Etape Bornholm ble avsluttet i Rønne i fredag kveld. Det var 10 km for voksne og ungdom og 4,2 km for barn. Sammenlagtvinnerne i hovedløpet ble ikke uventet Abdi-Hakin Ulad (2.11.34) og Isabellah Anderssson (2.30.10).
Etter løpet var det avslutning på Rønne stadion med premieutdeling, pastasalat og musikk. Håkon Brox, Øystein Mørk og Julie Haabeth fikk joggesko fra New Balance for henholdsvis femte, syvende og tiendeplass i sammendraget. Erlend Andreas Knutsen (ungdom), Jan Magnus Røsbjørgen (barn 12-14) og Anders Nyhus Røsbjørgen (barn inntil 11 år) fikk gavekort fra New Balance. Veteranene Kirsti Johnsen og Svein Arne Sølvberg fikk 1000 kr hver.
Pengepremiene i Etape Bornholm går til de fire beste herrer og damer. Vinneren får kr 25.000 og nr. 2 får kr 15.000. Håkon Brox lå etter tre dager an til tredjepremie og kr 10.000. Etter dag fire lå han på fjerdeplass og en premie på kr 7.000. Til slutt ble det femteplass og et par løpesko.
Ingressbildet: Svein Arne Sølvberg på stadion i Rønne inn til nok en suvveren seier i Etape Bornholm. (Foto. Kenneth Jensen, Viking Atletik.) KLIKK PÅ BILDET FOR STOR UTGAVE!
Bildet under: Julie Marie Haabeth var klart best av de norske damene med stabile prestasjoner alle fem dagene på Bornholm. Her løper hun inn til 12. plass med 39.41 rett foran Svein Arne Sølvberg i det avsluttende milløpet i Rønne og sikrer dermed 10. plassen i sammedraget. (Foto: Kennth Jensen, Viking Atletik.)
Ubehagelige opplevelser for kenyanerne
De to kenyanske løperne Joel Masop Kemboi og Abraham Kilimo kom til Bornholm med marokkansk agent som forventet at Etape Bornholm ville betale for dem. Det ville arrangøren imidlertid ikke da disse to løperne ikke var spesielt invitert. Agenten truet med å la løperne sove ute på startstedet for å vise at de ble dårlig behandlet. Ettersom det etter 2. etappe også ble klart at løperne ikke ville oppnå pengepremier, reiste agenten rett og slett fra dem. Kenyanerne hadde ingen penger, men fikk betalt fergebilletten til Ystad av privatpersoner. De reiste på onsdag uten anledning til å fullføre løpet. Berlingske karakteriserer agenten som kynisk.
Else Husas rapporter fra Etape Borhholm 2013:
Dag 1: Etape Bornholm bare øker og øker
Dag 2:Tunge tak i sanddynene på Dueodde
Dag 3: God norsk innsats i Almindingen
Dag 4: Den dagen det var så bratt
Arrangørlinker:
Etape Bornholm-statistikk 2000-2013.xls
Etape Bornholms nettsider
Resultater Etape Bornholm 2013
Viking Athletiks bildegalleri
NB! Resultatoversikten er nå oppdatert etter at Tore Bjerkrheims tid hadde falt ut av resultaltlista 5. dag og i sammendraget. Nesbyen-veteranen endte på 3. plass totalt i klasse M 50-54 år etter tre klasseseire og en 3. plass etter en for ham svak innledning av etappeløpet i Hasle.
