Fra før har Ådne Svahn Dæhlin løpt under EM-kravet på 1.47,80, og dermed kan Norge stille med to mann på distansen under EM som går i Helsinki i slutten av juni.
Det var en meget fornøyd Thomas Roth som etter mange løp like i overkant av 1.48, så 1.47-tallet og det med god margin.
– Jeg er kjempefornøyd med både løpet og å være klar for EM. At jeg skulle perse med nesten et halvt sekund var mer enn jeg hadde turt å håpe på. Nå gleder jeg meg skikelig til EM, uttalte Roth til rb.no.
Men det var flere av de norske som løp bra. Karoline Bjerkeli Grøvdal gjorde comeback etter et lengre avbrudd på grunn av tretthetsbrudd, og på bakgrunn av det var 15.51,94 meget bra. Det holdt til en andreplass, sekundet bak Maria McCambridge fra Irland.
Også på mennenes 5000 m gjorde de norske løperne det bra. Trioen Asbjørn Ellefsen Persen, Ørjan Grønnevig og Erik Gramstad persa alle og kom i mål på 14.10,36, 14.10,87 og 14.11,54.
Vi nevner også at Hans Kristian Fløystad fikk til et fint årsbeste, men mangla likevel et drøyt sekund på EM-kravet på 1500 m. 3.42,61 holdt til en femteplass.
Ingvill Måkestad Bovim var noe treningstung og ble nummer to på 800 m med 2.04,71, slått med 5 hundredeler av svenske Victoria Tegenfeldt.
Mange flere norske resultater finnes i resultatlista.
M 800 m |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Taoufik Makhloufi |
88 |
|
Algeria |
1:45.26 |
|
AR |
2 |
Mohamed Hamada |
92 |
|
Egypt |
1:45.89 |
|
|
3 |
Mukhtar Mohamed |
90 |
|
Great Britain |
1:46.89 |
|
|
4 |
Musaeb Bala |
89 |
|
Qatar |
1:47.49 |
|
|
5 |
Guy Learmonth |
92 |
|
Great Britain |
1:47.64 |
|
|
6 |
Thomas Roth |
91 |
|
Ullensaker/Kisa IL |
1:47.67 |
|
PB |
7 |
Andy Baddeley |
82 |
|
Great Britain |
1:47.80 |
|
|
8 |
Johan Rogestedt |
93 |
|
Stenungsunds FI |
1:48.46 |
|
|
9 |
Ryan Gregson |
90 |
|
Australia |
1:49.06 |
|
|
10 |
Rickard Gunnarsson |
91 |
|
Hässelby SK |
1:49.44 |
|
PB |
11 |
Thobias Ekhamre |
88 |
|
Hammarby IF |
1:50.87 |
|
|
12 |
Mattias Claesson |
86 |
|
Hässelby SK |
1:51.62 |
|
|
|
Gideon Kipngetich |
90 |
|
Kenya |
DNF |
|
|
|
Matthew Fox |
87 |
|
Australia |
DNF |
|
|
M 800 m B |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gideon Kipngetich |
90 |
|
Kenya |
1:47.58 |
|
|
2 |
Karim Mohammadi |
89 |
|
Spårvägens FK |
1:48.97 |
|
PB |
3 |
Henrik Ingebrigtsen |
91 |
|
Norway |
1:49.29 |
|
|
4 |
Adnan Taees Akkar |
80 |
|
Iraq |
1:49.38 |
|
|
5 |
Thomas Solberg Eide |
92 |
|
Norway |
1:49.79 |
|
|
6 |
Tuomo Salonen |
89 |
|
Finland |
1:50.00 |
|
SB |
7 |
Stian Flo |
85 |
|
IK Tjalve |
1:50.09 |
|
SB |
8 |
Ryan Witt |
89 |
|
USA |
1:50.15 |
|
|
9 |
Ed Jackson |
82 |
|
Great Britain |
1:50.91 |
|
