Det var egentlig en grå og trist kveld i Nannestad torsdag kveld, men når man ankommer Preståsen skole og ser parkeringskaos og et mylder av løpere i alle aldre - da blir man glad - og kvelden er ikke grå likevel. Først var det barnekarsell med over 80 deltagere, så var det ungdommer og voksne i tre ulike løyper - over 100 løpere til sammen i disse løypene.
- Det ble jo en fantastisk kveld tross grisevær. Deltakerrekord med over 200 påmeldte, men altså 185 fullført.
Jeg er veldig fornøyd, sier løpsleder Odd Blakkisrud.
En som vanlig engasjert løpsleder er klar til å sende løperne ut på de to lengste distansene
(foto:Olav Engen)
8,5 km Bidslerrunden
Erik Forbord fra 135 Luftwing var suverent raskest i langløypa, den 8,5 km lange "Bidslerrunden" med tiden 30:44. Han var hele 3:03 foran Trond Erik Taugland fra Bjerke IL. Liv Tanja Eiken fra OSL BIL var raskeste kvinne med 45:25. Denne løypa ble brukt som "ekstraløp" i gamle dager, men er kommet med på programmet igjen i år.
Erik Forbord kommer stormende mot mål mens kondisfotografen har tatt tilflukt i bilen (foto:Olav Engen)
5,6 km Preståsrunden
I den 5,6 km lange løypa fikk vi en enda mer overlegen seier, der 13 år gamle Emil Kvalheim Otterlei fra Nes Ski var helt suveren på tiden 22:07. Nærmest fulgte 14 år gamle Hanna Sandholt Hansen fra Eidvold Værks Skiklub som var reskeste jenteløper med tiden 25:57.
Emil Kvalheim Otterlei var godt fornøyd med løpet, men det var veldig vått i løypa kunne han fortelle (foto:Olav Engen)
Sara Løvstad var nest raskest av jentene på 5,6 km (foto: Olav Engen)
SE MANGE FLERE BILDER LENGER NED
ALLE RESULTATENE FRA 1.LØP:
Bidslerrunden 8,5 km: | ||||||
1. | 363 | Erik Forbord | 135 Luftving | M: 25-29 | 30:44 | |
2. | 339 | Trond Erik Taugland | Bjerke IL | M: 40-44 | 33:47 | |
3. | 332 | Kjartan Roland | Bjerke IL-Ski | M: 40-44 | 33:54 | |
4. | 341 | Harald Furuseth | Ull/Kisa | M: 45-49 | 34:00 | |
5. | 347 | Henrik Marius Ruud | M: 20-34 | 34:26 | ||
6. | 329 | Aadne Bækken | Handelsbanken BIL | M: 55-59 | 34:34 | |
7. | 380 | Jan Ove Hofseth | Bjerke IL Ski | M: 40-44 | 35:01 | |
8. | 391 | Halldor Berg | M: 40-44 | 36:51 | ||
9. | 328 | Ove Hansen | Nordea | M: 50-54 | 37:01 | |
10. | 338 | Sondre Langerud | 14 år 2001 | 38:39 | ||
11. | 323 | Oskar Lockert Skjold | 13 år 2002 | 38:40 | ||
12. | 369 | Håvar Dahl | Ø.M.Fjeld AS | M: 20-34 | 38:41 | |
13. | 390 | Jon Moslet | Team Includia | M: 50-54 | 38:42 | |
14. | 373 | Morten Jødahl | Åsen IL | M: 45-49 | 42:40 | |
15. | 345 | Erland Tomtsveen | Team Fasanfaret | M: 45-49 | 42:44 | |
16. | 382 | Olegs Jelnikovs | M: 20-34 | 43:20 | ||
17. | 343 | Magnus Tomtsveen | Team Fasanfaret | 13 år 2002 | 43:21 | |
18. | 368 | Marco Andreas Nordseth | Orkla Foods Norge | M: 20-34 | 43:22 | |
19. | 372 | Liv Tanja Eiken | OSL BIL | K: 40-44 | 45:25 | |
20. | 325 | Jan Pay | M: 60-64 | 45:58 | ||
21. | 349 | Erna Bergsdottir Solvang | Bjerke IL | K: 45-49 | 46:46 | |
22. | 374 | Kristian Jødahl | Åsen IL | 14 år 2001 | 50:30 | |
23. | 389 | Kristine Haugland | Team Includia | K: 45-49 | 60:30 | |
24. | 348 | Daniel Solvang | Bjerke IL | 14 år 2001 | 61:20 | |
25. | 334 | Torill Skoglund | Østre Toten | K: 65-69 | Fullført | |
26. | 600 | Odd Blakkisrud | Springtime | M: 65-69 | Fullført | |
Preståsrunden 5,6 km: | ||||||
1. | 376 | Emil Kvalheim Otterdal | Nes Ski | 13 år 2002 | 22:07 | |
2. | 326 | Hanna Sandholt Hansen | Eidsvold VerkSkiklubb | 14 år 2001 | 25:57 | |