Utvalgte resultater fra Etape Bornholm: Rønne 10 km: | |||||
Kvinder: | |||||
Plc | StartNr | Navn | Klub/Hold | Land | Nettotid |
1 | 1302 | Isabellah Andersson | Hässelby SK | SWE | 00:34:13 |
2 | 2529 | Anna Baumeister | Viking Atletik | DEN | 00:34:41 |
3 | 1313 | Louise Laursen | FIT 4 RUN.dk | DEN | 00:35:39 |
4 | 1820 | Kirsten Munch | Campus Bornholm 4 | DEN | 00:37:17 |
5 | 1312 | Zenia Mogensen | LØBEREN - AGF | DEN | 00:37:31 |
6 | 1309 | Hanna Lindholm | FK Studenterna | SWE | 00:37:48 |
7 | 1304 | Vibeke Houlborg | Houlkær Løb & Motion/VEXA | DEN | 00:37:56 |
8 | 1399 | Lone Balling Hansen | Hansen Gardiner | DEN | 00:38:20 |
9 | 1310 | Sabine Pedersen | Hvidovre Atletik og Motion, Klinik | DEN | 00:38:20 |
10 | 1306 | Karina Sørensen | Blovstrød Løverne - De unge løver | DEN | 00:39:17 |
Norske blant de 100 beste: | |||||
12 | 1314 | Julie Marie Haabeth | Tjalve | NOR | 00:39:41 |
30 | 1349 | Kirsti Mathilde Johnsen | Tønsberg friidrettsklubb | NOR | 00:43:22 |
46 | 1523 | Monica Berglund | Ringerike o-lag | NOR | 00:44:34 |
47 | 1346 | Agnethe Wedum Storihle | Team Elixia Hønefoss | NOR | 00:44:34 |
61 | 1392 | Margot Bolstad Lynum | Byåsen IL | NOR | 00:45:27 |
84 | 268 | Miriam Delphin Gulbrandsen | Fåberg IL | DEN | 00:47:01 |
Mænd: | |||||
Plc | StartNr | Navn | Klub/Hold | Land | Nettotid |
1 | 11 | Morten Munkholm | Århus 1900 | DEN | 00:31:16 |
2 | 6 | Abdi-Hakin Ulad | Korsør AM/New Balance/Kaiser Sport | DEN | 00:31:16 |
3 | 24 | Lars Budolfsen | Sparta 1 | DEN | 00:31:22 |
4 | 17 | Anders Kleist | IK Akele | SWE | 00:31:30 |
5 | 10 | Thijs Nijhuis | Viborg Atletik og Motion / Nike | DEN | 00:32:46 |
6 | 23 | Øystein Mørk | SK Kraft | NOR | 00:32:48 |
7 | 9 | Håkon Brox | Tjalve | NOR | 00:33:00 |
8 | 68 | Lars Vels | Viborg AM | DEN | 00:33:02 |
9 | 13 | Thomas Madsen | AGF Atletik-Løbeshop.dk | DEN | 00:33:18 |
10 | 41 | Rasmus Futterup | Herning Løbeklub / Team Asics | DEN | 00:33:19 |
Øvrige norske blant de 100 beste: | |||||
11 | 47 | Gjermund Sørstad | IF Sturla | NOR | 00:33:49 |
23 | 26 | Christian Fredriksen | Team Elixia Hønefoss | NOR | 00:34:43 |
39 | 2302 | Terje Gulbrandsen | Fåberg IL | NOR | 00:36:03 |
43 | 46 | Kjetil Andre Bjerkrheim | Hurricane Dream Team of Norway | NOR | 00:36:07 |
48 | 131 | Vegard Woll | Nesbyen IL | NOR | 00:36:39 |
79 | 106 | Per Thomas Thomassen | Bøler IF friidrett | NOR | 00:38:15 |
82 | 44 | Tore Bjerkrheim | Hurricane Dream Team of Norway | NOR | 00:38:22 |
91 | 105 | Jan-Eirik Berntsen | Bøler Friidrett IF | NOR | 00:38:49 |
3 | 122 | Knut Kongshaug | Kårvåg IL | NOR | 00:38:53 |
Ungdom Kvinder: | |||||
Plc | StartNr | Navn | Klub/Hold | Land | Nettotid |
1 | 3400 | Dorthea Jørgensen | FIT 4 RUN.dk | DEN | 00:39:41 |
