Det var folksomt på Maihaugen i kveld og med to startpuljer ble det også bra med publikum. Fordi løypa går på kryss og tvers er det mulig å se løperne flere plasser noe som gir en god stemning.
Startfeltet til pulje en talte 94 deltakere - i fjor var det totalt 101 deltakere med.
Løypa på Maihaugen er utfordrende med trange bratte bakker både oppover og nedover.
Det maskuline feltet i starpulje 2 satte opp stor fart, men klarte ikke å matche tidene fra den første puljen.
Løpssponsor i kveld var Hageland Andreassen Blomster med førstepremier til beste kvinne og mann samt uttrekningspremier. I tillegg stilte LS BIL med en rekke premier. Hans Adolfsson satte igang vervekampanje på Facebook os samlet inn flere uttrekningspremier.
LS BIl gjennomførte året Maihaugenløp helt etter boka noe deltakere og publikum var veldig begeistret for. Da speaker Jørn Breili annonserte han ikke hadde flere uttrekningspremier klappet deltakerne for arrangementet.
Vi kommer tilbake med flere bilder i helgen.
M0 Menn - 15 år
|
|||
1.
|
Edvard Raddum Skaug
|
LIF
|
7:40.7
|
2.
|
Petter Stakston
|
Søre Ål IL
|
7:44.3
|
3.
|
Vetle Brekmo
|
LIF
|
7:56.9
|
4.
|
Håkon Lindvik Stubrud
|
Søre Ål IL
|
8:12.5
|
5.
|
Christian Skyttermoen
|
Lillehammer If
|
8:23.5
|
6.
|
Simen Eide Brøste
|
Lillehammer Skiklub
|
8:30.5
|
7.
|
Andre Bjugstad
|
Brøttum
|
8:35.4
|
8.
|
Håkon Andresen Kjonerud
|
LIF
|
8:54.4
|
9.
|
Torjus Loen
|
Lillehammer Skiklub
|
9:02.5
|
10.
|
Eirik Toftaker
|
Lillehammer Skiklub
|
9:11.8
|
11.
|
Isak Skari Berger
|
Lillehammer Skiklub
|
9:36.8
|
12.
|
Sigurd Wangen
|
Lillehammer Skiklub
|
10:09.2
|
13.
|
Eilev Aa Klokk
|
Lillehammer
|
10:33.2
|
|
|
|
|
M1 Menn 16 - 35 år aktive
|
|||
1.
|
Kristoffer Nordlunde
|
Lillehammer IF
|
7:05.8
|
2.
|
Øyvind Trøen
|
Ren-Eng
|
7:15.6
|
3.
|
Erik Hoffsbakken
|
Biri IL
|
7:19.4
|
4.
|
Jonas Nergård
|
ORION IL
|
7:22.1
|
5.
|
Amund Holtklimpen
|
LIF
|
7:33.5
|
6.
|
Markus Holen
|
Lillehammer Skiklub
|
7:38.5
|
7.
|
Kristian Kjonerud
|
LIF
|
7:47.3
|
8.
|
Henrik Kjærnsli
|
LIF
|
7:56.1
|
9.
|
Sondre Kvikne Dotterud
|
Lillehammer Skiklub
|
7:57.9
|
10.
|
Nicolai Bergmann
|
|
8:22.9
|
11.
|
Sivert Sliper
|
|
8:47.5
|
|
|
|
|
M2 Menn 16 - 29 år
|
|||
1.
|
Per Ola Gasman
|
Ørje IL
|
7:08.4
|
2.
|
Sondre Ramsrud
|
Lillehammer IF
|
7:23.1
|
3.
|
Vegar Jensen
|
Ørje
|
7:53.0
|
4.
|
Håvard Nymoen
|
Tolga IL
|
7:55.0
|
5.
|
Erling Tofte
|
Lillehammer Skiklub
|
7:59.5
|
6.
|
Petter Hattestad
|
Vingrom IL
|
8:25.8
|
7.
|
Sven Olav Løstegaard
|
|
8:44.3
|
8.
|
Magnus Ring
|
|
8:45.0
|
9.
|
Aleksander Hinchliffe
|
|
8:53.1
|
10.
|
Erik Sjue
|
DnB NOR
|
9:07.1
|
11.
|
Hans Thorvald Nygaard
|
Vestringer IL
|
9:18.6
|
|
|
|
|
M3 Menn 30 - 39 år
|
|||
1.
|
Frode Nybakken
|
Eidsiva Bil
|
7:21.3
|
2.
|
Lars Krogsveen
|
Ringebu/Fåvang Skiklub
|
7:27.7
|
3.
|
Syver Berg-Domås
|
Lillehammer If
|
7:48.0
|
4.
|
Geir Sandbakken
|
|
7:49.8
|
5.
|
Geir Arne Nordengen
|
RAV BIL
|
7:58.6
|
6.
|
Sigbjørn Mykland
|
NTG BIL
|
8:21.9
|
7.
|
Magnus Esberg
|
Lillehammer Skiklub
|
8:31.8
|
8.
|
Gaute Brattlie
|
|
8:34.2
|
9.
