Også denne helga var mange av de norske USA-studentene i aksjon i ulike stevner i USA. Martine Borge ble nummer to da hun persa og forbedra sitt eget norsk årsbeste på 800 m. Fram til vinneren, Keelie Finnel, var det drøye sekundet.
I Mean Green Twilight Denton vant Silje Fjørtoft og Kristine Eikrem Engeset dobbelt på 1500 m med 4.28,47 og 4.29,90. Monika Kørra fulgte opp den gode SMU-innsatsen med å vinne 5000 meteren på 17.47,29.
Ellen Kildal løp 3000 m i University of Memphis Invitational og tok en fin andreplass på 10.09,13. Ida Fillingsnes løp 800 m på 2.20,44, noe som holdt til en 11. plass.
I Kip Janvrin Open ble Halvard Lange nummer 19 på 800 m med 2.03,18.
Mean Green Twilight Denton, TX 30/4 | |||
1500 m kvinner | |||
1. | Fjortoft, Silje | SMU | 4:28.47 |
2. | Eikrem-Engeset, Kristine | SMU | 4:29.90 |
3. | Lindh, Lovisa | SMU | 4:31.97 |
4. | McNorton, Kasey | Texas A&M | 4:32.46 |
5. | Bodinson, Klara | SMU | 4:33.11 |
6. | Devlin, Katherine | Texas A&M | 4:33.58 |
7. | Mucho, Laura | UNAT-Dallas Baptist | 4:34.61 |
8. | Dietz, Sara | North Texas | 4:38.44 |
9. | Dawson, Kelly | TCU | 4:40.41 |
10. | Dooley, Alyssa | Sam Houston St. | 4:42.70 |
11. | Neal, McKenze | Texas A&M | 4:45.98 |
5000 m kvinner | |||
1. | Korra, Monika | SMU | 17:47.29 |
2. | Light, Taylor | Unattached | 18:07.16 |
3. | Stark, Kim | Unattached | 18:08.30 |
4. | Wright, Stephanie | SMU | 19:25.85 |
5. | Caldwell, Melody | UNAT-Midwestern St. | 19:48.79 |
6. | Vital, Cristina | Butler County CC | 22:39.51 |
7. | Jones, Mary | Dallas | 23:15.33 |
Drake Relays Des Moines, IA 28. april | |||
800 m kvinner | |||
1 | Keelie Finnel | Coe | 2:06.83 |
2 | Martine Borge | Arkansas | 2:08.00 |
3 | Esther Abuto | Texas-Arlington | 2:09.93 |
4 | Mary Goldkamp | Bradley | 2:10.12 |
5 | Faith Kruchowski | North Dakota St | 2:10.45 |
6 | Rachel Whitley | Western Michigan | 2:10.70 |
7 | Leeann Michl | Indiana St | 2:11.46 |
8 | Monica Akello | Western Kentucky | 2:11.72 |
9 | Lindsey Putman | Texas-Arlington | 2:12.01 |
10 | Maddie O'Quinn | Saint Louis | 2:12.73 |
11 | Ariel Butzine | Missouri St | 2:12.77 |
12 | Laura Rieger | Loras | 2:13.48 |
13 | Kersten Thorgaard | Iowa St | 2:14.14 |
14 | Abby Higgins | Notre Dame | 2:16.43 |
Kip Janvrin Open, 29. april, Indianola, IA | |||
800 m menn | |||
1 | Larsen, Monte | Morningside | 1:52.12 |
2 | Blake, Jermaine | Lincoln (Mo) | 1:52.14 |
3 | Kosgei, Titus | Mount Mart C | 1:54.72 |
4 | Daley, Neville | Lincoln (Mo) | 1:54.91 |
5 | Darling, Ryan | NW Missouri | 1:57.67 |
6 | Mullock, Alex | NW Missouri | 1:58.45 |
7 | Lopez, Samuel | Mount Mart C | 1:58.63 |
8 | Garland, Shane | Bradley | 1:59.31 |
9 | Krauth, Sam | Grinnell Col | 1:59.35 |
10 | Washington, Blake | William Penn | 1:59.49 |
11 | Roberts, Derek | NW Missouri | 1:59.55 |
12 | Kinard, Bryce | Briar Cliff | 1:59.75 |
13 | Sachau, Luke | Briar Cliff | 2:00.30 |
14 | Hunt, Thomas | Briar Cliff | 2:00.55 |
15 | Stuart, Tommy | Briar Cliff | 2:01.28 |
