Kondismedlem Sponset innhold

Gode tider i Baksjøløpet

Hele 142 aktive løpere fullførte det 11 km lange Baksjøløpet på Åbogen i Eidskog søndag. Kristian Monsen vant fem sekunder foran Hallvard Nilsen.

P1040725_Start_med_teten.jpg

Erlend Andreas Knutsen tar teten ut fra start, men måtte se de tre karene nærmest seg foran på resultatlista. Herrevinner Kristian Monsen ser vi i Ull/Kisa-drakt, mens kvinnevinner Rita Nordsveen har lilla trøye. (foto:Olav Engen)

Årets 34 Baksjøløp ble gjennomført på tørre og fine veier med hele 618 deltagere. (Antall deltagere siste 6 år: 597, 584, 672, 637, 503, 618). 142 løp i klasser med tidtaking, mens den største festen foregår i tur/trim-klassen med nesten 500 deltagere. 

Kristian Monsen fra Ull/Kisa ble totalvinner med tiden 37.01, tett fulgt av Hallvard Nilsen fra Gular på 37.06. Fjorårsvinner Lars-Olof Gävert, Set Sail, var 3. mann i mål på 38.04. 

Dameklassen ble vunnet av Rita Nordsveen, FIK Orion på tiden 44.17 foran Karoline Duelien Vaaje, Magnor på 45.44 og Gunn Helen Hagen, Oppstad IL på 46.29.

P1040720_På_startstreken_vinnerne.jpg

Rett før start med alle favorittene i første rekke: Rita Nordsveen (vinner), Erlend Andreas Knutsen (4. plass), Kristian Monsen (vinner), Hallvard Nilsen (2. plass) og Lars-Olof Gävert (3. plass). Foto: Olav Engen.
Se flere bilder fra løpsfesten i Åbogen nedenfor resultatlistene
 

De beste uansett klasse i  Baksjøløpet 2014:
       
Menn:      
1 Monsen, Kristian Ull/Kisa 37:01
2 Nilsen, Hallvard IL Gular 37:06
3 Gävert, Lars-Olof Set Sail/Forimp 38:04
4 Knutsen, Erlend Andreas Oppstad IL 40:31
5 Muhire, Samuel Oppstad IL 40:46
6 Åsly, Vidar Ringebu Fåvang IL 40:58
7 Foss, Henrik AHF 41:04
8 Bråthen, Birger Andreas Skotterud 41:18
9 Fjeld, Per Vidar Oppstad Friidrett 42:04
10 Sølvberg, Svein Arne Oppegård IL 43:17
       
Kvinner:      
1 Nordsveen, Rita FIK Orion 44:17
2 Vaaje, Karoline Duelien Magnor 45:44
3 Hagen, Gunn Helen Oppstad IL 46:29
4 Lindkjølen, Sigrid Eidskog Aktiv 48:03
5 Henaug, Anne Marte HH Elektro 48:30
6 Michold, Frida Set Sail/Forimp 48:49
7 Hesbøl, Camilla Skotterud 49:27
8 Andersen, Cathrine Odal SK 49:31
9 Rapp, Eira Magnor UL 50:11
9 Grønnerud, Laila Nye Sporten A/S 50:11


Resultatliste Baksjøløpet 06.04.2014:

