Kondismedlem Sponset innhold
BUL-løperen Pål Johannes Larsen løp inn til gull i den yngste veteranklassen på 800 m. (Arkivfoto: Runar Gilberg)

BUL-løperen Pål Johannes Larsen løp inn til gull i den yngste veteranklassen på 800 m. (Arkivfoto: Runar Gilberg)

Flere norske medaljer i nordisk for veteraner innendørs 

Den norske deltakelsen i nordisk innendørs for veteraner var nokså begrensa, men det ble likevel flere norske medaljer på 800, 1500 og 3000 m. Mesterskapet gikk i Huddinge i Sverige 10.-12. mars.

Til sammen kunne de norske deltakerne reise heim med tre gull-, fem sølv- og fem bronsemedaljer. Gulla gikk til Pål Johannes Larsen og Kjell Steinset. Sistnevnte vant både 800 og 3000 m i 80-årsklassen. 3.07,89 og 14.34,84 er friskt levert av en som er født i 1936! Begge tidene var faktisk ny mesterskapsrekord. Pål Johannes Larsen tok en klar seier i klasse 35-39 år med 2.07,15. 

De fem sølvmedaljene kom ved Kjell Vidar Norheim, Karl Vågstøl, Johan Bergesen og Jan Rolstad. Karl Vågstøl stod bak to av dem da han ble nummer to i klasse 65-69 år på både 800 og 1500 m. Det var mindre enn 1 sekund fram til vinneren, danske Tom Elmer Christensen, begge ganger. 

Bronsemedalje ble det til Mariann Stenbakk og Harald Ødegård på 3000 m, til Kjell Navelsaker og Tor Eiane på 1500 m samt til Anne Lillegård på 800 m. 

 

M35 800m      
Final   10. mars  
Pål Johannes Larsen 78 NOR BUL 2:07.15  
Anders Hallberg 81 SWE Hemlingby LK 2:16.24  
             
M45 800m      
Final   10. mars  
Stefan Engelbrektsson 72 SWE Alingsås IF 2:12.43  
Kjell Vidar Norheim 69 NOR Hattfjelldal Friidrett 2:13.00  
Magnus Burling 71 SWE Fredrikshofs FI 2:13.59  
Rodney Hundermark 69 SWE IFK Nora 2:13.70  
Jakob Hedberg 72 SWE Uppsala LK ej start  
             
M50 800m      
Final   10. mars  
Per Björkman 65 SWE Stockholm FTF 2:07.97 MR
Mats Olsson 65 SWE Morjärv SK 2:09.30  
Michael Pilegaard Hansen 67 DEN Bagsvaerd AC 2:13.47  
Tor Eiane 67 NOR GTI - Friidrett 2:14.10  
Morten Linnes 67 SWE IFK Märsta 2:20.50  
Petri Laaksonen 65 FIN Varsinais-Suomen 2:23.00  
Roland Lycksell 64 SWE IFK Lidingö 2:27.94  
Per Henrik Christensen 66 DEN Skive AM 2:29.26  
Annfinn Halsagard 63 DEN Skive AM 2:35.72  
             
M55 800m      
Final   10. mars  
Anders Toll 61 SWE Uppsala LK 2:20.04  
Roger Reinhold 61 SWE IF Linnéa 2:24.69  
Patrik Karlsson 62 SWE Team Skavsåret IF 2:26.99  
Johan Norberg 61 SWE Trångsvikens IF 2:29.70  
Johnny Solheimsnes 58 NOR Jølster IL 2:31.77  
Heikki Lähdekorpi 60 FIN Forssan Salama 2:35.52  
             
M60 800m      
Final   10. mars  
Jukka Kauppila 57 FIN ONMKY 2:21.91 MR
Bo Bertilson 53 SWE Fredrikshofs FI 2:29.69  
Göran Lindqvist 57 SWE Hemlingby LK 2:29.88  
Lars Lundqvist 55 SWE IK Sisu 2:33.12  
Kjell Navelsaker 54 NOR Jølster IL 2:33.26  
Tauno Mertala 53 SWE IF Start 2:41.05  
Sture Åhs 56 SWE Roma IF 2:57.23  
             
