Sjøl om to av forhåndsfavorittene, Henrik Ingebrigtsen og Urige Buta, ikke dukka opp, var det likevel et sterkt felt som stilte til start i den 3 km lange terrengløypa på Torvastad. Bare 4 sekunder skilte de tre beste, men HIL-løperen Morten Velde hadde likevel kontroll og vant 3 sekunder foran Firew Zenebe Brkineh fra Sandnes og 4 sekunder foran Asle Tjelta som løper for Skjalg. Så var det et sprang på drøye 20 sekunder ned til Stian Vestbø på fjerdeplass.
I veteranklassen utmerka Atle Nordbotten seg med 10.08 i 50-årsklassen. Det samme gjorde Sverre Aksland som vant klasse 60-64 år på 11.10.
Jenter junior og senior sprang knappe 2 km, og her var Elisabeth Angell Bergh i 16-årsklassen raskest med 6.10. Hun slo like gamle Kristine Holst med 11 sekunder, mens Kristines mor, Vigdis B. Holst i seniorklassen, var bare 2 sekunder bak Bergh.
Også menn junior løp 2 km, og beste tid hadde Magnus Sirnes Hjellum med 5.21. Bare 15 år gamle Andreas Watne løp også meget bra med 5.47.
De aller yngste sprang 800 m og 600 m, og til sammen fullførte 63 store og små terrengløpere kretsmesterskapet i Rogaland.
RESULTATER | TID | ||||
Menn sr. 20/34 -3000 m | |||||
308 | Morten Velde | HIL | 8,36 | ||
305 | Firew Zenebe Brkineh | Sandnes il | 8,39 | ||
312 | Asle Rønning Tjelta | Skjalg | 8,40 | ||
307 | Stian Vestbø | HIL | 9,01 | ||
300 | Simen Bergseth MS | Skjalg | 9,13 | ||
302 | Gjermund Groven MS | Skjalg | 9,23 | ||
309 | Ole Mikal Tørsdal | HIL | 10,01 | ||
301 | Børge Harestad MS | Skjalg | |||
303 | Sigbjørn Groven MS | Skjalg | |||
304 | Ahmed Muktar Adam | Sandnes il | |||
306 | Jon Helge Lindgren | HIL | |||
310 | Urige Buta | HIL | |||
Menn vet. Alle klasser - 3000 m | Vet. Klasse | ||||
90 | Gøthe Nordh | HIL | 12,02 | 40-44 | |
93 | Leif Martin Veland | HIL | 11,53 | 45-49 | |
91 | Sigve Sæbø | Torvastad il | 12,31 | 45-49 | |
92 | Terje Bårdsen | Torvastad il | 12,39 | 45-49 | |
94 | Atle Nordbotten | Sola | 10,08 | 50-54 | |
97 | Jan Birger Hansen | HIL | 10,49 | 50-54 | |
95 | Bjarne Skumsnes | GTI | 11,05 | 55-59 | |
96 | Sverre Aksland | Stegaberg | 11,10 | 60-64 | |
Klasse G 15 år, f. 1997 - 2000 m | |||||
54 | Andreas Watne | Skjalg | 5,47 | ||
56 | John-Atle Rasmussen | HIL | 6,59 | ||
55 | Mads Østreng Veland | HIL | 7,05 | ||
53 | Marius Emil Salvanes | Åkra IL | - | ||
Klasse G 16 år, f. 1996 - 2000 m | |||||
48 | John Gopal Bjerga | Skjalg | 5,49 | ||
47 | Håvard Lalit Øglænd | GTI | 5,56 | ||
Klasse G 17 år, f. 1995 - 2000 m | |||||
60 | Ørjan Børressen | Skjalg | 5,54 | ||