Klasse: Herrer - Under 15
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 116 Tronbøl, Henrik KIL 48:27:00
2 115 Tronbøl, Herman KIL 48:28:00
3 496 Tøraasen, Jørgen Kjellmyra 52:08:00
4 403 Høgberget, Even Kobra BTK 01:04:40
Klasse: Herrer -15-17
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 278 Knutsen, Erlend Andreas Oppstad IL 40:31:00
2 155 Foss, Henrik AHF 41:04:00
3 461 Hansen, Markus Enderud Galterud IF 48:25:00
4 493 Delbekk, Markus Elverum 58:45:00
5 488 Stein, Ole Harald Linner   59:22:00
Klasse: Herrer -18-34 Aktive
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 404 Muhire, Samuel Oppstad IL 40:46:00
2 100 Osche, Matthew ØVS 46:18:00
3 10 Mengaaen, Simen Lunderseter IL 46:28:00
4 402 Krabseth, Thore Martin Oppstad I.L. 46:35:00
5 311 Hansen, Vegard Kongsvinger Skøyteklubb 47:14:00
6 498 Langfoss, Fredrik Åbogen 47:18:00
7 268 Snare, Hans Kristian Granli 47:31:00
8 5 Sørli, Ole Martin Kongsvinger Skøyteklubb 47:56:00
9 11 Millidahl, Sjur Mårhundens Venner 48:24:00
10 326 Jansson, Gustaw Torsby Løperklubb 48:46:00
11 492 Amind, Wahid   49:47:00
12 17 Bolneset, Kjetil Austmarka IL 52:31:00
13 9 Øxseth, Kjartan Lunderseter IL 53:25:00
14 486 Klanderud, Mikael Åbogen 53:29:00
15 485 Slettvold, Jørgen Oslo 54:28:00
16 439 Stein, Tom Erik Åbogen 55:59:00
17 275 Rønoldtangen, Ole Jonny Sander 56:25:00
18 54 Nerli, Chris Team Kjekkas 56:33:00
19 4 Sørli, Torbjørn Kongsvinger Skøyteklubb 58:16:00
20 473 Gusterud, Ole Petter Åbogen 59:06:00
21 139 Pettersen, Stian Morten Åbogen IL 01:02:54
22 173 Michaelsen, Kim Werner Kongsvinger 01:08:51
23 474 Fiskerud, Jørgen Åbogen 01:09:01
Klasse: Herrer - 35-39
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 477 Monsen, Kristian Ull/Kisa 37:01:00
2 104 Nilsen, Hallvard IL Gular 37:06:00
3 90 Gävert, Lars-Olof Set Sail/Forimp 38:04:00
4 19 Johnsrud, Thomas Austmarka 52:40:00
5 12 Rudberg, Espen Mapei 54:07:00
6 388 Hamletsen, Øyvind Larsen Kongsvinger Bilsenter 54:18:00
7 169 Kleppe, Jon Andre Sparebanken Hedmark BIL 57:54:00
8 133 Olsen, Thor Christian Vårdal   57:57:00
9 490 Nettum, Dag Atle Team innit 58:31:00
10 379 Løvaas, Atle Mapei 58:36:00
11 150 Sørum, Morten Vilbo Gjerdrum Turbil 59:25:00
12 205 Grinden, Ronny Puls 01:08:28
Klasse: Herrer - 40-44
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 499 Bråthen, Birger Andreas Skotterud 41:18:00
2 308 Gerhardsen, Svein Thore Lundersæther 43:36:00
3 484 Holmen, Rune Halmsås OMEGN 45:29:00
4 352 Helgesson, Anders Eda IF 46:19:00
5 28 Hansen, Øyvind HH Elektro 47:23:00
6 310 Berntzen, Bjørnar Kongsvinger 51:30:00
7 491 Bohrmann, Ronny Team innit 54:46:00
8 438 Konterud, Odd Harald Konterud Transport AS 56:35:00
9 447 Vardeberg, Vidar Kil 01:06:42
Klasse: Herrer - 45-49
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 384 Fjeld, Per Vidar Oppstad Friidrett 42:04:00
2 203 Paulsrud, Bjørn Oppstad I.F. 44:08:00
3 501 Bjerva, Per Henning Ås IL 44:24:00
4 94 Ellingsbø, Kjell Petter Veldre FIK 46:25:00
5 327 Tuftin, Ole Torsby Løperklubb 48:56:00
6 500 Heggelund, Terje Aker Solutions 48:59:00
7 186 Hammer, Oddvar Austmarka 50:44:00
8 245 Gjertvik, Roy Strømmen 51:04:00
9 304 Skyrud, John H. Kongsvinger 53:18:00
10 503 Lund, Olle Morten Kongsvinger Taekwon-do 56:05:00
11 241 Hamletsen, Per Granli 57:07:00
12 33 Østvang, Kjell Arne Engerdal Sportsklubb 01:05:28
Klasse: Herrer - 50-54
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 195 Åsly, Vidar Ringebu Fåvang IL 40:58:00
2 89 Langfoss, Kjell Åbogen IL 44:46:00
3 34 Hansen-Møllerud, Lars Grue IL 45:05:00
4 449 Stensby, Oddgeir Halmsås& Omegn Skilag 48:25:00
5 313 Larsen, Stein Ole Kongsvinger IL Ski 51:14:00
6 489 Finnstuen, Runar Ssb BIL 52:59:00
7 481 Hagerud, Trond Kongsvinger 53:13:00
8 505 Hagestande, Dag Åbogen IL 54:25:00
9 138 Ludvigsen, Terje Kongsvinger 56:06:00
10 2 Sørli, Ole Hermann Kongsvinger Skøyteklubb 01:03:54
11 324 Moen, Frank Arne Tobøl 01:07:44
