Mange av de norske USA-studenetene var i aksjon i helga, og flere av dem løp flere distanser. Dermed ble det viktigere å sikre seg gode plasseringer enn å tyne seg maksimalt for å få ei god tid.
Tone Hjalmarsen nøyde seg imidlertid med å løpe 5000 m i stevnet Big 12, og det gikk riktig så bra. 16.36,71 var ny pers med nesten ti sekunder etter en frisk start på løpet.
- Det ble en steintøff åpning hvor jeg passerte 3000m på en bedre tid en persen min på distansen. Jeg holdt ikke helt inn, men er likevel godt fornøyd med ny personlig rekord, forteller Tone til SK Vidars heimeside.
Runa Falch trengte ikke løpe fortere enn 4.40,3, 18.18,30 og 37.11,55 for å vinne sine tre løp på to dager i Aberdeen. I tillegg vant hun forsøksheatet på 1500 m. På både 1500 og 5000 m hadde Runa klubbvenn Kristin Brøndbo like bak seg på andreplass, og Kristin tok i tillegg en fjerdeplass på 800 m. Miriam Hovda ble nummer ni på 5000 m, fem på 10.000 m og fire på 3000 m hinder.
Tom Kårbø var også i seiersmodus og vant både 1500 og 5000 meteren på for han moderate 4.17,06 og 15.39,81.
I SEC Athens ble Martine Borge nummer ni i finalen på 800 m med 2.09.27. I forsøket løp hun på 2.09,49.
I Housten var det Conference Championship, og her ble Silje Fjørtoft nummer to på 3000 m hinder og nummer fire på 1500 m. Kristine Eikrem Engeset tok andreplassen på 1500 m på 4.23,50 mens Ellen Kildal ble nummer 8 på 5000 m. Abdi Guleed og Ida Fillingsnes ble slått ut i forsøket på 800 m. Også her bar tidene preg av mange løp på få dager.
SEC Championships Athens, GA 13-15. mai | |||
800 m kvinner | |||
1 | Chanelle Price | Tennessee | 2:04.22 |
2 | Stephanie Brown | Arkansas | 2:05.54 |
3 | Charlene Lipsey | LSU | 2:05.88 |
4 | Megan Malasarte | Georgia | 2:07.12 |
5 | Rita Jorgensen | Vanderbilt | 2:07.82 |
6 | Kianna Ruff | Tennessee | 2:07.97 |
7 | Brittany Hall | LSU | 2:08.13 |
8 | Cory McGee | Florida | 2:09.07 |
9 | Martine Borge | Arkansas | 2:09.27 |
ConferenceChampionships, Houston, TX 12-15. mai | |||
800 m kvinner forsøk, heat 2 | |||
1 | Lovisa Lindh | SMU | 2:10.99Q |
2 | Ne' Ausha Logan | UCF | 2:11.49Q |
3 | Kylie Cullinan | Rice | 2:11.53 |
4 | Erica Winston | UCF | 2:13.23 |
5 | Britney Kott | East Carolina | 2:13.97 |
6 | Carley Dart | UCF | 2:19.32 |
7 | Ida Fillingsnes | Memphis | 2:20.79 |
8 | Lucy Taylor | UAB | 2:21.24 |
800 m menn forsøk, heat 1 | |||
1 | Justin Duncan | Tulsa | 1:52.10Q |
2 | Jakub Trzasalski | East Carolina | 1:52.63Q |
3 | Doug Kelley | Houston | 1:52.75q |
4 | Guy Hudson | Memphis | 1:53.06 |
5 | Drevan Anderson Kaapa | Houston | 1:53.13 |
6 | Jordon Holtzman | Tulane | 1:56.98 |
