Marthe Risebro Eikre-Telle og Øyvind Johannessen fra Østmarka IL var raskest da andre løp i Stomperudkarusellen ble arrangert fra Lørenfallet tirsdag kveld.
På bildet ser vi Marthe i fint driv på Haga (vinterkarusellen) tidligere i år. Foto: Olav Engen
De voksne løp 10 kilometer på varierende underlag (asfalt, grus, terreng, asfalt, bane) mens gutte/jenteklassene løp 1200 meter.
Det var 103 deltagere totalt.
Neste løp i karusellen er 7.juni
Løp på Romerike 2011
Link til terminlister, innbydelser, hjemmesider
Tidligere samlesider (de samme linkene finner du øverst på lokalsiden for Romerike).
2010 2009 2008 2007 2006 2005
De beste uansett klasse:
KVINNER:
1 | Marte R.Eikre-Telle | 40.52,1 | |
2 | Weronica Bergum | 43.26,2 | |
3 | Anne Katrine Gamre | 44.50,4 | |
4 | Siv Møllegaard Randby | 45.57,4 | |
5 | Aslaug Tveit | 45.57,7 | |
6 | Hilde Johansen | 46.44,1 | |
7 | Frøydis Hallstensen Øyen | 48.08,9 | |
8 | Camilla Røhme | 48.25,6 | |
9 | Trine Nygårdsmoen Høiseth | 48.29,6 | |
10 | Gunn Mariken Bjerva | 49.58,3 |
MENN:
1 | Øyvind Johannessen | 34.28,1 | |
2 | Oddbjørn Homstvedt | 37.05,9 | |
3 | Tom Aril Sandbakk | 38.04,7 | |
4 | Bjørn Lauglo | 38.15,2 | |
5 | Knut Dæhlen | 38.40,5 | |
6 | Steinar Skaard | 38.42,2 | |
7 | Fredrik Dahl | 39.18,8 | |
8 | Per-Einar Gjelsvik | 39.41,1 | |
9 | Tore J Berg | 39.51,5 | |
10 | Kjell Jonhaugen | 39.59,3 | |
11 | Jan Kristian Bredesen | 40.06,0 | |
12 | Stein Randby | 40.12,1 | |
13 | Tor Henning Lindhart | 40.23,5 | |
14 | Ivar Egeberg | 41.11,7 | |
15 | Steinar Bråten | 41.15 | |
16 | Bjørn Knudsen | 41.16,8 | |
17 | Asbjørn Oppgaard | 42.41,7 | |
18 | Morten Buer | 42.53,7 | |
19 | Robert Lauritzen | 43.04,6 | |
20 | Rolf Meek | 43.21,0 |
JENTER:
1 | Silje Buer | 05.14,9 | |
2 | Madeleine Haukåssveen | 05.16,4 | |
3 | Helena Væråmoen | 05.22,5 |
GUTTER:
1 | Ingar Høiseth | 04.20,2 | |
2 | Markus Einan | 04.21,0 | |
3 | Eirik Haugen | 04.24,6 |
Alle resultatene:
Menn aktive 17-34 år | ||||
1 | Øyvind Johannessen | Østmarka IL | 34.28,1 | |
2 | Fredrik Dahl | Sørum il | 39.18,8 | |
3 | Ole Jakob Michelsen | Privat | 43.37,3 | |
4 | Petter Kamphus | Privat | 46.23,5 | |
5 | Alf Kristian Nyborg | Øvre Romerike Prosjekteri | 51.34,7 | |
6 | Steffen Wrangell | Privat | 51.50,6 | |
7 | Joshua Paul Schmidt | Icopal BIL | 53.53,1 | |
8 | Kim Steinmo Olsen | Bama | 67.49,8 | |
Menn veteran 35-39 år | ||||
1 | Knut Dæhlen | Mangenfjellet Turlag | 38.40,5 | |
2 | Morten Buer | Aksessnett AS | 42.53,7 | |
3 | Hein Haraldsen | Privat | 46.18,3 | |
