Se også mange bilder nedenfor resultatene
bilder fra både barnekarusaellen, ungkarusellen og den ordinære UKI-karusellen
Erik Udø Pedersen fra Kristiansand Løpeklubb knallet til fra start og ga ikke konkurrentene muligheten til å henge på i UKI-karusellens 1. løp. Sterke løpere som Karl Fremstad, Håkon Musholm og Thomas Roth ble skikkelig distansert av Kristiansanderen.
- Hvordan det er mulig å løpe 3 km på 8.47 i den løypa fatter ikke jeg. Det var nemlig mange krappe svinger, og minst 1 km gikk på svært ujevn sti, sier vår fotograf Bjørn Hytjanstorp. - En snittfart godt under 3 blank er rett og slett meget imponerende i denne løypa.
Karl Fremstad ble nummer to, 17 sekunder bak Pedersen. (Foto: Bjørn Hytjanstorp)
Håkon Musholm ble nummer 3, tre sekunder bak Fremstad. (Foto: Bjørn Hytjanstorp)
Med det innlagte UKI-løpet ble det et sterkt startfelt i UKI-karusellens 1. løp. I kvinneklassen ble det suveren seier til Silje Fjørtoft som nå løper for Ull/Kisa IL.
Den totale deltagelsen var derimot skuffende med 219 deltagere i år mot 326 i første løp 2016. Noe av avviket skyldes nok at fjorårets løp markerste starten på karusellens 50-årsjubileum.
Silje Fjørtoft i UKI-antrekk på vei til suveren seier. (Foto: Bjørn Hytjanstorp)
Gunn Helen Hagen løper inn til 2. plass, men er 1:30 etter suverene Fjørtoft. (Foto: Bjørn Hytjanstorp)
Alle resultater klassevis
De raskeste på Jessheim:
3 km topp 5 kvinner (14 deltagere): | |||||
1 | Silje Fjørtoft (87) | Ull/Kisa IL | 10:17 | Kvinner 21-34 år | |
2 | Gunn Helen Hagen (86) | Oppstad IL | 11:47 | Kvinner 21-34 år | |
3 | Marianne Opsahl (73) | Ull/Kisa IL | 12:16 | Kvinner 40-44 år | |
4 | Hanna Sandholt Hansen | Eidsvold Værk Skiklubb | 12:59 | Kvinner 15-17 år | |
5 | Ingrid Johnsen | Ull/Kisa IL | 13:04 | Kvinner 15-17 år | |
3 km topp 20 menn (70 deltagere): | |||||
1 | Erik Udø Pedersen (94) | Kristiansand løpeklubb | 08:47 | Menn 21-34 år | |
2 | Karl Fremstad (96) | Bækkelaget SK | 09:00 | Menn 21-34 år | |
3 | Håkon Mushom (93) | Kristiansand løpeklubb | 09:03 | Menn 21-34 år | |
4 | Thomas Roth (91) | Ull/Kisa IL | 09:21 | Menn 21-34 år | |
5 | Kristian Monsen (77) | Ull/Kisa IL | 09:31 | Menn 40-44 år | |
6 | Sondre Westby Liestøl (99) | Ull/Kisa IL | 10:06 | Menn 18-19 år | |
7 | Mads Huken Mathiesen | Ullensaker Skiklubb | 10:58 | Menn 15 - 17 år | |
8 | Kristian Brenni (02) | Ull/Kisa IL | 10:59 | Menn 15 - 17 år | |
9 | Andreas Kastel (02) | Ull/Kisa IL | 11:09 | Menn 15 - 17 år | |