2 | 3428 | Sara Schou Kristensen | BAC Bagsværd Atletik Club | DEN | 00:40:13 |
3 | 3411 | Maj Howardsen | DEN | 00:45:06 | |
4 | 3404 | Wiebke Schumacher | SV Brackwede | GER | 00:46:17 |
5 | 3401 | Karina Gosvig | AP revision | DEN | 00:47:26 |
6 | 3407 | Anna Kristine Fredriksen | Team Elixia Hønefoss | NOR | 00:48:01 |
7 | 3402 | Louise Gosvig | AP revision | DEN | 00:48:19 |
8 | 3412 | Mie Munch Jensen | Nyvest | DEN | 00:51:08 |
9 | 3413 | Marie Fobian Jensen | Viking Atletik | DEN | 00:51:28 |
10 | 3336 | Andrea Thisen | Gretha''s Pension | DEN | 00:52:02 |
Øvrige norske: | |||||
13 | 3416 | Monica Johansen Strand | Hurricane Dream Team of Norway | NOR | 00:55:44 |
Ungdom Mænd: | |||||
Plc | StartNr | Navn | Klub/Hold | Land | Nettotid |
1 | 3301 | Joachim Weel Rosbo | Bagsværd Atletik Club/ Team Kaisersport | DEN | 00:33:05 |
2 | 3305 | Erlend Andreas Knutsen | Oppstad IL | NOR | 00:35:52 |
3 | 3311 | Rasmus Kristensen | Korsør Atletik&Motion | DEN | 00:36:00 |
4 | 3339 | Bertram Gitz-Johansen | Vejle IF | DEN | 00:37:24 |
5 | 3304 | Jens A. Knuhtsen | Korsør Atletik&Motion | DEN | 00:37:34 |
6 | 3315 | Alexander Salby | AAIG-Tri og Motion Aabenraa | DEN | 00:38:45 |
7 | 3334 | Mads Krogh Hansen | Rønne Privatskole | DEN | 00:40:31 |
8 | 3303 | Eldar Thomassen Fagerbakke | Bøler IF friidrett | NOR | 00:41:19 |
9 | 3340 | Johannes Hammer | Kvaløysletta Skilag | NOR | 00:42:42 |
10 | 3346 | Niels Frederiksen | Fiberby | DEN | 00:43:01 |
Piger 4,2 km: | |||||
Plc | StartNr | Navn | Klub/Hold | Land | Nettotid |
1 | 3030 | Frida Schledermann | Hørsholm Svømmeforening | DEN | 00:17:41 |
2 | 2803 | Christina Frederiksen | Viking Atletik | DEN | 00:17:42 |
3 | 2945 | Marie-Louise Jørgensen | Kolding KFUM atletik & motion | DEN | 00:18:06 |
4 | 3038 | Miriam Vibe Sode | Smørjeppegård | DEN | 00:18:14 |
5 | 3027 | Sarah Winther Jensen | Holstebro Løbeklub | DEN | 00:18:17 |
6 | 3026 | Andrea Reusch | HGI Damefodbold 2010 | DEN | 00:18:17 |
7 | 3041 | Nanna Gawinski Lindholm | Vejle IF Tri | DEN | 00:18:21 |
8 | 2964 | Alma Kjøller Jensen | Viking Atletik | DEN | 00:18:27 |
9 | 3025 | Ida Gulbrandsen | Faaberg IL | NOR | 00:18:40 |
10 | 3034 | Liv Cantby | Korsør atletik og motion | DEN | 00:18:53 |
Norske blant de 100 beste: | |||||
30 | 2949 | Tiril Kristine Knutsen | Oppstad IL | NOR | 00:21:07 |
Drenge 4,2 km: | |||||
Plc | StartNr | Navn | Klub/Hold | Land | Nettotid |
1 | 2864 | Frederik Juul Christensen | Viking Atletik | DEN | 00:14:10 |
2 | 2863 | Anders Koefoed Schou | Viking Atletik | DEN | 00:14:38 |
3 | 2840 | Jan Magnus Røsbjørgen | Klæbu løpeklubb | NOR | 00:14:44 |
4 | 2847 | Petter Fuglerud Ask | SK Kraft | NOR | 00:14:52 |
5 | 2831 | Jacob Weel Rosbo | Bagsværd Atletik Club | DEN | 00:15:55 |
6 | 2841 | Louis Cantby | Korsør atletik og motion | DEN | 00:16:06 |