|
10 |
Rami Oravakangas |
85 |
|
Finland |
1:51.62 |
|
SB |
11 |
Nick Jensen |
91 |
|
Sparta |
1:55.43 |
|
|
|
Desmond Manu |
92 |
|
Sävedalens AIK |
DNF |
|
|
M 800 m C |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Terp |
88 |
|
Vejle IF |
1:51.20 |
|
PB |
2 |
Filip Ingebrigtsen |
93 |
|
Norway |
1:51.28 |
|
SB |
3 |
Christoffer Ohlsson |
93 |
|
Umedalens IF |
1:51.48 |
|
|
4 |
Lotfi Chebli |
88 |
|
Algeria |
1:52.04 |
|
|
5 |
Aladdin Bouhania |
84 |
|
AGF Århus |
1:53.23 |
|
SB |
6 |
Kieran Lee |
89 |
|
Ireland |
1:53.62 |
|
|
7 |
Abdirahman Guleed |
87 |
|
IL i BUL |
1:53.70 |
|
|
8 |
Andreas Almgren |
95 |
|
Turebergs FK |
1:53.98 |
|
|
9 |
Emil Oustad |
89 |
|
FIK Ren-Eng |
1:54.13 |
|
|
10 |
Elias Ottosen |
93 |
|
Askim IF |
1:54.17 |
|
|
11 |
Tim Sundström |
89 |
|
KFUM Örebro |
1:54.82 |
|
|
12 |
Yahya Khalfaoui |
90 |
|
Red1-IF |
1:55.45 |
|
|
|
Fredrik Björklund |
86 |
|
Hälle IF |
DNS |
|
|
M 800 m D |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michael Schmidt |
85 |
|
Københavns IF |
1:53.05 |
|
PB |
2 |
Robin Lindgren |
90 |
|
Örgryte IS |
1:53.35 |
|
PB |
3 |
Mohn Cho Kyun |
94 |
|
Sparta |
1:53.91 |
|
SB |
4 |
Ahmed Tahir |
92 |
|
|
1:54.68 |
|
SB |
5 |
Magnus Lindahl |
82 |
|
Nesbyen IL |
1:54.72 |
|
SB |
6 |
Matias Reedtz |
87 |
|
Københavns IF |
1:55.14 |
|
SB |
7 |
Frederik Furstenberg |
93 |
|
Sparta |
1:55.66 |
|
PB |
8 |
Victor Hedin |
91 |
|
Hammarby IF |
1:57.21 |
|
|
9 |
Daniel Norberg |
78 |
|
Spårvägens FK |
1:57.73 |
|
|
10 |
Albert Mollén |
85 |
|
Sävedalens AIK |
1:58.80 |
|
|
11 |
Joakim Johansson |
88 |
|
Örgryte IS |
1:59.13 |
|
|
12 |
Einar Furulund |
89 |
|
FIK Ren-Eng |
1:59.44 |
|
|
13 |
Njål Kvendseth |
81 |
|
Karlsøy Friidrett |
2:10.66 |
|
|
|
Johan Kågeman |
86 |
|
Turebergs FK |
DNS |
|
|
|
Joakim Rosenqvist |
95 |
|
Sävedalens AIK |
DNS |
|
|
M 800 m E |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nicolaj Nørgård Jensen |
91 |
|
Skive AM |
1:55.25 |
|
PB |
2 |
Abdinasir Xargo |
93 |
|
Malmö AI |
1:56.35 |
|
PB |
3 |
Mads Jørgensen |
88 |
|
Aalborg Atletik & Motion |
1:56.53 |
|
SB |
4 |
Benjamin Ahlbäck |
94 |
|
IF Göta Karlstad |
1:57.40 |
|
SB |
5 |
Joakim Frisk |
90 |
|
Västerås FK |
1:58.16 |
|
|
6 |
Mattias Ohlsson |
94 |
|
Öresund FK |
1:58.52 |
|
PB |
7 |
Halvor Marius Mangerud |
81 |
|
Ullensaker/Kisa IL |
1:58.82 |
|
SB |
8 |
Thor Henrik Raknerud |
95 |
|
Askim IF |
1:59.70 |
|
|
9 |
Alexander Nilsson |
95 |
|
Mölndals AIK |
1:59.79 |
|
|
10 |
Daniel Norgren |
90 |
|
Örgryte IS |
2:00.36 |
|
SB |
11 |
Viktor Stenberg |
90 |
|
Ullevi FK |
2:01.05 |
|
|
12 |
Christoper Nilsson |
94 |
|
Ullevi FK |
2:01.21 |
|
|
13 |
Daniel Skatt |