10 | Anders Brænna (83) | Privat | 11:10 | Menn 21-34 år | |
11 | Martin Bjørk Halvorsen (02) | Ull/Kisa IL | 11:29 | Menn 15 - 17 år | |
12 | Oskar Kjos (00) | Privat | 11:31 | Menn 15 - 17 år | |
13 | Egil Solsrud (85) | Bakgårdskameratan | 11:35 | Menn 21-34 år | |
14 | Audun Ødegaard (70) | Privat | 11:47 | Menn 45-49 år | |
15 | Jan Monsrud | Privat | 11:47 | Menn 60-64 år | |
16 | Geir Håkon Bjørnstad (56) | Privat | 11:48 | Menn 60-64 år | |
17 | Johan Akseli Sveen | Ullensaker Skiklubb | 11:56 | Menn 15 - 17 år | |
18 | Knut Johan Holter (61) | EVS | 11:59 | Menn 55-59 år | |
19 | Tore-Michael Engen (58) | Nord-Odal IL | 12:07 | Menn 55-59 år | |
20 | Gudbrand Rognstad (82) | RTV BIL | 12:14 | Menn 35-39 år | |
600 meter topp 3 jenter (12 deltagere): | |||||
1 | Mathea Edle R Olsen | Ull/Kisa IL | 02:00 | Jenter 12 år | |
2 | Martine Smedsrud | Nordre Eidsvoll IL | 02:01 | Jenter 14 år | |
3 | Dorthe Marie Enebakk | Bjerke IL | 02:04 | Jenter 13 år | |
600 meter topp 3 gutter (16 deltagere): | |||||
1 | Christian-Olaus Sween | Ull/Kisa IL | 01:57 | Gutter 11 år | |
1 | Eirik Bjørk Halvorsen | Ull/Kisa IL | 01:57 | Gutter 13 år | |
3 | Vegard Stenvoll | Ull/Kisa IL | 02:05 | Gutter 13 år |
Mathea Edle R Olsen har tatt teten i jenteklassen - og hun holdt unna helt til mål på 600 meteren.
(Foto: Bjørn Hytjanstorp)
11-årsklassen for gutter har startet. 94 Christian-Olaus Sween vant og fikk samme tid som vinneren av 13-årsklassen. (Foto: Bjørn Hytjanstorp)
Nesten dødt løp mellom Udø Pedersen og Fjørtoft i UKI-LØPET
Innlagt i UKI-karusellens 1. løp var UKI-løpet med resultatliste satt opp etter poengtabellen der "alle konkurrerer med alle". Ofte vil slike omregninger bli en gedigen "veteranfest" - men med så sterke seniorløpere som på Jessheim denne dagen var det stort sett de raskeste totalt som også kom høyest på poenglista.
Omregning etter poengtabellen viser at Erik Udø Pedersen vant ett fattig poeng foran Silje Fjørtoft med Karl Fremstad og Håkon Musholm på de neste plassene. Kampen for å bli beste lokale løper sto mellom veteranen Kristian Monsen og Thomas Roth. Roth løp 10 sekunder fortere, men Monsen fikk 9 poeng mer. Beste superveteran var Harald Ødegård som vant M70-74 på 12:51, og det er beregnet til å være 10. beste resultat totalt.
Sterke veteraner med Kjell Johansen til venstre, Harald Ødegaard i midten og Kjell Jonhaugen til høyre. Ødegaard og Jonhaugen ble nummer 10 og 11 totalt på poengtabellen (7 og 8 av herrene).
