Tirsdag kveld var det klart for sesongen andre løp i ABIK-karusellen - i flott og varmt vårvær. Det var Romerike Runners som sto for arrangementet, som ble løpt i en rask 4 kilometers løype fra Lillestrøm stadion med 208 deltagere.
Alle de tre raskeste i kvinneklassen løper i "kvinner lang løype", men denne gangen var det samme løype for alle. Eldbjørg Moxnes vant 16 sekunder foran Silje Christiansen - og et drøy minutt foran Tone Fløttium på 3. plass.
I herreklassen ble det nok en seier til Erik Forbord som slo Kristian Braathen med 14 sekunder. Ole Gorm Berg og Frode Engelund var beste veteranløpere med imponerende 3. og 4. plass totalt.
Neste løp i ABIK-karusellen
3. løp Jessheim
23. mai
4 km terrengløp for alle
Lokal arrangør: Lions Club Ullensaker
Innbydelse
De raskeste på Lillestrøm:
Kvinner 4 km (80 deltagere): | ||||
1 | Eldbjørg Moxnes | OSI friidrett/Meteorologen BIL | 14:43 | |
2 | Silje Christiansen | Driv il | 14:59 | |
3 | Tone Fløttum | Fet friidrettsklubb | 15:50 | |
4 | Marie Næss | Ull kisa | 16:32 | |
5 | Marianne Opsahl | Ull/kisa IL Friidrett | 16:37 | |
6 | Rita Steinvik | Romerike Ultraløperklubb | 16:52 | |
7 | Line Huken Mathiesen | Ull/kisa IL Friidrett | 17:13 | |
8 | Ellen Skrimstad | privat | 17:38 | |
9 | Merete Hoel Kristiansen | Skedsmokorset | 18:01 | |
10 | Maybritt Nordsveen Hustad | privat | 18:03 | |
Menn 4 km (128 deltagere): | ||||
1 | Erik Forbord | Militær femkamp | 13:16 | |
2 | Kristian Braathen | Oslo | 13:30 | |
3 | Ole Gorm Berg | Lørenskog Friidrettslag | 13:38 | |
4 | Frode Engelund | Skedsmo skiklubb | 13:47 | |
5 | Lasse Søberg | Upwave | 14:12 | |
6 | Are Aarebrot | Skedsmo vgs. | 14:37 | |
7 | Vidar Solli | Fet turlangrenn | 14:41 | |
8 | Anders Brænna | Team Extra Lørenfallet | 15:14 | |
9 | Sveinung GROV | Skedsmo vgs. | 15:29 | |
10 | Jarle Pettersen | Ramirent | 15:31 | |
11 | Eirik Sørbråten | Skedsmo skiklubb | 15:36 | |
12 | Asbjørn Oppegaard | Aurskog Høland friidrettslag | 15:42 | |
13 | Geir Bråten | Skedsmokorset | 15:46 | |
14 | Ole Jakob Michelsen | Lillestrøm | 15:47 | |
15 | Steffen Bunæs | Fetsund | 15:50 | |
16 | Espen Skrimstad | Fetsund | 15:57 | |
17 | Alexander Urnes Johnson | FFI BIL | 15:59 | |
18 | Roy Dommersnes | Avinor OSL | 16:04 | |
19 | Jon Hogne Dalen | allnex Norway as | 16:09 | |
20 | Jan Ove Hofseth | SLM Revisjon AS | 16:16 |
Klassevis resultater:
K14-15 | ||||
1 | Tuva Marie Lindstad | privat | 21:40 | |
K16-19 | ||||
1 | Marie Næss | Ull kisa | 16:32 | |
2 | Ellen Skrimstad | privat | 17:38 | |
3 | Ida Christiansen Engen | Enebakk IF | 19:00 | |
4 | Tiril Skøyum Moe | Skedsmo FK | 23:31 | |
K20-24 | ||||
Marion Skøyum Moe | Lørenskog Friidrettslag | fullført | ||
K25-29 | ||||
1 | Helene Lillekvelland | FFI BIL | 21:17 | |
2 | Karina Hallstensen Øyen | Blystadlia | 22:23 | |
3 | Monica Sundet | privat | 24:29 | |
4 | Ida Marie Matheson | Oslo | 31:21 | |
K35-39 | ||||
Camila Myhre | AIM Norway | fullført | ||
K40-44 | ||||
1 | Marianne Opsahl | Ull/kisa IL Friidrett | 16:37 | |
2 | Rita Steinvik | Romerike Ultraløperklubb | 16:52 | |
3 | Lizzy Namuleme Aalberg | NOTEAM | 21:01 | |