|
Bernt Tennstrand
|
Mesnali
|
9:04.5
|
10.
|
Ove Bontveit
|
Vingrom IL
|
9:11.1
|
11.
|
Børre Storhagen
|
|
9:29.2
|
12.
|
Morten Paulsen
|
Lillehammer Akeklubb
|
9:37.0
|
13.
|
Rune Martinsen
|
|
11:02.4
|
14.
|
Sture Hallberg Løkken
|
|
11:08.5
|
|
|
|
|
M4 Menn 40 - 49 år
|
|||
1.
|
Geir Strandbakke
|
Moelven IL
|
7:22.4
|
2.
|
Rex Hinchliffe
|
LIF
|
7:42.9
|
3.
|
Kristen Kankerud
|
Lif
|
7:56.3
|
4.
|
Jon Evensen
|
Mesnali Skilag
|
8:04.0
|
5.
|
Øystein Engesveen
|
Team Sport1 Lillehammer
|
8:08.8
|
6.
|
Stein Jørstad
|
Follebu Skiklubb
|
8:12.3
|
7.
|
Espen Eide
|
Gudbr.Politi IL
|
8:13.0
|
8.
|
Fritjof Loen
|
|
8:14.5
|
9.
|
Gunnar Jensen
|
IKOMM
|
8:15.1
|
10.
|
Ingar Husemoen
|
SOPP
|
8:18.3
|
11.
|
Mads Holten - Andersen
|
|
8:26.0
|
12.
|
Jan Lenndin
|
|
8:27.4
|
13.
|
Per Martin Johansen
|
LSK
|
8:28.2
|
14.
|
Roar Mikkelsen
|
LSK
|
8:28.9
|
15.
|
Eirik Røysheim
|
Team Sport1 Lillehammer
|
8:44.5
|
16.
|
Ola Kjonerud
|
DnB NOR BIL
|
8:50.6
|
17.
|
Eirik Torbjørnsen
|
Faaberg IL
|
9:00.7
|
18.
|
Trond Nordstrand
|
NKGS
|
9:05.8
|
19.
|
Per Gunnar Stakston
|
Søre Ål IL
|
9:08.0
|
20.
|
Olbjørn Lien
|
|
9:12.6
|
21.
|
Aadne Smidesang
|
Faaberg
|
9:18.7
|
22.
|
Arnt Erik Andreassen
|
Andreassen BIL
|
9:22.3
|
23.
|
Jan Einar Johrde
|
Jørstadmoen BIL
|
9:27.1
|
24.
|
Tore Lien
|
|
9:33.2
|
25.
|
Morten S. Andersen
|
Lillehammer Skiklub
|
9:37.8
|
26.
|
Jan Erik Berger
|
|
9:45.7
|
27.
|
Kjell Søbye
|
Lillehammer Skiklub
|
9:46.6
|
28.
|
Truls Traaseth
|
|
10:07.3
|
29.
|
Jan Stenseth
|
|
10:09.4
|
30.
|
Erik Magnus Ring
|
|
10:21.4
|
31.
|
Arnt Steinar Olasveen
|
Lillehammer S.K.
|
10:25.3
|
32.
|
Erik Thoresen
|
LIF
|
10:45.3
|
33.
|
MORTEN LINVOLLEN
|
|
10:47.8
|
|
|
|
|
M5 Menn 50 - 59 år
|
|||
1.
|
Hans Ivar Hattestad
|
Vingrom Il
|
8:10.1
|
2.
|
Steinar Bakken
|
Lillehammer IF
|
8:14.8
|
3.
|
Vidar Åsly
|
Ringebu-Fåvang
|
8:16.7
|
4.
|
Bjørn Ola Sætha
|
Øyer/Tretten IF
|
8:19.0
|
5.
|
Reinhard Kuhs
|
LIF
|
8:37.6
|
6.
|
Per Solbakken
|
Lillehammer Skiklub
|
8:51.8
|
7.
|
Arve Offigstad
|
Søre Ål IL
|
8:58.5
|
8.
|
Arvid Berntsen
|
Vestringen IL
|
9:07.2
|
9.
|
Egil Paulsrud
|
Gausdal
|
9:09.8
|
10.
|
Morten Thorsrud
|
Trofe AS
|
9:21.7
|
11.
|
Arne Brandslien
|
Gausdal IL
|
9:35.0
|
12.
|
Jan Ingar Hagen
|
Vestringen
|
9:38.7
|
13.
|
Bjørn Ola Foss
|
Gausdal FIK
|
9:41.1
|
14.
|
Pål Hjorthol
|
LSK
|
9:45.0
|
15.
|
Geir Løkken
|
Lhmr Skiklubb
|
9:47.3
|
16.
|
Arne Stonor
|
Søre Ål
|
10:13.7
|
17.
|
Tor Fredriksen
|
|
10:24.8
|
18.
|
Leiv Roar Østerhagen
|
Vegkontoret Bil
|
10:35.4
|
19.
|
John Sylliåsen
|
|
10:40.0
|
20.
|
Roar Øverby
|
LSK
|
10:45.6
|
21.
