Rundt 50 fra Sverige, Danmark og Finland var meldt på til det nordiske mesterskapet i friidrett som var lagt i det norske innendørsmesterskapet i Haugesund. Det ble litt spedt i forhold til Norges rundt 200 deltakere, og dermed ble de fleste medaljene igjen i Norge.
Mange norske løpsprofiler markerte seg. Kristian Nedregård vant både 800 m, 1500 m og 3000 m med bra margin selv om konkurransen var hard. Kjell Odd Steinset fra Jølster i klasse 75-79 år leverte sterke løp både på 800 m, 1500 m og 3000 m.
Det var deltakere i alle klasser for menn i de lengre løpene fra 40 til 89 år. I den eldre klassen imponerte Ingolf Hådem fra Trondheim, og da spesielt på 3000 m med 16.33. Det er ikke mange 85-åringer i verden som kan løpe i 5.30-fart på kilometeren. De fleste i den alderen trenger gåstol om de fortsatt lever. Verdensrekorden i klasse 85-89 år er 14.13. Petter Green fra Stjørdal har norgesrekorden utendørs på 16.04, som i sin tid også var vedensrekord.
I dameklassene var det litt tynn deltakelse, men likevel en del gode resultater. Hanne Liland deltok både på 800 m, 1500 m, og 3000 m pluss 3000 m kappgang. Hennes resultat på 3000 m kappgang, 16.43 vitner om god form foran veteran-VM innendørs om 14 dager.
Omtale på friidrett.no
Rapport fra Kristian Nedregård
Alle resultater
Pallen 3000 m M65-69: Det var tøff konkurranse i denne klassen både på 800 m, 1500 m og 3000 m. På 3000 m var det Svein Arne Sølvberg, Oppegård som tok gullet foran Sverre Aksland, Stegaberg, som løp nesten på hjemmebane. Gunnar Bjørn Solfjeld, Tvedestrand (t.h.) tok bronsemedaljen. (Bildet er hentet fra Facebook).
Her er alle resultater fra 800 m, 1500 m og 3000 m inklusive 3000 m kappgang
800 m
KV 40-44 800 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 206 | Anne Lillegård | NOR - Ullensaker/Kisa IL | 2.55,2 | |||||
KV 45-49 800 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 207 | Hanne Liland | NOR - Varegg Fleridrett | 3.02,2 | |||||
KV 50-54 800 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 174 | Torunn Årthun Dahlseng | NOR - Stegaberg IL | 2.57.9 | |||||
KV 70-74 800 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 126 | Mariann Stenbakk | NOR - Moss IL | 3.17.2 | |||||
2 | 146 | Eva Carlsen | NOR - Ready | 3.41.7 | |||||
45 | Bjørg Hagen | NOR - GTI | DNS | ||||||
MV 40-44 800 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 166 | Kristian Nedregård | NOR - Spjelkavik og Omegn | 2.04.31 | |||||
2 | 222 | Michael Pedersen Skovlund | DEN | 2.06.73 | |||||
3 | 19 | Stein Kamfjord Andersen | NOR - BUL, IL i | 2.08.52 | |||||
4 | 80 | Arne Andreas Døske | NOR - Haugesund IL | 2.10.55 | |||||
5 | 100 | Vidar Bjotveit | NOR - Jølster IL | 2.17.62 | |||||
6 | 232 | Martin Larsson | SWE | 2.56.44 | |||||
233 | Mattias Sunneborn | SWE | DNF | ||||||
2 | Geir Johnson | NOR - Ask Friidrett | DNS | ||||||
221 | Evald Vio Garo | DEN | DNS | ||||||
MV 45-49 800 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 161 | Ketil Helgevold | NOR - Skjalg IL | 2.12.20 | |||||
2 | 91 | Kjell Vidar Nordheim | NOR - Hitra FIK | 2.12.67 | |||||
3 | 220 | Søren Povlsen | DEN | 2.14.44 | |||||
4 | 83 | Eivind Dybdahl | NOR - Haugesund IL | 2.20.33 | |||||
5 | 54 | Johannes Økland | NOR - GTI | 2.23.02 | |||||
6 | 18 | Hassan Bouka | NOR - BUL, IL i | 2.23.75 | |||||
