Fotograf for Kondis: Jørgen Pettersen.
På Imageshop, Kondis' bildedatabase, finner du mange flere bilder!
Rundt 170 deltakere stilte til start i Bergen skogsmaraton. Det var fine forhold, varmt, men overskyet.
Vegard Austevoll løper i mål som seierherre på 8,4 kilometer.
Thyra Hevrøy var beste dame på en runde.
De tre beste på to runder: Vinner Håvard Austevoll, nr. 2 Nikolas Aarland og nummer tre Thor-Andre Søyland.
Siw Bottolfsen Sveum var beste dame på to runder. Hun hadde 6,45 minutters margin til nummer to. Bak kommer Morten Vestvik.
Marit Iden vant 25-kilometeren (3 runder) foran Marianne E Svendsmark og Inger Johanne Klokset. Dette var den største gruppa, 17 damer og 36 menn.
Ole Gunnar Nordhus var raskest på tre runder.
Sterk Gular-delegasjon tok løpet som langtur før Berlin maraton: Lars Røttingen ble nummer to på tre runder. Bak til høyre ser vi Jon Erlend Kjærland og til venstre skimtes Tord Indredavik, som ble den beste på fire runder.
Tone Raaen var eneste dame på fire runder. Hun hadde en snittid på 5:31 pr kilometer, dette er bedre enn de fleste som løp to og tre runder.
Vinner av maratondistansen, Andreas Torsvik, er ferdig med den første av fem runder. Tiden ble 3:05:47, også dette er en en av de beste maratontidene i denne løypa. Matthew Lynas har løyperekorden på 2:58:32.
Margunn Bye Tøsdal vant maratondistansen på 3:27:05. Det er en meget god tid i denne kuperte løypa der total stigning er godt over 1000 meter. Kun Kristin Husby har løpt raskere i denne løypa, det gjorde hun i 2014, så løyperekorden på 3:20:38 blir stående.
Kristin Husby ble nummer to av de seks damene på maraton.
Terje Lyngstad ble nummer to på maraton. Legg merke til at han har fått startnummet festet permanent på skjorta. Det at folk tar vare på og gjenbruker startnummeret gjør køene mindre før start og det sparer arrangøren for penger. Bak Terje ser vi Bjarne Otto Lyngbø.
Team YOLO lag 1 utmerket seg med en særdeles sterk tid, og imponerende etappetider, to av dem bedre enn vinnertiden for enkeltløpere på samme distanse. Her er det Mats Ellingsen Nygård som sender Sindre Egeland ut på andre etappe. Etappetidene finner du nederst i reportasjen. Team YOLO er en løpegruppe som ble startet av en kompisgjeng på ni, hovedsaklig fra Fana i Bergen, foran Fanamilen 2013. Samtlige medlemmer er i skrivende stund midt i 20-årene, og nivået deres spenner seg fra supermosjonister til «sofamosjonister», fellesnevneren er selvironi, idrettsglede, ambisjoner og humor, kan vi lese på deres hjemmeside teamyolo.no.
Leif Halleland (til venstre) og Per Audun Heskestad med hver sin 100-maratonvase fra Kondis. Halleland løp sin 100. maraton i Barcelona i mars, mens Heskestad valgte Nordmarka skogsmaraton som sin 100.
Bjørn Skarveland har løpt 50 helmaratonløp i Maratonkarusellen, premien er en fin jakke med Maratonkarusellens logo. Totalt har det nå vært arrangert 52 løp.
Veksling for Team Yolo lag 2, ett av de tre stafettlagene som deltok.
