Kristoffer Skjerping, Team Cannondale/CK Sotra slet seg løs fra de andre oppover bakkene, og på toppen hadde han 33 sekunder ned til Carl Fredrik Hagen, Team Oslo Sportslager/Sagene IF Sykkel og 1.16 til Knut Erik Nesteby, Team Trek Mesterhus.
Kristoffer Skjerping i tåka på Trysilfjellet fredag. (Arrangørfoto)
Kvinneklassen ble vunnet med klar margin av Berit Gjelten, Team Trek Mesterhus for 4. gang på tida 51.40. Andreplassen gikk til Elisabeth Sveum, SK Rye og Camilla Søgaard, Aarhus MTB på 3. plass.
All grunn til å gi tommelen opp for Berit Gjelten som har fått for vane å vinne Topprittet. (Arrangørfoto)
Alle som fullfører under en time blir medlem i den eksklusive "Timesklubben". Hele 40 av de 50 deltakerne i fredagens klatring greide dette, noe som understreker nivået i dette rittet som ikke er for de utrente. Rittet inngår også i sammenlagtkonkurransen lørdagens Trysilritt over 75 km.
Samleside for Trysil 1132 Topprittet (med alle resultater 2009 - 2016)
Trysilrittet på Facebook
Trysilrittets nettsider
Søkbare resultater
95 BILDER PÅ FACEBOOK (Foto: Hans Martin Nysæter)
Resultater Trysil 1132 Topprittet 01.07.2016: |
||||
Kvinner: | ||||
Place | Name | Association | Category | Time |
1
|
Berit Gjelten
|
Team Trek Mesterhus
|
ELITE K
|
51:40.25
|
2
|
Elisabeth Sveum
|
SK Rye
|
ELITE K
|
55:12.73
|
3
|
Camilla Søgaard
|
Aarhus MTB
|
ELITE K
|
56:36.68
|
4
|
Line Holst
|
Team Gåping
|
ELITE K
|
59:12.44
|
5
|
Cathrine Andersen
|
Odal SK
|
ELITE K
|
1:04:51.27
|
6
|
Lene Tuveng
|
Savalen SK
|
K 40-49
|
1:10:08.57
|
7
|
Karen Marie Håkonsen
|
Solør CK
|
Elite Jr K
|
1:12:35.20
|
8
|
Gunn Marit Nybrenna
|
Trysil Sykkelklubb
|
K 40-49
|
1:29:04.21
|
Menn: | ||||
1
|
Kristoffer Skjerping
|
CK Sotra / Team Cannondale
|
ELITE M
|
41:27.02
|
2
|
Carl Fredrik Hagen
|
Team Oslo Sportslager/Sagene IF
|
ELITE M
|
42:00.52
|
3
|
Knut Erik Nesteby
|
Team Trek Mesterhus
|
ELITE M
|
42:43.60
|
4
|
Erik Hægstad
|
Lillehammer CK
|
ELITE M
|
42:43.78
|
5
|
Audun Øverbye Hanssen
|
LILLEHAMMER CK
|
ELITE M
|
43:09.22
|
6
|
Sigurd Salberg Pedersen
|
Lillehammer CK
|
ELITE M
|
44:13.63
|
7
|
Erik Nordsæter Resell
|
Lillehammer CK
|
ELITE M
|
44:18.30
|
8
|
Martin Tjøtta
|
Bærum OCK
|
M 15-16
|
45:17.32
|
9
|
Anders Nordby Gullhav
|
TVK
|
ELITE M
|
46:05.19
|
10
|
Sondre Faanes
|
Lillehammer CK
|
M 15-16
|
46:23.16
|
11
|
Odd Erlend Hansen Berg
|
Solør CK
|
ELITE M
|
