Over 700 løpere kom til det sjette løpet i Vinterkarusellen. Det var stort sett greie forhold under karuselløpet. Riktignok litt glatt inne på Fana stadion forsi temperaturen sank mot null like før start. Noen sekunders tidstap ble det nok når de første 500 meterne er inne på selve stadion.
På bildet til høyre (klikk for stor utgave), ser vi Mats Mollandsøy fra BFG Bergen og Lars Røttingen fra Gular kjempe om å være først ut av Fana stadion. Ett tynt islag hadde lagt seg over tartandekket inne på stadion, og det måtte løpes varsomt.
Resultatliste for de 100 beste på hver av distansene ligger nedenfor bildeserien.
Tekst og foto : Jørgen Pettersen
Pernille Thomassen fra BFG Bergen tok innersvingen på Gular sine toppløpere. Etter noen år i Larvik er Pernille kommet tilbake til Bergen. Hun vant kveldens 5 km på tiden 18.29. Kjersti Fresvik (1910) tar andreplassen på 18.53 mens Charlotte Kausland (1460) blir nt. 3 med tiden 19.17.
Christina Hopland med suveren seier på 10 km for kvinner. Hun løp på 37.29. Trygve Andresen fra Varegg er mektig imponert av unge Christina. Trygve løp selv bra i kveld med 36.15. Det ga 7. plass.
Sondre Øvre-Helland (til høyre) gjør rent bord på 10 km i Vinterkarusellen. Seier på seier for løperen fra TIF Viking. Kveldens løp gikk unna på 33.54. Bare sekundet bak fulgte Jørgen Tvedt med 33.55. Espen Roll Karlsen (hvit trøye) har vunnet før i Vinterkarusellen. Kveldens løp ga fjerdeplass med 35.02.
Veteranen Elise Orten (til venstre) kom på andreplass på 10 km for kvinner på tiden 42.05. Linea Arlehed (i grønn sykkeljakke) tok tredjeplassen med 42.21. Linea har også vunnet Bergen-Voss på sykkel for kvinner med tiden 4 timer og 25 minutter.
Lars Røttingen (1955) vant 5 km for menn på 16.17. Bare ni sekunder bak kom Gjermund Groven (1904) på 16.26. Gjermund har allerede to seire lokalt i Bergen. Han jaktet etter sin tredje og ga god kamp mot Lars Røttingen helt inn til mål.
Tidligere lagkamerater i BFG Bergen, Bjørn Tore K. Taranger og Morten Hauso. Smilet er likevel på plass mellom de to etter at Bjørn Tore meldte overgang til Gular. Begge løp 10 km, Bjørn Tore på 36.06 og Morten Hauso med 46.05.
Jostein Lie har speakerjobben i Vinterkarusellen. Selv løper han i bedriftskarusellen hvor han ble nummer tre sammenlagt i fjor. Datteren Renate Lie er en av de beste i landet på baneløp.
Etter forespørsel fra dagens Kondis-reporter stiller Jan Wilhelm Werner villig opp sammen med Varegg sitt løpstalent, Christina E. Hopland. Begge løp 10 km. Som nevnt vant Christina kvinneklassen på 37.29. Jan Wilhelm løp på 41.42.
Pernille Thomassen er kommet "hem" til Bergen for å slå seg løs i karusellene. I sitt første løp vinner hun på direkten. Det ligger an til mange fine dueller i kvinneklassen mellom løperne til Gular, Pernille, Ingvild Myking og Vareggs Christina Hopland. Til høyre ser vi Mats Mollandsøy som tok tredjeplassen på 5 km for menn med 17.15. Til venstre for Pernille ser vi Vegard Albrigtsen som løp på 19.15.
Solbjørg Vedde er en av mange unge løpere fra Gular. På dagens 5 km var det full pott for Gular på de tre første plassene i K20-34. Først i mål var Kjersti Fresvik foran Charlotte Kausland og Marte Hansen.
Laila Skeide med startnr. 395 ser ut til å trives i godt selskap. Tiden hennes ble 34.40. Vilde Bucher-Johannesen (1898) var sekundet etter med 34.41.
Martin Samnøy Storetvedt fra Bjarg Gull løp på 24.14.
Maria Kalvik blir nummer to i sin årsklasse K35-39 på 24.25 på 5 km.
Sondre Damm fra TIF Viking vinner M15-19 år på tiden 18.10. Det ga totalt syvendeplass..
Torun Øvergaard Aarvik fra BFG Bergen løp på 20.26. Det ga andreplassen i K40-44 bak Pernille Thomassen. Totalt ble det fjerdeplass i kvinneklassen. Skiløperen, som er mest på fjellet i disse dager, kan skilte med atskillig bedre tider på sommerkarusellene når det er fokus på løping. Sist sommer vant hun ett løp i sommerkarusellen på 19.38 og tok en andreplass med 19.02.
