Nesten 300 var tilstede på 2. løp av sommerkarusellen i Fana. Lettskyet og fin temperatur for løperene ble det mange gode tider.
Raskest av alle på 5 km for menn Anders Huun Monsen fra (Gular) på 15.13 foran nr. 2 Bjarte Eikanger (BFG) på 16.16 og nr. 3 Jørgen Møklebust Austvik (BFG) 16.31.
På 5 km for kvinner vinner seiersvante Cecilie Pernille Thomassen (BFG) med tiden18.15, foran nr. 2 Linn Seliussen (Fana IL) på tiden 19.56 og nr. 3 Toril Austbø Grande (BFG) på 20.48
Stine Sanden (AKS 77) satte ny pers og vant igjen 10 km for kvinner på tiden 39.25, nr. 2 ble Torun Øvergaard Aarvik (BFG) tid 41.19 og nr. 3 Elin Hjelset med tiden 45.42
Herreklassen på 10 km ble vunnet av Anders Daltveit (BFG) på gode 34.39 foran nr. 2 Ståle Pegorer Vange (Varaldsøy IL), tid 35.38 og nr. 3 Dag Hilland Rød (BFG) med tiden 35.50.
Alle bilder lagt ut og resultater nederst.
Tekst og foto : Jørgen Pettersen
Starten har gått og 10 km feltet er igang med førsterunde rundt Fana stadion. Håkon Landro (Teamlandro) I hvit trøye
leder feltet.
Litt inniklemt alle mannfolkene ser vi Stine Sanden sammen med Trygve Andresen og Helge Færø (startnr.7144).
Øyvind Lillevik (startnummer 9247) fra Griegteam er midt i feltet ut fra start. Tid på Øyvind sin 10 km 40.42. Til
venstre ser vi Petter Rasmussen på 42.03.
Anders Daltveit har løpt fra allerede etter en runde og leder med 40 meter. Den ledelsen beholdt han til mål med
tiden 34.39 på 10 km.
Anders Huun Monsen er førstemann ute ved vending på 5 km. som han vinner på sterke 15.13. I bakgrunnen ser
vi norgescupleder i motbakke Torbjørn Ludvigsen som vakt for BFG Fana på vending for 5 km.
Bjarte Eikanger jager etter Anders men er et stykke bak på vending. Blir nr. 2 med tiden 16.16 på 5 km.
Espen Rognsvåg rundt vending foran Sondre Fagerås Hope. Espen inn til 4. plass med tiden 16.58, Sondre blir
nr. 7 med tiden 17.22.
Magnus Pettersen Lunde fra Os turn friidrett vender foran Aleksander Lie, BFG. Aleksander først imål på tiden 18.10
og Magnus på 18.11.
En godt konsentrert Pernille Thomassen rundt vending og klar for de siste 2,5 km. Vinner igjen kvinneklassen på
5 km med tiden 18.15.
Morten Straume fra Gular vender foran Linn Seliussen fra Fana IL. Morten får tiden 19.52 og Linn på tiden 19.56
Hanne Liland fra TIF Viking gjør seg klar til å vende rundt bøyen på 2,5 km. Får tiden 22.07 på 5 km. Hanne kjenner
nok Gullfjellet opp fra igår med en 13. plass fra det tøffe løpet.
Eva Quivey liker musikk på øret mens hun løper. Eva har vært mye skadet en periode og er nå tilbake for fullt. Løper
på 25.38 på 5 km kvinner.
Ståle Pegorer Vange fra Varaldsøy IL leder foran Håkon Landro ved 8 km. Ståle blir nr. 2 med 35.38 og Håkon nr. 4
med 35.50
Dag Hilland Rød fra BFG løper mange gode løp i karusellen. Plass nr. 3 på 10 km for menn på tiden 35.45
Helge Færø og Ivar Andre Slindre fra Jølster IL hilser på Kondis fotograf ved 8 km. Ivar først imål på 37.42 og Helge
på 37.46 på sine 10 km for menn.
Ove Borge fra Bergen TriathlonClub som i helgen ble nr. 3 på halv Ironman på Askøy. God tid idag også med 38.14
på 10 km menn.
Advokater kan også løpe fort, her med Erik Leganger fra Wikborg Rein Advokatfirma. Får gode 38.56 på sin 10 km.