47:10.97
|
12
|
Even Langseth Berg
|
Solør CK
|
ELITE M
|
47:55.39
|
13
|
Rasmus Søgaard
|
KALOE MTB
|
ELITE M
|
48:20.17
|
14
|
Jonny Trontveit
|
Vang skiløperforening sykkel
|
M 40-49
|
48:25.24
|
15
|
Bård Vereide
|
Ullensaker CK
|
M 50-59
|
48:26.82
|
16
|
Espen Wethe
|
Sagene IF Sykkel
|
ELITE M
|
49:34.90
|
17
|
Oliver Friis
|
Aarhus MTB
|
ELITE M
|
51:18.72
|
18
|
Frode Engelund
|
Skedsmo Skiklubb
|
M 50-59
|
52:21.40
|
19
|
Sander Røsås
|
IF Frøy
|
M 15-16
|
52:26.38
|
20
|
Trond Kjølstad
|
Lørenskog ck
|
M 40-49
|
53:19.65
|
21
|
Erik Fido Westgård
|
Savalen SK
|
M 40-49
|
53:44.63
|
22
|
Mattias Janson
|
Ulricehamns CK
|
M 40-49
|
53:59.48
|
23
|
Svenn-Martin Søgaard
|
ck elverum
|
M 20-29
|
54:49.56
|
24
|
Robert Engseth
|
CK Elverum
|
M 40-49
|
54:49.84
|
25
|
Steffen Sandem
|
Savalen SK
|
M 30-39
|
55:41.74
|
26
|
Olav Sveum
|
raufoss og gjøvik sk
|
M 50-59
|
55:55.32
|
27
|
Torgeir S. Andersen
|
CK Elverum
|
M 20-29
|
56:11.65
|
28
|
Espen Blikstad
|
Tibro cykelklubb
|
M 40-49
|
56:36.64
|
29
|
Erik Olsson
|
Trysil SK
|
M 30-39
|
57:05.18
|
30
|
Eirik Fløtre Rørstad
|
Bærum og Omegn Cykleklubb
|
M 15-16
|
57:24.73
|
31
|
Jørn Andersen
|
CK Elverum
|
M 40-49
|
58:30.27
|
32
|
Lars Olsson
|
Borlänge
|
M 30-39
|
59:09.99
|
33
|
Rune Dandal
|
|
M 30-39
|
59:31.86
|
34
|
Per Christian Kjellgren
|
Energyma
|
M 40-49
|
59:37.94
|
35
|
Frank Robert Larsen
|
|
M 40-49
|
59:42.08
|
36
|
Henrik Bukkholmen
|
Sarpsborg SK
|
M 15-16
|
59:42.27
|
37
|
Øyvind Pedersen
|
Lillehammer ck
|
ELITE M
|
1:01:31.56
|
38
|
Trond Johannessen
|
Blodsmak Sportsklubb
|
M 40-49
|
1:02:19.16
|
39
|
Tobias Andersson
|
Borlänge CK
|
M 40-49
|
1:03:00.23
|
40
|
Knut Aas
|
Skullerud Sportsklubb
|
M 50-59
|
1:03:25.87
|
41
|
Lars Vedel Jørgensen
|
Team KGB
|
M 50-59
|
1:06:24.21
|
42
|
Bjørn Mathiesen
|
Sarpsborg Sykleklubb
|
M 60-69
|
1:13:22.58
|
43
|
Poul Henning Poulsen
|
Storsten Drengene
|
M 50-59
|
1:14:01.56
|
44
|
Bjørn Lage Edvardsen
|
Gruvelia sk
|
M 40-49
|
1:14:15.69
|
45
|
Joakim Petersson
|
Tibro CK
|
M 30-39
|
1:14:28.47
|
46
|
Jens Peter Gundorf
|
Novo Nordisk Corporate Quality
|
M 60-69
|
1:14:32.44
|
47
|
Lars Hyltoft
|
DownHilltoft
|
M 40-49
|
1:15:28.99
|
48
|
Preben Dybdahl Thomsen
|
|
M 60-69
|
1:16:23.78
|
49
|
Sven Johan Sørensen
|
Rakkestad sykkelklubb
|
M 30-39
|
1:18:18.07
|
50
|
Michael Schousboe
|
Novo Group Cycling
|
M 40-49
|
1:43:21.66
|