16 | Jacob, Andrew | Team Nebrask | 2:01.75 |
17 | Wolf, Todd | Morningside | 2:02.13 |
18 | Crist, Robert | NW Missouri | 2:02.49 |
19 | Lange, Halvard | Augustana (S | 2:03.18 |
20 | Mattison, Lars | SD State | 2:03.22 |
21 | Fritz, Clayton | Central | 2:03.32 |
22 | Jensen, James | Mount Mart C | 2:03.41 |
23 | Bailey, Alonzo | Lincoln (Mo) | 2:03.84 |
24 | Hansen, Dane | Mount Mart C | 2:04.03 |
25 | Dorpinghaus, Logan | Simpson | 2:05.29 |
26 | Keller, Jake | Indian Hills | 2:05.38 |
27 | Stafford, Matt | Buena Vista | 2:05.98 |
28 | Scholl, Tyler | D4 NationalC | 2:06.54 |
29 | Tylinski, Michael | Grinnell Col | 2:06.86 |
30 | Fiscus, Steele | Indian Hills | 2:06.99 |
31 | Caldwell, Nick | D4 NationalC | 2:07.30 |
32 | Barnes, Nick | Central | 2:08.35 |
33 | Carpentier, Kevin | Graceland Un | 2:11.28 |
34 | Molyneux, Josh | William Penn | 2:12.80 |
35 | Nguyen, Max | Simpson | 2:13.96 |
36 | Sump, Jordan | Central | 2:14.02 |
37 | Salazar, David | Grinnell Col | 2:16.19 |
38 | Christiansen, Brian | Buena Vista | 2:17.90 |
39 | Romig, Taylor | Graceland Un | 2:18.49 |
40 | Wada, Micah | Graceland Un | 2:25.69 |
Univ of Memphis Invitational 30. april | |||
800 m kvinner | |||
1 | Fayen, Lauren | U.A.B. | 2:10.93 |
2 | Rich, Grace | Arkansas-L.R. | 2:11.94 |
3 | LeBlanc, Bianca | U.A.B. | 2:12.00 |
4 | Johnston, Jennifer | Memphis | 2:16.06 |
5 | Taylor, Nandia | Memphis | 2:17.00 |
6 | Whitfield, Toni | Southern Ill. | 2:17.33 |
7 | L'Heureux, Dawn | Arkansas Sta | 2:17.37 |
8 | Darden, Jasmine | Memphis | 2:18.29 |
9 | Leake, Tia | Ole Miss | 2:19.20 |
10 | Bean, Kelsey | Arkansas Sta | 2:19.88 |
11 | Fillingsnes, Ida | Memphis | 2:20.44 |
12 | Threlkeld, Anne | Ole Miss | 2:20.57 |
13 | McCrory, Amy | Ole Miss | 2:22.45 |
14 | Flore, Ryan | Ole Miss | 2:24.52 |
15 | Luers, Elise | Ole Miss | 2:24.56 |
16 | Taylor, Lucy | U.A.B. | 2:26.15 |
17 | Kneip, Allison | Ole Miss | 2:28.62 |
18 | Wind, Laura | Unattached | 2:34.73 |
3000 m kvinner | |||
1 | Mustonen, Sanna | Arkansas-L.R. | 10:01.37 |
2 | Kildal, Ellen | Memphis | 10:09.13 |
3 | Breathitt, Katie | Ole Miss | 10:14.59 |
4 | Skinner, Kayleigh | Ole Miss | 10:18.98 |
5 | Sullivan, Shannon | Arkansas-L.R. | 10:26.67 |
6 | Salinas, Samantha | Arkansas Sta | 10:28.75 |
7 | LaCroix, Erika | Arkansas-L.R. | 10:28.78 |
8 | DeLaPaz, Marissa | Arkansas-L.R. | 10:29.43 |
9 | Weaver, Chelsea | Arkansas Sta | 10:33.24 |
10 | Schweiss, Eileen | Southern Ill. | 10:47.73 |
11 | Fitch, Alyssa | Unattached | 10:59.98 |
12 | Foreman, Sydney | Arkansas Sta | 11:03.89 |
13 | Nichols, Meagan | Unattached | 11:10.95 |
14 | Shaw, Kaylyn | Southern Ill. | 11:22.88 |
15 | Krug, Mary | Arkansas Sta | 11:29.31 |
16 | Hill, Laura | Unattached | 11:37.82 |
17 | Gentry, Ella | Ole Miss | 11:48.99 |
18 | Sisson, Bailey | Unattached | 11:53.71 |
19 | Bryan, Kayla | M.T.S.U. | 11:55.04 |
20 | Blanchard, Shanthi | Southern Ill. | 12:19.31 |
-- | Lingley, Louisa | Memphis | DNF |