6 | Bernt Gaupholm | NOR - BFG Bergen | DNS | ||||||
153 | Terje Egeland | NOR - Sandnes IL | DNS | ||||||
MV 50-54 800 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 223 | Rene Pedersen | DEN | 2,07,62 | |||||
2 | 260 | Jari Marjomaa | FIN | 2,20,94 | |||||
3 | 90 | Willy Postvoll | NOR - Haugesund IL | 2,32,29 | |||||
4 | 104 | Olav Samland | NOR - Klypetussen, IF | 2,41,03 | |||||
5 | 159 | Knut Ytrehus | NOR - Ski IL Friidrett | 2,51,21 | |||||
193 | Gunnar Thrana | NOR - Sømna IL | DNS | ||||||
MV 55-59 800 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 253 | Jukka Kauppila | FIN | 2,19,66 | |||||
2 | 143 | Øivind Bernes | NOR - Osterøy IL | 2,22,98 | |||||
3 | 267 | Sigurdur Petur Sigmundsson | ISL | 2,26,27 | |||||
4 | 97 | Johnny Solheimsnes | NOR - Jølster IL | 2,27,96 | |||||
5 | 257 | Jouko Kössi | FIN | 2,34,54 | |||||
6 | 135 | Tron Ivar Kjønnø | NOR - Norodd, IL | 2,42,88 | |||||
7 | 176 | Sjur Agdestein | NOR - Steinkjer Friidrettskl. | 3,02,70 | |||||
MV 60-64 800 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 106 | Øyvind Trongmo | NOR - Korgen IL | 2,26,31 | |||||
2 | 27 | Karl Vågstøl | NOR - Fil Aks-77 | 2,26,76 | |||||
3 | 99 | Kjell Oddvin Navelsaker | NOR - Jølster IL | 2,28,97 | |||||
4 | 242 | Nils Nestor | SWE | 2,30,89 | |||||
5 | 123 | Bjørge Ruud | NOR - Mandal og Halse IL | 2,36,19 | |||||
25 | Bjarne Martin Gausvik | NOR - Fil Aks-77 | DNS | ||||||
26 | Harald Nygård | NOR - Fil Aks-77 | DNS | ||||||
68 | Dagfinn Kaspar Nyhammer | NOR - Gloppen Friidrettslag | DNS | ||||||
MV 65-69 800 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 173 | Sverre Aksland | NOR - Stegaberg IL | 2.37.06 | |||||
2 | 3 | Johan Bergesen | NOR - Ask Friidrett | 2.37.42 | |||||
3 | 186 | Per Laksfors | NOR - Strindheim il | 2.37.74 | |||||
4 | 248 | Ahti Finning | FIN | 2.39.10 | |||||
5 | 199 | Gunnar Bjørn Solfjeld | NOR - Tvedestrand Turn Og IF | 2.40.13 | |||||
6 | 247 | Kalevi Alatalo | FIN | 2.49.80 | |||||
7 | 145 | Harald Ødegård | NOR - Raumnes & Årnes IL | 2.52.17 | |||||
110 | Rune Fredrik Andersen | NOR - Kråkerøy IL - Friidrett | DNS | ||||||
MV 70-74 800 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 109 | Ragnar Jakobsen | NOR - Kristiansands IF-Friidrett | 2.45.72 | |||||
2 | 185 | Hagbart Vebostad | NOR - Strindheim il | 2.57.35 | |||||
3 | 101 | Oddvar Tjelta | NOR - Klepp IL | 2.57.67 | |||||
4 | 246 | Lars Söderlund | SWE | 3.15.48 | |||||
5 | 225 | Sven-Olof Johannson | SWE | 4.49.14 | |||||
142 | John Bernes | NOR - Osterøy IL | DNS | ||||||
MV 75-79 800 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 98 | Kjell Odd Steinset | NOR - Jølster IL | 3.03.41 | |||||
2 | 255 | Sulo Kiirla | FIN | 3.23.46 | |||||
3 | 89 | Knut Birkeland | NOR - Haugesund IL | 3.37.16 | |||||
4 | 81 | Arne Harald Indbjo | NOR - Haugesund IL | 4.11.30 | |||||
MV 80-84 800 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 42 | Andor Martin Sandsmark | NOR - GTI | 3,27,18 | |||||
2 | 70 | Arne Hamarsland | NOR - Gular, IL | 3,30,66 | |||||
MV 85-89 800 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 136 | Ingolf Hådem | NOR - NTNUI - Friidrett | 4,07,65 | |||||
2 | 122 | Harald Aanerud | NOR - Lørenskog Friidrettslag | 4,58,61 | |||||
1500 m