Bente Skogseide fra Varegg/Team Melkesyre løp på 52.06. Til venstre ser vi mannen hennes, Jan Erik Skogseide, som fikk 49.00. Til høyre ser vi Øystein Tom Larsen som løp på 50.48. Alle tre er med i det fine miljøet som er i Team Melkesyre.
Bjørg Fagnastøl (611) og Irene Titland (1758) kjempet seg til mål på 10 km. Bjørg vant duellen på 57.58 mens Irene, som kom inn like bak på 58.21. Bjørg har løpt en god del løp etter hvert. Irene er ny i miljøet og skal prøve seg på halvmaraton førstkommende lørdag i Maratonkarusellen. Senere i år skal hun også delta i Bergen City Marathon på halvdistansen. Hun har trent med Elixia sin løpegruppe i fjor høsten under kyndig veiledning av Ståle Danielsen.
Resultatliste på 5 km for kvinner:
Pl. | Fornavn | Etternavn | Lag/bedrift | Klasse | Tid | Pl. Kl. | St. nr. |
1 | Pernille | Thomassen | BFG Bergen | K40-44 | 00:18:29 | 1 | 2000 |
2 | Kjersti | Fresvik | Gular | K20-34 | 00:18:53 | 1 | 1910 |
3 | Charlotte | Kausland | Gular | K20-34 | 00:19:17 | 2 | 1460 |
4 | Torun Øvergaard | Aarvik | Bfg Bergen | K40-44 | 00:20:26 | 2 | 1476 |
5 | Marita | Linga | Politiet | K40-44 | 00:21:15 | 3 | 1339 |
6 | Marte | Hansen | Gular | K20-34 | 00:21:31 | 3 | 1933 |
7 | Malin Hauge | Sørstrømmen | Bergen CK | K15-19 | 00:21:57 | 1 | 61 |
8 | Julie-Marie | Padøy | Søreide J99 | K15-19 | 00:22:15 | 2 | 1243 |
9 | Silje | Lindstad | Norna-Salhus IL | K15-19 | 00:22:35 | 3 | 1892 |
10 | Marit | Nipen | K55-59 | 00:22:46 | 1 | 675 | |
11 | Ragnhild | Korneliussen | K60-64 | 00:22:48 | 1 | 718 | |
11 | Tonje Aasheim | Nymark | Askøy O-Lag | K15-19 | 00:22:48 | 4 | 140 |
13 | Pernille Hordnes | Sørås | Gneist | K15-19 | 00:22:56 | 5 | 1045 |
14 | Guri | Kyte | NGV | K55-59 | 00:23:00 | 2 | 677 |
15 | Birthe Grøtta | Hansen | Statoil | K40-44 | 00:23:08 | 4 | 945 |
16 | Tone | Reistad | HiB | K50-54 | 00:23:09 | 1 | 1525 |
17 | Julie | Svendsmark | K15-19 | 00:23:21 | 6 | 142 | |
18 | Hildegunn | Enes | Ask Friidrett | K45-49 | 00:23:27 | 1 | 1629 |
19 | Emilie | Skare | K15-19 | 00:23:31 | 7 | 809 | |
20 | Linda Mari | Hammersland | Statoil | K35-39 | 00:23:35 | 1 | 1317 |
20 | Cathrine | Haugstvedt | K40-44 | 00:23:35 | 5 | 390 | |
22 | Amalie | Midttveit | Bjarg IL | K1-14 | 00:23:36 | 1 | 38 |
23 | Gro | Dyrhovden | Samnanger IL | K20-34 | 00:23:41 | 4 | 1890 |
24 | Solveig Lokøen | Knudsen | Gneist | K20-34 | 00:23:45 | 5 | 1372 |
25 | Marie | Seliussen | Gneist | K1-14 | 00:23:47 | 2 | 30 |
26 | Silje Hope | Lossius | Fana IL | K15-19 | 00:23:49 | 8 | 150 |
27 | Elisabeth | Samnøy | Bjarg Gull-Mamma | K40-44 | 00:23:53 | 6 | 1899 |
28 | Ingrid | Sandvoll | K50-54 | 00:23:57 | 2 | 614 | |
29 | Viola Bergsvik | Thorn | K1-14 | 00:24:00 | 3 | 777 | |
30 | Marthe Føynar | Wie | Fana IL | K15-19 | 00:24:02 | 9 | 813 |