3. | 387 | Sarah Løvstad | Nannestad IL | 15 år 2000 | 26:30 | |
4. | 515 | Markus Hammer | 11 år 2004 | 26:38 | ||
5. | 366 | Ulrik Bodin Ruud | Nannestad IL | 11 år 2004 | 26:38 | |
6. | 351 | Dorthe Marie Enebakk | Team Fasanfaret | 11 år 2004 | 26:55 | |
7. | 384 | Kristin Eskerud | Nannestad IL | 14 år 2001 | 27:26 | |
8. | 383 | Marte Grimstad | Nannestad IL | 15 år 2000 | 27:27 | |
9. | 336 | Theodor Granaas | 12 år 2003 | 28:00 | ||
10. | 335 | Trygve David Aas Holand | Bjerke IL | 11 år 2004 | 28:03 | |
11. | 352 | Anita Bjørnerås | Team Fasanfaret | K: 45-49 | 28:48 | |
12. | 354 | Geir Enebakk | Team Fasanfaret | M: 50-54 | 29:20 | |
13. | 488 | Vilde Taugland | Bjerke IL | 13 år 2002 | 29:22 | |
14. | 375 | Endre Kvalheim Otterdal | Nes Ski | 10 år 2005 | 29:26 | |
15. | 377 | Torvald Otterdal | Nes Ski | M: 40-44 | 29:27 | |
16. | 324 | Ida Lockert Skjold | 11 år 2004 | 29:28 | ||
17. | 330 | Andreas Pedersen | Nannestad IL | 11 år 2004 | 29:31 | |
18. | 388 | Liv Prestgard | Åsen IL | K: 45-49 | 29:38 | |
19. | 386 | Ida Leivestad | Nannestad IL | 15 år 2000 | 29:47 | |
20. | 378 | Benedicte Echoff | Nannestad IL | 14 år 2001 | 29:48 | |
21. | 364 | Emma Andresen | Nannestad IL | 15 år 2000 | 29:51 | |
22. | 374 | Kristian Jødahl | Åsen IL | 14 år 2001 | 29:53 | |
23. | 371 | Tiril Eiken | Åsen IL | 14 år 2001 | 29:59 | |
24. | 385 | Nina Bjørgesæter | Nannestad IL | 15 år 2000 | 30:02 | |
25. | 379 | Fredrik Eckhoff | Nannestad IL | M: 45-49 | 30:44 | |
26. | 346 | Ståle Rustad | M: 50-54 | 30:45 | ||
27. | 479 | David Aasen Johansen | 11 år 2004 | 30:54 | ||
28. | 30:55 | |||||
29. | 327 | Unni Sandholt | Toten Sparebank | K: 45-49 | 30:57 | |
30. | 370 | Ingrid Tømmerås | Nannestad IL | 15 år 2000 | 30:58 | |
31. | 553 | John Patrick Sandmoe | 11 år 2004 | 32:42 | ||
32. | 358 | Marte Kahn | K: 40-44 | 32:48 | ||
33. | 478 | Lukas Aasen Johansen | 9 år 2006 | 33:31 | ||
34. | 331 | Henry Dahl Johansen | M: 35-39 | 33:33 | ||
35. | 343 | Magnus Tomtsveen | Team Fasanfaret | 13 år 2002 | 34:03 | |
36. | 514 | Tristan Myrholm Ormstad | 11 år 2004 | 35:41 | ||
37. | 365 | Aisha Ahmad | 14 år 2001 | 36:02 | ||
38. | 342 | Tina Tomtsveen | Team Fasanfaret | K: 40-44 | 36:06 | |
39. | 333 | Egil Bjerke | Privat | M: 70-74 | 40:07 | |
40. | 361 | Magnus Betten | OPIL | M: 70-74 | 42:22 | |
41. | 350 | Sara Margret Solvang | Bjerke IL | 11 år 2004 | 42:45 | |
42. | 340 | Christel Østby | Bjerke IL | 11 år 2004 | 42:45 | |
43. | 381 | Per Engh | Nannestad IL | Over 80 | 45:58 | |
44. | 320 | Henning Høgheim | Ull/Kisa | M. 70-74 | Fullført | |
45. | 362 | Adrian Pinto | 10 år 2005 | Fullført | ||
46. | 554 | Stein Eric Sandmoe | 11 år 2004 | Fullført | ||
47. | 367 | Einar Luktvassli | Løpsklubben 1814 BIL | M: 65-69 | Fullført | |
Ny løype på 2 km: | ||||||
1. | 344 | Henrik Tomtsveen | Team Fasanfaret | 9 år 2006 | 10:20 | |
2. | 353 | Martin Andre Enebakk | Team Fasanfaret | 9 år 2006 | 10:20 | |
3. | 476 | Jens Bekkevar | 11 år 2004 | 11:09 | ||
4. | 477 | Jacob Rognstadtangen | 11 år 2004 | 11:10 | ||
5. | 356 | Lotte Røsten Rønning | Nannestad IL | 10 år 2005 | 11:13 | |
6. | 481 | Lina Elisabeth Roland | 10 år 2005 | 11:13 | ||
7. | 355 | Lars Harald Skryseth-Hultgren | Bjerke IL | 10 år 2005 | 11:40 | |
8. | 357 | Heine Frilseth | 8 år 2007 | 12:20 | ||
9. | 533 | Martin Andre Enebakk | Team Fasanfaret | 9 år 2006 | 14:12 | |
Trimkarusellen uten tid: | ||||||
1. | 258 | Anne-Grethe Hagen | 2 km | Fullført | ||
2. | 249 | Bente Jensen | 2 km | Fullført | ||