Erik kan også løpe maraton som vi ser av trøyen, tiden på Oslo maraton 2010 ble sterke 3.02.31 i klasse menn 35-39
Stine Sanden smeller til med ny pers igjen. Denne gang på 39.25 og dermed vinner hun 10 km for kvinner. Bak
følger Jan Wilhelm Werner med på tiden 39.34. Han kan fortelle at eneste måte å bli avbildet på er å løpe bak vakre
kvinner når undertegnede er reporter.
Oddny Ringheim (CSC BIL) i fullt driv ved 8 km. Reporter for Kondis i årevis, sist gang fra søndagens Gullfjellet opp.
Tiden på 10 km for Oddny er 47.29
Resultat for:
Sommerkarusellen 2011 løp 2 - 20 juni
5 km
Mann
Pl
Startnr.
Navn
Klubb
Tid
1
9475
Anders Huun Monsen
IL Gular
00:15:13
2
5696
Bjarte Eikanger
Friidrettsklubben BFG Fana
00:16:16
3
4219
Jørgen Møklebust Austvik
Friidrettsklubben BFG Fana
00:16:31
4
7555
Espen Rognsvåg
Friidrettsklubben BFG Fana
00:16:58
5
2255
Andreas Iden
Gneist
00:17:12
6
2255
Andreas Iden
Gneist
00:17:12
7
4571
Sondre Fagerås Hope
Friidrettsklubben BFG Fana
00:17:22
8
10140
Erlend Gjerdevik Sørtveit
Friidrettsklubben BFG Fana
00:17:34
9
2448
Øyvind Frantzen
Kalandseid i.l.
00:18:09
10
3505
Aleksander Lie
Friidrettsklubben BFG Fana
00:18:10
11
10942
Magnus Pettersen Lunde
Os turn friidrett
00:18:11
12
10065
Austevoll Vegard
Kalandseid IL
00:18:31
13
11527
Thomas Nybø
00:18:42
14
5818
Bjørn Rusten Lundberg
IL. Norna-Salhus
00:19:07
15
5816
Trond Sliper
BKK BIL
00:19:09
16
737
Morten Straume
Gular
00:19:52
17
3516
Pål Røssevold Mildestveit
00:20:07
18
6521
Bjarte A Karlsen
Statoil B.I.L.
00:20:12
19
3129
Lars Johan Hufthammer
Austevoll F.I.K
00:20:13
20
2938
Jostein Lie
Statoil
00:20:29
21
7357
Lars Endresen
Tryg
00:20:34
22
9593
Henrik Heldal
Odfjell Drilling BIL
00:20:46
23
7228
Gisle Johanson
Statoil BIL
00:20:57
24
5080
Odin Henrikssen
Statoil B.I.L.
00:20:59
25
6719
Bjørn Hope
Ordsiden.no
00:21:00
26
2210
Dani Birkeland
00:21:05
27
10452
Joachim Sund
Norne Securities AS
00:21:07
28
6
Jon Iden
Gneist
00:21:13
29
4995
Henrik Røssevold Mildestveit
Friidrettsklubben BFG Fana
00:21:15
30
537
Ludvig Tennebekk
Friidrettsklubben BFG Fana
00:21:18
31
2547
Arne Instanes
INSTANES POLAR AS
00:21:21
32
554
Kåre Gunnarskog
Nera BIL
00:21:26
33
9518
Øyvind Olsen
00:21:28
34
6658
Bjarne Heldal
Nera b.i.l
00:21:43
35
227
Ivar Trefall
Posten b.i.l.
00:21:47
36
1447
Arild Birkeland
Friidrettsklubben BFG Fana
00:21:49
37
3059
Petter Arlehed
Åsane CK
00:21:55
38
10132
Jon Øystein Søfteland
00:21:59
39
11543
Atle Bergseth
00:22:02
40
11371
Lars Høgh
00:22:03
41
65
Jan Kårbø
DnB NOR Klubben
00:22:04
42
4848
Robert Valklev
00:22:08
43
6447
Roald Gulbrandsøy
Hordaveg B.I.L.
