Tidligere landslagsløper Geir Ludvig Aasen Ouren vant den 40 kilometer lange Søndre Ål-runden etter en hard duell med tre andre løpere, og der det til slutt bare skilte 7 sekunder mellom de fire. I kvinneklassen ble det trippel Lillehammer Skiklubb på toppen med Kirsti Kolseth som den raskeste.
Søre Ål runden har start på Flugsrudjordet ved Søre Ål kirke, ca 3 km sør for sentrum av Lillehammer - og løypa går i terrenget sørøst for Lillehammer i 3-500 meters høyde. Det var 447 skiløpere som startet på lørdagens løp.
Topp 10 kvinner (58 deltagere): | ||||||
1 | Kirsti KOLSETH | Lillehammer Skiklub | 02:14:48 | K21-25 | ||
2 | Hege Skari | Lillehammer Skiklub | 02:16:12 | K41-45 | ||
3 | Stine SKAARSETH | Lillehammer Skiklub | 02:16:35 | K21-25 | ||
4 | Margrete Røssum Dyrhovd | Krødsherad IL | 02:18:44 | K21-25 | ||
5 | Kristine Bruland SVENSEN | Trøsken IL | 02:18:45 | K19-20 | ||
6 | Bente Stoermer STEIRA | 02:22:47 | K21-25 | |||
7 | Marita Klevmoen | Torpa Ski | 02:22:59 | K26-30 | ||
8 | Gina Flugstad Øistuen | Etnedal Skilag | 02:23:54 | K17-18 | ||
9 | Birte Marie Skofteland | 02:25:55 | K46-50 | |||
10 | Iren Tryggestad | Rustad IL, IFE | 02:26:11 | K51-55 |
Topp 20 herrer (389 deltagere): | ||||||
1 | Geir Ludvig Aasen Ouren | Øvrebø IL, Team Synnfjell | 01:44:27 | M41-45 | ||
2 | Thomas GIFSTAD | Oppegård IL | 01:44:29 | M21-25 | ||
3 | Per-Christian Lysaker Torgersrud | 01:44:31 | M36-40 | |||
4 | Erik BRAATEN | Kjelsås IL | 01:44:34 | M21-25 | ||
5 | Vegard HAMNES | Lillehammer Skiklub | 01:47:01 | M21-25 | ||
6 | Magnus BLEKEN | Rudsbygd IL, Team Sport1 Lilleh | 01:47:15 | M26-30 | ||
7 | Sindre FOLKVORD | Sandnes IL | 01:47:41 | M19-20 | ||
8 | Per Ola GASMANN | Ørje IL | 01:49:02 | M31-35 | ||
9 | Oddvin Offigstad | Øyer-Tretten IF | 01:49:15 | M26-30 | ||
10 | Aksel Rosenvinge | Oseberg Skilag | 01:50:02 | M19-20 | ||
11 | Fredrik Bergsjø | Søndre Høland Idretts- og UL | 01:50:03 | M21-25 | ||
12 | Lars Hagelsteen VIK | Holeværingen, IL Ski | 01:50:04 | M21-25 | ||
13 | Øystein Solbjørg | Madshus | 01:50:06 | M31-35 | ||
14 | Kristian A KJONERUD | Lillehammer Skiklub | 01:50:08 | M21-25 | ||
15 | Eivind Haakenstad Godli | Svea Skilag | 01:50:10 | M26-30 | ||
16 | Krister Aaen PEDERSEN | Lillehammer Skiklub | 01:50:10 | M21-25 | ||
17 | Stian Stærkeby Jelstad | Rustad IL | 01:50:14 | M26-30 | ||
18 | Erling TOFTE | Lillehammer Skiklub | 01:50:20 | M19-20 | ||
19 | Sjur Obrestad GABRIELSEN | Sandnes IL | 01:50:21 | M21-25 | ||
20 | Sander Baksjøberget | Vang Skiløperforening | 01:50:55 | M19-20 |