Sigve Høydal vant Varden Opp på tiden 43.07 foran Ole Martin Storlien, Mjøsski med tiden 45.18. På tredjeplass kom Runar Ødegård, Vistdal IL på 46.35.
Beste kvinne blei Merete Weng på tiden 48.35. På andreplass kom Meretes mor, May Bente Weng med tiden 51.37.
Arrangøren av Varden Opp har flyttet arrangementet fra høsten til forsommeren p.g.a. sjansen til bedre vær. Det ser ut som de har lykkes med det. Lørdag var det strålende sommervær på Sulafjellet.
Se omtale fra løpet i Sunnmørsposten
RESULTATER
Navn |
Klubb |
Klasse |
St. nr. |
Tid |
Pl. totalt |
Plassering |
Klasse K 17-22 |
|
|
|
|
|
|
Selina D. Kristoffersen |
ÅFIK |
K 17-22 |
171 |
1.11,34 |
76 |
1 |
Emma Kristiansen |
LIL Håndball |
K 17-22 |
195 |
1.17,30 |
88 |
2 |
Hannah Tiril Solevåg |
MSIL |
K 17-22 |
161 |
1.29,45 |
95 |
3 |
Klasse K 23-39 |
|
|
|
|
|
|
Merete Weng |
|
K 23-39 |
103 |
48,35 |
8 |
1 |
Linda Hovde |
Herd |
K 23-39 |
164 |
58,11 |
30 |
2 |
Solveig Bjørneset |
|
K 23-39 |
117 |
1.05,53 |
59 |
3 |
Ingrid Leore |
|
K 23-39 |
168 |
1.12,59 |
78 |
4 |
Eva Kisuro |
|
K 23-39 |
125 |
1.15,23 |
83 |
5 |
Gro O. Jenssen |
|
K 23-39 |
165 |
1.17,20 |
87 |
6 |
Malin Solvang-Knivsflå |
|
K 23-39 |
110 |
1.24,21 |
91 |
7 |
Sandra Hagen |
Crossfit Langevåg |
K 23-39 |
196 |
1.24,34 |
92 |
8 |
Klasse K 40-44 |
|
|
|
|
|
|
May Nesheim |
|
K 40-44 |
189 |
1.02,37 |
48 |
1 |
Ragnhild Molvær Vågnes |
|
K 40-44 |
101 |
1.07,41 |
64 |
2 |
Fiona Monks |
|
K 40-44 |
137 |
1.16,37 |
85 |
3 |
Lene H. Måseidvåg |
Crossfit Langevåg/ Acto |
K 40-44 |
133 |
1.25,46 |
93 |
4 |
Toril Solevåg |
|
K 40-44 |
160 |
1.29,52 |
96 |
5 |
Klasse 45-49 |
|
|
|
|
|
|
Kari-Anne Tryggestad Ryste |
Synnylven IL |
K 45-49 |
174 |
1.04,43 |
55 |
1 |
Maren Kristoffersen |
|
K 45-49 |
172 |
1.19,33 |
90 |
2 |
Klasse K 50-54 |
|
|
|
|
|
|
May Bente Weng |
|
K 50-54 |
104 |
51,37 |
13 |
1 |
Venke Hustoft Aaland |
Crossfit Langevåg |
K 50-54 |
142 |
1.17,02 |
86 |
2 |
Rigmor Opsvik |
|
K 50-54 |
105 |
1.35,00 |
97 |
3 |
Klasse K 60-64 |
|
|
|
|
|
|
Oddrid Liaskar |
Kondis |
K 60-64 |
173 |
1.16,04 |
84 |
1 |
Klasse M 17-22 |
|
|
|
|
|
|
Pål Andre Lervåg |
MSIL |
M 17-22 |
186 |
47,46 |
5 |
1 |
Daniel Dybvik Määtta |
Langevåg IL |
M 17-22 |
152 |
51,15 |
11 |
2 |
Kornelius Linge Glomnes |
Valldal IL |
M 17-22 |
130 |
51,25 |
12 |
3 |
Fredrik F. Hole-Drabløs |
Herd |
M 17-22 |
163 |
52,17 |
14 |
4 |
Espen Strøm Grebstad |
Sykkylven |
M 17-22 |
131 |
55,00 |
22 |
5 |
Fredrik Tusvik Fiskerstrand |
AFIK |
M 17-22 |
135 |
1.00,26 |
37 |
6 |
Klasse M 23-39 |
|
|
|
|
|
|
Sigve Høydahl |
(Bærums Verk IF) ? |
M 23-39 |
129 |
43,07 |
1 |
8 |
Ole Martin Storlien |
Mjøsski |
M 23-39 |
109 |
45,18 |
2 |
9 |
Runar Ødegård |
