140 BILDER FRA 4 X 800 M OG 4 X 1500 M LØRDAG
Det var trangt på pallen - men ikke i feltet da årets norgesmestere på 4 x 1500 m ble kåret.
Medaljene ble fordelt halvveis på den siste og lengste stafetten over 4 x 1500 m da Hamar IL og FIK Orion arrangerte 1. dag av NM på Hamar Idrettspark. IL Gulars Bjørnar Lillefosse dro i fra på 2. etappe og Petter Myhr løp FIK Orion opp på 2. plass forbi Ulensaker/Kisa IL etter at Andreas Roth fulgte Gulars startmann Vidar Dahle helt inn på 1. etappe.
Med Marius Vedvik på 3. etappe og Per Svela på siste etappene var det ingen av de to andre lagene som kunne håpe på å ta opp gullkampen med Gular. FIK Orions sterkeste kort Sigurd Ruud Skjeseth og Even Brøndbo Dahl sikret et like klart sølv foran de gul-grønne romerikingene.
På 4 x 800 m i kvinner junior tok Hamar IL en historisk medalje da de løp inn til sølv bak Haugesund IL. Den andre arrangørklubben markerte seg stort på hjemmebane og tok gullet både i kvinner junior og menn senior på 4 x 100 m. I tillegg ble det sølv i G 15/16 år, mens de blå-hvite var for hissige i siste veksling og ble disket etter å ha løpt først i mål i miksklassen for juniorene.
REPORTASJEN FORTSETTER MED BILDER UNDER RESULTATENE! (Tekster kommer senere!)
NMs nettsider
NM på Facebook
Instagram: nmstafetthamar
Snapchat: nmstafetter
Alle resultater 1. dag
Resultater NM Stafetter 20.05.2017: |
|||||
|
|||||
KJ 19 4x800 m stafett
|
|||||
Pl:
|
Lag:
|
Res:
|
|||
1
|
Haugesund Idrettslag Friidrett - gr
|
9,31,25
|
|||
|
Kristine Alne
|
Kristine L Dommersnes
|
Regine Dalva Lie
|
Vilde V Henriksen
|
|
2
|
Hamar IL
|
10,06,84
|
|||
|
Mari Robøle Lien
|
Karen Myklebust
|
Ada Eide Longva
|
Ida Benjaminsen
|
|
3
|
Ås IL
|
10,11,95
|
|||
|
Ragnhild Bergsholm
|
Hanna Hegstad
|
Johanne Yri Stokke
|
Mina Lilleheier
|
|
|
|
|
|
|
|
MIX Junior 4x800 m stafett
|
|||||
Pl:
|
Lag:
|
Res:
|
|||
1
|
Sarpsborg IL
|
9,09,22
|
|||
|
Karoline Skauen
|
Elias Røyneberg
|
Frida Kullerud
|
Sondre Rishøi
|
|
2
|
BUL IL i
|
9,10,32
|
|||
|
Kristin Fagerli
|
Kristoffer K Larsen
|
Helene Berge
|
Mohamed Akli
|
|
3
|
IL Koll
|
9,30,40
|
|||
|
Marie Fiedler Amlien
|
Armann S Haugan
|
Selma L Engdahl
|
Tobias Lømo
|
|
|
|
|
|
|
|
MS 4x1500 m stafett
|
|||||
Pl:
|
Lag:
|
Res:
|
|||
1
|
Gular
|
15,41,16
|
|||
|
Vidar Dahle
|
Bjørnar Lilefosse
|
Marius Vedvik
|
Per Svela
|
|
2
|
FIK Orion
|
16,08,89
|
|||
|
Ole Flatebø
|
Petter Myhr
|
Sigurd R. Skjeseth
|
Even B. Dahl
|
|
3
|
Ullensaker/Kisa IL Friidrett
|
16,38,07
|
|||
|
Andreas Roth
|
Markus Lysaker Høgne
|
Thomas Arne Roth
|
Jonas Krossøy
|
Mari Robøle Lien sender Karen Myklebust i tet for Hamar IL på 4 x 800 m i kvinner junior.
Haugesund-jentene kunne juble meste etter at Vilde Henriksen løp først i mål.
Ida Benjaminsen sikret Hamar IL sølvet foran Mona Lilleheier og Ås IL.