7 | 2837 | Anders Fordsmann | Herlevløberne | DEN | 00:16:33 |
8 | 2833 | Malte Boss | Brolægger & entreprenør Lars Boss | DEN | 00:16:33 |
9 | 2742 | Anders Nyhus Røsbjørgen | Klæbu løpeklubb | NOR | 00:16:38 |
10 | 2818 | Viktor Vad | DEN | 00:16:39 | |
Øvrige norske blant de 100 beste: | |||||
52 | 2825 | William Zehngraff | NOR | 00:19:37 | |
64 | 2850 | Kristian Fredrik Lynum | Spk Freidig | NOR | 00:20:16 |
74 | 2746 | Rasmus Berglund | Ringerike o-lag | NOR | 00:21:01 |
77 | 2745 | Mikkel Berglund | Ringerike o-lag | NOR | 00:21:07 |
Utvalgte resultater Etape Bornholm samlet stilling: | |||||
Kvinder: | |||||
Plc | StartNr | Navn | Klub/Hold | Land | Nettotid |
1 | 1302 | Isabellah Andersson | Hässelby SK | SWE | 02:30:10 |
2 | 1313 | Louise Laursen | FIT 4 RUN.dk | DEN | 02:35:56 |
3 | 1312 | Zenia Mogensen | LØBEREN - AGF | DEN | 02:42:29 |
4 | 1309 | Hanna Lindholm | FK Studenterna | SWE | 02:44:22 |
5 | 1310 | Sabine Pedersen | Hvidovre Atletik og Motion, Klinik | DEN | 02:45:35 |
6 | 1304 | Vibeke Houlborg | Houlkær Løb & Motion/VEXA | DEN | 02:46:23 |
7 | 1399 | Lone Balling Hansen | Hansen Gardiner | DEN | 02:47:38 |
8 | 1306 | Karina Sørensen | Blovstrød Løverne - De unge løver | DEN | 02:51:51 |
9 | 1340 | Sanni Pedersen | RUNNERS CORNER/ MIZUNO | DEN | 02:51:57 |
10 | 1314 | Julie Marie Haabeth | Tjalve | NOR | 02:52:19 |
Norske blant de 100 beste: | |||||
31 | 1349 | Kirsti Mathilde Johnsen | Tønsberg friidrettsklubb | NOR | 03:09:07 |
39 | 1523 | Monica Berglund | Ringerike o-lag | NOR | 03:13:45 |
43 | 1346 | Agnethe Wedum Storihle | Team Elixia Hønefoss | NOR | 03:15:19 |
47 | 1392 | Margot Bolstad Lynum | Byåsen IL | NOR | 03:16:40 |
72 | 268 | Miriam Delphin Gulbrandsen | Fåberg IL | NOR | 03:23:08 |
97 | 1394 | Ragnhild E. Nyhus Røsbjørgen | Cerg | NOR | 03:30:00 |
Mænd: | |||||
Plc | StartNr | Navn | Klub/Hold | Land | Nettotid |
1 | 6 | Abdi-Hakin Ulad | Korsør AM/New Balance/Kaiser Sport | DEN | 02:11:34 |
2 | 11 | Morten Munkholm | Århus 1900 | DEN | 02:11:56 |
3 | 17 | Anders Kleist | IK Akele | SWE | 02:13:13 |
4 | 24 | Lars Budolfsen | Sparta 1 | DEN | 02:13:55 |
5 | 9 | Håkon Brox | Tjalve | NOR | 02:15:44 |
6 | 10 | Thijs Nijhuis | Viborg Atletik og Motion / Nike | DEN | 02:17:07 |
7 | 23 | Øystein Mørk | SK Kraft | NOR | 02:20:50 |
8 | 25 | Marcus Gustafsson | Sparvagens FK | SWE | 02:22:15 |
9 | 13 | Thomas Madsen | AGF Atletik-Løbeshop.dk | DEN | 02:23:11 |
10 | 41 | Rasmus Futterup | Herning Løbeklub / Team Asics | DEN | 02:24:34 |
Norske blant de 100 beste: | |||||
12 | 47 | Gjermund Sørstad | IF Sturla | NOR | 02:25:41 |
20 | 26 | Christian Fredriksen | Team Elixia Hønefoss | NOR | 02:29:51 |
48 | 46 | Kjetil Andre Bjerkrheim | Hurricane Dream Team of Norway | NOR | 02:40:14 |
