Reportasje fra løpet: Awet Kibrab satte løyperekord i 3-Sjøersløpet
Kvinner // 25 beste:
Rank | Name | Club | Category | Time | Behind |
1 | Runa Falch | Vidar Sportsklubben | K23-34 | 1:17:46 | |
2 | Silje Torsvik | Spirit friidrettsklubb | K23-34 | 1:20:16 | + 2:31 |
3 | Adele Norheim Henriksen | Gular IL | K20-22 | 1:21:37 | + 3:51 |
4 | Maria Wiig | Stavanger Friidrettsklubb | K23-34 | 1:23:05 | + 5:19 |
5 | Anne Bjerke Årrestad | Aker BP Kvarts | K23-34 | 1:23:58 | + 6:12 |
6 | Kerstin Kalsås | Kristiansand Løpeklubb | K40-44 | 1:24:33 | + 6:47 |
7 | Christina Toogood | Sandnes IL | K23-34 | 1:25:07 | + 7:22 |
8 | Marie Gjeruldsen | K23-34 | 1:25:57 | + 8:11 | |
9 | Melinda Frigstad | Kvinesdal IL | K35-39 | 1:27:01 | + 9:16 |
10 | Kine Bjerk Nøttveit | Sandnes IL | K35-39 | 1:27:38 | + 9:52 |
11 | Ella Øxnevad | Skjalg IL | K23-34 | 1:28:05 | + 10:19 |
12 | Stine Borgli | Sandnes Sykkelklubb/FDJ SUEZ | K23-34 | 1:28:07 | + 10:21 |
13 | Marie Kloster | Skjalg IL | K40-44 | 1:28:17 | + 10:32 |
14 | Elisabeth Knudsen | GTI Friidrettsklubb | K40-44 | 1:28:33 | + 10:48 |
15 | Linnéa Hove | Spirit friidrettsklubb | K20-22 | 1:28:45 | + 10:59 |
16 | Anne Braut | Spirit friidrettsklubb | K23-34 | 1:29:06 | + 11:21 |
17 | Berit Marie Skretting | GTI Friidrettsklubb | K35-39 | 1:29:20 | + 11:34 |
18 | Nina Søndenå | Spirit friidrettsklubb | K35-39 | 1:29:22 | + 11:36 |
19 | Therese Skeie | GTI Friidrettsklubb | K35-39 | 1:29:59 | + 12:14 |
20 | Meera Sagli | Aure IL - Friidrett | K23-34 | 1:30:08 | + 12:22 |
21 | Andrea Sætre | Spirit friidrettsklubb | K23-34 | 1:30:19 | + 12:34 |
22 | Katrine Haaland Leveraas | Gjesdal IL | K23-34 | 1:30:35 | + 12:49 |
23 | Silje Gundersen | Spirit friidrettsklubb | K45-49 | 1:30:43 | + 12:58 |
24 | Astrid Emilsen Kristiansen | Gular IL | K20-22 | 1:31:07 | + 13:21 |
25 | Tina Kvatningen Hansen | SIS | K23-34 | 1:31:09 | + 13:23 |
Menn // 25 beste:
Rank | Name | Club | Category | Time | Behind |
1 | Awet Kibrab | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | M23-34 | 1:04:50 | |
2 | Frew Zenebe Brkineh | Sandnes IL | M35-39 | 1:09:57 | + 5:08 |
3 | Andreas Penne Nygård | Sandnes IL | M40-44 | 1:10:21 | + 5:32 |
4 | Tage Augustson | Varegg Fleridrett | M23-34 | 1:10:56 | + 6:07 |
5 | Alf Ante Idland Tornensis | Löplabbet | M23-34 | 1:11:19 | + 6:30 |
6 | Gaute Byberg | Stavanger Friidrettsklubb | M23-34 | 1:14:25 | + 9:36 |
7 | Odd Arne Engesæter | Oksen Ferdinand | M40-44 | 1:14:28 | + 9:39 |
8 | Pavel Laputjov | M40-44 | 1:14:35 | + 9:46 | |
9 | Øyvind Macody Lund | Varegg Fleridrett | M23-34 | 1:14:39 | + 9:50 |
10 | Haakon Vaaga | VB Inge Vaaga as | M23-34 | 1:14:49 | + 10:00 |
11 | Heike Konradsen | Gjesdal IL | M23-34 | 1:15:05 | + 10:16 |
12 | Magnus Aarrestad | Stirsdag Gronntreningslag | M23-34 | 1:15:26 | + 10:37 |
13 | Nick Hooker | M35-39 | 1:15:29 | + 10:40 | |
14 | Kristoffer Ingebrigtsen | Sandnes IL | M35-39 | 1:15:31 | + 10:42 |
15 | Mathias Møller | M23-34 | 1:15:36 | + 10:47 | |
16 | Preben Aase | Veidekke BIL | M23-34 | 1:15:39 | + 10:50 |
17 | Henning Tjøstheim | Ryfylke Trelast | M35-39 | 1:16:14 | + 11:25 |
18 | Lars Stangeland | Veidekke | M40-44 | 1:16:19 | + 11:30 |
19 | Knud Kalsås | Kristiansand Løpeklubb | M40-44 | 1:16:28 | + 11:39 |
20 | Oddvar Dirdal | Trekompaniet BIL | M40-44 | 1:16:37 | + 11:48 |
21 | Thomas Førland Asgautsen | Spirit friidrettsklubb | M23-34 | 1:16:38 | + 11:49 |
22 | Christian Nøttveit | Sandnes IL | M35-39 | 1:16:43 | + 11:54 |
23 | Håkon Aalbu | Ztrong Partner | M23-34 | 1:16:50 | + 12:01 |
24 | Jan Erik Wergeland | Sandnes IL | M35-39 | 1:17:19 | + 12:30 |
25 | Tom Ole Dalsrud | Skjalg IL | M45-49 | 1:17:29 | + 12:40 |