Til sammen kunne de norske deltakerne reise heim med tre gull-, fem sølv- og fem bronsemedaljer. Gulla gikk til Pål Johannes Larsen og Kjell Steinset. Sistnevnte vant både 800 og 3000 m i 80-årsklassen. 3.07,89 og 14.34,84 er friskt levert av en som er født i 1936! Begge tidene var faktisk ny mesterskapsrekord. Pål Johannes Larsen tok en klar seier i klasse 35-39 år med 2.07,15.
De fem sølvmedaljene kom ved Kjell Vidar Norheim, Karl Vågstøl, Johan Bergesen og Jan Rolstad. Karl Vågstøl stod bak to av dem da han ble nummer to i klasse 65-69 år på både 800 og 1500 m. Det var mindre enn 1 sekund fram til vinneren, danske Tom Elmer Christensen, begge ganger.
Bronsemedalje ble det til Mariann Stenbakk og Harald Ødegård på 3000 m, til Kjell Navelsaker og Tor Eiane på 1500 m samt til Anne Lillegård på 800 m.
M35 800m | ||||||
Final | 10. mars | |||||
1 | Pål Johannes Larsen | 78 | NOR | BUL | 2:07.15 | |
2 | Anders Hallberg | 81 | SWE | Hemlingby LK | 2:16.24 | |
M45 800m | ||||||
Final | 10. mars | |||||
1 | Stefan Engelbrektsson | 72 | SWE | Alingsås IF | 2:12.43 | |
2 | Kjell Vidar Norheim | 69 | NOR | Hattfjelldal Friidrett | 2:13.00 | |
3 | Magnus Burling | 71 | SWE | Fredrikshofs FI | 2:13.59 | |
4 | Rodney Hundermark | 69 | SWE | IFK Nora | 2:13.70 | |
- | Jakob Hedberg | 72 | SWE | Uppsala LK | ej start | |
M50 800m | ||||||
Final | 10. mars | |||||
1 | Per Björkman | 65 | SWE | Stockholm FTF | 2:07.97 | MR |
2 | Mats Olsson | 65 | SWE | Morjärv SK | 2:09.30 | |
3 | Michael Pilegaard Hansen | 67 | DEN | Bagsvaerd AC | 2:13.47 | |
4 | Tor Eiane | 67 | NOR | GTI - Friidrett | 2:14.10 | |
5 | Morten Linnes | 67 | SWE | IFK Märsta | 2:20.50 | |
6 | Petri Laaksonen | 65 | FIN | Varsinais-Suomen | 2:23.00 | |
7 | Roland Lycksell | 64 | SWE | IFK Lidingö | 2:27.94 | |
8 | Per Henrik Christensen | 66 | DEN | Skive AM | 2:29.26 | |
9 | Annfinn Halsagard | 63 | DEN | Skive AM | 2:35.72 | |
M55 800m | ||||||
Final | 10. mars | |||||
1 | Anders Toll | 61 | SWE | Uppsala LK | 2:20.04 | |
2 | Roger Reinhold | 61 | SWE | IF Linnéa | 2:24.69 | |
3 | Patrik Karlsson | 62 | SWE | Team Skavsåret IF | 2:26.99 | |
4 | Johan Norberg | 61 | SWE | Trångsvikens IF | 2:29.70 | |
5 | Johnny Solheimsnes | 58 | NOR | Jølster IL | 2:31.77 | |
6 | Heikki Lähdekorpi | 60 | FIN | Forssan Salama | 2:35.52 | |
M60 800m | ||||||
Final | 10. mars | |||||
1 | Jukka Kauppila | 57 | FIN | ONMKY | 2:21.91 | MR |
2 | Bo Bertilson | 53 | SWE | Fredrikshofs FI | 2:29.69 | |
3 | Göran Lindqvist | 57 | SWE | Hemlingby LK | 2:29.88 | |
4 | Lars Lundqvist | 55 | SWE | IK Sisu | 2:33.12 | |
5 | Kjell Navelsaker | 54 | NOR | Jølster IL | 2:33.26 | |
6 | Tauno Mertala | 53 | SWE | IF Start | 2:41.05 | |
7 | Sture Åhs | 56 | SWE | Roma IF | 2:57.23 | |
M65 800m | ||||||
Final | 10. mars | |||||
1 | Tom Elmer Christensen | 49 | DEN | Hellas/Roskilde | 2:36.37 | |
2 | Karl Vågstöl | 51 | NOR | FIL AKS-77 | 2:37.06 | |
3 | Roland Jansson | 52 | SWE | Uppsala LK | 2:40.23 | |
4 | Nils Nestor | 52 | SWE | Hässelby SK | 2:41.28 | |
5 | Ahti Finning | 48 | FIN | Kunto-Pirkat | 2:46.41 | |
6 | Bo Larsson | 51 | SWE | Järvsö IF | 2:58.97 | |
M80 800m | ||||||