4 | Lindstad Julie Katrine | Kløfta | 21:13 | |
5 | Rigmor Bergh | Lørenskog kommune BIL | 21:26 | |
6 | Monika Sesseng | Jessheim | 22:41 | |
7 | Rita Valberg | Lørenskog kommune BIL | 27:11 | |
Marianne Røtterud | Holter | fullført | ||
K45-49 | ||||
1 | Line Huken Mathiesen | Ull/kisa IL Friidrett | 17:13 | |
2 | Erna Bergsdottir Solvang | SLM Revisjon AS | 18:43 | |
3 | Anita Aasen Kristiansen | Icopal BIL | 21:22 | |
4 | Monica Rundereim | Icopal BIL | 22:50 | |
5 | Heidi Helvig | Skjetten | 28:00 | |
K50-54 | ||||
1 | Maybritt Nordsveen Hustad | privat | 18:03 | |
2 | Helen Selboe | Romerike runners team | 18:42 | |
3 | Jorun S. Kildahl | Romerike runners team | 18:54 | |
4 | Liv Kooyman | Romerike runners team | 19:32 | |
5 | Merethe Andersen | No Team | 19:41 | |
6 | Trude Blomseth | Fetsund Skiklubb | 20:01 | |
7 | Nina Iversen | Icopal BIL | 20:57 | |
8 | Rikke Blårud | Oslo Pensjonsforsikring | 21:09 | |
9 | Walborg Brurberg | SLM Revisjon AS | 22:36 | |
10 | Marianne Glømmi | Sapa Building System | 23:22 | |
11 | Helen Raaum | ABIK | 24:48 | |
12 | Sissel Pettersen | Nes ski | 29:03 | |
13 | Eva Haukeland | NRR | 33:13 | |
Kristin Davies | AIM Norway | fullført | ||
Jane Haraldsrud Jensen | Icopal BIL | fullført | ||
K55-59 | ||||
1 | Trude Kattem | Skedsmo vgs. | 18:53 | |
2 | Anne-Brit Strandset | Romerike runners team | 19:29 | |
3 | Kari Elisabeth Oustad | Bil Ahus | 21:11 | |
4 | Berit Østby | Blomsterringen a/s | 22:30 | |
5 | Mari-Anne Egge Ranheim | Finstadjordet | 23:16 | |
6 | Kari Tallås | Icopal BIL | 25:23 | |
Kari Jensen | Romerike runners team | fullført | ||
Tove Martinsen | Icopal BIL | fullført | ||
Kate Alnes | Universitetet i Oslo | fullført | ||
Ragnhild Røang | Lørenskog kommune BIL | fullført | ||
K60-64 | ||||
1 | Karin Ørbeck Braathen | Lørenskog kommune BIL | 20:11 | |
2 | Tone Rud Fekjær | Fet Skiklubb | 21:27 | |
3 | May-Rita Dahl | Romerike runners team | 22:10 | |
4 | Inger Perstuen Braathen | Lørenskog kommune BIL | 22:21 | |
Åse-Karin Lindbo | Mogreina | fullført | ||
Bjørg Mentzoni | Lørenskog kommune BIL | fullført | ||
Marit Sveen | Lørenskog kommune BIL | fullført | ||
Gunn Røym | ABIK | fullført | ||
K65-69 | ||||
1 | Else Husa | Ull kisa | 26:40 | |
2 | Kirsti M. Blomdal | Lørenskog.kommune BIL | 30:20 | |
Elisabeth Engø | Gjerdrum | fullført | ||
Marit Skoveng | Lillestrøm | fullført | ||
Kari Hansen | Priv | fullført | ||
Eva Thoresen | Romerike Runners | fullført | ||
Mia Bjøntegaard | Leirsund IL | fullført | ||
K70-74 | ||||
1 | Aud Korsmo | NOTEAM | 33:31 | |
Tone Eik | Harald Eik AS | fullført | ||
Else Kaasa | Finstadjordet | fullført | ||
Torild Pettersen | Jessheim | fullført | ||
Kerstin Lodding | Romerike runners team | fullført | ||
K75+ | ||||
Eva Carlsen | NRK | fullført | ||
Marianne Bjørtomt | Skedsmokorset | fullført | ||
Kvinner lang distanse | ||||
1 | Eldbjørg Moxnes | OSI friidrett/Meteorologen BIL | 14:43 | |
2 | Silje Christiansen | Driv il | 14:59 | |
3 | Tone Fløttum | Fet friidrettsklubb | 15:50 | |
4 | Merete Hoel Kristiansen | Skedsmokorset | 18:01 | |
5 | Marit Five | Skedsmo skiklubb | 18:06 | |
6 | Tone Dirdal | skedsmo kommune | 18:54 | |