7 | Abdi Guleed | Memphis | 1:57.17 |
8 | John Salazar | Houston | 1:58.80 |
3000 hinder kvinner finale | |||
1 | Klara Bodinson | SMU | 10:13.04 |
2 | Silje Fjortoft | SMU | 10:23.05 |
3 | Heather Olson | Rice | 10:37.86 |
4 | Zuna Portillo-Rodriguez | Southern Miss | 10:44.27 |
5 | Kathryn Ducommun | Houston | 10:45.89 |
6 | Lindsay Miller | Rice | 10:48.54 |
7 | Gladys Chumba | UTEP | 10:51.15 |
8 | Erin Huddleston | Tulsa | 10:52.39 |
9 | Kristina Vaughn | UAB | 11:13.03 |
10 | Heather Saffel | Marshall | 11:13.48 |
11 | Krista Moylan | Southern Miss | 11:31.22 |
12 | Jasmine Trier | Houston | 11:33.89 |
1500 m kvinner forsøk | |||
1 | Paula Whiting | Tulsa | 4:28.78Q |
2 | Kristine Eikrem-Engeset | SMU | 4:36.63Q |
3 | Rebecca Coady | Tulane | 4:29.75Q |
4 | Risper Kimaiyo | UTEP | 4:37.01Q |
5 | Silje Fjortoft | SMU | 4:30.14Q |
6 | Nicole Mericle | Rice | 4:37.07Q |
7 | Amanda Lapp | East Carolina | 4:31.52Q |
8 | Mary Alenbratt | SMU | 4:39.07Q |
9 | Melanie Hughes | Tulsa | 4:31.95q |
10 | Kylie Cullinan | Rice | 4:34.81q |
11 | Erica Hannemann | Houston | 4:40.43q |
12 | Allison Cox | Marshall | 4:41.85q |
13 | Ellen Kildal | Memphis | 4:42.98 |
14 | Megan Munoz | Houston | 4:44.63 |
15 | Jasmine Darden | Memphis | 4:50.73 |
16 | Louisa Lingley | Memphis | 4:51.84 |
17 | Jocelyn Lockhart | Southern Miss | 4:56.16 |
18 | Kara Moylan | Southern Miss | 5:01.53 |
19 | Yasiris Gonzalez | Houston | 5:13.31 |
- | Sarah Mason | Rice | DNF |
1500 m kvinner finale | |||
1 | Paula Whiting | Tulsa | 4:23.27 |
2 | Kristine Eikrem-Engeset | SMU | 4:23.50 |
3 | Mary Alenbratt | SMU | 4:24.44 |
4 | Silje Fjortoft | SMU | 4:26.17 |
5 | Risper Kimaiyo | UTEP | 4:27.15 |
6 | Nicole Mericle | Rice | 4:28.68 |
7 | Rebecca Coady | Tulane | 4:28.98 |
8 | Melanie Hughes | Tulsa | 4:29.55 |
9 | Amanda Lapp | East Carolina | 4:32.76 |
10 | Kylie Cullinan | Rice | 4:35.91 |
11 | Allison Cox | Marshall | 4:41.81 |
12 | Erica Hannemann | Houston | 4:46.72 |
5000 m kvinner finale | |||
1 | Paula Whiting | Tulsa | 16:36.07 |
2 | Risper Kimaiyo | UTEP | 16:48.07 |
3 | Kathya Garcia | UTEP | 16:50.96 |
4 | Ashley Scott | Tulsa | 17:08.08 |
5 | Jaclyn Rollins | Tulsa | 17:09.20 |
6 | Clara Cid | UAB | 17:12.65 |
7 | Karina Garcia | UTEP | 17:25.22 |
8 | Ellen Kildal | Memphis | 17:34.41 |
9 | Megan Munoz | Houston | 17:42.03 |
10 | Stephanie Ledgerwood | Southern Miss | 17:46.25 |
11 | Allison Cox | Marshall | 17:49.35 |
12 | Leslie Thomas | Marshall | 17:55.21 |
13 | Gladys Chumba | UTEP | 17:55.34 |
14 | Stephanie Gammon | UAB | 18:00.66 |
15 | Chelsea Hollingsworth | East Carolina | 18:04.26 |
