Det var friske forhold da drøyt 500 løpere la avgårde på Østby lørdag. (Arrangørfoto)
Med 2.27.42 etter 43 km var Thomas Gjestrumsbakken åtte sekunder foran teamkameraten i mål. (Arrangørfoto)
Marion Huber over mål som totalvinner av kvinneklassen på 2.43.16 rett foran Vidar Birkelund som ble 3. mann i M56-60 år og Morten E. Lund som vant M51-55 år. (Arrangørfoto)
568 løpere meldte seg på den 17. utgaven av Trysil Skimaraton, 505 valgte å stille seg opp på startstreken ved Kjølen Hotell på Østby og 485 løpere kom til mål. Dette er tall arrangørene er veldig fornøyde med, dagens forhold og den snøfattige vinteren tatt i betraktning. Årets Trysil Skimaraton gikk nemlig under krevende forhold med snø og vind under rennet, noe også de realtivt drøye vinnertidene viser.
KM-langdistanse for Hedmark var også i år lagt inn i Trysil Skimaraton. Kretsmester i menn senior ble dagens andremann, Simen Engebretsen Nordli, Vang Skiløperforenig og totalvinner Marion Huber, Tynset IF tok også KM-tittelen i kvinner senior. Juniortitlene gikk til Kristine Fjeld, MjøsSki og Arne Fodstad Karlsen, Strandbygda IL.
Alle resultater
Trysil Skimaratons nettsider
Trysil Skimaraton på Facebook NB! Oppdatert med mange bilder mandag!
De beste i Trysil Skimaraton 20.02.2016 |
|||||
Topp 10 kvinner | |||||
Plass | Fornavn | Etternavn | Klubb | Tid | Klasse |
1 | Marion | Huber | Tynset IF | 02:43:15 | K21-25 |
2 | Pia Helene | Paulsen | Rustad IL | 02:46:27 | K21-25 |
3 | Lin Iren | Sætre | Hernes IL/T Sentrum Sport | 02:46:50 | K41-45 |
4 | Anna E. | Kant | Hernes IL | 02:47:37 | K21-25 |
5 | Britt T. | Granrud | Rendalen IL | 02:48:41 | K21-25 |
6 | Ragnhild | Bolstad | Åslia Skilag | 02:51:01 | K51-55 |
7 | Hanne W. | Danielsen | Vang Skiløperforening | 03:03:37 | K36-40 |
8 | Kristine | Fjeld | MjøsSki | 03:04:59 | K19-20 |
9 | Amélie | Wallenhammar | Karlslunds IF | 03:05:25 | K26-30 |
10 | Karoline D. | Vaaje | Magnor UL | 03:07:50 | K17-18 |
Topp 20 menn | |||||
1 | Thomas | Gjestrumbakken | Spydeberg IL/T Parkettp. | 02:17:42 | M21-25 |
2 | Simen E. | Nordli | T Parkettpartner/Vang Sklf | 02:17:50 | M21-25 |
3 | Halvor K. | Thoner | Slåstad IL | 02:17:51 | M21-25 |
4 | Vinjar | Skogsholm | Åslia Skilag/T Parkettp. | 02:17:53 | M21-25 |
5 | Torstein | Vestli | Strandbygda IL | 02:18:02 | M21-25 |
6 | Espen A. | Sørlie | NTNUI/T Sentrum Sport Tr. | 02:18:19 | M26-30 |
7 | Stian | Berg | J/H Langrenn/ T Trysilfjellet | 02:21:40 | M21-25 |
8 | Morten | Sønsteby | Rustad IL/T Oslo Sportslager | 02:22:32 | M21-25 |
9 | Petter | Kaarby | Nydalens SK | 02:22:37 | M31-35 |
10 | Tore | Stengrundet | N. Trysil IL/T Sentrum Sport | 02:23:19 | M31-35 |
11 | Vidar | Igeltjørn | Hamar Skiklubb /T Synnfjell | 02:23:20 | M41-45 |
12 | Marius | Osvold | Strandbygda IL | 02:23:28 | M26-30 |
13 | Tony | Bjørnbakken | Skarnes IL | 02:28:40 | M31-35 |
14 | Ola Erling | Korbøl | Sport 1 Hamar | 02:29:24 | M21-25 |
15 | Åsmund H. | Morgestad | 02:30:30 | M31-35 | |
16 | Heine A. | Toftegaard | Hamar Skl /T Parkettp. | 02:31:18 | M36-40 |
17 | Arne F. | Karlsen | Strandbygda IL | 02:32:21 | M19-20 |
18 | Toni | Kinnunen | T Ormsalva | 02:33:06 | M41-45 |
19 | Sverre W. | Kaas | Heming, IL - Ski | 02:33:12 | M31-35 |
20 | Mikal | Homble | Bjerke IL Ski/SSK | 02:33:25 | M36-40 |
Alle klassvinnere: | |||||
Klasse | Fornavn | Etternavn | Klubb | Tid | |
K15-16 | Eline | Skjevdal | Ås IL | 03:49:53 | |
K17-18 | Karoline Duelien | Vaaje | Magnor UL | 03:07:50 | |
K19-20 | Kristine | Fjeld | MjøsSki | 03:04:59 | |
K21-25 | Marion | Huber | Tynset IF | 02:43:15 | |
K26-30 | Amélie | Wallenhammar | Karlslunds IF | 03:05:25 | |
K31-35 | Elisabeth | Hjelte | 03:34:33 | ||
K36-40 | Hanne Westerheim | Danielsen | Vang Skiløperforening | 03:03:37 | |
K41-45 | Lin Iren | Sætre | Hernes IL/T Sentrum Sport | 02:46:50 | |
K46-50 | Reidun D. | Silkoset | 03:09:07 | ||
K51-55 | Ragnhild | Bolstad | Åslia Skilag | 02:51:01 | |
K56-60 | Reidun | Joten | Tynset IF | 03:22:08 | |
K66-70 | Marit | Sønsteli | Rustad IL | 04:06:44 | |
K71-75 | Astrid Svanes | Bertelsen | Rustad IL | 04:24:51 | |
M15-16 | Jonas | Trontveit | Vang Skiløperforening | 02:38:21 | |
M17-18 | Karsten | Østeberg | Vaaler IF | 02:41:19 | |
M19-20 | Arne Fodstad | Karlsen | Strandbygda IL | 02:32:21 | |
M21-25 | Thomas | Gjestrumbakken | Spydeberg IL/T Parkettp. | 02:17:42 | |
M26-30 | Espen Aleksander | Sørlie | NTNUI/T Sentrum Sport Trysil | 02:18:19 | |
M31-35 | Petter | Kaarby | Nydalens SK | 02:22:37 | |
M36-40 | Heine Arntzen | Toftegaard | Hamar Skiklubb/T Parkettp. | 02:31:18 | |
M41-45 | Vidar | Igeltjørn | Hamar Skiklubb/T Synnfjell | 02:23:20 | |
M46-50 | Claes | Björklund | Ok Skogvargarna | 02:35:22 | |
M51-55 | Morten E. | Lund | Hamar Skiklubb | 02:43:18 | |
M56-60 | Bjørn | Høiby | Næroset IL/T Parkettpartner | 02:35:05 | |
M61-65 | Olaf | Lia | T Baker Hansen | 02:43:06 | |
M66-70 | Odd Arild | Strand | Stor-Elvdal SK | 02:49:02 | |
M71-75 | Harald | Johansen | Åsbygda IL | 03:50:04 | |
M76+ | Hilding | Sponberg | Trysilgutten IL | 04:10:02 |