7 | Våril Bendiksen | Skedsmo vgs. | 18:58 | |
8 | Tove Bøhnsdalen | Riis Gartneri | 19:17 | |
9 | Signy Rustlie | Lørenskog Fil | 27:02 | |
M14-15 | ||||
1 | Sondre Klokkerud Hella | Romerike Friidrett | 17:17 | |
M16-19 | ||||
1 | Eirik Sørbråten | Skedsmo skiklubb | 15:36 | |
2 | Sondre Selberg | Gjelleråsen IF Ski | 16:28 | |
M25-29 | ||||
1 | Steffen Bunæs | Fetsund | 15:50 | |
2 | Håkon Ahlsen Grimstad | Blystadlia | 19:15 | |
3 | Rasmus Lillekvelland | Sørumsand | 21:58 | |
4 | Daniel Gullerud | BilAhus | 22:30 | |
M30-34 | ||||
1 | Erik Forbord | Militær femkamp | 13:16 | |
2 | Kristian BRAATHEN | Oslo | 13:30 | |
3 | Lasse Søberg | Upwave | 14:12 | |
4 | Anders Brænna | Team Extra Lørenfallet | 15:14 | |
5 | Ole Jakob Michelsen | Lillestrøm | 15:47 | |
6 | Alexander Urnes Johnson | FFI BIL | 15:59 | |
7 | Tobias Lillekvelland | FFI BIL | 17:02 | |
M35-39 | ||||
1 | Joacim Thomassen | Nets Active | 19:37 | |
2 | Khiem Nguyen | allnex Norway as | 21:37 | |
M40-44 | ||||
1 | Jon Hogne Dalen | allnex Norway as | 16:09 | |
2 | Rune Sigvartsen | Løvenstad | 17:14 | |
3 | Erlend Larsen | FFI | 19:34 | |
4 | Terje Uriansrud | Skjetten | 20:29 | |
Bjørn Karl Kilvik | NOTEAM | fullført | ||
M45-49 | ||||
1 | Ole Gorm Berg | Lørenskog Friidrettslag | 13:38 | |
2 | Vidar Solli | Fet turlangrenn | 14:41 | |
3 | Sveinung GROV | Skedsmo vgs. | 15:29 | |
4 | Espen Skrimstad | Fetsund | 15:57 | |
5 | Roy Dommersnes | Avinor OSL | 16:04 | |
6 | Jan Ove Hofseth | SLM Revisjon AS | 16:16 | |
7 | Morten Buer | Lørenskog Fil | 16:19 | |
8 | Torfin Olsen | Olsenbanden runners team | 16:31 | |
9 | Øyvind Bergkvam | SATS Lillestrøm | 16:53 | |
10 | Sverre Waagø | Jessheim | 16:59 | |
11 | Helge Hella | Romerike Friidrett | 17:18 | |
12 | Knut Hodnebrog | Blomsterringen | 17:23 | |
13 | Arne Eik | Romerike Elektro AS | 17:32 | |
14 | Geir Bjerkestrand | Romerike runners team | 17:47 | |
15 | Alf B. Prøven | NOTEAM | 19:36 | |
16 | Anders Tangerud | Frogner | 22:13 | |
Bent Besseberg | Nets Active | fullført | ||
M50-54 | ||||
1 | Frode Engelund | Skedsmo skiklubb | 13:47 | |
2 | Geir Bråten | Skedsmokorset | 15:46 | |
3 | Åge Haakonsen | Akershus Elektro | 18:24 | |
4 | Knut Ove Woldvik | Kløfta IL | 19:01 | |
5 | John Harald Hansen | SLM Revisjon AS | 19:23 | |
6 | Sigmund Muri | Rørteft As | 20:53 | |
M55-59 | ||||
1 | Are Aarebrot | Skedsmo vgs. | 14:37 | |
2 | Jarle Pettersen | Ramirent | 15:31 | |
3 | Tor Ivar Hvam | Posten Norge AS | 16:30 | |
4 | Tor Henning Lindhardt | Nobima | 16:48 | |
5 | Lars Straumsheim | Frogner I.L | 16:57 | |
6 | Kjell Martinsen | skedsmo kommune | 18:06 | |
7 | Åge Jensen | Romerike runners team | 18:33 | |
8 | Ole Solberg | Oslo | 19:06 | |
9 | Knut Hegland | Københavns Skiklub | 19:23 | |
10 | Morten Dahl | Romerike runners team | 19:32 | |
11 | Øyvind Overrein | privat | 19:47 | |
12 | Dag Sundet | Nittedal | 19:55 | |
13 | Odd Solhaug | Flateby | 20:02 | |
14 | Tore Severinsen | AIM Norway | 20:08 | |
15 | Ken Roar Elverum | Skedsmo vgs. | 20:36 | |
16 | Modolv Ranheim | Romerike runners team | 20:39 | |
17 | Erland Nærby | Oslo | 21:04 | |