31 | Linn Anja | Vikøren | K20-34 | 00:24:04 | 6 | 1649 | |
32 | Ingrid Marie | Næss | Gneist | K15-19 | 00:24:05 | 10 | 148 |
33 | Turid | Landsvik | BFG Bergen | K60-64 | 00:24:16 | 2 | 678 |
34 | Maria | Kalvik | K35-39 | 00:24:25 | 2 | 1809 | |
35 | Grete | Cappelen Smith | Kalandseid IL | K50-54 | 00:24:26 | 3 | 959 |
36 | Hilde Træen | Kallmyr | DNB | K45-49 | 00:24:30 | 2 | 526 |
37 | Karoline | Gundersen | Søreide IL Rev og Panter | K1-14 | 00:24:36 | 4 | 48 |
38 | Dagrun Daltveit | Slettebø¸ | Reinertsen | K20-34 | 00:24:37 | 7 | 862 |
39 | Kari | Fagerheim Sættem | K50-54 | 00:24:38 | 4 | 1668 | |
40 | Line | Vognstølen | Odfjell Drilling BIL | K35-39 | 00:24:43 | 3 | 236 |
41 | Ingrid | Gismervik | K45-49 | 00:25:02 | 3 | 521 | |
42 | Marianne | Nummedal | Bfg Bergen | K45-49 | 00:25:06 | 4 | 509 |
43 | Toril Aasheim | Nymark | Askøy O-Lag | K15-19 | 00:25:12 | 11 | 807 |
43 | Turid Soma | Tysnes | K40-44 | 00:25:12 | 7 | 411 | |
45 | Iren | Frantzen | Kalandseid IL | K50-54 | 00:25:14 | 5 | 616 |
45 | Mari | Hage | K20-34 | 00:25:14 | 8 | 1521 | |
47 | Anne | Hordnes | BFG Bergen | K40-44 | 00:25:17 | 8 | 1070 |
47 | Anna | Zheleznaya | Høgskolen I Bergen | K20-34 | 00:25:17 | 9 | 1353 |
49 | Ingvei | Seliussen | Gneist | K40-44 | 00:25:18 | 9 | 412 |
50 | Marit | Glesnes | K50-54 | 00:25:21 | 6 | 1333 | |
51 | Martine | Øvrebø | Søreide IL Rev og Panter | K1-14 | 00:25:24 | 5 | 58 |
52 | Ingunn Torød | Buset | Gneist | K1-14 | 00:25:32 | 6 | 1212 |
53 | Johanna | Haaland | Hordane | K40-44 | 00:25:39 | 10 | 402 |
54 | Oda | Solbakken | M20-34 | 00:25:40 | 25 | 1971 | |
55 | Camilla | Berntsen | K35-39 | 00:25:42 | 4 | 1864 | |
55 | Ingunn | Sommerset | MSD Innovation | K40-44 | 00:25:42 | 11 | 403 |
57 | Tina | Biering | Statoil BIL | K40-44 | 00:25:46 | 12 | 1015 |
57 | Anne Mathilde | Knudsen | Gneist | K1-14 | 00:25:46 | 7 | 786 |
59 | Sigrid | Søvik | Gneist Orientering | K15-19 | 00:25:49 | 12 | 149 |
60 | Lisbeth | Frugård | K45-49 | 00:26:05 | 5 | 505 | |
61 | Aline | Rasmussen | Søreide IL Rev og Panter | K1-14 | 00:26:11 | 8 | 63 |
62 | Pia Mørk | Andreassen | K40-44 | 00:26:12 | 13 | 895 | |
62 | Mariell Gohs | Johnstad | Bønes IL | K15-19 | 00:26:12 | 13 | 1295 |
64 | Linda Sjurseth | Heggland | Tranehaugen Sprinters | K20-34 | 00:26:15 | 10 | 1909 |
65 | Anne-Marie | Ytrebø | NGV | K55-59 | 00:26:27 | 3 | 682 |
66 | Bente | Sletten | Team Tannlegehuset | K20-34 | 00:26:28 | 11 | 882 |
67 | Ine | Eide | Gular | K20-34 | 00:26:30 | 12 | 1903 |
67 | Stine | Vindenes | Gular | K20-34 | 00:26:30 | 12 | 1897 |
69 | Elisabeth | Kalvik | MSD Animal Health | K40-44 | 00:26:34 | 14 | 296 |
70 | Tove | Aasheim | Askøy O-Lag | K45-49 | 00:26:35 | 6 | 508 |
71 | Trude | Folgerø | K45-49 | 00:26:40 | 7 | 528 | |
71 | Helene | Ingebrightsen | Søreide IL Rev og Panter | K1-14 | 00:26:40 | 9 | 66 |