KV 35-39 1500 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 48 | Britt-Hege Nicolaysen | NOR - GTI | 6,02,37 | |||||
KV 40-44 1500 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 206 | Anne Lillegård | NOR - Ullensaker/Kisa IL | 6,15,13 | |||||
KV 55-59 1500 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 11 | Anne Berit Mæland | NOR - Bremnes IL | 6,39,53 | |||||
KV 70-74 1500 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 126 | Mariann Stenbakk | NOR - Moss IL | 6,48,01 | |||||
2 | 146 | Eva Carlsen | NOR - Ready | 7,36,08 | |||||
3 | 210 | Halldis Marit Nagell-Dahl | NOR - Viking, TIF | 8,26,60 | |||||
45 | Bjørg Hagen | NOR - GTI | DNS | ||||||
MV 40-44 1500 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 166 | Kristian Nedregård | NOR - Spjelkavik og Omegn | 4,15,45 | |||||
2 | 77 | Terje Charles Aggvin | NOR - Gular, IL | 4,17,94 | |||||
3 | 19 | Stein Kamfjord Andersen | NOR - BUL, IL i | 4,19,21 | |||||
4 | 231 | Erik Framme | SWE | 4,19,91 | |||||
5 | 80 | Arne Andreas Døske | NOR - Haugesund IL | 4,25,07 | |||||
6 | 232 | Martin Larsson | SWE | 5,53,35 | |||||
221 | Evald Vio Garo | DEN | DNS | ||||||
MV 45-49 1500 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 55 | John Nicolaysen | NOR - GTI | 4,36,60 | |||||
2 | 64 | Tor Eiane | NOR - GTI | 4,37,65 | |||||
3 | 91 | Kjell Vidar Nordheim | NOR - Hitra Friidrettsklubb | 4,51,75 | |||||
4 | 83 | Eivind Dybdahl | NOR - Haugesund IL | 4,57,65 | |||||
5 | 180 | Per Martin Furevik | NOR - Stord IL | 5,00,09 | |||||
6 | 197 | Terje Arvid Bårdsen | NOR - Torvastad IL | 5,45,52 | |||||
18 | Hassan Bouka | NOR - BUL, IL i | DNS | ||||||
137 | Morten Gammelsæter | NOR - Oppegård IL | DNS | ||||||
MV 50-54 1500 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 223 | Rene Pedersen | DEN | 4,24,20 | |||||
2 | 160 | Dag Øxnevad | NOR - Skjalg IL | 4,35,81 | |||||
3 | 193 | Gunnar Thrana | NOR - Sømna IL | 4,46,29 | |||||
4 | 159 | Knut Ytrehus | NOR - Ski IL Friidrett | 5,46,24 | |||||
MV 55-59 1500 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 253 | Jukka Kauppila | FIN | 4,34,61 | |||||
2 | 143 | Øivind Bernes | NOR - Osterøy IL | 4,45,91 | |||||
3 | 267 | Sigurdur Petur Sigmundsson | ISL | 5,00,79 | |||||
4 | 187 | Øyvind Øyen | NOR - Strindheim il | 5,10,31 | |||||
5 | 86 | Jan Steinsund | NOR - Haugesund IL | 5,16,26 | |||||
6 | 97 | Johnny Solheimsnes | NOR - Jølster IL | 5,16,68 | |||||
135 | Tron Ivar Kjønnø | NOR - Norodd, IL | DNS | ||||||
177 | Harald Engevik | NOR - Stord IL | DNS | ||||||
226 | Lennart Bjørkman | SWE | DNS | ||||||
MV 60-64 1500 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 106 | Øyvind Trongmo | NOR - Korgen IL | 5.10.18 | |||||
2 | 27 | Karl Vågstøl | NOR - Fil Aks-77 | 5.10.43 | |||||
3 | 123 | Bjørge Ruud | NOR - Mandal og Halse IL | 5.16.25 | |||||
4 | 99 | Kjell Oddvin Navelsaker | NOR - Jølster IL | 5.16.92 | |||||
5 | 242 | Nils Nestor | SWE | 5.21.06 | |||||
6 | 25 | Bjarne Martin Gausvik | NOR - Fil Aks-77 | 5.22.86 | |||||
26 | Harald Nygård | NOR - Fil Aks-77 | DNS | ||||||
68 | Dagfinn Kaspar Nyhammer | NOR - Gloppen FIL | DNS | ||||||
MV 65-69 1500 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 199 | Gunnar Bjørn Solfjeld | NOR - Tvedestrand Turn og IF | 5.13.54 | |||||
2 | 138 | Svein Arne Sølvberg | NOR - Oppegård IL | 5.20.12 | |||||
