Tonje Brande vant kvinneklassen på tiden 34.53 foran Inger Anne Urkedal med tiden 35.58. På tredjeplass kom Kari-Anne Tryggestad Ryste på tiden 37.22.
Kristian Nedregård seiret i herreklassen på tiden 29.10. Nummer to blei Jan Ketil Vinnes på 30.31. På tredjeplass kom Henrik Waagan Skarbø på tiden 31.52.
Les om 10-åringene som ikke fikk sove i Sunnmørsposten
Resultater Valderøya Rundt (8,7 km)
|
K junior |
|
|
|
Startnr. |
Plassering |
Navn |
Fødselsår |
Tid |
3351 |
1 |
Julie Roald |
2001 |
48,59 |
|
|
|
|
|
|
K senior |
|
|
|
3269 |
1 |
Inger Anne Urkedal |
1982 |
35,58 |
3240 |
2 |
Katrine Valkvæ Alnes |
1991 |
39,11 |
2979 |
3 |
Kristin Elisabet Bergheim |
1982 |
43,03 |
3372 |
4 |
Henriette Longva |
1985 |
43,40 |
3245 |
5 |
Rikke Christin Istad |
1991 |
43,46 |
3159 |
6 |
Anita Ranheim Lie |
1984 |
49,04 |
3304 |
7 |
Hensia Giskegjerde |
1981 |
49,16 |
3239 |
8 |
Adiam Gebremedhin |
1992 |
50,02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
K 35-39 år |
|
|
|
3352 |
1 |
Ingunn Valland |
1979 |
40,56 |
3258 |
2 |
Jeanette Giske Hjelle |
1979 |
41,26 |
3138 |
3 |
Solveig Drøpping Sæther |
1977 |
44,20 |
3307 |
4 |
Kristina Grimstad Nordstrand |
1978 |
51,14 |
2975 |
5 |
Vibeke Rasmussen |
1976 |
51,28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
K 40-44 år |
|
|
|
2991 |
1 |
Tonje Brande |
1974 |
34,53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
K 45-49 år |
|
|
|
3390 |
1 |
Kari-Anne Tryggestad Ryste |
1967 |
37,22 |
2983 |
2 |
Torbjørg Hovde Grimstad |
1968 |
49,18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
K 50-54 år |
|
|
|
3373 |
1 |
Venke Hustoft Aaland |
1964 |
46,04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
K uten tid |
|
|
|
3238 |
|
Tiyaa Roba Kanaa |
1988 |
uten tid |
3305 |
|
Ida Ingebrigtsen |
1990 |
uten tid |
3359 |
|
Amalie Forborgd |
2008 |
uten tid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
M junior |
|
|
|
3224 |
1 |
Fredrik Tusvik Fiskerstrand |
2001 |
38,56 |
3393 |
2 |
Lukas Furnes Skottner |
2002 |
41,36 |
3268 |
3 |
Joakim Giskeødegård |
2002 |
49,12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
M senior |
|
|
|
3150 |
1 |
Henrik Waagan Skarbø |
1994 |
31,52 |
3158 |
2 |
Kristian Lie |
1982 |
34,35 |
3208 |
3 |
Øyvind Blindheim |
1983 |
41,32 |
3309 |
4 |
Eirik Brandtzæg |
1987 |
42,04 |
3136 |
5 |
Morten Andersen |
1989 |
42,50 |
3147 |
6 |
Trond Hauge Knutsen |
1985 |
43,35 |
3371 |
7 |
Magne Kvalvik |
1986 |
46,06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
M35-39 år |
|
|
|
3399 |
1 |
Karl Idar Vik |
1980 |
33,34 |
2992 |
2 |
Sindre Skjong |
1976 |
35,22 |
3143 |
3 |
Even Myrheim |
1978 |
35,51 |
3331 |
4 |
Geir Anders Kirkholm |
1980 |
43,57 |
3241 |
5 |