73 | Vilde | Holst | Søreide IL Rev og Panter | K1-14 | 00:26:41 | 10 | 62 |
74 | Tone Irgens | Henanger | Statoil BIL | K40-44 | 00:26:44 | 15 | 375 |
75 | Mai | Lahn-Johannessen | K40-44 | 00:26:46 | 16 | 1938 | |
76 | Anette | Norstrand | Team Tannlegehuset | K20-34 | 00:27:01 | 14 | 230 |
77 | Heidi | Skuterud | Bjarg IL | K35-39 | 00:27:03 | 5 | 293 |
78 | Irene | Heggernes | A2G | K35-39 | 00:27:04 | 6 | 324 |
79 | Solgun | Ellingsen | Ask Friidrett | K50-54 | 00:27:09 | 7 | 1630 |
80 | Veslemøy | Meling | K50-54 | 00:27:11 | 8 | 507 | |
80 | Tina | Rasmussen | Søreide IL Rev og Panter | K45-49 | 00:27:11 | 8 | 543 |
82 | Ida | Sporild | K20-34 | 00:27:15 | 15 | 853 | |
83 | Torunn Hjellvik | Bergset | EVRY | K50-54 | 00:27:18 | 9 | 515 |
83 | Beate | Jensen | DNB | K50-54 | 00:27:18 | 9 | 603 |
85 | Magnhild | Vindenes | Apply Sørco | K40-44 | 00:27:21 | 17 | 219 |
86 | Marit | Ryland | Søvik Velforening | K45-49 | 00:27:22 | 9 | 494 |
87 | Mariann Grønevik | Olsen | M45-49 | 00:27:23 | 21 | 1948 | |
88 | Ragnhild | Sæterlid | K45-49 | 00:27:25 | 10 | 1620 | |
89 | Solveig | Paule | K40-44 | 00:27:28 | 18 | 1833 | |
90 | Hanna | Steine | Søreide IL | K15-19 | 00:27:35 | 14 | 785 |
91 | Nina Hammernes | Anfinsen | Aibel | K50-54 | 00:27:36 | 11 | 1913 |
91 | Nina | Lokøen | Gneist | K50-54 | 00:27:36 | 11 | 613 |
93 | Mette | Fagerheim | Frank Mohn Fusa AS | K45-49 | 00:27:38 | 11 | 539 |
94 | Sigrid | Sekkingstad | K15-19 | 00:27:39 | 15 | 40 | |
95 | Kari | Rasmussen | K60-64 | 00:27:42 | 3 | 717 | |
96 | Laila | Undertun | Grieg Team | K45-49 | 00:27:44 | 12 | 151 |
97 | Magni Hope | Lossius | K40-44 | 00:27:45 | 19 | 391 | |
98 | Astrid | Tomassen | K45-49 | 00:27:49 | 13 | 495 | |
99 | Anne Kjersti | Daltveit | K55-59 | 00:27:50 | 4 | 684 | |
100 | Ann Elin | Eidesund | K40-44 | 00:27:52 | 20 | 1343 |
Resultatliste på 10 km menn:
Pl. | Fornavn | Etternavn | Lag/bedrift | Klasse | Tid | Pl. Kl. | St. nr. |
1 | Sondre | Øvre-Helland | TIF Viking | M15-19 | 00:33:54 | 1 | 969 |
2 | Jørgen | Tvedt | Norna-Salhus IL | M15-19 | 00:33:55 | 2 | 918 |
3 | Øyvind | Loftås | M20-34 | 00:34:50 | 1 | 1522 | |
4 | Espen Roll | Karlsen | BFG Bergen | M20-34 | 00:35:02 | 2 | 6 |
5 | Andreas | Hosøy | Framo BIL | M40-44 | 00:35:47 | 1 | 1921 |
6 | Børn Tore Kronen | Taranger | Gular | M35-39 | 00:36:06 | 1 | 9 |
7 | Trygve | Andresen | Varegg Fleridrett | M35-39 | 00:36:15 | 2 | 1944 |
8 | David Leopold | Sætersdal Desa | Fana IL | M20-34 | 00:36:52 | 3 | 1850 |
9 | Max | Glännefors | BFG Bergen | M20-34 | 00:36:59 | 4 | 1261 |
10 | Stein Henrik | Olaussen | Varegg øl og Kondis | M20-34 | 00:37:15 | 5 | 1159 |
11 | Eskil K. | Dahl | Statoil BIL | M35-39 | 00:37:32 | 3 | 1042 |
12 | Karl Jonas | Tronstad | Åsane CK | M15-19 | 00:37:40 | 3 | 1348 |