00:22:12
44
7178
Bjørnar Almli
Delfi Data BIL
00:22:17
45
3172
Glenn Jensen Ryland
Gneist
00:22:24
46
4799
Øyvind Korneliussen
Åsane CK
00:22:27
47
5616
Arild Aakvik
UBIL
00:22:36
48
7593
Geir Jensen
Søvik Velforening
00:22:45
49
114
Per Michal Blytt
SWECO BIL
00:23:00
50
6526
Stein-Erik Valklev
00:23:02
51
1109
Jan Ljone
Bergen Capital Management
00:23:02
52
9404
Bjørn Linge
CSC
00:23:13
53
159
Atle Kolbeinsen
Friidrettsklubben BFG Fana
00:23:13
54
502
Tor Ivar Hjelmeland
Bergen Brannvesen
00:23:14
55
11529
morten andreassen
00:23:21
56
5800
Svein Rasmussen
Kondis
00:23:36
57
766
Erling B. Juvik
Ask Friidrett
00:23:41
58
406
Otto Mundal
Nera BIL
00:23:42
59
5803
André Seliussen
Fana IL Friidrett
00:23:44
60
7680
Svein Thowsen
T&if Viking
00:23:47
61
5438
Tormod Heldal
Odfjell Drilling BIL
00:23:49
62
2367
Terje Norheim
Gneist
00:23:51
63
6711
Trond Sebjørnsen
00:23:55
64
8423
Stian Follevaag Ersvær
00:23:58
65
11503
oddvinn sørhaug
00:24:01
66
193
Dag Skjerping
YIT b.i.l.
00:24:05
67
1361
Olai Nepstad
pil posten Bergen
00:24:31
68
403
Johs Slethaug
Hovding
00:24:48
69
403
Johs Slethaug
Hovding
00:24:49
70
3268
Terje Ulstein
Aker Solutions BIL
00:24:54
71
1426
Tor Bru
Bergens Roklubb
00:24:59
72
9624
Marius Blytt
00:25:02
73
2970
Jørn Klepp
Nordea Investment Management
00:25:27
74
1528
Frode Bødtker
Bergen brannvesen
00:25:28
75
37
Jarle Østerfeldt
YIT b.i.l.
00:25:44
76
5427
Ingvard Nordtveit
00:25:50
77
8146
Nils Are Klubben
00:25:55
78
11487
Martin Skage
00:26:05
79
11352
Arne Hallaråker
Spesialistgruppen Hjerte
00:26:11
80
674
Arne Voll
Gjensidige Forsikring
00:26:13
81
189
Olav Njåstad
00:26:22
82
5587
Egil Martin Digernes
Vesta b.i.l.
00:26:26
83
270
Arvid Bjervamoen
Aanderaa Data Instruments AS
00:26:29
84
2344
Steinar Iversen
Aanderaa Instruments BIL
00:26:31
85
11368
Lars Roald Kringeland
00:26:45
86
7004
Roar Malt
Odfjell Drilling BIL
00:26:49
87
6344
Terje Wickman Thorkildsen
Jæger Automobil AS
00:26:57
88
66
Jan Lillemoen
00:27:18
89
1097
Odd Wilhelmsen
00:27:21
90
9571
Trond Lauvås
Odfjell Drilling BIL
00:27:26
91
8334
Oddbjørn Sæbø
Nordea Bank Norge B.I.L
00:27:31
92
747
Aksel Løvenholm
Friidrettsklubben BFG Fana
00:27:50
93
11394
Raymond Sanden
00:27:59
94
9584
Kenneth Lauvås
FRAMO B.I.L.
00:28:00
95
11480
Christian Winterthun
00:28:31
96
6894
Cato Wintherthun
BKK b.i.l.
00:28:32
97
4030
Knut S. Grove
00:28:46
98
194
Egil Trosvik
Statoil B.I.L.
00:28:55
99
585
Steinar Hole
Austevoll I.K
00:29:15
100
10523
Svein Hugo Ones
Nera BIL
00:29:57
101
382
Arthur Lillefosse
SAS Group Club
00:30:01
102
11491
steffen jakobsen
00:30:12
103
8158
Arne Stadheim
Nera BIL
00:30:14
104
8384
Markus Føyner Wie
Friidrettsklubben BFG Fana
00:30:29
105
10478
Harald Høgh
00:30:33
106
11492
Kai Smaaland
00:30:39
107
4375
Arne Nymark
Gular
00:31:46
108
1197
Per Watne
ODFJELL BIL
00:32:01
109
234
Jon Teigen
DnB NOR Klubben
00:32:38
110
3212
Mathias Føyner Wie
Friidrettsklubben BFG Fana
00:33:04
111
7336
Gerardo Arauzo
Nera BIL
00:33:23
112
3993
Jan Erik Christensen
Norwegian Hull Club B.I.L.