3. | 267 | Synnøve Lien | 2 km | Fullført | ||
4. | 245 | Inger Johanne Wernerson | 2 km | Fullført | ||
5. | 254 | Roger Wernweson | 2 km | Fullført | ||
6. | 242 | Grethe Møllerstad | 2 km | Fullført | ||
7. | 253 | Ruth Nordengen | 2 km | Fullført | ||
8. | 251 | Halvor Pedersen | 2 km | Fullført | ||
9. | 246 | Lise Berntsen | 2 km | Fullført | ||
1. | 265 | Jostein Brodshaug | 5,6 km | Fullført | ||
2. | 266 | Tone B.Brodshaug | 5,6 km | Fullført | ||
3. | 247 | Liv Sollien | 5,6 km | Fullført | ||
4. | 256 | Toril Blakkisrud | 5,6 km | Fullført | ||
5. | 263 | Fred Torgersen | 5,6 km | Fullført | ||
6. | 261 | Hilde Urke | 5,6 km | Fullført | ||
7. | 260 | Kari Pedersen | 5,6 km | Fullført | ||
8. | 262 | Jorun Torgersen | 5,6 km | Fullført | ||
9. | 243 | Britt Lehn Nilsen | 5,6 km | Fullført | ||
10. | 264 | Inger Johanne betten | 5,6 km | Fullført | ||
11. | 244 | Rigmor Sandø | 5,6 km | Fullført | ||
12. | 257 | Inger Gjenga | 5,6 km | Fullført | ||
13. | 248 | Lillian Axelsen | 5,6 km | Fullført |
Neste løp i Langtrampen:
Torsdag 18. juni
5,6 og 2 km
Innbydelsen
Samleside for løp på Romerike 2015
Her finner du link til innbydelse, resultater og reportasjer for løpene på Romerike (+link til tidligere år).
Flere bilder fra Nannestad
foto: Olav Engen
Blakkisrud instruerer trimmere som er klar til start på 2 og 5,6 km
Hør nå her....
Så er trimmerne i gang, og lengst fram går Toril Blakkisrud som designer og maler de flotte deltagerplakettene til de som fullfører 3 av 4 løp i karusellen. Hun får mye å gjøre denne høsten.
Regn...hva gjør vel det, vi har da regnjakker.
Så er det full fart med start på de to lengste løypene.
Emil tar teten umiddelbart...
...og blide ungdommer strømmer på... f.eks. 554 Stein Eric Sandmoe, 335 Trygve David Aas Holand, 553 John Patrick Sandmoe, 324 Ida Lockert Skjold og 330 Andreas Pedersen.
Disse jentene tok det litt roligere i starten... og bak der kommer løpere i den lengste løypa som skulle en annen retning ut fra start. Vi ser bl.a. 370 Ingrid Tømmerås, 384 Kristin Eskerud, 383 Marte Grimstad og 378 Benedicte Echoff.
Det sto da altså fotografen der, med løpere strømmende forbi på både høyre og venstre side avhengig av hvilken løype de skulle løpe.368 er Marco Adreas Nordseth, 369 Håvar Dahl, 380 Jan Ove Hofseth og 362 Adrian Pinto.
Olegs Jelnoikovs kom bakpå i starten mens han fiklet med musikk på øret... 389 er Kristine Haugland.
Vennskapelig spurtoppgjør på 2 kilometer mellom 9-åringene Henrik Tomtsveen og Martn Andre Enebakk.
Her kommr et jenteoppgjør på 2 km med 10-åringene Lotte Røsten Rønning foran Lina Elisabeth Roland
Emil Kvalheim Otterlei mot mål, forøvrg barnebarn til en tidligere storløper...
To kjappe 11-åringer kommer som nummer 4 og 5 på 5,6 km: 515 Markus Hammer og 366 Ulrik Bodin Ruud.
Dorte Marie Enebakk, også hun 1 år holdt nesten følge med Markus og Ulrik.
Kristin Eskerud spurter fra Marte Grimstad.
Trygve Davis Aas Holand i flott stil mot mål.
Her er vi på slutten av 8,5 kilometersløpet. Trond Erik Taugland løper inn til 2. plass (seier i M40-44) mens de to nærmeste kutter løypa i svingen - noe vel også Trond Erik skulle gjort.
Jeg får dra pålitt ekstra mot mål så de ikke tar meg igjen....
Kjartan Roland løper inn til 3. plass.... tidligere veldig sterk skiløper som åpenbart ikke er redd for å bli blaut på bena.
Harald Furuseth vant M45-49.
Henrik Marius Ruud holder Aadne Bækken bak seg.
Jan Ove Hofseth var 7. mann i mål på den lengste løypa.