Knut Erik Nesteby, Helios DBS Racing Team, satte med 44.08 ny løyperekord med halvannet minutt i Trysil 1132 Topprittet som innledet årets store sykkelhelg i Trysil. Den gamle rekorden ble satt av Steffan Repshus i den aller første utgaven i 2009 og lød på 45.39. Odd Erlend Hansen Berg fra Solør SK var best av en rekke yngre ryttere, slått med nærmere to og halvt minutt av den vinnende vingelsingen.
Berit Gjelten, NTNUI, forbedret damenes rekord med over to minutter etter å ha klatret de 917 høydemetren fordelt over 13 km på 52.53. Maj Mork-Johansen fra Drøbak SK var bare 21 sekunder bak alvdølen og kom også opp opp under sin egen to år gamle bestenoteringen på 55.19.
Bildet: Knut Erik Nesteby krysser målstreken som vinner av Trysil 1132 Topprittet 2013. (Foto: Olve Norderhaug)
Søkbare resultater på klasse
Trysilrittet nettsider
Bilder på Trysilrittet facebookside
Tidligere utgaver av Trysil 1132 Topprittet:
2012: Kjapp klatring av Fiskvik og Gjelten
2011: Magnus Tønsager først til topps
2010: Repshus og Bjørklund historiske vinnere i Trysil
Resultater 1132 Topprittet 05.07.2013: |
||||
Damer: | ||||
Placering | Klass | Namn | Förening/Ort | Tid |
1 | K 25-29 | Berit Gjelten | NTNUI | 52:53:00 |
2 | K 35-39 | Maj Mork-Johansen | Drøbak SK | 53:14:00 |
3 | K 40-44 | Lill Hege Bjørklund | Sentrum Sport Trysil / Elverum SK | 57:44:00 |
4 | K 45-49 | Ragna Hindseth Henriksen | Oppdal Sykkelklubb | 01:06:22 |
5 | K 40-44 | Heidi Karsrud Nordal | 01:09:38 | |
6 | K 45-49 | Gunn Marit Nybrenna | Trysil SK | 01:12:49 |
7 | K 40-44 | Elisabeth S. Berner | Petre | 01:14:17 |
8 | K 45-49 | Ellen Hanche-Olsen | Oppdal Sykkelklubb | 01:15:39 |
9 | K 25-29 | Karoline Løkken | Savalen SK | 01:18:17 |
Herrer: | ||||
1 | M 30-34 | Knut Erik Nesteby | 44:08:00 | |
2 | M 20-24 | Odd Erlend Hansen Berg | Solør Ck | 46:30:00 |
3 | M 20-24 | Eirik Fiskvik | Helios dbs | 46:50:00 |
4 | M 20-24 | Jonas Ellingsen | Ottestad SK | 47:04:00 |
5 | M 20-24 | Halvor Thoner | Slåstad IL | 48:25:00 |
6 | M 30-34 | Erik Nordstoga | 48:46:00 | |
7 | M 20-24 | Even Langseth Berg | Solør SK | 49:26:00 |
8 | M 35-39 | Sigmund Aas | IF Frøy | 50:49:00 |
9 | M 35-39 | Kjetil Pedersen | Sand IL Terrengsykkel | 51:13:00 |
10 | M 45-49 | Bård Vereide | Ullensaker CK | 51:53:00 |
11 | M 35-39 | Ole Thomas Fladby | Romeriksåsen Sykkelklubb | 52:41:00 |
12 | M 35-39 | Lars Petter Berg | Fet Skiklubb | 52:43:00 |
13 | M 25-29 | Vegar Tveten | Gardsgutta | 52:55:00 |
14 | M 50-54 | Frank Røstgård | Drøbak SK | 53:03:00 |
15 | M 35-39 | Vebjørn Rusten | Drammen CK/Team Herbalife | 53:33:00 |
16 | M 60-64 | Erik Gjelten | 53:56:00 | |
17 | M 40-44 | Dag Vidar Olsen | Drammen CK / Team Herbalife 24 | 53:58:00 |
18 | M 45-49 | Jonny Trontveit | Vangskiløperforening | 53:58:00 |
19 | M 17-19 | Stian Berg | Team Fokus Sport | 54:08:00 |
20 | M 20-24 | Odin Gundersen | Solør SK | 54:43:00 |
21 | M 45-49 | Inge Martin Håberget | Elverum SK | 55:06:00 |
22 | M 40-44 | Robert Engseth | Elverum Sykleklubb | 55:08:00 |
23 | M 45-49 | Ketil Arntzen | CK Øst | 56:16:00 |
24 | M 20-24 | Svenn-Martin Søgaard | JH-sykkel | 56:47:00 |
25 | M 35-39 | Espen Blikstad | 56:57:00 | |
26 | M 45-49 | Mattias Janson | Axgatan Runners | 57:16:00 |
27 | M 50-54 | Jan Ove Henriksen | Oppdal Sykkelklubb | 57:34:00 |
28 | M 45-49 | Øyvind Stærkeby | Eiker CK | 58:29:00 |
29 | M 45-49 | Rune Hindseth | Oppdal Sykkelklubb | 58:47:00 |
30 | M 35-39 | Håvard Heggen | Tunge Gir | 59:47:00 |
31 | M 35-39 | Vegard Madsen | CK Nittedal | 59:58:00 |
32 | M 40-44 | Per Christian Kjellgren | Energima | 01:00:27 |
33 | M 35-39 | Thomas Fjellheim | Odal Sk | 01:00:44 |
34 | M 35-39 | Andre Bjerke Haakonsen | Nordea Bil | 01:02:10 |
35 | M 45-49 | Kjetil Dahle | Ceres Sykkel | 01:02:18 |
36 | M 20-24 | Kenneth Haugen Granlien | Mjøscross MXK | 01:02:45 |
37 | M 60-64 | Bjørn Mathiesen | Sarpsborg Sykleklubb | 01:02:55 |
38 | M 45-49 | Svein Fjeld | IF Frøy | 01:03:34 |
39 | M 45-49 | Knut Meiningen | Ceres | 01:04:34 |
40 | M 40-44 | Per Ivar Hoelsengen | Fjellfoten SK | 01:05:15 |
41 | M 30-34 | Torbjørn Kismul | Tung I Tråkket | 01:05:16 |
42 | M 40-44 | Yngvar Zahl | 01:06:10 | |
43 | M 60-64 | Bjørn Nysæter | Trysil SK | 01:08:29 |
44 | M 30-34 | Klas Aarlid | Team Rulla | 01:08:50 |
45 | M 35-39 | Trond Dyrnes | Follo | 01:10:55 |
46 | M 60-64 | Halvor Nordstoga | Mosjøen og omegn sykleklubb | 01:11:40 |
47 | M 40-44 | Bjørn Lage Edvardsen | Gruvelia Sk | 01:11:46 |
48 | M 35-39 | Cato Larsen | 01:12:28 | |
49 | M 40-44 | Mads Kjølen | Veidekke BIL | 01:12:34 |
50 | M 45-49 | Jarle Rønning | 01:14:32 | |
51 | M 45-49 | Olav Kyrre Fjeld | Soon CK | 01:18:23 |
52 | M 35-39 | Vegar Koch Lie | Glåmdal SK | 01:19:15 |
53 | M 40-44 | Flemming Eike | Team Sportslink | 01:20:30 |
54 | M 45-49 | Frank Jaegtnes | Petre | 01:23:28 |
55 | M 55-59 | Dan-Viggo Bergtun | Team Foss Sport | 01:27:14 |
56 | M 40-44 | Sandris Tumms | 01:29:13 |