91 |
|
Örgryte IS |
2:02.64 |
|
|
|
Simon Toper |
89 |
|
Sävedalens AIK |
DNS |
|
|
M 1500 m |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Abderrahmane Anou |
91 |
|
Algeria |
3:38.21 |
|
AR |
2 |
Andreas Bueno |
88 |
|
Denmark |
3:40.08 |
|
PB |
3 |
James Brewer |
82 |
|
Great Britain |
3:41.01 |
|
|
4 |
Rory Chesser |
87 |
|
Ireland |
3:41.89 |
|
|
5 |
Hans Kristian Fløystad |
89 |
|
IK Tjalve |
3:42.61 |
|
SB |
6 |
Staffan Ek |
91 |
|
Björnstorps IF |
3:45.35 |
|
SB |
7 |
Martin Nilson |
89 |
|
Malmö AI |
3:45.82 |
|
PB |
8 |
Johan Walldén |
87 |
|
Gefle IF |
3:45.86 |
|
PB |
9 |
Vetle Aasland |
91 |
|
Ullensaker/Kisa IL |
3:46.23 |
|
|
10 |
Zouihir Sadden |
89 |
|
|
3:47.04 |
|
PB |
11 |
Mikkel Dahl-Jessen |
94 |
|
SAK77 |
3:48.16 |
|
PB |
12 |
Johan Hydén |
89 |
|
IK Akele |
3:50.64 |
|
|
13 |
Erik Udø Pedersen |
94 |
|
Holum IL |
3:50.82 |
|
|
14 |
Alexander Holmblad |
94 |
|
Spårvägens FK |
3:54.71 |
|
PB |
15 |
Henrik Hansson |
89 |
|
Strömstad Löparklubb |
3:59.49 |
|
|
16 |
Oliver Lämber |
94 |
|
Hälle IF |
3:59.67 |
|
PB |
|
Kjetil Måkestad |
85 |
|
SK Vidar |
DNF |
|
|
|
Albin Johansson |
81 |
|
Hässelby SK |
DNF |
|
|
|
Björnar Ustad Kristensen |
82 |
|
Norway |
DNS |
|
|
M 5000 m |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thomas Ayeko |
92 |
|
Uganda |
13:28.38 |
|
|
2 |
Mumin Gala |
86 |
|
Djibouli |
13:32.24 |
|
|
3 |
Adil Bouafif |
78 |
|
Hässelby SK |
13:33.47 |
|
PB |
4 |
Illias Fifa |
86 |
|
Red1-IF |
13:36.54 |
|
|
5 |
Philipp Bandi |
77 |
|
Switzerland |
13:37.79 |
|
SB |
6 |
Nacerddine Hallil |
88 |
|
Hässelby SK |
13:42.17 |
|
|
7 |
Gladwin Mzazi |
88 |
|
South Africa |
13:49.65 |
|
|
8 |
Anton Danielson |
90 |
|
GoIF Tjalve |
14:10.06 |
|
SB |
9 |
Asbjørn Ellefsen Persen |
87 |
|
IK Tjalve |
14:10.36 |
|
PB |
10 |
Ørjan Grønnevig |
91 |
|
GTI Stavanger |
14:10.87 |
|
PB |
11 |
Erik Widing |
87 |
|
Turebergs FK |
14:11.20 |
|
PB |
12 |
Eirik Gramstad |
84 |
|
SK Vidar |
14:11.54 |
|
PB |
13 |
Mikael Ekvall |
89 |
|
Strömstad Löparklubb |
14:12.93 |
|
SB |
14 |
Eric Senorski |
89 |
|
Örgryte IS |
14:17.73 |
|
|
15 |
Andreas Åhwall |
89 |
|
Hässelby SK |
14:28.27 |
|
|
16 |
Gishe Abdi Wako |
91 |
|
Örgryte IS |
14:28.91 |
|
|
17 |
Patrik Andersson |
86 |
|
Hälle IF |
14:31.64 |
|
|
18 |
Rolf Steier |
84 |
|
SK Vidar |
14:35.12 |
|
|
19 |
Ola Hesselbjerg |
90 |
|
Sparta |
14:39.78 |
|
|
20 |
Paulo Jensen |
79 |
|
Københavns IF |
14:43.10 |
|
PB |
21 |
Jan Kristian Kaltenborn |
80 |
|
IK Tjalve |
14:45.80 |
|
|
22 |
Asle Rønning Tjelta |
85 |
|
IL Skjalg |
14:55.06 |
|
|
23 |
Jørgen Frost Bø |
94 |
|
Ullensaker/Kisa IL |
14:57.54 |
|
|
24 |
Jeppe Harboe |
92 |
|
Sparta |