M65 800m      
Final   10. mars  
Tom Elmer Christensen 49 DEN Hellas/Roskilde 2:36.37  
Karl Vågstöl 51 NOR FIL AKS-77 2:37.06  
Roland Jansson 52 SWE Uppsala LK 2:40.23  
Nils Nestor 52 SWE Hässelby SK 2:41.28  
Ahti Finning 48 FIN Kunto-Pirkat 2:46.41  
Bo Larsson 51 SWE Järvsö IF 2:58.97  
             
M80 800m      
Final   10. mars  
Kjell Steinset 36 NOR Jølster IL 3:07.89 MR
Sulo Kiirla 37 FIN Sporttiveteraanit 3:42.62  
             
K40 800m      
Final   10. mars  
Linda Take 73 SWE IF Göta Karlstad 2:35.85  
Martina Gidlöf 74 SWE IFK Lidingö 2:43.13  
Anne Lillegård 73 NOR Ull/Kisa IL 2:43.39  
Elin Bergkvist 76 SWE Bromma IF 2:56.81  
Annika Björk 76 SWE Falu IK 2:59.31  
             
M50 1500m      
Final   12. mars  
Mats Olsson 65 SWE Morjärv SK 4:32.59  
Michael Pilegaard Hansen 67 DEN Bagsvaerd AC 4:32.85  
Tor Eiane 67 NOR GTI - Friidrett 4:34.68  
Fredrik von Essen 65 SWE Bromma IF 4:50.61  
Morten Linnes 67 SWE IFK Märsta 5:00.84  
Leo Heemskerk 65 SWE Team CRS 5:02.95  
Roland Lycksell 64 SWE IFK Lidingö 5:18.46  
             
M60 1500m      
Final   12. mars  
Göran Lindqvist 57 SWE Hemlingby LK 5:16.83  
Tauno Mertala 53 SWE IF Start 5:23.86  
Kjell Navelsaker 54 NOR Jølster IL 5:28.84  
             
M65 1500m      
Final   12. mars  
Tom Elmer Christensen 49 DEN Hellas/Roskilde 5:14.35  
Karl Vågstöl 51 NOR FIL AKS-77 5:15.32  
Christer Vernersson 50 SWE FK Snapphanarna 5:39.94  
Bo Larsson 51 SWE Järvsö IF 5:53.65  
Nils Nestor 52 SWE Hässelby SK bröt  
             
M70 1500m      
Final   12. mars  
Anders Hansson 44 SWE Vilsta IK 5:45.83  
Johan Bergesen 46 NOR ASK Friidrett 5:58.27  
Kjell Björk 46 SWE Hemlingby LK 5:59.96  
Sven-Åke Persson 44 SWE IK Akele 7:01.29  
Lars-Eric Bränfeldt 47 SWE Täby IS bröt  
             
M45 3000m      
Final   11. mars  
Staffan Westerdahl 70 SWE Fredrikshofs FI 9:46.38  
Antonio Lavecchia 72 SWE Huddinge AIS 9:55.73  
Magnus Magnusson 68 SWE Lerum Friidrott 10:00.06  
Torbjørn Aareskjold 71 NOR Sola Friidrett 10:27.67  
Christer Hansson 69 SWE Huddinge AIS 11:21.31  
Martin Larsson 71 SWE Huddinge AIS 13:26.32  
             
M70 3000m      
Final   11. mars  
Anders Hansson 44 SWE Vilsta IK 11:43.97 MR
Raimo Hartonen 47 FIN Sporttiveteraanit 12:11.36  
Harald Ødegård 46 NOR Raumnes & Årnes IL 12:28.58  
Kjell Björk 46 SWE Hemlingby LK 12:41.71  
Sven-Åke Persson 44 SWE IK Akele 14:51.28  
             
M80 3000m      
Final   11. mars  
Kjell Steinset 36 NOR Jølster IL 14:34.84 MR
Alec Hoatson 35 SWE Tjalve IF Norrköping 16:05.48  
             
K70 3000m      
Final   11. mars  
Monica Lorentzon 45 SWE Gagnefs IF 14:27.31  
Eva Widelund 45 SWE Iggesunds SK 15:14.37  
Mariann Stenbakk 44 NOR Moss IL 15:18.76  
             
M65 Race Walk 3000m      
Final   10. mars  
Jouko Kuusjärvi 48 FIN Jyväskylän Kenttäurheilijat 20:08.49  
Jan Rolstad 50 NOR T&IF Viking 21:22.40  



Alle resultat

Bilder fra mesterskapet