Bergen skogsmaraton 22.august 2015:
Oppdatert 23.8 kl 15:40
Kvinner 1 runde | Klasse | Klubb | Tid | ||
1 | Thyra Hevrøy | K11819 | 42:47 | ||
2 | Cecilie Landro | K12022 | Norna-Salhus IL | 43:33 | |
3 | Ellen Lovise Ravneberg Grove | K11617 | Varegg Fleridrett | 46:36 | |
4 | Eva Quivey | K15559 | Varegg Fleridrett | 47:03 | |
5 | Nathalie Puaschitz | K12334 | Bergen Triathlon Club / HSI | 48:09 | |
6 | Kristine Håland | K12334 | Godt Brød | 50:28 | |
7 | Marit Ryland | K14549 | 53:18 | ||
8 | Oddbjørg Risnes Løken | K15054 | FemiRoma/Ferning | 01:00:16 | |
9 | Siv Hansen | K14044 | Askøy Sykkel og Triathlon Klub | 01:05:59 | |
Menn 1 runde | |||||
1 | Vegard Austevoll | M11819 | 32:44 | ||
2 | Jakob Eikner | M11819 | 33:16 | ||
3 | Martin Stustad | M13539 | 46:29 | ||
4 | Andre Jensen | M11617 | 49:19 | ||
5 | Christian Lawley | M12334 | 53:19 | ||
6 | Arne Ove Hjelmeland | M17074 | 53:54 | ||
7 | Paal Minne | M15054 | 54:11 | ||
Kvinner 2 runder | |||||
1 | Siw Bottolfsen Sveum | K22334 | SK Rye | 01:23:14 | |
2 | Kristine Furebotten | K23539 | 01:29:59 | ||
3 | Astrid Holte | K25559 | 01:35:02 | ||
4 | Gro Hege Saltnes Urdal | K24044 | Høgskolen i Bergen | 01:37:12 | |
5 | Mette Tollånes | K24044 | Statoil BIL | 01:38:29 | |
6 | Mariann Kjelby | K25054 | Fjell kommune | 01:39:17 | |
7 | Elin Reed Bratten | K25054 | Bergen CK | 01:39:55 | |
8 | Karianne L. Wallestad | K24044 | 01:40:05 | ||
9 | Siv Elisabeth Svensen | K24044 | Statoil BIL | 01:40:52 | |
10 | Irene Hagen Lunde | K24549 | 01:42:01 | ||
11 | Camilla Eide Nilsen | K23539 | 01:42:28 | ||
12 | Liv Turøy | K24549 | Kondis | 01:49:48 | |
13 | Torunn Hjellvik Bergset | K25054 | 01:51:09 | ||
14 | Sara Lothe | K24044 | 01:51:19 | ||
15 | Merete Bøe | K24044 | 01:56:01 | ||
16 | Therese Grindheim | K22022 | 01:57:44 | ||
17 | Veronika Nytveit | K24549 | 02:03:05 | ||
18 | Patricia Flataker | K22334 | Varegg Fleridrett/ Fjellgeiten | 02:03:53 | |
19 | Lise Riddergård | K24044 | 02:08:03 | ||
Menn 2 runder | |||||
1 | Håvard Austevoll | M22022 | 01:01:39 | ||
2 | Nikolas Aarland | M22334 | Tropicana | 01:12:15 | |
3 | Thor-Andre Søyland | M22334 | 01:13:36 | ||
4 | Eirik Myrmel | M32334 | IL Gular | 01:17:54 | |
5 | Leif Nordland | M24549 | HSI | 01:19:37 | |
6 | Jon Erlend Kjærland | M22334 | IL Gular | 01:20:43 | |
7 | Bjørnar Gundersen | M22334 | Godt Brød | 01:21:54 | |
8 | Raul Portella | M24044 | Brasil | 01:23:31 | |
9 | Eskil K. Dahl | M23539 | Statoil BIL | 01:24:17 | |
10 | Arne Christian Guldahl | M25559 | 01:29:03 | ||
11 | Henrik Hessellund Storm | M22334 | 01:31:45 | ||
12 | Bjørn Tore Lothe | M23539 | 01:37:16 | ||
13 | Erik Eide Hansen | M24549 | Opptur Motbakkeklubb | 01:38:37 | |
14 | Espen Olsen | M22334 | 01:40:21 | ||
15 | Terje Monssen | M25054 | Opptur Motbakkeklubb | 01:40:32 | |
16 | Alan Lewis | M24044 | Britisk/Fransk | 01:45:12 | |
17 | Ørjan Berland | M22334 | 02:10:27 | ||
Kvinner 3 runder | |||||
1 | Marit Iden | K35054 | Åsane CK | 02:17:30 | |
2 | Marianne Engan Svendsmark | K34549 | 02:18:29 | ||
3 | Inger Johanne Klokset | K34549 | Stavanger Friidrettsklubb | 02:21:40 | |
4 | Mari Iversen Kolden | K32334 | Lom IL | 02:28:05 | |
5 | Lise Marie F. Clausen | K32334 | 02:28:57 | ||
