Femkilometeren ble vunnet av Espen Rognsvåg på 17.01, og Pernille Thomassen vant dameklassen på 18.32.
Menn 10 km | ||||||
1 | 10076 | Svein Roar Kvamme | 00:33:35 | |||
2 | 5316 | Sverre Morten Slethaug | 00:33:42 | |||
3 | 5421 | Bjørn Tore Kronen Taranger | BFG Fana | 00:36:35 | ||
4 | 2605 | Terje Haugland | 00:36:44 | |||
5 | 9252 | Roar Misje | Griegteam BIL | 00:38:41 | ||
6 | 4486 | Ingulf Nordahl | IL Gular | 00:38:42 | ||
7 | 88 | Henrik Trumpy | 00:39:28 | |||
8 | 3372 | Freddy Mossestad | BFG Fana | 00:39:41 | ||
9 | 4917 | Ole Gunnar Nordhus | Fana IL | 00:40:09 | ||
10 | 2694 | Morten Vestvik | Nordea Bank Norge b.i.l. | 00:40:16 | ||
Kvinner 10 km | ||||||
1 | 6416 | Eva Jellestad | 00:46:57 | |||
2 | 1627 | Oddny Ringheim | CSC BIL | 00:46:59 | ||
3 | 10075 | Mari Opheim Instebø | BFG Fana | 00:47:46 | ||
4 | 2117 | Irene Kjønnerød | Kjønnerød Posiliv | 00:47:53 | ||
5 | 9142 | Lise Vesterbukt | Fana IL | 00:47:55 | ||
6 | 8498 | Gro Annette Noremark | 00:51:26 | |||
7 | 5881 | Siri Dalheim | 00:52:02 | |||
8 | 8147 | Beate Jensen | DnBNOR Klubben | 00:52:11 | ||
9 | 8485 | Kristine Aske | 00:52:53 | |||
10 | 10063 | harung silvia tatjana | 00:54:40 | |||
Menn 5 km | ||||||
1 | 7555 | Espen Rognsvåg | 00:17:01 | |||
2 | 3075 | Kjell Raa | 00:17:07 | |||
3 | 6708 | Knut Undheim | Undheim il | 00:17:28 | ||
4 | 10017 | Ruben Haugland | 00:17:48 | |||
5 | 10091 | Øyvind Tvedt | BFG Fana | 00:17:54 | ||
6 | 4098 | Brigt Strømmen | il Fri | 00:17:58 | ||
7 | 10090 | Torgeir Hasås | 00:18:07 | |||
8 | 7988 | Håvard Austevoll | Kalandseid | 00:18:10 | ||
9 | 3050 | Inge Haukøy | Aker Offshore Partner BIL | 00:18:16 | ||
10 | 4156 | Stian Norheim | Gneist | 00:18:39 | ||
Kvinner 5 km | ||||||
1 | 1314 | Pernille Thomassen | BFG Fana | 00:18:32 | ||
2 | 3120 | Linéa Fredäng | StS gruppen as | 00:20:27 | ||
3 | 6298 | Heidi P. Dyrhol Christensen | 00:21:06 | |||
4 | 4906 | Ingrid Næss Johansen | Fana IL Friidrett Basis II | 00:21:43 | ||
5 | 4327 | Thea Slethaug | Fana IL | 00:21:53 | ||
6 | 10092 | Therese Raa | 00:21:57 | |||
7 | 10074 | Julie Sundstrøm | Delfana | 00:22:22 | ||
8 | 3117 | Inger Johanne Klokset | Euroskilt AS | 00:22:39 | ||
9 | 6994 | Elisabeth Takle | DnB Nor klubben | 00:23:13 | ||
10 | 2757 | Karin Collett | Bergens Turnforening | 00:23:16 |
Svein Roar Kvamme vant tikilometeren på 33.35.
Fra venstre Gunnar Lorens Lien, Morten Hauso og Audun Landro som alle løp 10 km.
Espen Rognsvåg som vant femkilometeren på 17.01.
Kjell Raa ble nr. 2 på femkilometeren med 17.07.
Ruben Haugland
Pernille Thomassen vant femkilometeren på 18:32.
Aleksander Lie (3505) og Stian Norheim
Yngve van der Meeren
Heidi P. Dyrhol Christensen ble nr 3 på femkilometeren
Thea Slethaug (tv) og Julie Sundstrøm løp på hhv 21.53 og 22.22. Sindre Røstum ser ut til å slite litt mer, men løp inn på 22.04.
Inger Johanne Klokset. Bak kommer Hans-Magnus Haukøy.
Thomas Collett
Solveig Marie Hisdal
Sara Tyssebotn Berg
Randi Wie er vel den som har tatt med seg flest barnebarn til karuselløpene, hun selv rager meget høyt på adelskalenderen. Her er det Markus Føyner Wie som måler krefter med bestemor.
Bjørn Tore Kronen Taranger og Dag Haugland ble hhv nr 3 og 4 på tikilometeren
Tikilometerløperne Arild Sondre Sekse (t.v.), Tommy Sævareid og Per Gunnar Alfheim ved Stend stasjon
Lise Vesterbukt løp på 47.55.
Se tidligere reportasjer på Samleside Sommerkarusellen.
Alle foto: Jan Ringheim
Ved bruk på private nettsider (også Facebook) skal kilde Kondis.no oppgis. Kommersiell bruk kun etter avtale.