4 | Christian Andersen | Team Andersen | 46.40,5 | |
Menn veteran 40-44 år | ||||
1 | Stein Randby | Sørum il | 40.12,1 | |
2 | Anushan Pathmanathan | Oslo Sporveier | 46.22,2 | |
3 | Jørun Wrangell | Privat | 47.47,6 | |
Menn veteran 45-49 år | ||||
1 | Oddbjørn Homstvedt | FIL Borg | 37.05,9 | |
2 | Tom Aril Sandbakk | Blaker IL | 38.04,7 | |
3 | Per-Einar Gjelsvik | Asics | 39.41,1 | |
4 | Jan Kristian Bredesen | Blaker IL | 40.06,0 | |
5 | Steinar Bråten | Sparebank 1 Forsikring | 41.15 | |
6 | Robert Lauritzen | Skiforeningen | 43.04,6 | |
Menn vetaran 50-54 år | ||||
1 | Tore J Berg | Ceres | 39.51,5 | |
2 | Tor Henning Lindhart | Privat | 40.23,5 | |
3 | Asbjørn Oppgaard | Aurskog Høland FIL | 42.41,7 | |
4 | Ole Alfred Solberg | Privat | 46.06,0 | |
5 | Leif Hagen | Privat | 47.51,7 | |
6 | Geir Leon Olsen | Oslo Sporveier | 48.29,9 | |
7 | Bjørn Skeie | FFF BIL | 56.38,3 | |
Menn vetaran 55-59 år | ||||
1 | Steinar Skaard | Løpsklubben 1814 BIL | 38.42,2 | |
2 | Bjørn Knudsen | Stovnerkammeratene | 41.16,8 | |
3 | Arne Langseth | Søndre høland IL | 45.27,0 | |
4 | Per Johan Dulsrud | Romerike Runners Team | 48.24,8 | |
5 | Trygve Haug | Romerike Runners Team | 49.00,4 | |
6 | Erling Hjelmseth | Oslo Sporveier | 49.52,7 | |
7 | Trond Løfsgaard | Sørum il | 49.53,4 | |
8 | Ove Aastorp | Privat | 50.37,0 | |
9 | Ragnar Møllegaard | Sørum il | 51.30 | |
10 | John Vsanstrøm | Aurskog Høland FIL | 52.04,3 | |
11 | Bjørn Karsten Olsen | Privat | 55.16,3 | |
12 | Ottar Arnold Eide | Oslo kommune | 55.46,3 | |
13 | Jan Erik Rybråten | Ull/Kisa IL | 59.28 | |
Menn veteran 60-64 år | ||||
1 | Bjørn Lauglo | Stovnerkammeratene | 38.15,2 | |
2 | Ivar Egeberg | Blaker IL | 41.11,7 | |
3 | Rolf Meek | IF Minerva | 43.21,0 | |
4 | Tor Arne Stenhaug | Sørum il | 45.13,1 | |
5 | Erik Holt | Fet FIK | 46.11,0 | |
6 | Harald Stokkstad | Sørum il | 46.20,3 | |
7 | Rolf Hexeberg | Raumnes & årnes | 47.56,7 | |
8 | Widar Hellerud | Møller BIL | 50.19,1 | |
9 | Brynjar Øye | Icopal BIL | 59.28 | |
Menn veteran 65-69 år | ||||
1 | Kjell Jonhaugen | Nittedal joggen | 39.59,3 | |
2 | Ragnar Berg Jonsen | Romerike Runners Team | 45.47,6 | |
3 | Asbjørn Hollevik | Hafslo IL | 45.50,2 | |
4 | Ragnar Lund | Sørum il | 48.16,1 | |
5 | Leif Hestvik | Sørum il | 56.32,5 | |
6 | Odd Nordli | Lørenskog FIL | 59.28 | |
7 | Torleiv Flystveit | Sørum il | 60.00 | |
Menn veteran 70-74 år | ||||
1 | Petter Kildahl | Haga IF | 45.17,9 | |
Menn 75 år og eldre | ||||
1 | Ingolf Østmo | Mangenfjellet Turlag | 53.06,6 | |