Stein Arne Dyb |
1979 |
48,36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
M 40-44 år |
|
|
|
3180 |
1 |
Kristian Nedregård |
1974 |
29,10 |
3400 |
2 |
Knut Erik Johannsen |
1973 |
36,34 |
2965 |
3 |
Geir Magne Fylkesnes |
1975 |
39,26 |
3129 |
4 |
Ainars Kupsis |
1974 |
41,35 |
2987 |
5 |
Terje Strand |
1973 |
42,54 |
3280 |
6 |
Jan Petter Kongshaug |
1972 |
43,45 |
3358 |
7 |
Jan Erik Stavseth |
1973 |
45,50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
M 45-49 år |
|
|
|
3236 |
1 |
Jan Ketil Vinnes |
1968 |
30,31 |
3183 |
2 |
Bjørn Arve Larsen |
1966 |
34,59 |
3354 |
3 |
Alf Petter Bøe |
1967 |
35,10 |
3181 |
4 |
Svein Oskar Støvring Nedregård |
1968 |
37,32 |
3401 |
5 |
Bjørn Helland |
1969 |
39,46 |
2946 |
6 |
Jonnhy Kaald |
1969 |
48,05 |
2947 |
7 |
Karl Inge Myren |
1967 |
49,01 |
3355 |
8 |
Reidar Røberg |
1970 |
54,52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
M 50-54 år |
|
|
|
3353 |
1 |
Thor Iversen |
1962 |
36,05 |
3182 |
2 |
Nils Laugesen |
1963 |
37,15 |
3301 |
3 |
Kurt Dahlstrøm |
1964 |
47,50 |
3244 |
4 |
Atle Istad |
1962 |
48,14 |
3146 |
5 |
Jan Knutsen |
1961 |
58,45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
M 55-59 år |
|
|
|
3300 |
1 |
Odd Arne Giske |
1957 |
37,02 |
3162 |
2 |
Oddbjørn Kolaas |
1958 |
40,26 |
3166 |
3 |
Sigbjørn A. Lerstad |
1958 |
45,16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
M 60-64 år |
|
|
|
2978 |
1 |
Stein Ola Berheim |
1955 |
41,08 |
3394 |
2 |
Eivind Sommerfelt |
1955 |
41,17 |
3387 |
3 |
Asbjørn Ytterland |
1951 |
42,52 |
3357 |
4 |
Jarle Rødland |
1951 |
44,05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
M 65-69 år |
|
|
|
3137 |
1 |
Kjell M. Fagerlund |
1949 |
44,42 |
3397 |
2 |
Per Storøy |
1948 |
51,30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
M over 80 år |
|
|
|
3329 |
1 |
Karsten Sørland |
1929 |
1,22,00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
M uten tid |
|
|
|
3306 |
|
Rune Ingebrigtsen |
1982 |
|
3368 |
|
Hans Kristian Mikkelsen |
1983 |
|
|
Resultater 400 meter og 600 meter, se under bildene
Alle bildene er tatt av Asbjørn Røsås
Fra startområdet på Valderløpet
Kristian Nedregård har, allerede etter 1 km, fått et solid forsprang
Så kommer hovedfeltet
Ute i løypa har Kristian Nedregård økt forspranget til andremann, som er Jan Ketil Vinnes (bak)
Henrik Waagan Skarbø blir nummer tre
Tonje Brande blir beste kvinne
Even Myrheim foran nest beste kvinne, Inge Anne Urkedal (3269)
Startnummer 3354 er Alf Petter Bøe
Startnummer 3183 er Bjørn Arve Larsen
Thor Iversen (3353) og Fredrik Tusvik Fiskerstrand (3224)
Kar-Anne Tryggestad Ryste blir tredje beste kvinne
Rikke Christin Istad
Venke Hustoft Aaland
Henriette Longva går i mål