6 | Heidi Espedal | K32334 | Øl og kondis | 02:29:28 | |
7 | Vilde Blindheim | K32022 | 02:32:05 | ||
8 | Oddny Ringheim | K35054 | CSC BIL | 02:32:33 | |
9 | Elin Lawley | K34044 | 02:34:46 | ||
10 | Nora Hauge Svendsen | K34549 | Bergen Løpeklubb | 02:37:34 | |
11 | Marit Bjøheim | K34044 | Team Methlie | 02:41:07 | |
12 | Kathrine Baldersheim | K34044 | 02:41:20 | ||
13 | Tuva Ringheim | K31617 | Bjarg Friidrett | 02:41:29 | |
14 | Veronika K Pettersen | K32334 | 02:48:32 | ||
15 | Margot Carlsen | K35054 | 02:49:10 | ||
16 | Siv Nina Gjervik | K35054 | 02:52:37 | ||
17 | Line Johannessen | K32334 | 02:52:56 | ||
18 | Bente Andersen | K34549 | Bergen Kommune | 02:59:01 | |
19 | Christine Lystrup | K32334 | 03:10:22 | ||
20 | Gunn-Kristin Olsen | K35054 | Femiroma | 03:25:10 | |
21 | Maren Kjos Veim | K32334 | 03:33:19 | ||
22 | Anne Kjos Veim | K35054 | 03:33:25 | ||
23 | Britt-Elin Birkeland | K36064 | Starttid 09:00 | 05:33:47 | |
Menn 3 runder | |||||
1 | Ole Gunnar Nordhus | M32334 | 01:53:43 | ||
2 | Lars Røttingen | M33539 | IL Gular | 01:54:13 | |
3 | Per Godvik | M33539 | IL Gular | 01:57:27 | |
4 | Gunnar Lyngnes | M34549 | 02:01:14 | ||
5 | Sindre Andal Habbestad | M32334 | Bremnes IL | 02:04:03 | |
6 | Bjarne Otto Lyngbø | M35054 | Ask IL | 02:05:49 | |
7 | Øyvind Risnes | M35054 | Bergen Group | 02:06:17 | |
8 | Ole Garmannslund | M32022 | 02:10:37 | ||
9 | Kim Ove Hansen | M32334 | 02:11:05 | ||
10 | Jarle Kloster | M33539 | 02:13:56 | ||
11 | Nils Henry Madsen | M34549 | 02:16:21 | ||
12 | Øyvind Lillevik | M36569 | Grieg Team | 02:16:51 | |
13 | Eirik Bækkevold | M35559 | HSI | 02:17:15 | |
14 | Idar Birkeland | M34549 | Western Geco | 02:18:00 | |
15 | Eystein Magnus Næsheim | M34044 | Haukeland Sykehus Idrettslag | 02:18:25 | |
16 | Paal Methlie | M34044 | Team Methlie | 02:18:28 | |
17 | Geir Iden | M35054 | Åsane CK | 02:22:26 | |
18 | Frode Nilsen | M34549 | Fana sykkel/EVRY | 02:25:45 | |
19 | John Olav Ofstad | M33539 | 02:29:05 | ||
20 | Stian Sæle | M33539 | Trang Tirsdag | 02:29:26 | |
21 | Per Jorem | M34549 | 02:29:31 | ||
22 | Øystein Kvarme | M32334 | 02:30:42 | ||
23 | Per Gunnar Alfheim | M35559 | Friidrettsklubben BFG Bergen | 02:31:30 | |
24 | Arild Løvik | M34044 | Laxefjorden pust & pes | 02:31:37 | |
25 | Arvid Tangerås | M36064 | Strandebarm IL | 02:32:02 | |
26 | Svein-Eric Furebotten | M33539 | Smørås IL | 02:32:13 | |
27 | Ronny Skråmestø | M34044 | Basic Fitness | 02:32:14 | |
28 | Per Verner Aase | M36064 | 02:35:48 | ||
29 | René Iversen | M32334 | 02:41:23 | ||
30 | Øystein Ringheim | M34549 | Fana IL, sykkel | 02:41:48 | |
31 | Ove Landro | M34044 | 02:42:27 | ||
32 | Hallstein Viken | M34044 | Strandebarm IL | 02:42:34 | |
33 | Kenneth Smørdal | M33539 | 02:43:59 | ||
34 | Andreas F. Kolås | M32334 | 02:49:51 | ||
35 | Lars-Johan Røsberg | M35054 | Bergen Løpeklubb | 02:52:26 | |
36 | Ove Hansen | M35559 | Bergen CK | 02:53:45 | |
37 | Ørjan Talhaug | M34044 | Bergen Triathlon Club | 02:53:49 | |
38 | Gunnar Nordhus | M36569 | AKS 77 | 02:53:50 | |
39 | Lars Johan Ulveseth | M34044 | 02:54:34 | ||
40 | Arvid Bjørsvik | M37074 | Haraldsplass | 02:55:05 | |
41 | Thomas Eriksen | M33539 | Starttid 11:48. | 02:55:20 | |