54 | 131 | Vegard Woll | Nesbyen IL | NOR | 02:41:35 |
80 | 106 | Per Thomas Thomassen | Bøler IF friidrett | NOR | 02:46:53 |
82 | 122 | Knut Kongshaug | Kårvåg IL | NOR | 02:47:39 |
84 | 105 | Jan-Eirik Berntsen | Bøler Friidrett IF | NOR | 02:48:43 |
94 | 44 | Tore Bjerkrheim | Hurricane Dream Team of Norway | NOR | 02:49:54 |
95 | 140 | Bjørnar Lynum | Spk Freidig | NOR | 02:50:44 |
98 | 326 | Svein Arne Sølvberg | Oppegård IL | NOR | 02:51:02 |
Ungdom Kvinder: | |||||
Plc | StartNr | Navn | Klub/Hold | Land | Nettotid |
1 | 3400 | Dorthea Jørgensen | FIT 4 RUN.dk | DEN | 01:29:11 |
2 | 3428 | Sara Schou Kristensen | BAC Bagsværd Atletik Club | DEN | 01:31:10 |
3 | 3411 | Maj Howardsen | DEN | 01:41:06 | |
4 | 3404 | Wiebke Schumacher | SV Brackwede | GER | 01:42:37 |
5 | 3401 | Karina Gosvig | AP revision | DEN | 01:47:41 |
6 | 3407 | Anna Kristine Fredriksen | Team Elixia Hønefoss | NOR | 01:48:29 |
7 | 3402 | Louise Gosvig | AP revision | DEN | 01:48:52 |
8 | 3413 | Marie Fobian Jensen | Viking Atletik | DEN | 01:53:21 |
9 | 3412 | Mie Munch Jensen | Nyvest | DEN | 01:56:15 |
10 | 3405 | Mathilde Helms Kjær | Viking Atletik | DEN | 01:56:35 |
Øvrige norske: | |||||
13 | 3416 | Monica Johansen Strand | Hurricane Dream Team of Norway | NOR | 02:06:00 |
Ungdom Mænd: | |||||
Plc | StartNr | Navn | Klub/Hold | Land | Nettotid |
1 | 3301 | Joachim Weel Rosbo | Bagsværd Atletik Cl/ Team Kaisersport | DEN | 01:15:20 |
2 | 3311 | Rasmus Kristensen | Korsør Atletik&Motion | DEN | 01:19:56 |
3 | 3305 | Erlend Andreas Knutsen | Oppstad IL | NOR | 01:20:42 |
4 | 3304 | Jens A. Knuhtsen | Korsør Atletik&Motion | DEN | 01:22:55 |
5 | 3339 | Bertram Gitz-Johansen | Vejle IF | DEN | 01:23:17 |
6 | 3315 | Alexander Salby | AAIG-Tri og Motion Aabenraa | DEN | 01:26:25 |
7 | 3303 | Eldar Thomassen Fagerbakke | Bøler IF friidrett | NOR | 01:28:50 |
8 | 3340 | Johannes Hammer | Kvaløysletta Skilag | NOR | 01:31:02 |
9 | 3346 | Niels Frederiksen | Fiberby | DEN | 01:35:12 |
10 | 3320 | Rasmus Rønne Debel | DEN | 01:37:04 | |
Piger 4,2 km: | |||||
Plc | StartNr | Navn | Klub/Hold | Land | Nettotid |
1 | 3030 | Frida Schledermann | Hørsholm Svømmeforening | DEN | 00:43:57 |
2 | 2803 | Christina Frederiksen | Viking Atletik | DEN | 00:44:11 |
3 | 2945 | Marie-Louise Jørgensen | Kolding KFUM atletik & motion | DEN | 00:45:30 |
4 | 3038 | Miriam Vibe Sode | Smørjeppegård | DEN | 00:45:38 |
5 | 3027 | Sarah Winther Jensen | Holstebro Løbeklub | DEN | 00:45:59 |
6 | 2964 | Alma Kjøller Jensen | Viking Atletik | DEN | 00:46:17 |
7 | 3026 | Andrea Reusch | HGI Damefodbold 2010 | DEN | 00:46:21 |
8 | 3041 | Nanna Gawinski Lindholm | Vejle IF Tri | DEN | 00:46:52 |
9 | 3034 | Liv Cantby | Korsør atletik og motion | DEN | 00:46:58 |