2 | Olav Linde | NRPK, Oslo | 66.23,6 | |
3 | Per Heistad | Blaker IL | 69.44,2 | |
Kvinner aktive 17-34 år | ||||
1 | Marte R.Eikre-Telle | Østmarka IL | 40.52,1 | |
2 | Weronica Bergum | Privat | 43.26,2 | |
Kvinner veteran 35-39 år | ||||
1 | Siv Møllegaard Randby | Sørum il | 45.57,4 | |
2 | Hilde Johansen | Haga IF | 46.44,1 | |
3 | Gunn Mariken Bjerva | Sannidal IL | 49.58,3 | |
4 | Hilde Henningsen | Sørum il | 54.53,0 | |
Kvinner vetran 40-44 år | ||||
1 | Aslaug Tveit | Sørum il | 45.57,7 | |
2 | Camilla Røhme | Leirsund IL | 48.25,6 | |
3 | Heidi K Bolstad | Privat | 58.21,0 | |
Kvinner veteran 45-49 år | ||||
1 | Anne Katrine Gamre | Østmarka IL | 44.50,4 | |
2 | Frøydis Hallstensen Øyen | Romerike Runners Team | 48.08,9 | |
3 | Trine Nygårdsmoen Høiseth | Sørum il | 48.29,6 | |
Kvinner vetran 50-54 år | ||||
1 | Jorunn Salater | Aurskog Høland FIL | 52.04,3 | |
2 | Mari-Anne Egge Ranheim | Romerike Runners Team | 55.37,8 | |
Kvinner veteran 55-59 år | ||||
1 | Trude Essie Ask | Ullensaker kommune | 60.02 | |
Kvinner veteran 60-64 år | ||||
1 | Bjørg Guri Kildahl | Fet FIK | 54.30,4 | |
2 | Torill Skoglund | Kondis | 55.19,5 | |
Kvinner vetran 65-69 år | ||||
1 | Wenche Haga | Peppes piza jessheim | 60.02 | |
Kvinner veteran 70-74 år | ||||
1 | Signy Henden Rustlie | Lørenskog FIL | 62.05,2 | |
Gutter 11-12 år | ||||
1 | Martin Johansen | Sørum il | 04.32,3 | |
2 | Knut Røhme | Leirsund IL | 04.37,1 | |
3 | Bjørn Olav Blakstad | Sørum il | 04.56,7 | |
4 | Sigurd Romsaas | Frogner IL | 04.58,3 | |
5 | Ole Tobias Utne Bjerke | Sørum il | 04.58,6 | |
6 | Anders Horvei | Frogner IL | 05.16,9 | |
7 | Amund Tveit Andresen | Sørum il | 05.28,4 | |
8 | Ole-Martin Sandness | Sørum il | 05.32,8 | |
9 | Sigurd Randby | Sørum il | 05.36,2 | |
10 | Ørjan Dahl | Fet FIK | 05.40,0 | |
11 | Anders Bjerke | Sørum il | 05.45,2 | |
12 | Jokubas Gedminas | Sørum il | 07.29,7 | |
Gutter 13-14 år | ||||
1 | Ingar Høiseth | Sørum il | 04.20,2 | |
2 | Markus Einan | Sørum il | 04.21,0 | |
3 | Fredrik Dahl | Fet FIK | 04.36,8 | |
4 | Viktor Dahl | Fet FIK | 04.59,2 | |
Gutter 15-16 år | ||||
1 | Eirik Haugen | Sørum il | 04.24,6 | |
Jenter 11-12 år | ||||
1 | Marie Dæhlen | Mangenfjellet Turlag | 05.38,7 | |
2 | Julie Dæhlen | Mangenfjellet Turlag | 05.48,4 | |
3 | Berit Horvei | Frogner IL | 05.51,1 | |
Jenter 13-14 år | ||||
1 | Silje Buer | Aksessnett AS | 05.14,9 | |
2 | Madeleine Haukåssveen | Aksessnett AS | 05.16,4 | |
3 | Helena Væråmoen | Sørum il | 05.22,5 |