18 | Jørn Kårstad | FFI | 21:30 | |
19 | Bjørn Skeie | FFI | 22:51 | |
20 | Alv Nustad | Skedsmo vgs. | 23:57 | |
21 | Tor Odd Selbæk | 07 PrintMedia | 25:17 | |
Karsten Tanem | Løpsklubben 1814 | fullført | ||
M60-64 | ||||
1 | Asbjørn Oppegaard | Aurskog Høland friidrettslag | 15:42 | |
2 | Jan Gunnar Braathen | Stovnerkameratene | 16:20 | |
3 | Geir Engesæter | Bring | 17:13 | |
4 | Kåre Skovli | UllersmoBil | 17:30 | |
5 | Jahn Bakke | Strømmen | 17:53 | |
6 | Anders Ask | Tollernes IL | 17:55 | |
7 | Svein Haavik | FFI | 18:08 | |
8 | Yngvar Kirkerud | Romerike runners team | 18:47 | |
9 | Ove Aastorp | Ullensaker/Kisa | 19:26 | |
10 | Tom Ivar Brurberg | SLM Revisjon AS | 19:38 | |
11 | Inge Østby | Åsen IL | 20:48 | |
12 | Karl Grude | Moelven Modus As | 21:03 | |
13 | Ronald Berg | allnex Norway as | 21:19 | |
14 | Georg Szyperski | privat | 22:40 | |
15 | Hans Eggen | Skedsmo vgs. | 23:53 | |
16 | John Arild Aasen | Team Aasen | 26:54 | |
Thor W. Larsen | No Team | fullført | ||
M65-69 | ||||
1 | Bjørn Lauglo | Stovnerkameratene | 16:26 | |
2 | Ivar Egeberg | Egeberg Consult AS | 17:16 | |
3 | Arne Langseth | Aurskog-Høland friidrettslag | 17:36 | |
4 | Leif Arne Lundhagen | Løken | 17:59 | |
5 | Arne Braathen | Stovnerkameratene | 18:26 | |
6 | Rolf Meek | Romerike Friidrett | 18:52 | |
7 | Frank Antonsen | Ringnes BIL | 19:06 | |
8 | Åge Sjøberg | Stovnerkameratene | 19:21 | |
9 | Tor Hegde | Lørenskog Fil | 19:33 | |
10 | Arne Åsen | privat | 19:35 | |
11 | Jan Gulliksen | Rasta | 19:52 | |
12 | Jan Pay | bboyrunner-fattern | 20:07 | |
13 | Trygve Bårde | privat | 20:14 | |
14 | Vidar Sørum | Romerike runners team | 20:33 | |
15 | Sigurd Steensæth | Oslo | 20:43 | |
16 | Per Johan Dulsrud | Romerike runners team | 20:51 | |
17 | Arne Håkonsen | Skog-Data BIL | 21:03 | |
18 | Knut Ivar Berg | Rainpower | 21:27 | |
19 | Odd Gangås | Wombles | 21:28 | |
20 | Peter Borg | Kjeller | 22:09 | |
21 | Bjørn Svindal | SLM Revisjon AS | 22:48 | |
22 | Einar Luktvassli | Nannestad | 24:09 | |
Ottar A Eide | Oslo Kommune BIL | fullført | ||
Asbjørn Ringstad | Lørenskog Friidrettslag | fullført | ||
Knut Jenssen | Løpsklubben 1814 BIL | fullført | ||
Åge Johansen | Romerike runners team | fullført | ||
Trygve Haug | Romerike runners team | fullført | ||
Tor-Arne Stenhaug | Romerike runners team | fullført | ||
Gunnar Fredrik Aasgaard | Lørenskog kommune BIL | fullført | ||
Raimo Myrvold | privat | fullført | ||
M70-74 | ||||
1 | Svein Wanberg | Oslo | 20:04 | |
2 | Arne Ingelsrud | Sporveien Oslo BIL | 20:09 | |
3 | Dag H. Holum | Kløfta | 21:11 | |
4 | Ole Johnny Sørensen | Hadeland FIK | 21:49 | |
5 | Bjørnar Thoresen | Flateby | 22:21 | |
6 | Svein Søbakken | Leirsund | 23:45 | |
7 | Jan Erik Haug | Skjetten | 28:35 | |
Arne Luke | Ull/kisa IL Friidrett | fullført | ||
Jarle G. Solvin | privat | fullført | ||
Bjarne Døhlen | Romerike runners team | fullført | ||
Odd Ivan Andersen | AIM Norway | fullført | ||
Trygve Bjøntegaard | Romerike runners team | fullført | ||
M75+ | ||||
1 | Harald Eik | Holter | 22:54 | |
2 | Odd Busmundrud | Oslo | 29:53 | |
Olav Linde | privat | fullført |