13 | Fredrik | Madsen | Bergen CK | M40-44 | 00:37:50 | 2 | 485 |
14 | Hans Olav | Nybø | Statoil BIL | M45-49 | 00:37:53 | 1 | 549 |
15 | Mikkel Meldgaard | Pedersen | COWI AS | M20-34 | 00:38:14 | 6 | 288 |
16 | Ove | Borge | Bergen Triathlon Club | M45-49 | 00:38:20 | 2 | 1186 |
17 | Magne | Knudsen | Wintershall Norge | M20-34 | 00:38:37 | 7 | 1407 |
18 | Ketil | Monssen | Bergen Løpeklubb | M20-34 | 00:38:45 | 8 | 1445 |
19 | Alexander | Misje | M20-34 | 00:38:48 | 9 | 1974 | |
20 | Bjarne | Boge | Bergen Triathlon Club | M50-54 | 00:39:06 | 1 | 953 |
21 | Roar | Misje | Grieg Team | M45-49 | 00:39:18 | 3 | 157 |
22 | Even Tviberg | Hope | Odfjell Drilling BIL | M20-34 | 00:39:28 | 10 | 256 |
23 | Torbjørn | Espeseth | Norna-Salhus IL | M15-19 | 00:39:38 | 4 | 909 |
24 | Daniel | Dittmar | M35-39 | 00:39:41 | 4 | 1096 | |
25 | Dag Rød | Hilland | Bergen Løpeklubb | M20-34 | 00:39:59 | 11 | 2 |
26 | Sondre | Herland | Norna-Salhus IL | M15-19 | 00:40:12 | 5 | 916 |
27 | Thomas Bergsvik | Thorn | Åsane CK/Logiteam.No | M40-44 | 00:40:18 | 3 | 434 |
28 | Jarle | Rognø | Caverion Bergen B.I.L. | M45-49 | 00:40:26 | 4 | 585 |
29 | Ragnvald | Kanebog | Siemens | M55-59 | 00:40:51 | 1 | 700 |
30 | Michael | Cromie | Fjøsnanger Kiropraktorkl. | M35-39 | 00:40:59 | 5 | 1156 |
31 | Eivind | Førre | M20-34 | 00:41:09 | 12 | 1872 | |
31 | Erik | Sagstad | M20-34 | 00:41:10 | 13 | 1463 | |
33 | Knut | Sætersdal | M40-44 | 00:41:22 | 4 | 1960 | |
34 | Stian | Stenseth | Head Energy | M35-39 | 00:41:23 | 6 | 339 |
35 | Jan Wilhelm | Werner | Bergen Triathlon Club | M50-54 | 00:41:42 | 2 | 1259 |
36 | Vegard | Herland | Norna-Salhus IL | M15-19 | 00:41:43 | 6 | 917 |
37 | Bjarte | Hetlevik | CK Sotra | M45-49 | 00:41:43 | 5 | 578 |
38 | Fredrik | Meyer-Lampe | Odfjell Drilling BIL | M35-39 | 00:41:53 | 7 | 353 |
39 | Asbjørn | Onarheim | BTC | M40-44 | 00:41:58 | 5 | 442 |
40 | Anders | Røyrøy | Statoil BIL Bergen | M45-49 | 00:42:01 | 6 | 557 |
41 | Christen | Skjerven | Bergen Triathlon Club | M40-44 | 00:42:02 | 6 | 428 |
42 | Bernt | Andersen | M35-39 | 00:42:09 | 8 | 1710 | |
43 | Stig | Carlson | Fysioterapeut 1 AS | M35-39 | 00:42:09 | 8 | 1175 |
44 | Ole Jacob | Taraldset | Bergen Triathlon Club | M40-44 | 00:42:12 | 7 | 458 |
45 | Thomas | Solheim | M20-34 | 00:42:34 | 14 | 1949 | |
46 | Olav | Krogsæter | CK Sotra | M40-44 | 00:42:47 | 8 | 427 |
47 | Robert | Meyer | CSC Bil | M55-59 | 00:42:47 | 2 | 654 |
48 | Emil Kjølås | Johannessen | Grieg Team | M20-34 | 00:42:53 | 15 | 1669 |
49 | Egil | Giertsen | Fana IL | M50-54 | 00:42:59 | 3 | 932 |
50 | Petter | Blom | M20-34 | 00:43:02 | 16 | 1720 | |
51 | Georg | Schille | M20-34 | 00:43:39 | 17 | 1946 | |
52 | Erling | Hammer | M20-34 | 00:43:43 | 18 | 1708 | |
53 | Kristoffer H. | Nielsen | Bergen CK | M15-19 | 00:43:44 | 7 | 118 |
