68 BILDER FRA SLETTÅSSPRINTEN 2015 PÅ IMAGESHOP
Bakkerolfen: Tap og vinn med samme sinn!
Tore Stengrundet lot seg ikke vippe av tronen i Slettåssprinten og blir sittende der enda et år etter å ha vunnet den trivelige turrenn-sprinten på tida 46.27. Nærmest kom to av Trysils unge, lovende turløpere, Emil Hagevik Bakke (IL Trysilgutten) og Lars Bovold (Østby IL). Kanskje kan ungdommene på henholdsvis 17 og 18 år innhente forspranget på drøye fire minutter før Stengrundet "runder" ti seire?
Britt Thorshaug Granrud fra Rendalen (og IL Nansen) var nesten like suveren som herrevinneren da hun med tida 54.37 var nesten fire minutter foran Åslia-veteranen Ragnhild Bolstad. Unn Mari Fossheim Bæk fra IL Trysilgutten var tredje beste dame.
61 aktive turløpere stilte til start i det den 19. Slettåssprinten på søndag. I tillegg gjorde 58 trimmere unna den drøyt 16 km lange runden på lørdag eller søndag. Arrangementet gikk som vanlig på skinner med flotte løyper, godt skiføre og effektiv avvikling av arrangementet fra start til mål.
Resultatliste Slettåssprinten 2015.pdf
Samleside for Slettåssprinten
Som bildet viser, var det ikke mulig å skille , Lars Bovold (18) og Emil Hagevik Bakke som dermed delte seieren i klasse M17-18 år og 2. plassen på totallista. (Foto: Jan Ove Kristiansen)
Dagens suverent beste dame, Britt Thorshaug Granrud, fikk god pes helt til målstreken av far, Per Ola. Hakk i hæl følger Jan Erik Bakken som trakk det lengste strået i en annen prestisjeduell - mot en hardt kjempende fetter i bakgrunnen.... (Foto: Jan Ove Kristiansen)
15-åringen Petter Myhr, Vallset IL debuterte som turløper i Slettåssprinten og hadde ikke overraskende sin force i motbakkene. (Foto: Jan Ove Kristiansen)
Hernes IL stiller alltid mannsterke opp på Slettåssprinten, og denne gangen var det Rune Gilde som vant "klubbmesterskapet" hårfint foran Otto Grafsrønningen. Bak Otto fulgte Kjetil Flenvold fra Nordre Trysil IL. (Foto: Jan Ove Kristiansen)
Ragnhild Bolstad fra Åslia Skilag har vunnet Slettåssprinten ved flere anledninger, og ble bare slått av senioren Britt Thorshaug Granrud denne gang. (Foto: Rolf Bakken)
Unn Mari Fossheim Bæk fra IL Trysilgutten inn til 3. plass totalt blant de 15 damene i aktive klasser.
(Foto: Rolf Bakken)
Erik Blixt var i en årrekke primus motor for Slettåssprinten og har også deltatt selv i alle de 19. utgavene siden oppstarten i 1997. (Foto: Rolf Bakken)
Speaker Arnold Øveraas ledet premieutdelingen på uhøytidelig men effektivt vis. (Foto: Rolf Bakken)
Resultatliste Slettåssprinten 01.02.2015: |
|||||
K 15-16 |
|||||
Plass | Navn | Klubb | Start nr. | Tid | Etter |
1 | Ane Øren Myhre | Trysilgutten IL | 28 | 01:14:27 | 00:00 |
K 21-35 |
|||||
1 | Britt Thorshaug Granrud | Nansen IL | 40 | 54:37:00 | 00:00 |
2 | Silje Bolstad | Åslia/Sport1 Rena | 44 | 01:03:25 | 08:48 |
3 | Jenni Hesselberg Indby | Nordbygda/Løten Ski | 25 | 01:05:18 | 10:41 |
4 | Stine Sveen | Sørskogbygda | 30 | 01:15:50 | 21:13 |
5 | Anne Norderhaug Sætre | NOTEAM | 13 | 01:20:08 | 25:31 |
6 | Johanna Ringqvist | NOTEAM | 14 | 01:20:29 | 25:52 |
K 36-40 |
|||||
1 | Karin Franck-Nielsen |
Trysilgutten IL | 56 | 01:11:37 | 00:00 |
K 41-45 |
|||||
1 | Malin Åkesson | Nordre Trysil IL | 60 | 01:13:45 | 00:00 |
K 46-50 |
|||||
1 | Unn Mari Fossheim Bæk | Trysilgutten IL | 52 | 01:03:07 | 00:00 |
