Elisabeth Angell Bergh persa og løp under kravet til junior-VM da hun noterte 4.26,35 under Bislett Games. Nå gikk det 4 tideler seinere, men også dette løpet var under VM-kravet på 4.28,00. Elisabeth vant B-heatet med 4.26,77.
19 sekund fortere løp Ingvill Måkestad Bovim som tok fjerdeplassen i A-heatet med 4.07,25. Meraf Batah, som har fått svensk statsborgerskap og kan bli en faktor i EM, vant på 4.05,17.
Christina Toogood løp under 4.30 for første gang. Flere ganger har hun kommet i mål marginalt over grensa, men nå er persen på riktig side - 4.29,97.
Thomas Roth viste stabil 800 m-form, men måtte denne gange opp på 1.48-tallet. 1.48,12 holdt til sjuendeplass i A-heatet. Suveren vinner ble den Bergen-bosatte cubaneren Yeimer Lopez som løp på uhyre sterke 1.43,98. Tida gjør han til verdens tredje raskeste 800 m løper i år - bak Nijel Amos og Duane Solomon.
Andreas Roth og Kristine Eikrem Engeset brøt sine løp - på henholdsvis 800 m og 3000 m hinder. Bare 17 år gamle Andreas Kramer som i Norge løper for Vidar, vant C-heatet på 1.53,45. Det var 15 hundredeler bak persen som han satte under Bislett Games.
M 800 m 2014-06-14 | |||||
1 | Yeimer López | 82 | CUB | 1:43.98 | AR SB |
2 | Mukhtar Mohammed | 90 | GBR | 1:47.33 | |
3 | Thijmen Küpers | 91 | NED | 1:47.42 | |
4 | Abduilrahman Musaeb Balla | 89 | QAT | 1:47.89 | |
5 | Paul Renaudie | 90 | FRA | 1:48.02 | |
6 | Andreas Bube | 87 | DEN | 1:48.08 | |
7 | Thomas Roth | 91 | NOR | 1:48.12 | |
8 | Johan Rogestedt | 93 | Stenungsunds FI | 1:48.29 | |
9 | Andreas Almgren | 95 | Turebergs FK | 1:48.46 | PB |
10 | Rickard Gunnarsson | 91 | Hässelby SK | 1:49.19 | |
Ryhardt Van Rensburg (Pace A) | 92 | RSA | DNF | ||
M 800 m B 2014-06-14 | |||||
1 | Miguel Moreira | 91 | POR | 1:49.97 | |
2 | Johan Svensson | 89 | Spårvägens FK | 1:49.97 | SB |
3 | Kalle Berglund | 96 | Spårvägens FK | 1:50.16 | |
4 | Robin Rohlén | 90 | IFK Umeå | 1:50.80 | |
5 | Johan Walldén | 87 | Spårvägens FK | 1:51.35 | SB |
6 | Elmar Engholm | 92 | Hässelby SK | 1:52.14 | |
7 | Oli Aitchison | 92 | GBR | 1:52.20 | |
8 | Tuomo Salonen | 89 | FIN | 1:52.64 | |
9 | Johan Eriksson | 88 | Turebergs FK | 1:52.86 | |
Andreas Roth | 93 | NOR | DNF | ||
Ioan Zaizan (Pace B) | 83 | ROM | DNF | ||
Mattias Claesson | 86 | Hässelby SK | DNF | ||
M 800 m C 2014-06-14 | |||||
1 | Andreas Kramer | 97 | Sävedalens AIK | 1:53.45 | PB |
2 | Mihn Cho Kyun | 94 | DEN | 1:53.77 | |
3 | Kristian Uldbjerg Hansen | 96 | DEN | 1:53.83 | SB |
4 | Warsame Hassan | 98 | Malmö AI | 1:54.29 | SB |
5 | Ahmed Tahir | 92 | Malmö AI | 1:54.44 | |
6 | Tim Sundström | 89 | KFUM Örebro | 1:54.59 | |
7 | Staffan Ek | 91 | Björnstorps IF | 1:56.61 | |
8 | Henrik Hansson | 89 | Strömstad LK | 1:57.70 | |
Andreas Lommer | 91 | DEN | DNF | ||
Erik Smedhs (Pace C) | 91 | Turebergs FK | DNF | ||
K 1500 m 2014-06-14 | |||||
1 | Meraf Bahta | 89 | Hälle IF | 4:05.17 | |
2 | Axumawit Embaye | 94 | ETH | 4:05.45 | |
3 | Rabab Arrafi | 91 | MAR | 4:06.44 | |
4 | Ingvill Måkestad Bovim | 81 | NOR | 4:07.25 | SB |
5 | Katarzyna Broniatowska | 90 | POL | 4:09.04 | |
6 | Corinna Harrer | 91 | GER | 4:10.91 | SB |
7 | Linn Nilsson | 90 | Hälle IF | 4:13.75 | PB |
8 | Charlotte Schönbeck | 84 | IFK Lidingö | 4:17.23 | SB |
9 | Isabel Macias | 84 | ESP | 4:21.84 | SB |
Annett Horna | 87 | GER | DNF | ||
Danuta Urbanik (Pace A-2) | 89 | POL | DNF | ||
Lisa Forsberg (Pace A-1) | 89 | Spårvägens FK | DNF | ||
K 1500 m B 2014-06-14 | |||||
1 | Elisabeth Angell Bergh | 96 | NOR | 4:26.77 | PB |
2 | Line K Schulz | 96 | DEN | 4:27.58 | SB |
3 | Ronja Fjellner | 89 | Örgryte IS | 4:28.44 | PB |
4 | Carolina Johnson | 96 | Linköpings GIF | 4:29.10 | PB |
5 | Christina Toogood | 89 | NOR | 4:29.97 | PB |
6 | Elin Borglund | 91 | Sävedalens AIK | 4:30.24 | |
7 | Linn Söderholm | 96 | Sävedalens AIK | 4:33.99 | |
8 | Lisa Öhberg | 88 | Hälle IF | 4:36.27 | |
9 | Katrine Reinholdt | 94 | DEN | 4:40.38 | |
10 | Isabell Norstedt | 95 | IFK Helsingborg | 4:47.25 | |
Lovisa Lindh (Pace B) | 91 | Ullevi FK | DNF | ||
Elina Johansson | 89 | Spårvägens FK | DNF | ||
K 3000 m hinder 2014-06-14 | |||||
1 | Charlotta Fougberg | 85 | Ullevi FK | 9:35.27 | AR |
2 | Birtukan Fente | 89 | ETH | 9:35.50 | SB |
3 | Birtukan Adamu | 92 | ETH | 9:35.78 | |
4 | Katarzyna Kowalska | 85 | POL | 9:38.10 | SB |
5 | Gesa-Felicitas Krause | 92 | GER | 9:38.76 | SB |
6 | Mekdes Bekele | 87 | ETH | 9:52.86 | |
7 | Lennie Waite | 86 | GBR | 9:55.80 | |
8 | Jekaterina Patjuk | 83 | EST | 9:58.00 | PB |
9 | Eilish McColgan | 90 | GBR | 10:03.65 | SB |
10 | Virginia Nyambura | 93 | KEN | 10:06.45 | |
11 | Sanaa Koubaa | 85 | GER | 10:09.93 | |
12 | Nadja Noujani | 81 | MAR | 10:25.93 | |
Kristine Eikrem Engeset | 88 | NOR | DNF | ||
Natalya Gorchakova (Pace) | 83 | RUS | DNF |