64 | Johannes Rudjord Volden | Sandnes il | 5,58 | ||
63 | Christopher Rettedal Fardan | Sandnes il | 6,15 | ||
61 | Vebjørn L Karlsen | Skjalg | |||
Gutter jr. (18/19) f. 1994/1993 - 2000 m | |||||
71 | Magnus Sirnes Hjellum | HIL | 5,21 | ||
73 | Håkon Kolstø | HIL | 5,34 | ||
72 | Erik Rullestad | HIL | 5,37 | ||
70 | Endre Haugland | Sola | 6,31 | ||
Klasse J 16 år, f. 1996 - 2000 m | |||||
15 | Elisabeth A. Bergh | HIL | 6,10 | ||
12 | Kristine Holst | Skjalg | 6,21 | ||
16 | Maren Pernille Ydstebø | HIL | 6,40 | ||
13 | Nora kristensen | Skjalg | 6,41 | ||
14 | Ida Elise Eriksen | Skjalg | 7,09 | ||
17 | Ingvild Eide Tokheim | HIL | |||
Klasse J 17 år, f. 1995 - 2000 m | |||||
40 | Kristine Helene Roalsø | Skjalg | 7,10 | ||
41 | Thea Birkeland | Skjalg | 7,20 | ||
42 | Edvarda Lien | Skjalg | 7,23 | ||
43 | Else Nesse | Skjalg | 7,39 | ||
Jenter jr. (18/19) f. 1994/1993 - 2000 m | |||||
50 | Elisabeth Dahl-Michelsen | Sola | 6,55 | ||
Damer sr. 20/34 - 2000 m | |||||
81 | Vigdis B Holst | Skjalg | 6,12 | ||
84 | Vienna Dale | Skjalg | 6,28 | ||
80 | Hanne Steinstø | Torvastad il | 6,37 | ||
83 | Lene Rørvik | GTI | 6,46 | ||
Klasse J-13 år, f. 1999 - 800 m | |||||
2 | Cornelia Rørvik | Sola Friidrett | 2,55 | ||
4 | Ingrid Nordbotten | Sola | 3,00 | ||
3 | Lene Charlotte Wee | HIL | 3,17 | ||
1 | Brita Bentz | Skjalg | |||
Klasse J-14 år, f. 1998 - 800 m | |||||
11 | Marianne Aske | Skjalg | 2,54 | ||
10 | Thea Daltveit | Bryne il | 2,56 | ||
Klasse G-13 år, f. 1999 - 800 m | |||||
20 | Sindre Larsen | Åkra IL | 2,51 | ||
21 | Henrik Snemyr Langesæter | HIL | 2,59 | ||
Klasse G-14 år, f. 1998 - 800 m | |||||
30 | Daniel N Pedersen | Skjalg | 2,32 | ||
31 | August Harbo | Skjalg | 2,33 | ||
35 | Daniel Jacobsen | Torvastad il | 2,36 | ||
32 | Øyvind Inka Midthassel | Skjalg | 2,42 | ||
33 | Mathias Løland Hølland | Sauda | 2,50 | ||
34 | Kristen Søndenå Karbøl | Sauda | 2,51 | ||
Utenom KM | TID: | ||||
Jenter 11 år f. 2001 | |||||
324 | Maria Vestheim Nordh | HIL | 2,24 | ||
323 | Johanne Rokstad | HIL | 2,26 | ||
325 | Kristine Alne f.2002 | HIL | 2,27 | ||
320 | Victoria Lindgren 2002 | HIL | 2,30 | ||
322 | Elisa Gunnarshaug | HIL | 2,38 | ||
321 | Elena Børtveit | HIL | |||
Jenter 12 år f. 2000 | |||||
326 | Maria Steinstø | Torvastad il | 3,08 | ||
Gutter 11 år f- 2001 | |||||
330 | Gustav Wee – 2001 | HIL | 2,12 | ||
332 | Trond August Flatås | HIL | 2,22 | ||
331 | Petter Andreas Larsen | HIL | |||
Gutter 12 år f. 2000 | |||||
334 | Simon Østreng Veland | HIL | 2,00 |
Reportasje med bilder hos Torvastad IL