K 51-55 |
|||||
1 | Ragnhild Bolstad | Åslia Skilag | 45 | 58:36:00 | 00:00 |
2 | Solveig Nymoen | Slettås IL | 19 | 01:06:07 | 07:31 |
3 | Hege Imset Matre | Skiforeningen | 61 | 01:12:47 | 14:11 |
K 56-60 |
|||||
1 | Hanna Irene Enger | Hernes IL | 5 | 01:05:06 | 00:00 |
2 | Gedde Enberget | Trysilgutten IL | 55 | 01:22:02 | 16:56 |
M 15-16 |
|||||
1 | Petter Myhr | Vallset IL | 41 | 54:17:00 | 00:00 |
M 17-18 |
|||||
1 | Lars Bovold | Østby | 18 | 50:47:00 | 00:00 |
1 | Emil Hagevik Bakke | Trysilgutten IL | 27 | 50:47:00 | 00:00 |
M 21-35 |
|||||
1 | Tore Stengrundet | Nordre Trysil IL/Team Sentrum | 22 | 46:27:00 | 00:00 |
2 | Ivar Hesselberg Indby | Nordbygda/Løten Ski | 26 | 51:59:00 | 05:32 |
3 | Pål Åge Joten | Engerdal Sportsklubb | 2 | 52:24:00 | 05:57 |
4 | Espen Rusten | NOTEAM | 43 | 56:10:00 | 09:43 |
5 | Erlend Olsen | Søre Osen IL | 46 | 56:35:00 | 10:08 |
6 | Jan Roger Ernstsen | Team Kjellebass | 47 | 56:57:00 | 10:30 |
7 | Amund Sigstad | Hernes IL | 35 | 58:40:00 | 12:13 |
8 | Olve Norderhaug | Trysil SK | 12 | 01:01:16 | 14:49 |
9 | Thomas Bruno Bottolfsen | Nordbygda/Løten Ski | 15 | 01:08:08 | 21:41 |
M 36-40 |
|||||
1 | Morten Bekkevold | Nordre Trysil IL | 49 | 51:07:00 | 00:00 |
2 | Ole Petter Sætre | Nybersund IL | 6 | 52:25:00 | 01:18 |
3 | Nils Granrud | Rendalen I.L | 36 | 53:01:00 | 01:54 |
4 | Marius Bryn | NOTEAM | 48 | 53:37:00 | 02:30 |
M 41-45 |
|||||
1 | Tormod Strand | Åslia Skilag | 37 | 52:46:00 | 00:00 |
2 | John Hammer | Søre Osen IL | 54 | 59:46:00 | 07:00 |
M 46-50 |
|||||
1 | Geir Øvergård | Trysil SK | 42 | 52:01:00 | 00:00 |
2 | Svein Joten | Engerdal SPK | 3 | 53:04:00 | 01:03 |
3 | Kjetil Flenvold | Nordre Trysil IL | 20 | 54:23:00 | 02:22 |
4 | Kåre Norstad | Slettås IL | 59 | 01:03:44 | 11:43 |
M 51-55 |
|||||
1 | Rune Gilde | Hernes IL | 34 | 54:20:00 | 00:00 |
2 | Otto Grafsrønningen | Hernes IL | 31 | 54:21:00 | 00:01 |
3 | Per Ola Granrud | Rendalen I.L | 39 | 54:38:00 | 00:18 |
4 | Rolf Bakken | Hernes IL | 33 | 54:43:00 | 00:23 |
5 | Ingvald Håberget | Hernes IL | 32 | 01:00:00 | 05:40 |
6 | Ståle Elgshøen | Nordre Trysil IL | 21 | 01:00:53 | 06:33 |
7 | Finn Einar Graff | Nordre Trysil IL | 57 | 01:02:55 | 08:35 |
8 | Erik Blixt | Slettås IL | 58 | 01:09:36 | 15:16 |
M 56-60 |
|||||
1 | Jan Erik Bakken | Strandbygda Ski | 38 | 54:39:00 | 00:00 |
2 | Jan Ole Johnsgård | Sømådalen | 4 | 56:35:00 | 01:56 |
3 | Trond Olsen | Trysilgutten IL | 9 | 59:45:00 | 05:06 |
4 | Sindre Jordet | Ottestad IL | 24 | 01:04:01 | 09:22 |
M 61-65 |
|||||
1 | Bjørn Holmseth | Trysil SK | 29 | 59:51:00 | 00:00 |
2 | Magne Martinsen | Trysilgutten IL | 10 | 01:00:49 | 00:58 |
3 | Bjørn Nysæter | Nordre Trysil IL | 1 | 01:00:54 | 01:03 |
4 | Jarle Busterud | Hernes IL | 11 | 01:04:00 | 04:09 |
5 | Ove Stengrundet | Nordre Trysil IL | 23 | 01:04:36 | 04:45 |
6 | Ingvald Bekkevold | Nordre Trysil IL | 50 | 01:06:02 | 06:11 |
M 66-70 |
|||||
1 | Ottar Bekkevold | NTI | 7 | 01:06:59 | 00:00 |
2 | Arne Moren | Trysilgutten IL | 53 | 01:34:37 | 27:38 |
M 71-75 |
|||||
1 | Halvor Svenkerud | Braskereidsfoss IL | 17 | 01:15:53 | 00:00 |
2 | Leif Lorentsen | Trysilgutten IL | 8 | 01:16:25 | 00:32 |
3 | Ola Sætre | Nybersund | 16 | 01:18:15 | 02:22 |
4 | Jan Haugnæss | Trysilgutten IL | 51 | 01:26:04 | 10:11 |