3 | 186 | Per Laksfors | NOR - Strindheim il | 5.28.88 | |||||
4 | 248 | Ahti Finning | FIN | 5.32.22 | |||||
5 | 49 | Dan-Olav Tjessem Meling | NOR - GTI | 5.42.93 | |||||
6 | 59 | Olav Hagland | NOR - GTI | 5.52.17 | |||||
145 | Harald Ødegård | NOR - Raumnes & Årnes IL | DNS | ||||||
MV 70-74 1500 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 185 | Hagbart Vebostad | NOR - Strindheim il | 6,15,35 | |||||
2 | 209 | arvid bjørsvik | NOR - Viking, TIF | 6,29,11 | |||||
3 | 225 | Sven-Olof Johannson | SWE | 7,15,23 | |||||
15 | Harald Sel | NOR - Bryne Friidrettsklubb | DNS | ||||||
101 | Oddvar Tjelta | NOR - Klepp IL | DNS | ||||||
142 | John Bernes | NOR - Osterøy IL | DNS | ||||||
241 | Arne Håkansson | SWE | DNS | ||||||
MV 75-79 1500 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 98 | Kjell Odd Steinset | NOR - Jølster IL | 6,31,33 | |||||
MV 80-84 1500 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 42 | Andor Martin Sandsmark | NOR - GTI | 7,35,86 | |||||
2 | 70 | Arne Hamarsland | NOR - Gular, IL | 7,41,72 | |||||
MV 85-89 1500 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 136 | Ingolf Hådem | NOR - NTNUI - Friidrett | 7,55,49 |
3000 m
KV 35-39 3000 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 48 | Britt-Hege Nicolaysen | NOR - GTI | 12.48.89 | |||||
KV 45-49 3000 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 207 | Hanne Liland | NOR - Varegg Fleridrett | 12.21.15 | |||||
2 | 63 | Signe Emilsen | NOR - GTI | 12.52.22 | |||||
KV 55-59 3000 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 11 | Anne Berit Mæland | NOR - Bremnes IL | 14.05.02 | |||||
KV 60-64 3000 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 218 | Marianne Gram Jensen | DEN | 12.52.54 | |||||
KV 70-74 3000 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 126 | Mariann Stenbakk | NOR - Moss IL | 14.01.36 | |||||
2 | 146 | Eva Carlsen | NOR - Ready | 16.42.00 | |||||
3 | 210 | Halldis Marit Nagell-Dahl | NOR - Viking, TIF | 17.18.37 | |||||
MV 40-44 3000 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 166 | Kristian Nedregård | NOR - Spjelkavik og Omegn | 8.56.54 | |||||
2 | 77 | Terje Charles Aggvin | NOR - Gular, IL | 8.57.33 | |||||
3 | 231 | Erik Framme | SWE | 9.18.71 | |||||
4 | 175 | Øyvind Aksland | NOR - Stegaberg IL | 9.58.55 | |||||
5 | 172 | Rune Nicolai Jensen | NOR - Stegaberg IL | 10.17.00 | |||||
6 | 8 | Petter Rasmussen | NOR - BFG Bergen FIK | 10.21.32 | |||||
7 | 154 | Torbjørn Aareskjold | NOR - Sandnes IL | 10.28.58 | |||||
8 | 232 | Martin Larsson | SWE | 12.26.89 | |||||
MV 45-49 3000 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 55 | John Nicolaysen | NOR - GTI | 9.49.22 | |||||
2 | 64 | Tor Eiane | NOR - GTI | 9.54.32 | |||||
3 | 180 | Per Martin Furevik | NOR - Stord IL | 10.58.10 | |||||
4 | 169 | Asbjørn Fanum Elverhaug | NOR - Stegaberg IL | 11.25.27 | |||||
5 | 197 | Terje Arvid Bårdsen | NOR - Torvastad IL | 12.34.50 | |||||
137 | Morten Gammelsæter | NOR - Oppegård IL | DNS | ||||||
171 | Jakob Hetland | NOR - Stegaberg IL | DNS | ||||||
MV 50-54 3000 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 160 | Dag Øxnevad | NOR - Skjalg IL | 9.47.18 | |||||
2 | 193 | Gunnar Thrana | NOR - Sømna IL | 10.20.18 | |||||
3 | 170 | Hans Rune Eikeskog | NOR - Stegaberg IL | 10.31.80 | |||||