Eivind Sommerfelt
Jan Petter Kongshaug
Jarle Rødland
Stein Ola Berheim, vinner av 60 årsklassen
Men det var barna som var mest i fokus denne dagen på Valderøya
|
400 m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jenter 10 år |
|
|
|
Startnr. |
Nr |
Navn |
Tid |
Klubb |
3037 |
1 |
Live Sønderland |
1,25,4 |
IL Valder |
3050 |
2 |
Aurora J Remme |
1,26,1 |
IL Valder |
3131 |
3 |
Synne Lovise Tønnessen |
1,28,2 |
|
3048 |
4 |
Jenny H Farstad |
1,28,8 |
IL Valder |
3039 |
5 |
Olivia D Sæther |
1,29,4 |
IL Valder |
2942 |
6 |
Hildur Synnes Bjørke |
1,31,0 |
|
3216 |
7 |
Iwa Blomli |
1,31,9 |
Ålesund Friidrettsklubb |
3270 |
8 |
Marie Bjørge |
1,31,9 |
|
3046 |
9 |
Aurora A Fauske |
1,32,5 |
IL Valder |
3217 |
10 |
Sara Ulla |
1,33,0 |
Ålesund Friidrettsklubb |
3055 |
11 |
Mathea Mansfield |
1,33,6 |
IL Valder |
3193 |
12 |
Nathalie Mordal Langø |
1,33,6 |
Spjelkavik og Omegn Friidrettsklubb |
3057 |
13 |
Martine G Valderhaug |
1,34,6 |
IL Valder |
3190 |
14 |
Anita Skar Utvik |
1,35,3 |
Spjelkavik og Omegn Friidrettsklubb |
3041 |
15 |
Elly B Roald |
1,39,0 |
IL Valder |
3049 |
16 |
Guro Pettersen |
1,40,3 |
IL Valder |
3038 |
17 |
Karn K Høihjelle |
1,40,6 |
IL Valder |
3047 |
18 |
Angelica Y Roald |
1,40,8 |
IL Valder |
3051 |
19 |
Kine S Henriksen |
1,41,7 |
IL Valder |
3040 |
20 |
Runa K Ingebrigtsen |
1,42,0 |
IL Valder |
3376 |
21 |
Synne Sollid Giske |
1,42,7 |
|
3058 |
22 |
Laura Luedtke |
1,43,2 |
|
2982 |
23 |
Tirill Gidske Sæther |
1,43,4 |
|
3042 |
24 |
Synne E Gjelsvik |
1,44,2 |
IL Valder |
3192 |
25 |
Lene Godø |
1,46,6 |
Spjelkavik og Omegn Friidrettsklubb |
3056 |
26 |
Emma Ord Røsand |
1,47,2 |
IL Valder |
3205 |
27 |
Adele Vindvik Nordstrand |
1,48,9 |
|
3403 |
28 |
Anna Myhre |
2,12,1 |
|
3054 |
29 |
Maya Folland |
DNS |
IL Valder |
3151 |
30 |
Stine B. Skjong |
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gutar 10 år |
|
|
|
Startnr. |
NR |
Navn |
Tid |
Klubb |
3043 |
1 |
Filip S Bordom |
1,17,1 |
IL Valder |
3154 |
2 |
Karstein Vingen |
1,22,5 |
|
3218 |
3 |
Eirik Leira |
1,22,7 |
Ålesund Friidrettsklubb |
3160 |
4 |
Mikael Ytterland Molnes |
1,23,4 |
|
3188 |
5 |
Mikkel Knudsen |
1,23,7 |
Spjelkavik og Omegn Friidrettsklubb |
3385 |
6 |
Sebastian Vad Johannesen |
1,26,9 |
|
3185 |
7 |
Martin Andreas Holgersen |
1,27,3 |
Spjelkavik og Omegn Friidrettsklubb |
3035 |
8 |
Mateo Madrigal-Valderhaug |
1,27,3 |
IL Valder |
3219 |
9 |
Henrik Skarbøvik Storøy |
1,30,0 |
Ålesund Friidrettsklubb |
3036 |
10 |
Julian S Dyb |
1,31,4 |
IL Valder |
3052 |
11 |
Johannes Lillevold |
1,32,5 |
IL Valder |
3200 |
12 |
Jonas Gjøsund Larsen |
1,33,0 |
|
3044 |
13 |
Jakob Nordal |
1,38,6 |
IL Valder |
3045 |
14 |
Fredrik Ulvatne |
1,40,8 |
IL Valder |