Vistdal IL |
M 23-39 |
159 |
46,36 |
3 |
10 |
Per Strøm |
|
M 23-39 |
149 |
47,10 |
4 |
11 |
Roberto Passerini |
Itali |
M 23-39 |
119 |
47,55 |
6 |
12 |
Håvard Myklebust |
|
M 23-39 |
114 |
48,28 |
7 |
13 |
Rune Aase Kalhagen |
Eid Motbakkelag |
M 23-39 |
154 |
49,22 |
9 |
14 |
Marcus Megrund |
|
M 23-39 |
122 |
50,41 |
10 |
15 |
Sondre Teigen Lillebostad |
Sogn CK |
M 23-39 |
177 |
52,21 |
15 |
16 |
Steffen Grytten |
|
M 23-39 |
176 |
53,19 |
17 |
17 |
Kay Roger Haugen |
Eid Motbakkelag |
M 23-39 |
150 |
53,43 |
18 |
18 |
Robert Mørch |
ÅOC |
M 23-39 |
175 |
53,50 |
19 |
19 |
Bent Johannessen |
|
M 23-39 |
157 |
55,42 |
23 |
20 |
David Andre Molnes |
|
M 23-39 |
123 |
56,43 |
26 |
21 |
Bertil Haugen |
Herd |
M 23-39 |
197 |
59,07 |
32 |
22 |
Pierre Major |
Løkeengen |
M 23-39 |
112 |
1.00,45 |
39 |
23 |
Jo Andre Tandstad |
|
M 23-39 |
111 |
1.01,48 |
41 |
24 |
Sigurd N Eikrem |
|
M 23-39 |
182 |
1.01,48 |
42 |
25 |
Marius Eide |
|
M 23-39 |
147 |
1.02,16 |
45 |
26 |
Thomas Norhadian |
|
M 23-39 |
144 |
1.03,12 |
49 |
27 |
Hans Emil Glestad |
Mjøsski |
M 23-39 |
108 |
1.03,29 |
51 |
28 |
Vegard Lunde Olsen |
|
M 23-39 |
143 |
1.03,46 |
52 |
29 |
Eyvinn Magnus Solberg |
Driv IL |
M 23-39 |
191 |
1.04,42 |
54 |
30 |
John-Rune Lillebø |
Ålesund |
M 23-39 |
178 |
1.04,52 |
56 |
31 |
Vegard Eikrem |
|
M 23-39 |
148 |
1.05,02 |
57 |
32 |
Kai Erik Hoff |
|
M 23-39 |
118 |
1.06,55 |
61 |
33 |
Øystein Kummer |
Øl og Kondis |
M 23-39 |
183 |
1.08,15 |
66 |
34 |
Fredrik Granlien |
|
M 23-39 |
141 |
1.09,58 |
70 |
35 |
Håvard Berg Grytten |
|
M 23-39 |
166 |
1.10,42 |
73 |
36 |
Morten Andersen |
|
M 23-39 |
102 |
1.10,46 |
74 |
37 |
Ole Ivar Nybø |
|
M 23-39 |
170 |
1.12,12 |
77 |
38 |
Jordan Leore |
|
M 23-39 |
169 |
1.12,59 |
79 |
39 |
Vidar Kristoffersen |
|
M 23-39 |
180 |
1.13,07 |
80 |
40 |
Åsmund Bringsvor |
Sandsøy IL |
M 23-39 |
107 |
1.13,22 |
82 |
41 |
Klasse M 40-44 |
|
|
|
|
|
|
Arild Vonheim |
Eid Motbakkelag |
M 40-44 |
151 |
52,42 |
16 |
1 |
Rune Skaar |
Sula SK |
M 40-44 |
184 |
54,18 |
20 |
2 |
Tom Skar |
|
M 40-44 |
162 |
56,40 |
25 |
3 |
Andre Størksen |
|
M 40-44 |
106 |
59,29 |
33 |
4 |
Frode Mauren |
Vegsund Racing |
M 40-44 |
146 |
59,31 |
34 |
5 |
Geir Magne Fylkesnes |
|
M 40-44 |
156 |
1.00,28 |
38 |
6 |
Ola Nesheim |
Siemens |
M 40-44 |
192 |
1.02,18 |
46 |
7 |
Hans Furstrand |
Torsdagsklubben |
M 40-44 |
187 |
1.09,30 |
68 |
8 |
Terje Måsedivåg |
Crossfit Langevåg |
M 40-44 |
134 |
1.09,40 |
69 |
9 |
Lars Ola Navelsaker |
Vegsund Racing |
M 40-44 |
145 |
1.10,17 |
71 |
10 |
Rune Kristiansen |
Sula SK |
M 40-44 |
194 |
1.17,48 |
89 |
11 |
Klasse M 45-49 |
|
|
|
|
|
|
Are Olav Habostad |
|
M 45-49 |
126 |
1.02,10 |
