | 7,02,60 |
MV 40-44 1500 m | |||
1 | Svein Oskar Nedregård | Spjelkavik og Omegn FIK | 5,03,15 |
2 | Anders Nedregård | Spjelkavik og Omegn FIK | 9,09,30 |
MV 45-49 1500 m | |||
1 | Gunnar Thrana | Sømna IL | 4,42,86 |
2 | Terje Kongsfjell | Horten FIK | 4,52,57 |
3 | Knut Ytrehus | Ski IL Friidrett | 5,37,18 |
MV 50-54 1500 m | |||
1 | Reinhard Kuhs | Lillehammer IF | 5,12,92 |
2 | Stein Søbstad | Norodd, IL | 5,17,53 |
3 | Tore Bredesen | Snøgg Friidrett | 5,20,04 |
4 | Håvard Steinsholt | Ås IL | 5,27,84 |
MV 55-59 1500 m | |||
1 | Bjarne M. Gausvik | AKS-77 | 5,13,12 |
2 | Tron Ivar Kjønnø | Norodd, IL | 5,20,90 |
3 | Jan-Erik Rybråten | Ullensaker/Kisa IL | 5,38,72 |
MV 60-64 1500 m | |||
1 | Svein Arne Sølvberg | Oppegård IL | 5,21,46 |
MV 65-69 1500 m | |||
1 | Ole Peter Bergaust | Veldre Friidrett | 5,21,02 |
2 | Harald Ødegård | Raumnes og Årnes | 5,33,97 |
3 | Arvid Bjørsvik | Viking, TIF | 6,56,83 |
MV 70-74 1500 m | |||
1 | Bjørn Tvedt | Veldre Friidrett | 5,42,61 |
MV 75-79 1500 m | |||
1 | Gunnar Arne Eckhoff | Norodd, IL | 8,12,57 |
MV 80-84 1500 m | |||
1 | Ingolf Hådem | NTNUI | 7,34,64 |
SØNDAG: | |||
KV 35-39 800 m | |||
1 | Anne Lillegård | Ullensaker/Kisa IL | 2,40,24 |
KV 65-69 800 m | |||
1 | Oddbjørg Hakensveen | Veldre Friidrett | 2,55,41 |
2 | Mariann Stenbakk | Moss IL | 3,17,46 |
3 | Halldis Marit Nagell-Dahl | Viking, TIF | 4,06,06 |
KV 70-74 800 m | |||
1 | Eva Carlsen | Ready | 3,32,47 |
MV 35-39 800 m | |||
1 | Kristian Nedregård | IL Tyrving | 2,11,36 |
MV 40-44 800 m | |||
1 | Gunnar Finnson | Moelven IL | 2,18,23 |
2 | Anders Nedregård | Spjelkavik og Omegn FIK | 4,14,20 |
MV 45-49 800 m | |||
1 | Steinar Lien | Oppegård IL | 2,39,64 |
MV 50-54 800 m | |||
1 | Reinhard Kuhs | Lillehammer IF | 2,23,22 |
2 | Tore Bredesen | Snøgg Friidrett | 2,34,84 |
3 | Ole Hartvig Nissen Viken | Fik Bfg Fana | 2,40,39 |
MV 55-59 800 m | |||
1 | Bjarne M. Gausvik | AKS-77 | 2,36,17 |
2 | Tron Ivar Kjønnø | Norodd, IL | 2,40,08 |
3 | Jan-Erik Rybråten | Ullensaker/Kisa IL | 2,41,95 |
MV 60-64 800 m | |||
1 | Willy Pedersen | Veldre Friidrett | 2,40,03 |
MV 65-69 800 m | |||
1 | Johan Bergersen | Osterøy IL | 2,41,67 |
2 | Arne Warem | Gjesdal IL | 2,47,27 |
3 | Arvid Bjørsvik | Viking, TIF | 3,03,82 |
MV 75-79 800 m | |||
1 | Gunnar Arne Eckhoff | Norodd, IL | 4,11,77 |
KV 65-69 3000 m | |||
1 | Mariann Stenbakk | Moss IL | 14,10,59 |
MV 40-44 3000 m | |||
1 | Halvor Nordby | Lillehammer IF | 9,44,42 |
2 | Rolf Ketil Gulbrandsen | Øystre Slidre IL | 10,00,00 |
3 | Vidar Tyriberget | Veldre Friidrett | 12,53,83 |
MV 45-49 3000 m | |||
1 | Nils Dompidahl | Veldre Friidrett | 10,01,47 |
2 | Gunnar Thrana | Sømna IL | 10,05,24 |
3 | Terje Kongsfjell | Horten FIK | 10,27,43 |
4 | Steinar Lien | Oppegård IL | 11,04,24 |
MV 50-54 3000 m | |||
1 | Frode Monsen | Oppegård IL | 10,47,50 |
MV 55-59 3000 m | |||
1 | Bjarne M. Gausvik | AKS-77 | 11,08,11 |
MV 60-64 3000 m | |||
1 | Svein Arne Sølvberg | Oppegård IL | 11,04,11 |
MV 65-69 3000 m | |||
1 | Harald Ødegård | Raumnes og Årnes | 11,49,63 |
MV 70-74 3000 m | |||
1 | Bjørn Tvedt | Veldre Friidrett | 11,51,01 |
MV 80-84 3000 m | |||
1 | Ingolf Hådem | NTNUI | 15,21,03 |
KV 65-69 3000 m Kappgang | |||
1 | Halldis Marit Nagell-Dahl | Viking, TIF | 20,47,63 |
MV 50-54 3000 m Kappgang | |||
1 | Arild Fotland | Søfteland TIL | 15,04,54 |
MV 60-64 3000 m Kappgang | |||
1 | Jan Rolstad | Viking, TIF | 17,56,11 |
2 | Kristen Heimdal | Froland IL | 27,13,51 |
MV 65-69 3000 m Kappgang | |||
1 | Torkjell Spigseth | Fredrikstad IF | 17,41,99 |
2 | Arvid Bjørsvik | Viking, TIF | 17,46,55 |