FOTO: Familien Kirkeberg: Martin, Grete og Emma.
536 løp 5 km, 124 10km og 196 deltok i stafetten med 7 løpere på 28 lag.
Totalt: 856 pluss 400 barn i barneløpet.
KLASSEREKORDER PÅ 5 KM
Emma Kirkeberg Mørk (11 år, fyller 12 år den 20/12) Sturla, satte ny klasserekord i 12-13 år med tiden 18.25. Senket den gamle rekorden med 19 sek.
Grete Kirkeberg Mørk, Sturla, senket sin egen rekord i klasse 50-54 år. Løp på 17.58. Dette var hennes andre løp på 16 år. Hun løp Halden Byløp 4.mai på 18.34. Det var hennes første konkurranse på 16 år.
Martin Mørk Kirkeberg løp 5km på 16:48 og var dermed 27 sekunder bak Smen Halle Haugens rekord på 16:21 fra 2012.
Familien Halle Haugen tok henholdsvis førsteplass og andreplass ved henholdsvis Gunhild Halle Haugen, Norges tidligere storløper, med seier på 17:26 og sønnen Simen Halle Haugen med andreplass med 15:59
Gunhild var 36 sekunder bak klasserekorden til Runa Bostad, mens Simen var 22 sekunder bak Joakim Sødals klasserekord.
Med søstrene Dahls fjerde og femteplass på kvinnenes 5 km ble det en riktig familie resultatliste.
BILDEARKIV på Sandefjordsløpets hjemmeside.
Bilder også i Sandefjord Blad (bak betalingsvegg)
10 RASKESTE 10 KM MENN
1 | Johannesen Eirik | S. Fron IL, SK Vidar | M30-39 | 35:37:00 |
2 | Sørum Kjetil | Stavern sport | M30-39 | 36:13:00 |
3 | Eftedal Kristoffer | Sandefjord TIF, | M17-29 | 36:49:00 |
4 | Romnes Rune | Skarphedin, | M40-49 | 36:59:00 |
5 | Johannessen Preben Svalestuen | M17-29 | 37:48:00 | |
6 | Dreyer Marius | Stamina | M17-29 | 37:54:00 |
7 | Bergh Kjetil | Team Sportsland.No | M30-39 | 38:06:00 |
8 | Skaatan Hans André | Team Skaatan | M30-39 | 39:07:00 |
9 | Hofstedt-Moe Preben | Runar, | M30-39 | 39:19:00 |
10 | Sandvik Harald Osland | M30-39 | 39:55:00 |
10 RASKESTE 10 KM KVINNER
1 | Lien Marianne | DVASK | K40-49 | 43:36:00 |
2 | Skaatan Hilde Elisabeth | Team Skaatan | K30-39 | 44:03:00 |
3 | Waatevik Linda | K50-54 | 44:58:00 | |
4 | Skagun Hege | Sandefjord badmintonklubb | K55-59 | 46:31:00 |
5 | Saltnes Hege | Andebu Dametrim | K50-54 | 47:12:00 |
6 | Andersen Arlina | K30-39 | 47:15:00 | |
7 | Mccarthy-Strand Sonja | K30-39 | 48:07:00 | |
8 | Macha Ingrid | K30-39 | 48:16:00 | |
9 | Kulvik Monja | K30-39 | 48:43:00 | |
10 | Antique Auby Marilou | K40-49 | 49:52:00 |
10 RASKESTE 5 KM MENN
1 | Schøn Benjamin | Tønsberg Fri-Idrettsklubb, Oseberg Skilag | M17-29 | 15:56 |
2 | Haugen Simen Halle | Runar, | M12-16 | 15:59 |
3 | Vedvik Oliver | Tønsberg Fri-Idrettsklubb, | M12-16 | 16:00 |
4 | Vedvik Fredrik | ETC/Oseberg Skilag | M30-39 | 16:21 |
5 | Øwrum Matias B | Ranvik ungdomsskole | M12-16 | 16:32 |
6 | STOKKE Sindre | SpareBank 1 BV | M17-29 | 16:36 |
7 | Kirkeberg Mørk Martin | Sturla, | M12-16 | 16:48 |
8 | Aabrekk Eirik Bergene | Sandefjord TIF, Stif | M12-16 | 16:55 |
9 | Smedsrud Trym | M17-29 | 17:06 | |
10 | Dybdahl Eivind | Larvik Turn og IF, | M17-29 | 17:08 |
10 RASKESTE 5 KM KVINNER
1 | Haugen Gunhild Halle | Komplett.no | K40-49 | 17:26 |
2 | Kirkeberg Mørk Grete | Sturla, | K50-54 | 17:58 |
3 | Kirkeberg Mørk Emma | Sturla, | K12-16 | 18:25 |
4 | DAHL Ida Marie | Ringerike Friidrettsklubb, | K17-29 | 18:35 |
5 | DAHL Ingeborg | Ringerike Friidrettsklubb, | K17-29 | 18:47 |
6 | Andersen Vedvik Trine | Oseberg Skilag | K30-39 | 19:36 |
7 | Aabrekk Ingrid Bergene | STIF | K12-16 | 19:42 |
8 | Moland Maja Kjærås | Sandefjord TIF, | K12-16 | 19:54 |
9 | Kaale Henriette Olsen | IL Ivrig | K12-16 | 20:13 |
10 | Aakervik Beate | Fet Skiklubb | K30-39 | 20:52 |