4 | 159 | Knut Ytrehus | NOR - Ski IL Friidrett | 12.05.38 | |||||
71 | Bjarte Bogstad | NOR - Gular, IL | DNS | ||||||
MV 55-59 3000 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 253 | Jukka Kauppila | FIN | 9.42.20 | |||||
2 | 143 | Øivind Bernes | NOR - Osterøy IL | 10.09.20 | |||||
3 | 86 | Jan Steinsund | NOR - Haugesund IL | 10.53.82 | |||||
4 | 135 | Tron Ivar Kjønnø | NOR - Norodd, IL | 11.44.38 | |||||
170 | Hans Rune Eikeskog | NOR - Stegaberg IL | DNS | ||||||
226 | Lennart Bjørkman | SWE | DNS | ||||||
MV 60-64 3000 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 25 | Bjarne Martin Gausvik | NOR - Fil Aks-77 | 11.27.20 | |||||
2 | 107 | Einar Uleberg | NOR - Kristiansands IF | 12.12.54 | |||||
106 | Øyvind Trongmo | NOR - Korgen IL | DNF | ||||||
26 | Harald Nygård | NOR - Fil Aks-77 | DNS | ||||||
MV 65-69 3000 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 138 | Svein Arne Sølvberg | NOR - Oppegård IL | 10.58.43 | |||||
2 | 173 | Sverre Aksland | NOR - Stegaberg IL | 11.13.28 | |||||
3 | 199 | Gunnar Bjørn Solfjeld | NOR - Tvedestrand Turn Og IF | 11.13.60 | |||||
4 | 186 | Per Laksfors | NOR - Strindheim il | 11.40.36 | |||||
5 | 49 | Dan-Olav Tjessem Meling | NOR - GTI | 12.07.79 | |||||
6 | 59 | Olav Hagland | NOR - GTI | 12.37.78 | |||||
7 | 145 | Harald Ødegård | NOR - Raumnes & Årnes IL | 12.52.86 | |||||
MV 70-74 3000 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 185 | Hagbart Vebostad | NOR - Strindheim il | 13,13,19 | |||||
2 | 209 | Arvid Bjørsvik | NOR - Viking, TIF | 13,55,67 | |||||
3 | 246 | Lars Söderlund | SWE | 14,03,44 | |||||
4 | 15 | Harald Sel | NOR - Bryne Friidrettsklubb | 14,05,01 | |||||
5 | 225 | Sven-Olof Johannson | SWE | 15,17,66 | |||||
MV 75-79 3000 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 98 | Kjell Odd Steinset | NOR - Jølster IL | 13,36,45 | |||||
MV 85-89 3000 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 136 | Ingolf Hådem | NOR - NTNUI - Friidrett | 16,33,66 |
Kappgang 3000 m
KV 45-49 Kappgang 3000 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 207 | Hanne Liland | NOR - Varegg Fleridrett | 16.43.02 | |||||
KV 70-74 Kappgang 3000 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
210 | Halldis Marit Nagell-Dahl | NOR - Viking, TIF | 22,00,19 | ||||||
MV 50-54 Kappgang 3000 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
192 | Erling Andersen | NOR - Søfteland TIL | 17,29,74 | ||||||
MV 55-59 Kappgang 3000 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
191 | Arild Fotland | NOR - Søfteland TIL | 16,31,98 | ||||||
MV 60-64 Kappgang 3000 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 211 | Jan Arvid Rolstad | NOR - Viking, TIF | 19,27,00 | |||||
MV 65-69 Kappgang 3000 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
79 | William Edvardsen | NOR - Hannevikas IL | 26,38,71 | ||||||
MV 70-74 Kappgang 3000 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 157 | Torkjell Spigseth | NOR - Sarpsborg IL | 18,01,79 | |||||
2 | 209 | Arvid Bjørsvik | NOR - Viking, TIF | 18,59,29 | |||||
3 | 208 | Arthur Johannes Lillefosse | NOR - Viking, TIF | 20,27,16 | |||||
MV 85-89 Kappgang 3000 m | |||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |||||
1 | 265 | Matti Tamminen | FIN | 24.21.02 |