10 | 3015 | Josefine Windahl Fritzen | DEN | 00:47:40 | |
Norske blant de 100 beste: | |||||
11 | 3025 | Ida Gulbrandsen | Faaberg IL | NOR | 00:48:03 |
23 | 2949 | Tiril Kristine Knutsen | Oppstad IL | NOR | 00:51:28 |
Drenge 4,2 km: | |||||
Plc | StartNr | Navn | Klub/Hold | Land | Nettotid |
1 | 2864 | Frederik Juul Christensen | Viking Atletik | DEN | 00:35:37 |
2 | 2840 | Jan Magnus Røsbjørgen | Klæbu løpeklubb | NOR | 00:37:00 |
3 | 2863 | Anders Koefoed Schou | Viking Atletik | DEN | 00:37:02 |
4 | 2847 | Petter Fuglerud Ask | SK Kraft | NOR | 00:37:47 |
5 | 2831 | Jacob Weel Rosbo | Bagsværd Atletik Club | DEN | 00:39:45 |
6 | 2833 | Malte Boss | Brolægger & entreprenør Lars Boss | DEN | 00:40:29 |
7 | 2841 | Louis Cantby | Korsør atletik og motion | DEN | 00:40:31 |
8 | 2742 | Anders Nyhus Røsbjørgen | Klæbu løpeklubb | NOR | 00:41:07 |
9 | 2837 | Anders Fordsmann | Herlevløberne | DEN | 00:41:08 |
10 | 2818 | Viktor Vad | DEN | 00:42:05 | |
Øvrige norske blant de 100 beste: | |||||
44 | 2825 | William Zehngraff | NOR | 00:49:17 | |
52 | 2850 | Kristian Fredrik Lynum | Spk Freidig | NOR | 00:50:25 |
57 | 2745 | Mikkel Berglund | Ringerike o-lag | NOR | 00:51:09 |
65 | 2746 | Rasmus Berglund | Ringerike o-lag | NOR | 00:52:26 |
De beste norske klasseplasseringene: | |||||
Kvinder 24-39 år | |||||
10 | 1314 | Julie Marie Haabeth | Tjalve | NOR | 02:52:19 |
Kvinder 40-44 år | |||||
14 | 268 | Miriam Delphin Gulbrandsen | Fåberg IL | DEN | 03:23:08 |
Kvinder 45-49 år | |||||
11 | 1396 | Tone Berit Mohagen | Drammens Ballklubb | NOR | 03:31:04 |
16 | 1406 | Hanne Wibe | Langhus / Sportsmanden | NOR | 03:40:24 |
Kvinder 50-54 år | |||||
6 | 1710 | Ann-Merete Norderhaug | NOR | 03:33:02 | |
18 | 1599 | Liv Kooyman | Romerike Runners Team | NOR | 03:51:27 |
Kvinder 60-64 år | |||||
1 | 1349 | Kirsti Mathilde Johnsen | Tønsberg friidrettsklubb | NOR | 03:09:07 |
21 | 1996 | Else Husa | Ull Kisa | NOR | 04:40:46 |
Mænd indtil 23 år | |||||
3 | 26 | Christian Fredriksen | Team Elixia Hønefoss | NOR | 02:29:51 |
9 | 46 | Kjetil Andre Bjerkrheim | Hurricane Dream Team of Norway | NOR | 02:40:14 |
14 | 45 | Ruben Johansen Strand | Hurricane Dream Team of Norway | NOR | 02:50:41 |
Mænd 24-39 år | |||||
4 | 9 | Håkon Brox | Tjalve | NOR | 02:15:44 |
5 | 23 | Øystein Mørk | SK Kraft | NOR | 02:20:50 |
10 | 47 | Gjermund Sørstad | IF Sturla | NOR | 02:25:41 |
Mænd 40-44 år | |||||
11 | 131 | Vegard Woll | Nesbyen IL | NOR | 02:41:35 |
16 | 106 | Per Thomas Thomassen | Bøler IF friidrett | NOR | 02:46:53 |
17 | 122 | Knut Kongshaug | Kårvåg IL | NOR | 02:47:39 |
20 | 140 | Bjørnar Lynum | Spk Freidig | NOR | 02:50:44 |
Mænd 45-49 år | |||||
8 | 105 | Jan-Eirik Berntsen | Bøler Friidrett IF | NOR | 02:48:43 |