00:33:47
113
11357
Aleksander Haaland Hillestad
00:37:22
114
10141
Erlend Mildestveit
00:38:55
115
56
Anders Røssevold
Friidrettsklubben BFG Fana
00:38:57
116
114
Per Michal Blytt
SWECO BIL
00:38:59
117
11356
Bent Magne Hillestad
00:43:04
Resultat for:
Sommerkarusellen 2011 løp 2 - 20 juni
5 km
Kvinne
Pl
Startnr.
Navn
Klubb
Tid
1
1314
Cecilie Pernille Thomassen
Friidrettsklubben BFG Fana
00:18:15
2
4465
Linn Seliussen
Fana IL Basis II
00:19:56
3
9633
Toril Austbø Grande
Friidrettsklubben BFG Fana
00:20:48
4
4319
Tuva Straume
00:21:23
5
10092
Therese Raa
00:21:39
6
505
Hanne Liland
TIF Viking
00:22:07
7
10514
Cathrine Haugstvedt
00:22:41
8
11476
Bakkejord Birthe
00:23:08
9
8484
Eva Straume
Bergenslærerne B.I.L.
00:23:46
10
11140
Maria Torres
Fana
00:24:10
11
5483
Emilie Dorgeville
Aanderaa Instruments BIL
00:24:17
12
8147
Beate Jensen
Friidrettsklubben BFG Fana
00:24:21
13
2483
Marthe Føyner Wie
00:24:28
14
8035
Turid Landsvik
Friidrettsklubben BFG Fana
00:24:30
15
10067
Tina Biering
Statoil B.I.L.
00:24:51
16
6782
Pernille Sørås
Gneist
00:24:56
17
11428
Maria Slinning
00:25:09
18
2786
Elin Reed Bratten
BCK
00:25:12
19
39
Elin Mildestveit
00:25:30
20
10064
Gry Pladsen
Sædalen idrettslag
00:25:32
21
1032
Eva Quivey
Kondis
00:25:38
22
11512
carolin gjengedal
00:25:46
23
10126
Laila Gangstad
Statoil B.I.L.
00:26:08
24
5525
Hilde Nødseth Bringedal
Borea Bulls
00:26:10
25
11086
Jorunn Førde Bolme
Statoil
00:26:19
26
7814
Gjøril Mongstad Myhr
Statoil B.I.L.
00:26:21
27
3185
Helene Døsvik
Søvik Velforening
00:26:37
28
4411
Mona Døsvik
Søvik Velforening
00:26:38
29
11531
Selma Haga
00:26:46
30
10543
Sigrid Søvik
00:26:47
31
6873
Kari Rasmussen
Arna sykleklubb
00:27:04
32
11355
Torunn Hjellvik Bergset
00:27:11
33
11481
Kristin Nergaard
00:27:24
34
11389
Kjersti Kleppestø Walde
00:27:28
35
5027
Bjørg Fagnastøl
Telesport Bergen
00:27:38
36
8485
Kristine Aske
00:27:42
37
11392
Altanchimeg Altankhuyag
00:27:47
38
6742
Kate Vidme
Tryg
00:28:03
39
899
Kari Fotland
Odfjell Drilling BIL
00:28:17
40
10005
Janne Digernes
00:28:18
41
660
Halldis M Nagell-Dahl
T&IL Viking
00:28:18
42
2967
Marit Ryland
00:28:23
43
11526
Jannicke Solberg Waage
00:28:35
44
11367
Nora Svendsen
00:28:44
45
11490
Janne Molnes
00:28:47
46
10526
Kirsti Johnsen
Nera BIL
00:28:51
47
8425
Rannveig Botnen
00:29:07
48
10472
Inger K Nesbø
00:29:09
49
11494
eli Sørhaug
Austevoll F.I.K
00:29:12
50
6995
Hilde Noraas
00:29:18
51
6332
Janicke Knudsen
Eidsvåg IL
00:29:20
52
4429
Linn Helene Eileng Yver
Nordea Investment Management
00:29:35
53
11528
Eli Tenold
00:29:38
54
11450
Oline Krogstad
Gneist
00:29:43
55
11348
Solveig Marie Østgulen
00:29:50
56
11486
Hege Tvedt
Frende Forsikring
00:29:53
57
6115
Marit Bakka
Statoil BIL
00:29:59
58
10515
Charlotte Bårdsen
Inter Revisjon AS
