Espen Aleksander Sørlie som måtte melde pass før start i Birken lørdag, var hakket kvassere i pigginga over Vardfjellet og holdt unna for Team Parkettpartner-duoen Thomas Gjestrumsbakken og Vinjar Skogsholm. Åslia-løperen som tok ut mest av PP-duoen med med 2.43.00 og en råsterk 53. plass døgnet i forveien, måtte gi drøye minuttet til Team Sentrum Sport-vinneren søndag. Thomas Gjestrumsbakken var nær fem minutter bak lagkameraten lørdag, men 42 sekunder foran "dagen derpå". Avstanden opp til vinneren var 22 sekunder.
Britt Thorshaug Granrud klart best av fem løpere i kvinneklassen, mens det var 29 menn i fellesstarten fra alpinanlegget ved Sølenstua. I tillegg deltok til sammen 120 trimmere på 25 eller 17 km i det tradisjonsrike palmesøndagsrennet som sammen med Femundløpet og Femundrittet kvalifiserer til Eggenmedaljen.
Søkbare resultater
Engerdal Sportsklubbs nettsider
Samleside for Vardfjell-løpet
Resultater Vardfjell-løpet 20.03.2016: |
|||||
K15-16 | |||||
Pl | Fornavn | Etternavn | Klubb | Tid | Etter |
1 | Eline | Skjevdal | Ås IL | 02:04:40 | 00:00 |
K21-30 | |||||
1 | Britt Thorshaug | Granrud | Rendalen IL | 01:24:54 | 00:00 |
K41-50 | |||||
1 | Siw Marstad | Storsveen | CK Elverum | 01:53:40 | 00:00 |
2 | Margrete | Joten | Stor-Elvdal SK | 02:04:47 | 11:07 |
3 | Kari | Langsjøvold | Engerdal SP.kl. / Ssie | 02:38:54 | 45:14:00 |
M15-16 | |||||
1 | Erling | Sundet | Engerdal SP.kl. / 10.Klasse | 01:22:22 | 00:00 |
M19-20 | |||||
1 | Vetle | Løchting | Strandbygda IL | 01:16:33 | 00:00 |
2 | Martin | Steimler | Hernes IL | 01:24:00 | 07:27 |
M21-30 | |||||
1 | Espen Aleksander | Sørlie | NTNUI/Team Sentrum Sport | 01:09:21 | 00:00 |
2 | Thomas | Gjestrumbakken | Spydeberg IL/Team Parkettp. | 01:09:43 | 00:22 |
3 | Vinjar | Skogsholm | Åslia Skilag/Team Parkettp. | 01:10:25 | 01:04 |
4 | Johannes | Ainegren | IFK Likenäs | 01:15:46 | 06:25 |
5 | Pål Åge | Joten | Engerdal SP.kl. | 01:15:51 | 06:30 |
6 | Mikal | Lillestu | Engerdal SP.kl. | 01:17:25 | 08:04 |
7 | Jørgen Andersen | Sveinsson | Njård | 01:28:31 | 19:10 |
8 | Arne | Moss Westgård | Oslo Sportslager | 01:29:39 | 20:18 |
9 | Gaute | Gløtvold | Engerdal SP.kl. | 01:31:58 | 22:37 |
10 | Einar | Femundshytten | Tufsingdalen Ski | 01:50:08 | 40:47 |
M31-40 | |||||
1 | Henning | Søndmør | Engerdal SP.kl. | 01:13:23 | 00:00 |
M41-50 | |||||
1 | Markus | Pettersen | Engerdal SP.kl. | 01:24:21 | 00:00 |
2 | Jan | Lillestu | Engerdal SP.kl. | 01:29:47 | 05:26 |
3 | Bengt Arne | Storsveen | Team Skakkjørt | 01:46:09 | 21:48 |
M51-60 | |||||
1 | Bjarne | Skogsholm | Åslia Skilag | 01:24:51 | 00:00 |
2 | Arild | Nordsveen | Furnes Skiløperforening | 01:39:10 | 14:19 |
3 | Torfinn | Sandbakk | Nordre Trysil IL | 01:43:26 | 18:35 |
M61-70 | |||||
1 | Knut | Andersen | 01:29:56 | 00:00 | |
2 | Bjørn | Nysæter | Nordre Trysil IL | 01:35:29 | 05:33 |
3 | Magne | Martinsen | Trysilgutten IL | 01:38:14 | 08:18 |
4 | Kai Petter | Westerheim | Furnes Skiløperforening | 01:39:10 | 09:14 |
5 | Ove | Stengrundet | Nordre Trysil IL | 01:48:56 | 19:00 |
M71+ | |||||
1 | Eivind | Sundet | Engerdal SP.kl. | 01:40:40 | 00:00 |
2 | Reidar | Åsgård | 01:50:34 | 09:54 | |
3 | Ola | Svenneby | Vaaler IF | 01:57:30 | 16:50 |
4 | Oddvin | Sneli | Hamar Skiklubb | 02:04:48 | 24:08 |