Mænd 50-54 år | |||||
3 | 44 | Tore Bjerkrheim | Hurricane Dream Team of Norway | NOR | 02:49:54 |
5 | 134 | Frode Monsen | Oppegård IL / Sportsmanden | NOR | 03:53:24 |
7 | 274 | Eirik Sandsten | Green Sox Old Stars | NOR | 02:55:15 |
15 | 258 | Frank Hansen | Drammens Ballklubb | NOR | 03:05:26 |
24 | 331 | Gisle Kogstad | Romerike Runners Team | NOR | 03:10:01 |
Mænd 55-59 år | |||||
19 | 342 | Ketil Stølen | SINTEF | NOR | 03:40:34 |
Mænd 60-64 år | |||||
17 | 469 | Ivar Gundhus | NOR | 03:42:06 | |
Mænd 65-69 år | |||||
1 | 326 | Svein Arne Sølvberg | Oppegård IL | NOR | 02:51:02 |
3 | 384 | Inge Vinje | Tønsberg friidrettsklubb | NOR | 03:17:40 |
Mænd 70 år eller ældre | |||||
16 | 1146 | Ole Gudmund Sørstad | Den løpende vaktmester A/S | NOR | 05:21:57 |
Piger 15-17 år | |||||
6 | 3407 | Anna Kristine Fredriksen | Team Elixia Hønefoss | NOR | 01:48:29 |
13 | 3416 | Monica Johansen Strand | Hurricane Dream Team of Norway | NOR | 02:06:00 |
Drenge 15-17 år | |||||
3 | 3305 | Erlend Andreas Knutsen | Oppstad IL | NOR | 01:20:42 |
7 | 3303 | Eldar Thomassen Fagerbakke | Bøler IF friidrett | NOR | 01:28:50 |
8 | 3340 | Johannes Hammer | Kvaløysletta Skilag | NOR | 01:31:02 |
Piger indtil 11 år | |||||
6 | 2949 | Tiril Kristine Knutsen | Oppstad IL | NOR | 00:51:28 |
Piger 12-14 år | |||||
9 | 3025 | Ida Gulbrandsen | Faaberg IL | NOR | 00:48:03 |
Drenge indtil 11 år | |||||
1 | 2742 | Anders Nyhus Røsbjørgen | Klæbu løpeklubb | NOR | 00:41:07 |
18 | 2745 | Mikkel Berglund | Ringerike o-lag | NOR | 00:51:09 |
22 | 2746 | Rasmus Berglund | Ringerike o-lag | NOR | 00:52:26 |
Drenge 12-14 år | |||||
2 | 2840 | Jan Magnus Røsbjørgen | Klæbu løpeklubb | NOR | 00:37:00 |
4 | 2847 | Petter Fuglerud Ask | SK Kraft | NOR | 00:37:47 |
Les kondis.no-reportasjer fra tidligere år:
2012:
Forhåndsstoff: Klart for Etape Bornholm 2012
Dag 1: 10 km i Hasle Tre norske blant de 10 beste
Dag 2: 5,6 km strandløp på Dueodde: En god norsk dag i sanda
Dag 3: 7,8 km skogsløp i Almindingen: Skogsløpet med norsk 3, - 5. og 6. plass
Dag 4: Landeveisløp opp til Hammeren Fyr: De norske holder stillingen
Dag 5: Finale med 10 km byløp i Rønne: Etape Bornholm ble av sluttet i Rønne
2011:
Dag 5 og sammenlagt
Dag 3 og 4 - 2011
Dag 1 og 2 - 2011
2010:
Dag 5 -10 km gateløp i Rønne
Dag 4 - 8,5 km opp til Hammeren Fyr
Dag 3 - 7,8 km skogsløp
Dag 2 - 5,8 km strandløp
Dag 1 - 10 km i Hasle
Forhåndsomtale til Etape Bornholm 2010
2009:
Dag 5 - 10 km gateløp i Rønne
Dag 4 - Opp til Hammeren Fyr
Dag 3 - Skogsløp
Dag 2 - Strandløp
Dag 1 - 10 km i Hasle
Forhåndsomtale til Etape Bornholm 2009
2008:
Dag 5 - 10 km gateløp i Rønne
Dag 4 - Opp til Hammeren Fyr
Dag 3 - Skogsløp
Dag 2 - Strandløp
Dag 1 - 10 km i Hasle
2007:
Kirsten Melkevik Otterbu vant suverent