00:30:08
59
2175
Anita Bjørndal
Vetco Aibel BIL
00:30:16
60
6733
Lise Norstrøm
Tryg
00:30:31
61
11482
Torhild Ulvesæter
Telesport Bergen
00:30:41
62
8308
Beate Rikstad
Telesport
00:30:42
63
10542
Gro Birkeland Søvik
Søvik Velforening
00:30:44
64
10019
Cathrine Korneliussen
00:30:46
65
10682
Bente Hagebø Furnes
00:30:57
66
10688
Synnøve Aas
Aas Andersson
00:31:09
67
7257
Nina Kvalsvik
DnB NOR Klubben
00:31:58
68
11380
Tone Linn Magnussen
00:32:03
69
3586
Randine Nes
Odfjell Drilling BIL
00:32:15
70
10631
Anne Pettersen
00:32:25
71
11533
Hege Emma Rimmereide
00:32:28
72
7500
An Magritt Hasås
Friidrettsklubben BFG Fana
00:32:30
73
11461
Ingeborg Endresen
00:33:40
74
3811
Beathe Segrov
Odfjell Drilling BIL
00:34:31
75
1975
Hanne Haaland Hillestad
00:37:21
76
11351
Monica Smedhaug
00:38:28
77
11350
Linda Ophaug
00:38:30
78
11364
Pernille Wie Soltvedt
00:40:08
79
639
Randi Margrethe Wie
Friidrettsklubben BFG Fana
00:40:14
80
11358
Kassandra Haaland Hillestad
00:43:03
81
10178
Marie Seliussen
00:43:39
82
4464
Ingvei Helen Selussen
00:43:40
Resultat for:
Sommerkarusellen 2011 løp 2 - 20 juni
10 km
Mann
Pl
Startnr.
Navn
Klubb
Tid
1
4518
Anders Daltveit
BFG Fana
00:34:39
2
1460
Ståle Pegorer Vange
Varaldsøy IL
00:35:38
3
11094
Dag Rød Hilland
Friidrettsklubben BFG Fana
00:35:45
4
2308
Håkon Landro
Teamlandro
00:35:50
5
7434
Kåre Hansen
Bergen Triathlon Club
00:36:46
6
5137
Trygve Andresen
IL Varegg
00:37:18
7
11456
Andreas Torsvik
00:37:20
8
11409
Ivar André Slinde
Jølster IL
00:37:42
9
7144
Helge Færø
00:37:46
10
3827
Morten Seliussen
Friidrettsklubben BFG Fana
00:38:14
11
4954
Ove Borge
Bergen Triathlon Club
00:38:14
12
7176
Hans Olav Nybø
Statoil/Bergen Triathlon Club
00:38:49
13
11532
Erik Leganger
Wikborg Rein Advokatfirma
00:38:56
14
4165
Carl Petter Martinsen
Friidrettsklubben BFG Fana
00:39:11
15
88
Henrik Trumpy
Friidrettsklubben BFG Fana
00:39:16
16
11423
Ireneusz Ambroziak
00:39:22
17
579
Tom Roger Johansen
BFG Fana
00:39:34
18
7056
Jan Wilhelm Werner
Bergen Triathlon Club
00:39:34
19
10180
Bjørn Ole Jakobsen
Friidrettsklubben BFG Fana
00:39:35
20
7633
Stein Erik Knoph
Statoil BIL
00:40:19
21
7314
Gunnar Knutsen
Bergen Triathlon Club
00:40:27
22
11134
Leif Nordland
HSI
00:40:28
23
3956
Arild Sondre Sekse
Hordane BIL
00:40:33
24
2447
Arne Instebø
Aanderaa Data Instruments BIL
00:40:38
25
9247
Øyvind Lillevik
Griegteam
00:40:42
26
11470
Michael Cromie
Fjøsanger Kiropraktorlinikk
00:40:48
27
11470
Michael Cromie
Fjøsanger Kiropraktorlinikk
00:40:51
28
7292
Gunnar Lyngnes
00:40:56
29
10897
Lucas Drotningsvik
00:41:15
30
11408
Jonathan Williams
00:41:16
31
1221
Per Gunnar Alfheim
Friidrettsklubben BFG Fana
00:41:37
32
120
Petter Rasmussen
Friidrettsklubben BFG Fana
00:42:03
33
10069
Bjørn Peter Tjøstheim
Statoil B.I.L.
