Nærmest Ådne Svan Dæhlie var Øystein Amli som noterte 1.55,82. De var de to eneste som kom under 2 minutter denne gangen. Raskest av jentene var Frida Berge som løp på 2.15,36 i et heat med både jenter og gutter.
På 3000 meteren var Pernille Thomassen raskest av jentene med 10.25,05, knappe 20 sekunder foran sin klubbvenninne i BFG Fana, Gro Svendal.
Kjappest av herrene var Vidar Dahle som løp på pene 8.27,01. Også Svein Roar Kvamme og Terje Aggvin kom seg under 9 minutter med henholdsvis 8.48,38 og 8.52,62. Anders Daltveit, som bare tre dager før hadde blitt nummer tre i Rallarvegsløpet, ble også her nummer tre, med 9.11,55.
Ellers imponerte evigunge, men likefullt snart 48 år gamle Bjarte Bogstad med å løpe på 9.19,60. Det er drøye minuttet bak persen som han satte i 1993, men likevel er det godt gjort å holde så høyt nivå i tiår etter tiår.
800 METER 1. HEAT - MENN | |||
Ådne Svan Dæhlin | F.82 | Gular | 1,54,86 |
Øystein Aamli | F.86 | AKS-77 | 1,55,82 |
Thomas Heggøy | F.94 | Stord | 2,00,08 |
Jo-Harald Færø | F.83 | Eikanger | 2,03,13 |
Martin Smith | F.91 | BFG Fana | 2,03,29 |
Jørgen Austvik | F.92 | BFG Fana | 2,04,05 |
Erlend G. Sørtveit | F.87 | BFG Fana | 2,06,42 |
Yngve van der Meeren | F.94 | Skjalg | 2,20,42 |
Helge Tysse | F.64 | Osterøy | 2,30,09 |
Bård Storbø | F.70 | Fri | 2,37,77 |
800 METER 2. HEAT - GUTTER/JENTER | |||
Tom Skjæråsen | F.95 | Varegg | 2,08,07 |
Lars Lunde | F.95 | Stord | 2,10,53 |
Tarjei Matre | F.95 | AKS-77 | 2,13,33 |
Ole Martin Røsseland | F.95 | Gneist | 2,13,64 |
Frida Berge | F.94 | Gular | 2,15,36 |
Trond Erik Storebø | F.96 | Fri | 2,16,70 |
Henrik Irgens Gravdal | F.98 | Gneist | 2,16,74 |
Stian Norheim | F.96 | Gneist | 2,18,42 |
Bertine Helene Færø | F.92 | AKS-77 | 2,20,58 |
Elina Drivenes | F.97 | Fana | 2,31,83 |
Linn Seliussen | F.98 | Fana | 2,41,03 |
Tuva Straume | F.98 | Fana | 2,52,89 |
800 METER 3. HEAT - JENTER/KVINNER | |||
Trine Vevle Westerheim | F.95 | Gular | 2,27,17 |
Lise R. Hovlandsdal | F.81 | BFG Fana | 2,28,18 |
Karen Johanne Jøsendal | F.94 | AKS-77 | 2,30,22 |
Bente Rosvold Midtun | F.58 | Osterøy | 2,32,81 |
Vilde Omholt | F.95 | Gneist | 2,34,70 |
Mari Aa Nesse | F.96 | Stord | 2,36,05 |
Amalie Aamli | F.91 | AKS-77 | 2,44,20 |
3000 METER 1. HEAT - MENN | |||
Vidar Dahle | F.88 | Gular | 8,27,01 |
Svein Roar Kvamme | F.90 | AKS-77 | 8,48,38 |
Terje Aggvin | F.74 | Gular | 8,52,62 |
Anders Daltveit | F.87 | BFG Fana | 9,11,55 |
Jonas Dalland | F.85 | Gular | 9,14,23 |
Espen Joensen | F.92 | Fri | DNF |
Thomas Windheim | F.87 | Gular | DNF |
3000 METER 2. HEAT - MENN/KVINNER | |||
Bjarte Bogstad | F.63 | Gular | 9,19,60 |
Anders Huun Monsen | F.90 | Gular | 9,43,43 |
Mathias Oppedal | F.90 | Fana | 9,43,48 |
Petter Rasmussen | F.71 | BFG Fana | 10,07,69 |
Pernille Thomassen | F.70 | BFG Fana | 10,25,05 |
Morten Seliussen | MS | BFG Fana | 10,26,72 |
Gro Svendal | F.70 | BFG Fana | 10,44,75 |
Eldar Fagerbakke | F.97 | Bøler IF | 10,52,45 |
Morten Straume | F.56 | Gular | 10,59,76 |
Egil Hessen | F.68 | BFG Fana | 11,01,33 |
Johanna Sjøgren | F.81 | Gular | 11,02,30 |
Arvid Hauge | F.60 | Eikanger | 11,55,87 |