3034 |
15 |
Morten Godø |
1,44,6 |
IL Valder |
3053 |
16 |
Tarjei Nedregård |
1,52,0 |
IL Valder |
3152 |
17 |
Thomas B. Skjong |
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jenter 11 år |
|
|
|
3197 |
1 |
Helene Skodje |
1,22,8 |
|
3259 |
2 |
Bertine Fjelltun Nordstrand |
1,23,1 |
|
2968 |
3 |
Ea Bostad |
1,25,6 |
|
3156 |
4 |
Amalie Malene Olsen |
1,27,0 |
|
2960 |
5 |
Emma C. Skjong |
1,28,8 |
|
3202 |
6 |
Maren Pernille Vartdal Skjong |
1,45,3 |
|
3328 |
7 |
Julie Nedregård |
1,48,0 |
|
3263 |
8 |
Nathalie Blindheim |
1,48,4 |
|
3356 |
9 |
Angelica Eidem Halkjelsvik |
2,31,2 |
|
3308 |
|
Emma Bakke Dyb |
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gutar 11 år |
|
|
|
3220 |
1 |
Nikolai Søyset Hopland |
1,13,1 |
|
3140 |
2 |
Fredrick Oksnes Kellard |
1,21,2 |
|
3225 |
3 |
Henning Berge Jørgensen |
1,21,7 |
|
2972 |
4 |
Andreas Tomren Strandman |
1,22,0 |
|
3279 |
5 |
Matteus Walderhaug |
1,24,1 |
|
3396 |
6 |
Bennhur |
1,34,4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jenter 12 år |
|
|
|
Startnr. |
Plassering |
Navn |
Tid |
Klubb |
3133 |
1 |
Ina Dajanna Ervik |
1,20,3 |
|
2949 |
2 |
Julie Hagen Weltzin |
1,20,9 |
IL Valder - Friidrett |
3324 |
3 |
Eline Hellevik |
1,41,0 |
|
3325 |
4 |
Maria Folde |
1,43,1 |
|
3221 |
|
Selma Holmen Grimstad |
DNS |
Ålesund Friidrettsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gutar 12 år |
|
|
|
3257 |
1 |
Leander Giske Hjelle |
1,19,2 |
|
3330 |
2 |
Daniel Valderhaug Molnes |
1,23,9 |
|
3386 |
3 |
Iver Brande Olsvik |
1,29,7 |
|
3369 |
4 |
Johannes Røsvik |
1,51,8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jenter 13 år |
|
|
|
3222 |
1 |
Kristin Sæter Hånes |
1,20,7 |
Ålesund Friidrettsklubb |
3370 |
2 |
Madeleine Valderhaugstrand |
1,25,5 |
|
3398 |
3 |
Fride Rørvik |
1,31,3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gutar 13 år |
|
|
|
2981 |
1 |
Elias Blø Hoff |
1,16,6 |
|
3268 |
2 |
Joakim Giskeødegård |
1,16,8 |
|
3153 |
3 |
Daniel Nedregård |
1,31,9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gutar 14 år |
|
|
|
3223 |
1 |
Jakob Johan Sæter Hånes |
1,12,5 |
Ålesund Friidrettsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kvinner og menn |
|
|
|
3375 |
|
Ester Stokke F. 1988 |
2,43,1 |
|
3374 |
|
Peder Henning Roald f. 1973 |
2,09,8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
600 m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gutar 18 år |
|
|
|
2990 |
1 |
Mikael Farstad Therkildsen |
1,54,80 |
IL Valder - friidrett |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Menn senior |
|
|
|
2963 |
1 |
Jens Peter Fylling (1992) |
1,39,4 |
IL Valder |
3184 |
2 |
Anders Nedregård (1971) |
2,59,8 |
Spjelkavik og Omegn Friidrettsklubb |