54 | Stephen | Williams | Statoil BIL | M50-54 | 00:43:59 | 4 | 632 |
55 | Geir | Jensen | Søvik Velforening | M50-54 | 00:44:04 | 5 | 662 |
56 | Stig Jarle | Svardal | Sweco BIL | M20-34 | 00:44:05 | 19 | 278 |
57 | Thomas | Runningen Lyngbø | Bergen CK | M15-19 | 00:44:18 | 8 | 1572 |
58 | Frode | Espeseth | M40-44 | 00:44:26 | 9 | 471 | |
59 | Jan Inge | Krokeide | Grieg Team | M20-34 | 00:44:28 | 20 | 1644 |
60 | Frode | Øvre-Helland | Nygå¥rdsgaten Fysioterapi | M50-54 | 00:44:31 | 6 | 968 |
61 | Ove | Gjelsvik | BOOS | M40-44 | 00:44:33 | 10 | 1266 |
62 | Bjarte | Haugland | Apply Sørco | M35-39 | 00:44:33 | 10 | 1486 |
63 | Eduardo | Andersen | Scenekontoret AS | M50-54 | 00:44:34 | 7 | 1900 |
64 | Daniel | Ek Weis | Reinertsen BIL | M20-34 | 00:44:35 | 21 | 277 |
65 | Espen | Tofte | M35-39 | 00:44:35 | 11 | 1205 | |
66 | Øyvind | Olsen | M45-49 | 00:44:36 | 7 | 1415 | |
67 | Øystein | Sivertsen | Danske Bank | M35-39 | 00:44:41 | 12 | 1329 |
68 | Gard | Østensen | Bergen CK | M1-14 | 00:44:51 | 1 | 138 |
69 | Erik | Grønningsæter | COWI AS | M35-39 | 00:44:53 | 13 | 354 |
70 | Anders | Stien | Odfjell Drilling BIL | M20-34 | 00:44:56 | 22 | 282 |
71 | Erlend | Litlere | Bergen CK | M1-14 | 00:45:06 | 2 | 126 |
72 | Roar Inge | Hansen | Fana IL, StormGeo | M55-59 | 00:45:09 | 3 | 1193 |
73 | Harald | Tholo | Aanderaa Data Instruments | M45-49 | 00:45:09 | 8 | 1481 |
74 | Jan Roald | Eik | Odfjell Drilling BIL | M35-39 | 00:45:16 | 14 | 361 |
75 | Øyvind | Andersen | M40-44 | 00:45:20 | 11 | 467 | |
76 | Jan Emil | Høye | Bouvet Norge AS | M45-49 | 00:45:21 | 9 | 183 |
77 | Øyvind | Næss | Mjol | M40-44 | 00:45:22 | 12 | 1771 |
78 | Vegard | Eikill | OneSubsea | M20-34 | 00:45:55 | 23 | 246 |
79 | Runar | Gjertsen | Florøbrølet | M20-34 | 00:46:00 | 24 | 1362 |
80 | Lars | Angell | Søreide IL | M45-49 | 00:46:02 | 10 | 1245 |
81 | Morten | Hauso | Bfg Bergen | M55-59 | 00:46:05 | 4 | 640 |
82 | Ludvig | Tennebekk | Bfg Bergen, BKK B.I.L | M60-64 | 00:46:08 | 1 | 729 |
83 | Lars | Aaberg | Sonat Consulting AS | M20-34 | 00:46:12 | 25 | 1744 |
84 | Egil | Hessen | Bfg Bergen | M45-49 | 00:46:12 | 11 | 1800 |
85 | Roger | Båtevik | M40-44 | 00:46:26 | 13 | 451 | |
86 | Tommy | Berg-Larsen | Skandiabanken | M20-34 | 00:46:34 | 26 | 261 |
87 | Svein-Eric | Furebotten | M35-39 | 00:46:40 | 15 | 1222 | |
88 | Gunnar Lorens | Lien | BKK BIL | M40-44 | 00:46:40 | 14 | 466 |
89 | Odd Helge | Bygnes | M35-39 | 00:46:43 | 16 | 1547 | |
90 | Knut | Onipede | M45-49 | 00:46:44 | 12 | 1934 | |
91 | Lars Erik | Løvaas | M40-44 | 00:47:06 | 15 | 928 | |
92 | Erik Justus | Grünert | Bergen CK | M1-14 | 00:47:09 | 3 | 119 |
92 | Frode | Nilsen | Fana IL, EVRY | M45-49 | 00:47:09 | 13 | 1954 |
94 | Audun Gabriel | Langeland | Beerenberg | M20-34 | 00:47:17 | 27 | 190 |