15:05.15 |
|
|
25 |
Trond Arne Rugland |
85 |
|
GTI Stavanger |
15:17.94 |
|
|
26 |
Harald Solhaug Næss |
88 |
|
SK Vidar |
15:28.25 |
|
|
|
Aladdin Bouhania |
84 |
|
AGF Århus |
DNF |
|
|
|
James Thie |
78 |
|
Great Britain |
DNF |
|
|
|
Zacharias Grassme |
94 |
|
Sparta |
DNS |
|
|
|
Olle Walleräng |
85 |
|
Spårvägens FK |
DNS |
|
|
|
Rory Chesser |
87 |
|
Ireland |
DNS |
|
|
W 800 m |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victoria Tegenfeldt |
87 |
|
IFK Umeå |
2:04.66 |
|
|
2 |
Ingvill Måkestad Bovim |
81 |
|
Norway |
2:04.71 |
|
|
3 |
Pamela Märzendorfer |
82 |
|
Austria |
2:05.00 |
|
|
4 |
Rikke Rønholt Albertsen |
76 |
|
Sparta |
2:05.10 |
|
|
5 |
Ciara Mageean |
92 |
|
Ireland |
2:05.13 |
|
SB |
6 |
Zoe Buckman |
88 |
|
Australia |
2:06.05 |
|
|
7 |
Mandy Brandt |
82 |
|
South Africa |
2:06.48 |
|
|
8 |
Dagmar Fæster Olsen |
94 |
|
Denmark |
2:10.40 |
|
|
|
Iryna Khliustava |
78 |
|
Belarus |
DNF |
|
|
|
Yvonne Hak |
86 |
|
Netherlands |
DNF |
|
|
W 1500 m |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johanna Lehtinen |
79 |
|
Finland |
4:16.55 |
|
|
2 |
Meraf Bahta |
89 |
|
|
4:17.04 |
|
SB |
3 |
Valérie Lehmann |
80 |
|
Switzerland |
4:17.09 |
|
SB |
4 |
Suvi Selvenius |
80 |
|
Finland |
4:24.10 |
|
SB |
5 |
Kaisa Tyni |
90 |
|
Finland |
4:26.77 |
|
SB |
6 |
Lovisa Lindh |
91 |
|
Ullevi FK |
4:27.95 |
|
PB |
7 |
Ingeborg Løvnes |
92 |
|
SK Vidar |
4:28.46 |
|
|
8 |
Lisa Forsberg |
89 |
|
Spårvägens FK |
4:31.45 |
|
|
9 |
Linn Nilsson |
90 |
|
Hälle IF |
4:32.57 |
|
|
10 |
Natalie Rohlén |
90 |
|
Spårvägens FK |
4:34.91 |
|
|
11 |
Katrine Reinholdt |
94 |
|
Amager AC |
4:36.52 |
|
|
12 |
Maria Borglund |
91 |
|
Sävedalens AIK |
4:39.47 |
|
PB |
13 |
Maria Larsen |
96 |
|
Københavns IF |
4:41.72 |
|
PB |
14 |
Ida Fillingsnes |
90 |
|
Københavns IF |
4:42.01 |
|
|
15 |
Hannah Nilsson |
91 |
|
Malmö AI |
4:43.07 |
|
|
16 |
Ida Holm |
93 |
|
Lerum Friidrott |
4:45.19 |
|
|
17 |
Alexandra Johansen |
94 |
|
Køge Atletik |
4:49.44 |
|
|
|
Darya Barysevich |
90 |
|
Belarus |
DNF |
|
|
W 5000 m |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maria McCambridge |
75 |
|
Ireland |
15:50.80 |
|
AR |
2 |
Karoline Bjerkeli Grøvdal |
90 |
|
SK Vidar |
15:51.94 |
|
|
3 |
Hanna Bartholomew |
83 |
|
Hässelby SK |
16:21.80 |
|
PB |
4 |
Malin Liljestedt |
80 |
|
Spårvägens FK |
16:24.76 |
|
|
5 |
Cecilia Norrbom |
88 |
|
Spårvägens FK |
16:46.90 |
|
PB |
6 |
Isabelle Brauer |
96 |
|
Hässelby SK |
16:56.10 |
|
|
7 |
Louise Nilsson |
86 |
|
Malmö AI |
17:03.09 |
|
PB |
8 |
Johanna Kahlroth |
85 |
|
Finland |
17:31.02 |
|
PB |
9 |
Maria Sandström |
90 |
|
Malmö AI |
17:38.97 |
|
Alle resultat