16 | Starla Garcia | Houston | 18:06.02 |
17 | Kathryn Ducommun | Houston | 18:06.34 |
18 | Krista Moylan | Southern Miss | 18:12.20 |
19 | Amanda Tomlin | East Carolina | 18:12.77 |
20 | Kristina Vaughn | UAB | 18:16.35 |
21 | Amanda Lapp | East Carolina | 18:27.93 |
22 | Julie Reinwald | Houston | 19:04.72 |
23 | Kelley Mortakis | Marshall | 19:07.94 |
- | Nicole Mericle | Rice | DNF |
Aberdeen, SD 13-14. mai | |||
. | |||
800 m kvinner forsøk | |||
1 | Molly Kokesh | AUGUSTANA | 2:20.67Q |
2 | Kristin Brondbo | AUGUSTANA | 2:20.96Q |
3 | Carolyn Wardell | MINNESOTA-DU | 2:21.69Q |
4 | Kelly Kougl | AUGUSTANA | 2:21.97Q |
5 | Brittney Moffatt | ST. CLOUD ST | 2:21.37q |
6 | Michelle Ohman | BEMIDJI STAT | 2:21.45q |
7 | Kayla Carlson | MARY | 2:21.52q |
8 | Emilee Morehouse | MARY | 2:22.09q |
9 | LeAnn Severson | AUGUSTANA | 2:22.26 |
10 | Roshane Boreland | ST. CLOUD ST | 2:22.55 |
11 | Rheindie Richemond | MINNESOTA ST | 2:23.10 |
12 | Elizabeth Simak | ST. CLOUD ST | 2:23.42 |
13 | Kelsey Stensland | WINONA STATE | 2:24.29 |
14 | Hannah Wurl | MINNESOTA-DU | 2:26.71 |
15 | Stacey Kern | ST. CLOUD ST | 2:28.12 |
16 | Ashton Lamp | WINONA STATE | 2:28.96 |
17 | Jackie Beckett | MINNESOTA ST | 2:29.22 |
18 | Lauren Johnson | ST. CLOUD ST | 2:30.02 |
19 | Kirsten Maras | BEMIDJI STAT | 2:30.64 |
20 | Tina Larson | BEMIDJI STAT | 2:31.55 |
21 | Melissa Clark | MINNESOTA ST | 2:32.54 |
22 | Makayla Perryman | NORTHERN STA | 2:34.49 |
23 | Nacole Kiss | CONCORDIA-SP | 2:35.06 |
24 | Kaitlin Hassing | MINNESOTA-DU | 2:37.15 |
25 | Skyler Lippman | WAYNE STATE | 2:37.19 |
26 | Amy Hellickson | MSU-MOORHEAD | 2:40.78 |
27 | Brittney Olfert | NORTHERN STA | 2:41.31 |
28 | Holli Erickson | WAYNE STATE | 2:46.04 |
800 m kvinner finale | |||
1 | Kelly Kougl | AUGUSTANA | 2:21.76 |
2 | Kayla Carlson | MARY | 2:21.91 |
3 | Michelle Ohman | BEMIDJI ST | 2:21.96 |
4 | Kristin Brondbo | AUGUSTANA | 2:22.22 |
5 | Emilee Morehouse | MARY | 2:22.45 |
6 | Molly Kokesh | AUGUSTANA | 2:23.34 |
7 | Carolyn Wardell | MINN-DULUTH | 2:24.75 |
8 | Brittney Moffatt | ST. CLOUD ST | 2:39.07 |
1500 m kvinner forsøk | |||
1 | Runa Falch | AUGUSTANA | 4:46.71Q |
2 | Carolyn Wardell | MINNESOTA-DU | 4:52.60Q |
3 | Dakota Wolf | MARY | 4:47.32Q |
4 | Molly Kokesh | AUGUSTANA | 4:53.78Q |
5 | Anna VanWechel | MSU-MOORHEAD | 4:48.21Q |
6 | Morgan Place | MINNESOTA-DU | 4:54.27Q |
7 | Michelle SanCartie | MINNESOTA-DU | 4:49.22Q |
8 | Kristin Brondbo | AUGUSTANA | 4:54.81Q |
9 | Melissa Agnew | MARY | 4:53.13q |
10 | Roshane Boreland | ST. CLOUD ST | 4:57.08q |
11 | Courtney Seyller | WINONA STATE | 5:00.51q |
12 | Alicia Nehl | MARY | 5:01.21q |