95 | Trond | Vetås | Odfjell Drilling BIL | M35-39 | 00:47:18 | 17 | 1950 |
96 | Magnar | Uthaug | CSC BIL | M55-59 | 00:47:24 | 5 | 705 |
97 | Rolf Kristoffer | Seldal | BCK | M45-49 | 00:47:45 | 14 | 1569 |
98 | Lars Olav | Hammer | M20-34 | 00:47:53 | 28 | 1497 | |
99 | Kristoffer | Tungland | COWI AS | M20-34 | 00:47:59 | 29 | 290 |
100 | Arnar | Hjartarson | Odfjell Drilling BIL | M40-44 | 00:48:02 | 16 | 487 |
Resultatliste på 10 km for kvinner:
Pl. | Fornavn | Etternavn | Lag/bedrift | Klasse | Tid | Pl. Kl. | St. nr. |
1 | Christina | Ellefsen Hopland | Varegg Fleridrett | K15-19 | 00:37:29 | 1 | 1961 |
2 | Laila | Skeide | K40-44 | 00:39:44 | 1 | 395 | |
3 | Elise | Orten | FRI IL | K50-54 | 00:42:05 | 1 | 1942 |
4 | Linea | Arlehed | Åsane Ck | K20-34 | 00:42:21 | 1 | 1581 |
5 | Kari | Sigdestad | Loddefjord-Løperne | K35-39 | 00:42:56 | 1 | 924 |
6 | Kristine | Furebotten | K35-39 | 00:44:00 | 2 | 1219 | |
7 | Cecilie | Landro | Norna-Salhus IL | K20-34 | 00:44:30 | 2 | 921 |
8 | Mona | Løvstakken | Beerenberg | K45-49 | 00:44:35 | 1 | 199 |
9 | Bahereh | Ganji | K35-39 | 00:45:16 | 3 | 295 | |
10 | Oda Synnøve | Riste | Team Sporty Spice | K20-34 | 00:45:30 | 3 | 1370 |
11 | Marianne Engan | Svendsmark | K40-44 | 00:46:40 | 2 | 400 | |
12 | Kari Renslo | Instefjord | K15-19 | 00:46:51 | 2 | 1433 | |
13 | Jeanette | Samuelsen | K20-34 | 00:47:05 | 4 | 869 | |
14 | Jannike | Bucher-Johannessen | K40-44 | 00:47:10 | 3 | 1891 | |
15 | Emilie | Bentzon | Bergen CK | K15-19 | 00:47:18 | 3 | 812 |
16 | Beate Vinkler | Rasmussen | Loddefjord-Løperne | K40-44 | 00:47:42 | 4 | 1959 |
17 | Ãshild | Rostad | K20-34 | 00:47:50 | 5 | 876 | |
18 | Jannicke Bjerke | Falch | K35-39 | 00:48:14 | 4 | 1945 | |
19 | Nina Bergsvik | Thorn | Løpske Åsabuere | K40-44 | 00:48:39 | 5 | 364 |
20 | Ingvild | Rugland | IL Tidende | K40-44 | 00:48:46 | 6 | 392 |
21 | Emilie | Dorgeville | Aanderaa | K35-39 | 00:48:53 | 5 | 1877 |
22 | Åsta | Bjørnevik | K35-39 | 00:48:54 | 6 | 1654 | |
23 | Bibbi | Misje | Bergen Triathlon Club | M50-54 | 00:49:01 | 10 | 1594 |
24 | Randi Helene | Vangen | Bergen B.I.L | K45-49 | 00:49:03 | 2 | 1911 |
25 | Anne Bjørg | Drageset | K45-49 | 00:49:04 | 3 | 498 | |
26 | Svanhild | Wisth | Team Wisth | K40-44 | 00:49:05 | 7 | 925 |
27 | Linn | Eilertsen | K20-34 | 00:49:11 | 6 | 234 | |
28 | Janne | Skare | K20-34 | 00:49:21 | 7 | 1884 | |
29 | Tone | Breivik | Aktiv 365 | K20-34 | 00:49:38 | 8 | 365 |
30 | Cecilie | Christensen | Bergen Triathlon Club | K20-34 | 00:49:59 | 9 | 905 |
31 | Marte | Brunborg | K20-34 | 00:50:41 | 10 | 844 | |
32 | Gro | Handeland | K40-44 | 00:50:56 | 8 | 393 | |
33 | Hege Susanne | Olsen | K20-34 | 00:51:05 | 11 | 904 | |
34 | Elin Reed | Bratten | Bergen Triathlon Club | K50-54 | 00:51:44 | 2 | 956 |