12 135 Skjæran, John-Erik Kongsvinger 01:28:48
Klasse: Herrer - 55-59
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 165 Lien, Lars Veldre Friidrett 47:54:00
2 88 Søgnen, Geir Skotterud 01:14:56
Klasse: Herrer - 60-64
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 152 Amundsen, Dag UllKisa IL 49:40:00
2 464 Vasaasen, Aage Stange energi 50:33:00
3 119 Øieren, Thor Øst.com 51:17:00
4 463 Heimdal, Arne Tine 52:04:00
5 497 Bakåsmoen, Jan Erik Forestia b.i.l. 52:13:00
6 194 Grønseth, Nils Erik Hamar IL 53:33:00
7 53 Nerli, Jan Granli IL 56:34:00
8 149 Sørum, Vidar Gjerdrum Turbil 58:27:00
9 161 Johnsen, Olav Martin Linge Tele BV 01:01:38
10 101 Flobergsundet, Oddvar Hof 01:01:38
11 66 Andersson, Stig Køla 01:21:23
Klasse: Herrer - 65-69
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 163 Sølvberg, Svein Arne Oppegård IL 43:17:00
2 380 Myrvold, Vidar Aurskog-Høland 47:04:00
3 476 Fredriksson, Mats Malung 54:48:00
4 280 Hanssen, Jan Einar Moss Skiklubb 54:53:00
5 8 Martinsen, Arne Alfei Team Martinsen 01:05:59
6 30 Moren, Arne IL Trysilgutten 01:13:01
Klasse: Herrer - 70 år og eldre
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 16 Stemsrudhagen, Karl Arne Namnå 58:25:00
2 32 Haugnæss, Jan Trysil Trekkhundklubb 01:06:37
Klasse: Damer - Under 15
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 502 Rapp, Eira Magnor UL 50:11:00
2 206 Eide, Camilla Kongsvinger 01:08:28
Klasse: Damer - 15-17
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 382 Vaaje, Karoline Duelien Magnor 45:44:00
2 201 Ringnes, Stina IL Mogutten 59:25:00
Klasse: Damer - 18-34 Aktive
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 274 Hagen, Gunn Helen Oppstad IL 46:29:00
2 325 Michold, Frida Set Sail/Forimp 48:49:00
3 508 Hesbøl, Camilla Skotterud 49:27:00
4 93 Andersen, Cathrine Odal SK 49:31:00
5 235 Berg, Toyni Hagen Kongsvinger 50:59:00
6 495 Strand, Gro Helene Austmarka 53:35:00
7 137 Bekken, Guro Sand IF 54:23:00
8 157 Løken, Sylvia   54:29:00
9 70 Holseter, Emilie Eidskog Aktiv 57:14:00
10 140 Kjølen, Kjersti Moen   01:00:21
11 108 Andersson, Ann-Sofie Køla 01:00:48
12 20 Johnsrud, Kine Austmarka 01:01:45
13 377 Karlsen, Mari Galterud IL 01:02:46
14 134 Olsen, Ann Kristin Vårdal   01:04:18
15 504 Millidahl, Maria   01:04:33
16 487 Martinsen, Siv Hamar 01:07:22
Klasse: Damer - 35-39
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 418 Lindkjølen, Sigrid Eidskog Aktiv 48:03:00
2 437 Tangen, Signe Kvitlum Kongsvinger 53:06:00
3 283 Holmseth, Silvia Granli 53:37:00
4 509 Andreassen, Kristina Kvarv   57:06:00
5 107 Andersson, Susanne Køla 57:35:00
6 506 Bråten, Marita Puls Kongsvinger 58:20:00
7 370 Taugbøl, Tonje Proff Kjøp 59:04:00
Klasse: Damer - 40-44
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 483 Nordsveen, Rita FIK Orion 44:17:00
2 334 Henaug, Anne Marte HH Elektro 48:30:00
3 339 Grønnerud, Laila Nye Sporten A/S 50:11:00
4 335 Henaug, Cathrine Tromsø IL 01:02:59
5 250 Fiskerud, Stine Oslo 01:03:39
6 494 Myhre, Trude Marie Elverum 01:08:42
Klasse: Damer - 45-49
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 1 Bøhlerengen, Kristin Mapei 59:45:00
Klasse: Damer - 50-54
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 482 Håkensen, Randi Romerike Ultraløperklubb 01:01:27
2 187 Solbergseteer, Anne Lise Austmarka 01:08:13
3 204 Paulsrud, Aina Oppstad 01:12:00
4 246 Sem, Lisbeth Kongsvinger 01:13:18
5 3 Sørli, Tone Kongsvinger Skøyteklubb 01:20:06
Klasse: Damer - 55-59
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 156 Kystvåg, Inger Haugen Kil 53:47:00
2 237 Vangen, Lisbeth Kongsvinger 01:12:10
Klasse: Damer - 60-64
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 223 Enger, Mona S Grue 58:47:00
Klasse: Damer - 65-69
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 35 Siljuberg, Randi Heradsbygd 01:06:15
Klasse: Damer - 70 år og eldre
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 36 Berger, Inger-Johanne Heradsbygd 01:23:44


