I seniorklassene var Silje Teodorsen 26 sekunder foran Kristin Størmer Steia i sistnevntes comeback på 10 km, og Pål Golberg vant med 14 sekunder på Martin Løwstrøm Nyenget på 15 km i fri teknikk.
Moelvenrennet som hadde hele 385 deltakere på Sjusjøen Langrennsarena søndag, fikk flere klare vinnere i år. Kristian Græsli, Hamar Skiklubb var akkuart minuttet foran sine to sterke konkurrenter i M18/19 år, Mattis Stenshagen, Follebu SK og Joachim Aurland, Kjellmyra IL. Den samme vinnermarginen hadde også Helle Hagen, Brandbu IF i J15, mens både Mari Nordlunde, Follebu SK og Marte Mæhlum Johansen, Østre Toten Skilag var konkurrentene enda mer overlegne i hhv. K17 og K18.
Nettsidene til Moelven IL Ski
Moelvenrennet 04.01.2015.pdf
De beste i Moelvenrennet 04.01.2015: |
||||
J 11 år 2 km fri | ||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Etter |
1 | Tiril Fosen | Sætre IF Graabein | 07:05 | |
2 | Aurora Mjøen Grøndalen | 07:15 | 00:10 | |
3 | Aurora Gaarder Strand | Strandbygda IL | 07:17 | 00:12 |
J 12 år 2 km fri | ||||
1 | Kristine Kvamme | Søre Ål IL | 06:15 | |
2 | Marie Glomnes Rudi | Njård | 06:34 | 00:19 |
3 | Dina Lidahl Lillejordet | Vang Skiløperforening | 06:40 | 00:25 |
J 13 år 3 km fri | ||||
1 | Marie Tømmerberg | Fossum IF | 08:53 | |
2 | Rannei Bjørklund | Mogutten IL | 09:01 | 00:08 |
3 | Amalie Storlien | MjøsSki | 09:07 | 00:14 |
J 14 år 3 km fri | ||||
1 | Amalie Denise Andersen | Heming, IL - Ski | 08:05 | |
1 | Carina Sveen | Strandbygda IL | 08:05 | |
3 | Ane Uglem Mobakken | Lillomarka SK | 08:16 | 00:11 |
J 15 år 5 km fri | ||||
1 | Helle Hagen | Brandbu IF | 15:32 | |
2 | Benedicte Germundson | Heming, IL - Ski | 16:32 | 01:00 |
3 | Karoline Wardberg Høiby | Åsmarka IL | 16:57 | 01:25 |
J 16 år 5 km fri | ||||
1 | Stine Bratteng | Nittedal IL | 15:53 | |
2 | Aurora Ulsaker Bjørn | Vang Skiløperforening | 15:57 | 00:04 |
3 | Elisabeth Thorsteinsen | Lyn Ski - Ski | 16:30 | 00:37 |
K 17 år 10 km fri | ||||
1 | Mari Nordlunde | 30:37:00 | ||
2 | Oda Nevland | Bjerkreim Il | 33:14:00 | 02:37 |
3 | Henriette Furu | Gjerdrum IL - Ski | 33:58:00 | 03:21 |
K 18 år 10 km fri | ||||
1 | Marte Mæhlum Johansen | 28:13:00 | ||
2 | Karianne Moe | Høybråten og Stovner IL | 30:00:00 | 01:47 |
3 | Susann Sagstuen | 30:45:00 | 02:32 | |
K 19/20 år 10 km fri | ||||
1 | Marte Håkenstad-Bråten |
28:54:00 | ||
2 | Inger Bonden | Sande Sportsklubb | 29:24:00 | 00:30 |
3 | Ingrid Sørumshaugen | Gjøvik SK | 29:41:00 | 00:47 |
K senior 10 km fri | ||||
1 | Silje Teodorsen | Kvaløysletta Il | 27:29:00 | |
2 | Kristin Størmer Steira | Forsøk, IL | 27:55:00 | 00:26 |
3 | Bente Losgård Landheim | Tynset IF | 28:03:00 | 00:34 |
G 11 år 2 km fri | ||||
1 | Sigurd Nordaas | Strandbygda IL | 05:55 | |
2 | Lars Kongssund | Næroset IL | 06:15 | 00:20 |
3 | Kristian Kongssund | Næroset IL | 06:20 | 00:25 |
G 12 år 2 km fri | ||||
1 | Eikil Elias Aasbø | Heming, IL - Ski | 05:35 | |
2 | Markus August Berthet | Heming, IL - Ski | 05:40 | 00:05 |
3 | Tinus Bergh Pedersen | Oseberg Skilag | 05:44 | 00:09 |
G 13 år 3 km fri | ||||
1 | Mads Hagen | Jevnaker | 07:44 | |
2 | Even Hemma | Brøttum IL | 08:13 | 00:29 |
3 | Audun Nordaas | Strandbygda IL | 08:14 | 00:30 |
G 14 år 3 km fri | ||||
1 | Jonas Vika | MjøsSki | 07:32 | |
2 | Aksel Emil Aasbø | Heming, IL - Ski | 07:46 | 00:14 |
3 | Vemund Skeime Kostøl | Gjelleråsen IF | 07:47 | 00:15 |
G 15 år 5 km fri | ||||
1 | Arngrim Sørumshaugen | Gjøvik SK | 13:55 | |
2 | Simen Krogstie Bjørgan | Nordbygda/Løten Ski | 14:14 | 00:19 |
3 | Simen Syversen | Hamar SK | 14:23 | 00:28 |
G 16 år 5 km fri | ||||
1 | Sindre Vassdal Johannesen | Strandbygda IL | 13:32 | |
2 | Erik Honganvik Holen | Magnor UL | 13:38 | 00:06 |
3 | Oscar Rolid Aas | Redalen IL | 13:56 | 00:24 |
M 17 år 10 km fri | ||||
1 | Petter Bergmann | Konnerud IL | 26:22:00 | |
2 | Iver Skaarseth | 26:48:00 | 00:26 | |
3 | Johannes Bordal | MjøsSki | 26:49:00 | 00:27 |
M 18 år 10 km fri | ||||
1 | Petter Stakston | 24:45:00 | ||
2 | Jostein S Strandbråten | 25:26:00 | 00:41 | |
3 | Amund Hoel | Frogner IL | 25:39:00 | 00:54 |
M 19/20 år 15 km fri | ||||
1 | Kristian Græsli | Hamar SK | 37:00:00 | |
2 | Joachim Aurland | 38:00:00 | 01:00 | |
3 | Mattis Stenshagen | 38:01:00 | 01:01 | |
M senior 15 km fri | ||||
1 | Pål Golberg | Gol IL | 34:54:00 | |
2 | Martin Løwstrøm Nyenget | Lillehammer Skiklub | 35:08:00 | 00:14 |
3 | Magne Haga | Åsen IL | 35:25:00 | 00:31 |
FH Menn S 1 km fri | ||||
1 | Morten Hulleberg | MjøsSki | 11:09 |