Final | 10. mars | |||||
1 | Kjell Steinset | 36 | NOR | Jølster IL | 3:07.89 | MR |
2 | Sulo Kiirla | 37 | FIN | Sporttiveteraanit | 3:42.62 | |
K40 800m | ||||||
Final | 10. mars | |||||
1 | Linda Take | 73 | SWE | IF Göta Karlstad | 2:35.85 | |
2 | Martina Gidlöf | 74 | SWE | IFK Lidingö | 2:43.13 | |
3 | Anne Lillegård | 73 | NOR | Ull/Kisa IL | 2:43.39 | |
4 | Elin Bergkvist | 76 | SWE | Bromma IF | 2:56.81 | |
5 | Annika Björk | 76 | SWE | Falu IK | 2:59.31 | |
M50 1500m | ||||||
Final | 12. mars | |||||
1 | Mats Olsson | 65 | SWE | Morjärv SK | 4:32.59 | |
2 | Michael Pilegaard Hansen | 67 | DEN | Bagsvaerd AC | 4:32.85 | |
3 | Tor Eiane | 67 | NOR | GTI - Friidrett | 4:34.68 | |
4 | Fredrik von Essen | 65 | SWE | Bromma IF | 4:50.61 | |
5 | Morten Linnes | 67 | SWE | IFK Märsta | 5:00.84 | |
6 | Leo Heemskerk | 65 | SWE | Team CRS | 5:02.95 | |
7 | Roland Lycksell | 64 | SWE | IFK Lidingö | 5:18.46 | |
M60 1500m | ||||||
Final | 12. mars | |||||
1 | Göran Lindqvist | 57 | SWE | Hemlingby LK | 5:16.83 | |
2 | Tauno Mertala | 53 | SWE | IF Start | 5:23.86 | |
3 | Kjell Navelsaker | 54 | NOR | Jølster IL | 5:28.84 | |
M65 1500m | ||||||
Final | 12. mars | |||||
1 | Tom Elmer Christensen | 49 | DEN | Hellas/Roskilde | 5:14.35 | |
2 | Karl Vågstöl | 51 | NOR | FIL AKS-77 | 5:15.32 | |
3 | Christer Vernersson | 50 | SWE | FK Snapphanarna | 5:39.94 | |
4 | Bo Larsson | 51 | SWE | Järvsö IF | 5:53.65 | |
- | Nils Nestor | 52 | SWE | Hässelby SK | bröt | |
M70 1500m | ||||||
Final | 12. mars | |||||
1 | Anders Hansson | 44 | SWE | Vilsta IK | 5:45.83 | |
2 | Johan Bergesen | 46 | NOR | ASK Friidrett | 5:58.27 | |
3 | Kjell Björk | 46 | SWE | Hemlingby LK | 5:59.96 | |
4 | Sven-Åke Persson | 44 | SWE | IK Akele | 7:01.29 | |
- | Lars-Eric Bränfeldt | 47 | SWE | Täby IS | bröt | |
M45 3000m | ||||||
Final | 11. mars | |||||
1 | Staffan Westerdahl | 70 | SWE | Fredrikshofs FI | 9:46.38 | |
2 | Antonio Lavecchia | 72 | SWE | Huddinge AIS | 9:55.73 | |
3 | Magnus Magnusson | 68 | SWE | Lerum Friidrott | 10:00.06 | |
4 | Torbjørn Aareskjold | 71 | NOR | Sola Friidrett | 10:27.67 | |
5 | Christer Hansson | 69 | SWE | Huddinge AIS | 11:21.31 | |
6 | Martin Larsson | 71 | SWE | Huddinge AIS | 13:26.32 | |
M70 3000m | ||||||
Final | 11. mars | |||||
1 | Anders Hansson | 44 | SWE | Vilsta IK | 11:43.97 | MR |
2 | Raimo Hartonen | 47 | FIN | Sporttiveteraanit | 12:11.36 | |
3 | Harald Ødegård | 46 | NOR | Raumnes & Årnes IL | 12:28.58 | |
4 | Kjell Björk | 46 | SWE | Hemlingby LK | 12:41.71 | |
5 | Sven-Åke Persson | 44 | SWE | IK Akele | 14:51.28 | |
M80 3000m | ||||||
Final | 11. mars | |||||
1 | Kjell Steinset | 36 | NOR | Jølster IL | 14:34.84 | MR |
2 | Alec Hoatson | 35 | SWE | Tjalve IF Norrköping | 16:05.48 | |
K70 3000m | ||||||
Final | 11. mars | |||||
1 | Monica Lorentzon | 45 | SWE | Gagnefs IF | 14:27.31 | |
2 | Eva Widelund | 45 | SWE | Iggesunds SK | 15:14.37 | |
3 | Mariann Stenbakk | 44 | NOR | Moss IL | 15:18.76 | |
M65 Race Walk 3000m | ||||||
Final | 10. mars | |||||
1 | Jouko Kuusjärvi | 48 | FIN | Jyväskylän Kenttäurheilijat | 20:08.49 | |
2 | Jan Rolstad | 50 | NOR | T&IF Viking | 21:22.40 |