13 | Laura Hughes | MINNESOTA ST | 5:09.80 |
14 | Jenny Rogers | MINNESOTA ST | 5:11.93 |
15 | Genna Ironi | BEMIDJI STAT | 5:12.49 |
16 | Megan Ackerman | MSU-MOORHEAD | 5:13.76 |
17 | Maggie Moen | MARY | 5:15.07 |
18 | Brittany Arment | NORTHERN STA | 5:19.62 |
19 | Jessie DeJong | MINNESOTA ST | 5:22.49 |
20 | Kaylee Litch | MSU-MOORHEAD | 5:22.68 |
21 | Brittney Olfert | NORTHERN STA | 5:23.77 |
22 | Skyler Lippman | WAYNE STATE | 5:32.07 |
23 | Krystal Hughes | NORTHERN STA | 5:33.27 |
24 | Holli Erickson | WAYNE STATE | 5:36.00 |
25 | Alison Hougen | BEMIDJI STAT | 5:48.22 |
1500 m kvinner finale | |||
1 | Runa Falch | AUGUSTANA | 4:40.30 |
2 | Kristin Brondbo | AUGUSTANA | 4:42.16 |
3 | Dakota Wolf | MARY | 4:42.63 |
4 | Anna VanWechel | MSU-MOORHEAD | 4:42.87 |
5 | Michelle SanCartie | MINN-DULUTH | 4:43.33 |
6 | Carolyn Wardell | MINN-DULUTH | 4:43.97 |
7 | Morgan Place | MINN-DULUTH | 4:47.08 |
8 | Molly Kokesh | AUGUSTANA | 4:47.60 |
9 | Melissa Agnew | MARY | 4:49.18 |
10 | Roshane Boreland | ST. CLOUD ST | 4:59.10 |
11 | Alicia Nehl | MARY | 5:04.28 |
12 | Courtney Seyller | WINONA STATE | 5:06.30 |
5000 m kvinner finale | |||
1 | Runa Falch | AUGUSTANA | 18:18.30 |
2 | Kristin Brondbo | AUGUSTANA | 18:24.18 |
3 | Leah Hansen | AUGUSTANA | 18:25.11 |
4 | Dakota Wolf | MARY | 18:25.70 |
5 | Kyle Blakeslee | AUGUSTANA | 18:25.70 |
6 | Morgan Place | MINN-DULUTH | 18:28.25 |
7 | Anna VanWechel | MSU-MOORHEAD | 18:36.39 |
8 | Michelle SanCartie | MINN-DULUTH | 18:42.60 |
9 | Miriam Hovda | AUGUSTANA | 18:49.17 |
10 | Jennifer Agnew | MARY | 18:52.30 |
11 | Bridget Hines | MINN-DULUTH | 18:55.77 |
12 | Alyssa Salava | MINN-DULUTH | 18:57.14 |
13 | Keely Rubash | ST. CLOUD ST | 18:59.84 |
14 | Paula Marozas | ST. CLOUD ST | 19:07.74 |
15 | Danielle Thompson | MSU-MOORHEAD | 19:12.22 |
16 | Megan Ackerman | MSU-MOORHEAD | 19:15.31 |
17 | Irene Kosgei | MARY | 19:15.92 |
18 | Molly Kokesh | AUGUSTANA | 19:21.55 |
19 | Kayla Gudmundson | WINONA STATE | 19:24.66 |
20 | Courtney Seyller | WINONA STATE | 19:25.99 |
21 | Whitney Hines | MINN-DULUTH | 19:32.04 |
22 | Alyssa Wojack | MINNESOTA ST | 19:40.25 |
23 | Jacque Thaemert | MINN-DULUTH | 19:41.12 |
24 | Kari Linneman | NORTHERN | 19:48.77 |
25 | Laura Hughes | MINNESOTA ST | 19:50.60 |
26 | Katerine Anundson | MINNESOTA ST | 19:58.41 |
27 | Rebecca Richter | CONCORDIA-SP | 20:10.43 |
28 | Kelly Brammer | MSU-MOORHEAD | 20:17.67 |
-- | Tatiana DeLosSanto | WAYNE STATE | DNF |
-- | Sarah Bowler | MINNESOTA ST | DNF |
-- | Brittany Arment | NORTHERN | DNS |
10.000 m kvinner finale | |||
1 | Runa Falch | AUGUSTANA | 37:11.55 |