42 | Øystein Andersen | M36064 | BVKK, starttid 11.24 | 04:10:53 | |
43 | Hans-Jacob Berntsen | M37074 | IL Gular, Starttid 09.00 | 05:33:49 | |
Kvinner 4 runder | |||||
1 | Tone Raaen | K43539 | Åsane CK | 03:05:25 | |
Menn 4 runder | |||||
1 | Tord Indredavik | M42334 | IL Gular | 02:35:36 | |
2 | Kim Ove Hommen | M54044 | Exeter City BIL | 03:00:53 | |
3 | Morten Hovland Sande | M44044 | Sotra Sportsklubb | 03:27:40 | |
4 | Bjørn Haukeland | M45054 | Kondis | 03:39:17 | |
Kvinner maraton | |||||
1 | Margunn Bye Tøsdal | K52334 | 03:27:05 | ||
2 | Kristin Husby | K55054 | Laksevåg TIL | 03:44:51 | |
3 | Tatiana Matveeva | K52334 | 04:05:10 | ||
4 | Susan Sun | K52334 | 04:05:47 | ||
5 | Lise Lithun | K55559 | 04:18:43 | ||
6 | Turid Landsvik | K56064 | Friidrettsklubben BFG Bergen | 04:26:06 | |
Menn maraton | |||||
1 | Andreas Torsvik | M52334 | 03:05:47 | ||
2 | Terje Lyngstad | M54549 | Jølster IL | 03:23:40 | |
3 | Nils Hjelle | M54549 | Spiridon LLL | 03:26:52 | |
4 | Johan Løve Gjersvik | M52334 | VIKING FIT | 03:27:14 | |
5 | Ove Wolff | M54549 | Hyllestad IL | 03:29:43 | |
6 | Morten Vestvik | M55054 | Spirit Friidrett | 03:39:37 | |
7 | Aleksander Blindheim | M52334 | 03:49:17 | ||
8 | Bjarne Geir Herland | M54044 | 03:51:32 | ||
9 | Dagmunn Fauske | M55054 | Kondis | 03:52:42 | |
10 | Per Audun Heskestad | M56064 | FIL AkS77 | 03:57:48 | |
11 | Geir Jensen | M55054 | Kondis | 04:11:53 | |
12 | Asle Stensæter | M54044 | 04:14:10 | ||
13 | Victor Larsen | M57074 | Stahl Heiser | 04:14:34 | |
14 | Alf Gaupås | M55559 | DNM Bergen | 04:24:46 | |
15 | Bjørn Skarveland | M56569 | Kondis | 04:26:27 | |
16 | Knut Kronstad | M56064 | Romerike Ultraløperklubb | 04:47:11 | |
17 | Sverre Solhaug | M55054 | IL Fri | 04:58:15 | |
18 | Harald Sel | M57074 | Bryne FIK | 05:01:10 | |
19 | Leif Halleland | M57074 | IF Klypetussen | 05:10:33 | |
20 | Tom Rosenlund | M54044 | Team Rosenlund | 06:07:07 | |
21 | Sigurd Lima | M56064 | Gjesdal IL, starttid 09.00 | 06:31:14 | |
Stafett | |||||
1 | Team Yolo Lag 1 | S61680 | 02:55:42 | ||
2 | Kanebog Motivasjon | S61680 | 03:21:38 | ||
3 | Team Yolo Lag 2 | S61680 | 03:42:02 |
Etappetider/navn Stafett
Nr | Fornavn-mellomnavn | Etternavn | Klubb | tider: | |
9000-1 | Mats Ellingsen | Nygård | Team Yolo Lag 1 | 00:42:20 | |
9000-2 | Sindre | Egeland | Team Yolo Lag 1 | 00:35:27 | |
9000-3 | Tomas | Windheim | Team Yolo Lag 1 | 00:29:54 | |
9000-4 | Sindre | Egeland | Team Yolo Lag 1 | 00:37:05 | |
9000-5 | Tomas | Windheim | Team Yolo Lag 1 | 00:30:56 | |
02:55:42 | |||||
9002-1 | Magne | Kalgraff | Kanebog Motivasjon | 00:37:30 | |
9002-2 | Thomas | Kanebog | Kanebog Motivasjon | 00:44:01 | |
9002-3 | Daniel | Lundekvam | Kanebog Motivasjon | 00:39:10 | |
9002-4 | Bjørn-Christian | Kanebog | Kanebog Motivasjon | 00:44:02 | |
9002-5 | Ragnvald | Kanebog | Kanebog Motivasjon | 00:36:54 | |
03:21:38 | |||||
9001-1 | Ida Marie | Nygård | Team Yolo Lag 2 | 00:44:32 | |
9001-2 | Dag Eirik | Helle | Team Yolo Lag 2 | 00:43:53 | |
9001-3 | Markus Eide | Knudsen | Team Yolo Lag 2 | 00:46:37 | |
9001-4 | Anders | Skavhellen | Team Yolo Lag 2 | 00:42:13 | |
9001-5 | Jonas | Bjørneklett | Team Yolo Lag 2 | 00:44:27 | |
03:42:02 |
Stafett etappetider