(Foto: Bjørn Hytjanstorp)
Se mange flere bilder nedenfor resultatene
Resultater topp 50 etter poengtabellen:
Pl | Fornavn | Etternavn | Klubb | Klasse | Født | Tid | Poeng |
1 | Erik Udø | Pedersen (94) | Kristiansand løpeklubb | M21 | 1994 | 8.47 | 1162 |
2 | Silje | Fjørtoft (87) | Ull/Kisa IL | K21 | 1987 | 10.17 | 1161 |
3 | Karl | Fremstad (96) | Bækkelagets SK | M21 | 1996 | 9.00 | 1131 |
4 | Håkon | Mushom (93) | Kristiansand løpeklubb | M21 | 1993 | 9.03 | 1124 |
5 | Kristian | Monsen (77) | Ull/Kisa IL | M40 | 1977 | 9.31 | 1093 |
6 | Thomas | Roth (91) | Ull/Kisa IL | M21 | 1991 | 9.21 | 1084 |
7 | Gunn Helen | Hagen (86) | Oppstad IL | K21 | 1986 | 11.47 | 1017 |
8 | Sondre Westby | Liestøl (99) | Ull/Kisa IL | M18 | 1999 | 10.06 | 998 |
9 | Marianne | Opsahl (73) | Ull/Kisa IL | K40 | 1973 | 12.16 | 992 |
10 | Harald | Ødegård (46) | Raumnes & Årnes IL | M70 | 1946 | 12.51 | 988 |
11 | Kjell | Jonhaugen (44) | Nittedaljoggen | M70 | 1946 | 12.56 | 979 |
12 | Jan | Monsrud (55) | Privat | M60 | 1955 | 11.47 | 959 |
13 | Geir Håkon | Bjørnstad (56) | Privat | M60 | 1956 | 11.48 | 957 |
14 | Bjørn | Lauglo (48) | Stovnerkameratene | M65 | 1948 | 12.25 | 955 |
15 | Trine B | Mangerud (51) | Ull/Kisa IL | K65 | 1951 | 15.17 | 922 |
16 | Hanna Sandholt | Hansen (01) | Privat | K15 | 2001 | 12.59 | 910 |
17 | Ingrid | Johnsen (00) | Ull/Kisa IL | K15 | 2000 | 13.04 | 902 |
18 | Arne | Johansen (48) | Ull/Kisa IL | M65 | 1948 | 13.00 | 894 |
19 | Mads Huken | Mathiesen (01) | Ullensaker Skiklubb | M15 | 2001 | 10.58 | 892 |
20 | Kristian | Brenni (02) | Ull/Kisa IL | M15 | 2002 | 10.59 | 890 |
21 | Knut Johan | Holter (61) | EVS | M55 | 1961 | 11.59 | 883 |
22 | Ivar | Egeberg (50) | Blaker IL | M65 | 1950 | 13.10 | 877 |
23 | Torbjørn H. | Sæther (50) | Eidsvoll | M65 | 1950 | 13.11 | 876 |
24 | Andreas | Kastel (02) | Ull/Kisa IL | M15 | 2002 | 11.09 | 871 |
25 | Tore-Michael | Engen (58) | Nord-Odal IL | M55 | 1958 | 12.07 | 868 |
26 | Eva | Carlsen (40) | NRK | K75 | 1940 | 18.21 | 852 |
27 | Anders | Brænna (83) | Privat | M21 | 1983 | 11.10 | 851 |
28 | Odd | Kinnsbekken (48) | Ull/Kisa IL | M65 | 1948 | 13.26 | 850 |
29 | Tor Ivar | Hvam (62) | Kløfta IL | M55 | 1962 | 12.21 | 843 |
30 | Claire | Hythian (73) | Hurdal IL | K40 | 1973 | 13.47 | 838 |
31 | Martin Bjørk | Halvorsen (02) | Ull/Kisa IL | M15 | 2002 | 11.29 | 832 |
32 | Oskar | Kjos (00) | Privat | M15 | 2000 | 11.31 | 829 |
33 | Audun | Ødegaard (70) | Privat | M45 | 1970 | 11.47 | 828 |
34 | Dag Liløkken | Hage (58) | Blystadlia | M55 | 1958 | 12.30 | 826 |
35 | Steinar | Stavdal (41) | Veritas BIL | M75 | 1941 | 15.51 | 804 |
36 | Egil | Solsrud (85) | Bakgårdskameratene | M21 | 1985 | 11.35 | 802 |
37 | Johan Akseli | Sveen (02) | Ullensaker Skiklubb | M15 | 2002 | 11.56 | 782 |
38 | Frank | Øines (68) | Ull/Kisa IL | M45 | 1968 | 12.17 | 773 |
39 | Jon Olav | Romundgard (48) | Raumnes & Årnes IL | M65 | 1948 | 14.16 | 770 |