2 | Morgan Place | MINNESOTA-DU | 37:21.55 |
3 | Leah Hansen | AUGUSTANA | 37:31.83 |
4 | Kyle Blakeslee | AUGUSTANA | 37:35.90 |
5 | Miriam Hovda | AUGUSTANA | 37:57.13 |
6 | Bridget Hines | MINNESOTA-DU | 38:01.03 |
7 | Irene Kosgei | MARY | 38:01.58 |
8 | Alyson Piccolo | MARY | 38:52.89 |
9 | Kayla Gudmundson | WINONA STATE | 39:24.07 |
10 | Whitney Hines | MINNESOTA-DU | 39:32.55 |
11 | Paula Marozas | ST. CLOUD ST | 39:44.64 |
12 | Jessica Duenich | MARY | 40:21.20 |
13 | Rachael Stack | MINNESOTA-DU | 40:21.99 |
14 | Michelle Monroe | NORTHERN STA | 41:12.29 |
15 | Kari Linneman | NORTHERN STA | 41:16.40 |
16 | Alyssa Wojack | MINNESOTA ST | 41:20.59 |
17 | Taylor Marble | MINNESOTA-DU | 41:43.57 |
3000 m hinder finale | |||
1 | Kyle Blakeslee | AUGUSTANA | 11:08.63P |
2 | Brittney Moffatt | ST. CLOUD ST | 11:19.05 |
3 | Jennifer Agnew | MARY | 11:26.89 |
4 | Miriam Hovda | AUGUSTANA | 11:33.04 |
5 | Bridget Hines | MINN-DULUTH | 11:34.01 |
6 | Keely Rubash | ST. CLOUD ST | 11:39.89 |
7 | Danielle Thompson | MSU-MOORHEAD | 11:56.60 |
8 | Whitney Hines | MINN-DULUTH | 11:58.15 |
9 | Sarah Bowler | MINNESOTA ST | 12:06.46 |
10 | Laura Johnson | AUGUSTANA | 12:19.68 |
11 | Taylor Marble | MINN-DULUTH | 13:01.21 |
1500 m menn forsøk | |||
1 | Tom Karbo | AUGUSTANA | 4:11.00Q |
2 | Halvard Lang | AUGUSTANA | 4:11.70Q |
3 | Michael McConnell | MSU-MOORHEAD | 4:11.51Q |
4 | Jordan Slusser | AUGUSTANA | 4:11.78Q |
5 | Jesse Bennett | MARY | 4:11.86Q |
6 | Dan Allen | ST. CLOUD ST | 4:11.94Q |
7 | Jacob Arechigo | NORTHERN STA | 4:12.04Q |
8 | Jared Johnston | MINNESOTA-DU | 4:12.34Q |
9 | Cole Toepfer | MINNESOTA-DU | 4:12.19q |
10 | Nicholas Emmans | MINNESOTA ST | 4:12.79q |
11 | Sam Saccoman | MINNESOTA-DU | 4:13.07q |
12 | Abe Hartsell | BEMIDJI STAT | 4:13.34q |
13 | Ryan Sederquist | BEMIDJI STAT | 4:14.29 |
14 | Eric Mohrbacher | MARY | 4:14.53 |
15 | Lee Anderson | WAYNE STATE | 4:16.91 |
15 | Nathan Stamstad | MARY | 4:16.91 |
17 | Jason Schaaf | WAYNE STATE | 4:26.15 |
18 | John Muenchow | BEMIDJI STAT | 4:30.31 |
19 | Dan Sederquist | MSU-MOORHEAD | 4:32.37 |
20 | Jacob Hemenway | NORTHERN STA | 4:36.93 |
21 | Daanish Khan | CONCORDIA-SP | 4:41.32 |
1500 m menn finale | |||
1 | Tom Karbo | AUGUSTANA | 4:17.06 |
2 | Jesse Bennett | MARY | 4:18.03 |
3 | Michael McConnell | MSU-MOORHEAD | 4:19.02 |
4 | Dan Allen | ST. CLOUD ST | 4:21.39 |
5 | Nicholas Emmans | MINNESOTA ST | 4:22.20 |
6 | Jared Johnston | MINN-DULUTH | 4:22.37 |
7 | Sam Saccoman | MINN-DULUTH | 4:22.62 |
8 | Halvard Lang | AUGUSTANA | 4:23.48 |
9 | Jacob Arechigo | NORTHERN | 4:24.24 |