35 | Mona | Bryhn | A2G | K40-44 | 00:51:54 | 9 | 415 |
36 | Bente | Skogseide | Varegg Team Melkesyre | K40-44 | 00:52:06 | 10 | 1935 |
37 | Eva Charlotte | Eiking | K15-19 | 00:52:08 | 4 | 1087 | |
38 | Pia-Camilla | Tømmernes | Bergen CK | K35-39 | 00:52:11 | 7 | 326 |
39 | Siv Elisabeth | Svensen | Statoil BIL | K40-44 | 00:52:18 | 11 | 1128 |
40 | Marie | Espelid | K20-34 | 00:52:58 | 12 | 868 | |
41 | Felicia | Couillard | K40-44 | 00:53:11 | 12 | 1110 | |
42 | Janne | Sørum | BTC | K20-34 | 00:53:15 | 13 | 860 |
43 | Annikke | Andersen | K40-44 | 00:53:16 | 13 | 363 | |
44 | Endy | Spriet | K40-44 | 00:54:12 | 14 | 396 | |
45 | Marielle | Hvide | Grieg Team | K20-34 | 00:54:37 | 14 | 1967 |
46 | Anne | Nordahl | K35-39 | 00:54:44 | 8 | 1204 | |
47 | Kari | Aarø | Bergen Triathlon Club | K40-44 | 00:54:54 | 15 | 1075 |
48 | Sylvelin | Natås | K20-34 | 00:54:55 | 15 | 879 | |
49 | Therese | Alsaker | Grieg Team | K40-44 | 00:54:59 | 16 | 160 |
49 | Tine Wergeland | Johannessen | K20-34 | 00:54:59 | 16 | 760 | |
51 | Ingrid | Fredriksen | Bergens Tidende | K35-39 | 00:55:12 | 9 | 998 |
51 | Inger | Hageberg | Multiconsult | K20-34 | 00:55:12 | 17 | 1122 |
51 | Linda | Hilland | K35-39 | 00:55:12 | 9 | 1726 | |
54 | Kari-Anne | Trygg-Andersen | K45-49 | 00:55:13 | 4 | 401 | |
55 | Christel | Bekkum | K40-44 | 00:57:00 | 17 | 993 | |
56 | Sissel | Tvedt | K50-54 | 00:57:27 | 3 | 1698 | |
57 | Bjørg | Fagnastøl | Telesport Bergen | K55-59 | 00:57:58 | 1 | 611 |
58 | Kristin Bull | Wingaard | K20-34 | 00:58:08 | 18 | 872 | |
59 | Janita | Moe | K20-34 | 00:58:15 | 19 | 1813 | |
60 | Irene | Titland | AG Regnskap | K50-54 | 00:58:21 | 4 | 1758 |
61 | Marit | Hornås | K45-49 | 00:58:39 | 5 | 1915 | |
62 | Serine | Blitzner | K35-39 | 00:58:49 | 11 | 1926 | |
62 | Elisabeth | Jacobsen | Loddefjord-Løperne | K20-34 | 00:58:49 | 20 | 1400 |
64 | Anette | Gjerald | K40-44 | 00:58:58 | 18 | 1927 | |
65 | Veslemøy | Rangen | K35-39 | 00:59:05 | 12 | 1239 | |
66 | Gunhild Lie | Sælensminde | Telesport/Telenor | K50-54 | 00:59:40 | 5 | 604 |
67 | Kari | Blom | K50-54 | 00:59:48 | 6 | 1626 | |
68 | Grethe | Stokkenes | Telesport Bergen | K45-49 | 00:59:56 | 6 | 493 |
69 | Synneve | Berdal | Team Tannlegehuset | K35-39 | 01:00:42 | 13 | 318 |
70 | Veronica | Hægland | K40-44 | 01:01:10 | 19 | 1078 | |
71 | Kristin | Moe | K40-44 | 01:01:34 | 20 | 892 | |
72 | Ragnhild | Gya | K20-34 | 01:01:39 | 21 | 1287 | |
73 | Siri | Bremnes | K20-34 | 01:02:26 | 22 | 240 | |
74 | Brit Astrid Hop | Torvund | Apply Sørco | K35-39 | 01:02:37 | 14 | 217 |
75 | Gunn-Kristin | Olsen | Femiroma | K45-49 | 01:02:47 | 7 | 1963 |
76 | Helga | Jonsdottir | HIB BIL | K60-64 | 01:03:52 | 1 | 676 |
77 | Merete | Bøe | K35-39 | 01:03:54 | 15 | 1238 | |
78 | Malene | Steinsland | K20-34 | 01:03:57 | 23 | 1030 |