40 | Widar | Rognerud (47) | Raumnes & Årnes IL | M70 | 1947 | 15.16 | 758 |
41 | Kristen | Eggen (39) | Telenor IL | M75 | 1939 | 16.27 | 754 |
42 | Kjell | Johansen (49) | Nannestad | M65 | 1949 | 14.32 | 744 |
43 | Ole Jonny | Sørensen (47) | Hadeland FIK | M70 | 1947 | 15.29 | 739 |
44 | Dag H | Holum (43) | Kløfta IL | M70 | 1943 | 15.30 | 737 |
45 | Gudbrand | Rognstad (82) | RTV BIL | M35 | 1982 | 12.14 | 736 |
46 | Tonny N | Skogsholm (64) | Gjerdrum IL | M45 | 1964 | 13.03 | 725 |
47 | Åge | Sjøberg (49) | Stovnerkameratene | M65 | 1949 | 14.47 | 721 |
48 | Arne | Åsen (50) | Skjetten | M65 | 1950 | 14.49 | 718 |
49 | Marit Skolt | Skafle (56) | Ull/Kisa IL | K60 | 1956 | 16.57 | 716 |
50 | Geir | Holmsen (67) | Stovnerkameratene | M50 | 1967 | 13.26 | 685 |
Forhåndsomtale: UKI-løpet 22.4. (alderskorrigerte resultater) innleder UKI-karusellen
Neste løp i UKI-karusellen: Torsdag 11. mai 5 km terrengløp
INNBYDELSE
Program
Flere bilder fra UKI-karusellens 1. løp
Foto: Bjørn Hytjanstorp
Stevneleder Nils Kristen Wiig og maskotten underholder de minste barna før start.
Full fart fra start!
Rikke og Rebekka med smokk, mamma og startnummer.
Her er vi i klasse 5-7 år med Hanna Rimstad i flott driv i svingen.
Bare smil å se....
Håkon Homble Moe har løpt fra selveste Spiderman.
Hard fight og skikkelig fighting face på Oliver inne ved lista.
Sigrid og Frida har fullført og fått sin velfortjente is.
Is er godt!
Emma Hauge Merksdal i farta!
George Pape, slad deltager i klassen for funksjonshemmede.
Joda, de voksne de smiler de også.
Unni Monsebakken og Tora Høvik fullfører i klassen for funksjonshemmede.
Bjørn Terje Slemdal har følge av stevneleder Nils Kristen Wiig på oppløpet.
Fra 10 årsklassen. 142 er Carl Erling Petersson, mens 76 er Norah Isabel Mannion.
Fra starten på jentenes 11-årsklasse.
Madeleine Kristiansen og Linnea Johnsen - begge i 11-årsklassen.
187 Alexandra Syversen i Jenter 12 år, 58 er Ingerid Patrikke Huuse i Jenter 11 år.
Jonas Teksum i Gutter 11 år.
Magnus Smedsrud, Gutter 11 år.
Start i Guitter 13 år, 127 Eirik Bjørk Halvorsen var raskeste løper.
Her er starten for kvinner i den ordinære UKI-karusellen.
Herrenes vereranklasser ut fra start.
Marianne Opsahl vant K40-44 og ble nummer 3 totalt.
Trine B Mangerud vant K65-69 år.
Kampen om beste UKI-løper. Thomas Roth på overdistanse holder unna for Kristian Monsen (som vant M40-44). I poengberegningen var derimot Monsen foran Roth.
Kristian Brenni med nummer 251 har hatt stor framgang og ligger her først i en pulje med klassevinner Mads Huken Mathiesen i M15-17 bak seg. I mål var rekkefølgen byttet om med Brenni 1 sekund etter Mathiesen. 253 er Anders Brænna.
Audun Ødegaard vant M45-49.
Bjørn Lauglo vant M65-69.
Ivar Egeberg, tidligere storløper og en av Norges beste maratonløpere gjennom tidene. Han løp inn til 3. plass i M65-69.
Helge Holdt, en usedvanlig sprek deltager i M80-84.