Bilder fra Åbogen (foto og tekst, trimmer Olav Engen)

P1040708_Kondisstand_Trond_Hansen.jpg

Kondis var på plass med stand, der superverver Trond Hansen vervet åtte nye medlemmer. Det er bra i et løp med drøyt 100 aktive løpere!

P1040710_Folksomt_i_åbogen.jpg

Det var folksomt i Åbogen der det var mange ganger så mange deltagere som innbyggere denne søndagen. Arrangørene har vært utrolig flinke til å holde på deltagerne de siste årene da løpet har samlet ca 600 deltagere hvert år.

P10407_Flere_fra_starten.jpg

Teten har passert, og løperne strømmer på.

P1040730_Enda_flere_fra_starten.jpg

Her er overgangen mellom de som løper og de som går. Ja, i trimklassen er det også lov å bruke sykkel... De aller fleste i tur/trim velger kortløypa på 6 km.

P1040731_HUndetrim.jpg

618 deltagere... men sikkert 25 hunder i tillegg!

P1040734_Over_600_løpere_i vegen.jpg

Fylkesveg 345 er full av folk som løper og går... her må bilene vente.

P1040736_Vinterkledde_hunder.jpg

En fin blanding av to- og firbente og barn i vogn. Det er hyggelig bak i trimfeltet.

P1040740_matstasjon.jpg

Drikkestasjon litt etter halvveis på 11-kilometeren. Mannskapene venter tålmodig på de bakerste ... her får alle den samme fine servicen.

P1040744_Baksjøen.jpg

Baksjøen, stille og fin. Sola bryter nesten gjennom, men det var uansett fint løps- og turvær med 5-6 varmegrader.

P1040745_mål.jpg

Løpet og løperne er i mål. Takk for et fint arrangement.