44 |
1 |
Geir Ove Leite |
Skodje IL |
M 45-49 |
139 |
1.02,36 |
47 |
2 |
Odd-Harald Danielsen |
|
M 45-49 |
181 |
1.03,14 |
50 |
3 |
Eivind Leithe |
|
M 45-49 |
138 |
1.06,46 |
60 |
4 |
Peder Stette |
Stettevik Sportsklubb |
M 45-49 |
153 |
1.08,05 |
65 |
5 |
Olav Tanberg |
Langevåg IL |
M 45-49 |
113 |
1.08,59 |
67 |
6 |
Klasse M 50-54 |
|
|
|
|
|
|
Bård Aune |
|
M 50-54 |
179 |
56,30 |
24 |
1 |
Per Oddvar Lien |
Kyrkjebø IL |
M 50-54 |
124 |
58,02 |
29 |
2 |
Geir Hundvebakke |
|
M 50-54 |
121 |
59,40 |
35 |
3 |
Oddbjørn Vad |
|
M 50-54 |
120 |
1.01,17 |
40 |
4 |
Thor Iversen |
Ålesund |
M 50-54 |
188 |
1.03,58 |
53 |
5 |
Bjørn Arve Brune |
Stranda Turlag |
M 50-54 |
128 |
1.06,59 |
62 |
6 |
Thomas Andersson |
Gursken IL |
M 50-54 |
115 |
1.10,48 |
75 |
7 |
Jan Aaland |
Fiskerstrand |
M 50-54 |
193 |
1.13,09 |
81 |
8 |
Klasse M 55-59 |
|
|
|
|
|
|
Jan-Ove Juliebø |
Ørsta IL Friidrett |
M 55-59 |
155 |
54,33 |
21 |
1 |
Geir Sandal |
Spjelkavik |
M 55-59 |
185 |
57,29 |
27 |
2 |
Arne Fossheim |
Chelsea.no |
M 55-59 |
190 |
1.00,21 |
36 |
3 |
Terje Sunde |
Ørsta IL |
M 55-59 |
158 |
1.05,38 |
58 |
4 |
Klasse M 60-64 |
|
|
|
|
|
|
Arild Bjarkø |
|
M 60-64 |
116 |
57,32 |
28 |
1 |
Knut Skaar |
ÅFIK |
M 60-64 |
167 |
59,06 |
31 |
2 |
Per Gunnar Vasset |
Sparebanken Møre |
M 60-64 |
136 |
1.01,48 |
43 |
3 |
Ottar Sætre |
|
M 60-64 |
127 |
1.07,00 |
63 |
4 |
Finn Godø |
Godøy |
M 60-64 |
132 |
1.10,36 |
72 |
5 |
Klasse M 70- |
|
|
|
|
|
|
Olaf Øien |
Velledalen IL |
M 70- |
140 |
1.28,14 |
94 |
1 |
Starten er ved Devoldfabrikken, heilt nede ved sjøkanten. Foto: arrangør
Vinneren Sigve Høydal. Foto: Jostein Håland
Pål Andrè Lervåg, MSIL og født i 1999 (startnummer 186) blei kåret til beste fotballspiller. Startnummer 149 er Per Strøm som tidligere i år vant Eikenosa Opp. Foto: Jostein Håland
Startnummer 106 er Andre Størksen og startnummer 135 er Fredrik Tusvik Fiskerstrand. Foto: Jostein Håland
Fra første drikkepost på Gamlestølen. Her er det Lars Valen Håland som er i aksjon med drikke til tørst løper. Foto: Jostein Håland
Merete Weng (103) vant kvinneklassen. Startnummer 114 er Håvard Myklebust. Foto: Jostein Håland
I år var det også barneløp med løype nede på Devoldfabrikken sitt område. Foto: arrangør
Premiepallen damer, May Bente Weng (2), Merete Weng (1) og May Nesheim (3). Foto: arrangør
Premiepallen herrer, Ole Martin Storlien (2), Sigve Høydal (1) og Runar Ødegård (3). Foto: arrangør
Deltakeragiften i mosjonsklassen var kjøp av vedkubber. Deltakerne kunne selv velge hvor mange "lodd" de ville kjøpe. Hver kubbe kostet 50 kr og de måtte leveres på Vonhytten, oppe på Sulafjellet. Alle vedkubbene var med i trekning av fine gavepremier