10 | Jordan Slusser | AUGUSTANA | 4:24.35 |
11 | Cole Toepfer | MINN-DULUTH | 4:25.07 |
12 | Abe Hartsell | BEMIDJI ST | 4:32.95 |
5000 m menn finale | |||
1 | Tom Karbo | AUGUSTANA | 15:39.81 |
2 | John Kern | WAYNE STATE | 15:41.79 |
3 | Thomas Becker | MINNESOTA ST | 15:43.43 |
4 | Kyle Neumann | ST. CLOUD ST | 15:46.70 |
5 | Ryan Eason | MINN-DULUTH | 15:50.68 |
6 | Erik Hanson | MSU-MOORHEAD | 15:52.46 |
7 | Paul Yak | AUGUSTANA | 15:55.45 |
8 | Dan Allen | ST. CLOUD ST | 15:55.59 |
9 | Ryan Evans | AUGUSTANA | 15:55.72 |
10 | Garang Lual | WAYNE STATE | 15:57.97 |
11 | Jacob Bastyr | MINNESOTA ST | 16:06.67 |
12 | Robert Kostick | MINN-DULUTH | 16:13.74 |
13 | John Rawerts | NORTHERN | 16:14.48 |
14 | Jared Hicks | ST. CLOUD ST | 16:16.00 |
15 | Jordan Slusser | AUGUSTANA | 16:16.92 |
16 | Nicholas Emmans | MINNESOTA ST | 16:18.11 |
17 | Ryan Sederquist | BEMIDJI ST | 16:18.70 |
18 | Nick Nygaard | MINN-DULUTH | 16:19.87 |
19 | Aaron Handorff | MINN-DULUTH | 16:20.59 |
20 | Keagan Marble | MINN-DULUTH | 16:23.20 |
21 | York Thomas | WAYNE STATE | 16:29.52 |
22 | Kyle Larson | MINN-DULUTH | 16:45.06 |
23 | Kevin Huot | MSU-MOORHEAD | 16:46.69 |
24 | Tom Mountain | ST. CLOUD ST | 16:48.21 |
25 | Brian Quigley | BEMIDJI ST | 16:51.12 |
26 | Greg Tracy | WAYNE STATE | 17:00.35 |
27 | Nathan Boggess | WAYNE STATE | 17:10.94 |
-- | Tyler Stevens | MINN-DULUTH | DNF |
Big 12 Outdoor - 13.-15. mai | |||
5000 m kvinner finale | |||
1 | Betsy Saina | Iowa State | 16:06.05 |
2 | Dani Stack | Iowa State | 16:08.23 |
3 | Jessica Engel | Oklahoma | 16:13.41 |
4 | Laura Thweatt | Colorado | 16:16.29 |
5 | Shalaya Kipp | Colorado | 16:23.01 |
6 | Katie Cumming | Colorado | 16:25.78 |
7 | Katherine Devlin | Tex A&M | 16:28.01 |
8 | Natosha Rogers | Tex A&M | 16:33.45 |
9 | Sara Sutherland | Texas | 16:34.47 |
10 | Kaitie Vanatta | Missouri | 16:35.44 |
11 | Tone Hjalmarsen | OK State | 16:36.71 |
12 | Camille Logan | Colorado | 16:41.17 |
13 | Lucy Kennedy | Iowa State | 16:49.97 |
14 | Semehar Tesfaye | Iowa State | 16:51.06 |
15 | Kara Windisch | Kansas | 16:58.60 |
16 | Laleh Mojtabaezama | Texas | 17:09.91 |
17 | Kinsey Farren | Missouri | 17:11.59 |
18 | Tessa Turcotte | Kansas | 17:15.00 |
19 | Amanda Miller | Kansas | 17:16.97 |
20 | Michelle Guzman | Tex Tech | 17:19.44 |
21 | Taylor Petersen | Iowa State | 17:25.10 |
22 | Megan Burrell | Colorado | 17:29.34 |
23 | Aimee Bonte | Missouri | 17:35.57 |
24 | Ruth-Anne Hadjis | OK State | 17:41.25 |
25 | Katie Shaw | Baylor | 17:47.97 |
26 | Bailey Belvis | Missouri | 17:51.68 |
27 | Bethany Olson | Iowa State | 18:02.72 |
28 | Kyra Kilwein | Kansas | 18:10.74 |