Reportasje fra løpet: Pangstart for vinterkarusellen i Ålesund
Forhåndsomtale: Vinterkarusellen i Ålesund starter lørdag 11. november
10 km kvinner: | |||||
Plass | Navn | Klubb | Klasse | Tid | Etter |
1 | Live Johannessen Solheimdal | Steinkjer Fik | K23-34 | 34:10 | +0:00 |
2 | Janne Elin Vatnaland | Spirit Stavanger FIK | K23-34 | 37:44 | +3:34 |
3 | Mina Bratvold | Ålesund | K23-34 | 44:34 | +10:24 |
10 km menn: | |||||
1 | Kristian Nedregård | Ålesund | M45-49 | 34:06 | +0:00 |
2 | Tryg-Arne Alnes Løkkeborg | Emblem IL | M23-34 | 34:48 | +0:42 |
3 | Matias Mørkedal | Vern om Sula | M23-34 | 35:04 | +0:58 |
4 | Erik Henriksen | Ålesund | M40-44 | 35:42 | +1:36 |
5 | Per Myren | IL Norodd | M35-39 | 35:59 | +1:53 |
6 | Terje Wille Vestre | Ålesund | M35-39 | 36:01 | +1:55 |
7 | Karl Idar Vik | Syvde IL | M40-44 | 36:29 | +2:23 |
8 | Lars Thoresen Haug | Ålesund | M23-34 | 37:26 | +3:20 |
9 | Tom Audun Rossland Knutsen | Velledalen IL | M45-49 | 37:46 | +3:40 |
10 | Frode Mauren | Velledalen il | M50-54 | 38:52 | +4:46 |
11 | Stian Skretting | Langevåg | M45-49 | 39:18 | +5:12 |
12 | Petter Gustafsson Tafjord | Skodje | M23-34 | 39:21 | +5:15 |
13 | Bjørn Arve Larsen | Ålesund | M55-59 | 39:32 | +5:26 |
14 | Aron Dyb | Ålesund | M23-34 | 39:39 | +5:33 |
15 | Bjarte Tomren | Sta-Bil | M35-39 | 39:41 | +5:35 |
15 | Anders Madsen | Løp for Livet! | M35-39 | 39:41 | +5:35 |
17 | Yngve Laingen | Fbil | M40-44 | 39:51 | +5:45 |
18 | Finn-Idar Giske | Multiconsult BIL | M23-34 | 40:08 | +6:02 |
19 | Frithjof Storås Austigard | Norddal IL | M35-39 | 40:27 | +6:21 |
20 | Christoffer S. Tryggestad Ryste | Ålesund | M23-34 | 41:39 | +7:33 |
21 | Øyvind Trones | Ålesund Maraton | M40-44 | 41:51 | +7:45 |
22 | Einar Holen | Kondis Ålesund | M60-64 | 42:20 | +8:14 |
23 | Fridtjof Fredriksen | Velledalen Il | M55-59 | 42:22 | +8:16 |
24 | Eldar Sindre Valkvæ | Ålesund Løpevenner | M60-64 | 42:29 | +8:23 |
25 | Tor Egil Skarbø | Ålesund | M40-44 | 42:36 | +8:30 |
26 | Stig Are Jørgensen | Ålesund | M40-44 | 42:39 | +8:33 |
5 km kvinner: | |||||
1 | Maria Birthe Nerem | Emblem IL | K23-34 | 19:38 | +0:00 |
2 | May Evy Nesheim | Velledalen IL | K45-49 | 21:06 | +1:28 |
3 | Emma Olivie Sandvik Aarsæther | Langevåg | K12-13 | 22:30 | +2:52 |
4 | Marita Hagen Kvalsvik | Ålesund | K23-34 | 24:23 | +4:45 |
5 | Elin Tronstad | Sparebanken Møre | K55-59 | 25:53 | +6:15 |
6 | Irene Mork | Velledalen IL | K45-49 | 27:05 | +7:27 |
7 | Stine Skarbøvik Larsen | Ålesund | K18-19 | 27:49 | +8:11 |
5 km menn: | |||||
1 | Andreas Nakken | Velledalen Il | M20-22 | 17:59 | +0:00 |
2 | Andrew Sunde | Sula sk | M23-34 | 18:12 | +0:13 |
3 | Are Bjørgum | Ørsta Il | M23-34 | 18:23 | +0:24 |
4 | Arild Vågnes | Ålesund | M35-39 | 18:25 | +0:26 |
5 | Adrian Håbet | Team Pjask | M23-34 | 18:43 | +0:44 |
6 | Arve Romslo Schistad | Ålesund | M23-34 | 18:54 | +0:55 |
7 | Daniel Høydalsvik | Mauseidvåg | M35-39 | 19:30 | +1:31 |
8 | Morten Nerem | Emblem IL | M23-34 | 19:39 | +1:40 |
9 | Ronny Midttveit | Molde | M50-54 | 20:16 | +2:17 |
10 | Rimantas Satas | Ellingsøy | M35-39 | 20:50 | +2:51 |
11 | Nicolas Berg | Ålesund | M23-34 | 20:55 | +2:56 |
12 | Jone Schmidt Breivik | Velledalen IL | M14-15 | 21:04 | +3:05 |
13 | Ludvig With | Kondis Ålesund | M45-49 | 21:11 | +3:12 |
14 | Marco Haupenthal | Skodje | M45-49 | 21:40 | +3:41 |
15 | Svein Arne Nakken | Velledalen IL | M55-59 | 22:01 | +4:02 |
16 | Ståle Bakstad | Ålesund | M55-59 | 22:45 | +4:46 |
17 | Per Gunnar Vasset | Langevåg | M70-74 | 24:29 | +6:30 |
18 | Anders Knotten | Hjellhaugv. Løparlag | M45-49 | 27:33 | +9:34 |
19 | Sigbjørn Anton Lerstad | Ålesund | M65-69 | 28:17 | +10:18 |
20 | Kjetil Bjørge | Ålesund | M65-69 | 28:53 | +10:54 |
21 | Per Jan Helset | Langevåg | M75+ | 28:59 | +11:00 |
22 | Sigmund Rødal | Spjelkavik IL | M75+ | 30:43 | +12:44 |