00:42:12
34
6688
Terje Stenbakk
00:42:15
35
11410
Jørgen Vetaas
00:42:22
36
967
Kjell Frode Hole
Austevoll I.K
00:43:28
37
11478
Hallgeir Stenevik
00:44:22
38
7358
Ørjan Eide
00:44:34
39
4809
Geir Lindberg
IL Varegg
00:44:43
40
11195
Kristian Rubæk Ueland
00:44:59
41
10890
Stein Harald Gullaksen
00:45:32
42
1988
Morten Hauso
Friidrettsklubben BFG Fana
00:45:45
43
9523
Gjord Berg
00:45:52
44
11369
Audun Rørvig
Forsvarsbygg
00:45:53
45
10058
Magnar Uthaug
00:45:57
46
6326
Åsmund Aas Andersson
IL. Norna-Salhus
00:46:00
47
11385
Stig Jarle Svardal
00:46:30
48
5772
Eirik Bækkevold
Vetco Aibel BIL
00:47:49
49
11488
Hans-Jacob Roald
Viking
00:47:53
50
6333
Halvor Aas
Knudsen Aas
00:47:58
51
5675
Stein Johannesen
00:48:35
52
7503
Roald Misje
00:49:18
53
5436
Helge Sæther
Statoil B.I.L.
00:49:41
54
800
Karl Morten Bårdsen
Bergen Kommune BIL
00:49:52
55
10038
Jan Håkon Holgernes
Bergen kommunes BIL
00:50:16
56
68
Jørn Magne Fyllingen
Nordea Liv
00:51:23
57
11377
Lars Johan Ulveseth
00:52:02
58
4871
Dag Lorents Aksnes
Bergen Triathlon Club
00:52:04
59
532
Rolf Martin Christensen
SR Revisjon & Rådgivning AS
00:52:39
60
11484
Bård Støve
00:56:22
61
11485
Sverre Tvinnereim
00:56:24
62
2530
Rolf Widerøe
00:57:47
63
5824
John Grieg
Fløyen MTB
01:01:27
Tel.: 55 13 81 78 - E-post:
Resultat for:
Sommerkarusellen 2011 løp 2 - 20 juni
10 km
Kvinne
Pl
Startnr.
Navn
Klubb
Tid
1
10821
Stine Sanden
AKS 77
00:39:25
2
4701
Torun Øvergaard Aarvik
Friidrettsklubben BFG Fana
00:41:19
3
10129
Elin Hjelset
00:45:42
4
11474
Kristin Husby
00:45:59
5
3117
Inger Johanne Klokset
Friidrettsklubben BFG Fana
00:46:26
6
9142
Lise Vesterbukt
Friidrettsklubben BFG Fana
00:46:38
7
1627
Oddny Ringheim
CSC BIL
00:47:29
8
2737
Ann Helen Kjærevik
HSI
00:47:52
9
272
Kari Lundekvam
DnB NOR Klubben
00:47:59
10
2117
Irene Kjønnerød
Friidrettsklubben BFG Fana
00:48:30
11
11378
Lisbeth Aalvik
T.I.F. Viking
00:48:36
12
11399
Kari Sigdestad
00:49:44
13
7586
Kathleen Meling
Nordea Liv
00:52:23
14
11473
Birte Aasen
00:52:42
15
11395
Janicke Hansen
00:53:07
16
11400
Elisabeth Jacobsen
00:53:51
17
10546
Janne Christine Jørgensen
Sweco BIL
00:53:52
18
4691
Trude Sviggum
Statoil Friidrett
00:54:43
19
11402
Benedikte Hansen
Vital Forsikring ASA v/Reidar Graue
00:57:06
20
11542
Bente Jonsson