|
Morten Kval
|
Rinna IL
|
11:23.5
|
22.
|
Gunnar Henriksen
|
Lillehammer Skiklub
|
11:37.5
|
|
|
|
|
M6 Menn 60 - 69 år
|
|||
1.
|
Eivind Nybakken
|
Ringebu/Fåvang
|
8:23.3
|
2.
|
Agnar Skutbergssveen
|
|
9:06.3
|
3.
|
Dag Amundsen
|
Ullensaker Kisa IL
|
9:14.0
|
4.
|
Arnfinn Stubrud
|
LSK
|
9:39.7
|
5.
|
Alfred Unosen
|
Rudsbygd IL
|
9:53.6
|
6.
|
Einar Haugen
|
|
9:55.4
|
7.
|
Sverre Fossen
|
LSK
|
10:22.9
|
8.
|
Helge Leonardsen
|
|
10:27.1
|
9.
|
Arne Alfei Martinsen
|
|
11:04.6
|
|
|
|
|
M7 Menn 70 år -
|
|||
1.
|
Åge Ludvigsen
|
Eidsiva
|
10:57.3
|
2.
|
Harald Nilsen
|
Høgskolen I Nesna
|
12:12.2
|
3.
|
Svein Larsen
|
Søre Ål IL
|
12:40.4
|
|
|
|
|
K0 Kvinner - 15 år
|
|||
1.
|
Mari Nordlunde
|
Lif
|
8:26.7
|
2.
|
Marte Nordlunde
|
LIF
|
8:32.3
|
3.
|
Martine Korslund
|
Roterud IL
|
8:55.6
|
4.
|
Sigrid Stakston
|
Søre Ål IL
|
9:09.3
|
5.
|
Ingrid Hoff Nordstrand
|
LIF
|
9:24.6
|
6.
|
Sigrid Linn
|
Follebu
|
9:29.2
|
7.
|
Inger Marit Linvolden
|
Roterud
|
9:37.4
|
8.
|
Andrea Freng
|
Brøttum IL
|
10:10.3
|
9.
|
Stine Eggen Persson
|
Vingrom IL
|
10:26.8
|
10.
|
Karoline Bye Øren
|
Lillehammer Skiklub
|
10:31.0
|
11.
|
Eline Dehli
|
LIF
|
10:37.5
|
12.
|
Hege Lindvik Stubrud
|
LIF
|
10:42.7
|
13.
|
Andrine Korslund
|
Roterud IL
|
10:47.9
|
14.
|
Tiril Loen
|
Lillehammer Skiklub
|
11:18.6
|
15.
|
Idunn Hamnes
|
|
12:40.6
|
|
|
|
|
K1 Kvinner 16 - 35 år aktive
|
|||
1.
|
Mari Box
|
Osi
|
8:09.8
|
2.
|
Marthe Bjørnsgaard
|
LIF
|
8:28.8
|
3.
|
Nathalie Skyttermoen
|
LIF
|
9:19.2
|
|
|
|
|
K2 Kvinner 16 - 29 år
|
|||
1.
|
Lydia Weydahl
|
|
8:28.2
|
2.
|
Karoline Bakken
|
|
10:07.6
|
3.
|
Stine Marie Borgen
|
Ren-Eng
|
10:12.4
|
4.
|
Stine Vorkinn
|
Lillehammer Fåber Håndba
|
11:12.8
|
|
|
|
|
K3 Kvinner 30 - 39 år
|
|||
1.
|
Christina Eide
|
LS BIL
|
9:32.1
|
2.
|
Annica Benno Adolfsson
|
|
9:35.4
|
3.
|
Marthe Tøsse Løvseth
|
Statens Vegvesen BIL
|
9:52.1
|
4.
|
Astrid Smidesang
|
Rinna IL
|
10:00.6
|
5.
|
Johanne Haugen
|
Lillehammer Ro Og Kajakk
|
10:05.7
|
6.
|
Henriette F. Sundgaard
|
Søre Ål IL
|
10:13.4
|
7.
|
Hanne Monica Storhagen
|
Lillehammer Ake Og Bob
|
10:17.9
|
8.
|
Eivor Løkken
|
|
11:14.5
|
9.
|
Hanne Pedersen
|
Rinna IL
|
14:12.7
|
|
|
|
|
K4 Kvinner 40 - 49 år
|
|||
1.
|
Liv Hilde Drugli
|
Lif
|
8:25.0
|
2.
|
Hege Skari
|
|
8:50.8
|
3.
|
Miriam Delphin Gulbrandsen
|
OSS BILL
|
9:13.2
|
4.
|
Jorunn Nordlunde Bossum
|
Gausdal F.I.K
|
9:59.1
|
5.
|
Anne Olaussen
|
Gausdal Friidrettsklubb
|
10:11.6
|
6.
|
Pia Neegaard
|
Lillehammer Skiklub
|
10:19.6
|
7.
|
Bjørg Hagen
|
Søre Ål IL
|
10:24.8
|
8.
|
Marie Lundemo
|
SAS Skiklubb
|
10:33.5
|
9.
|
Linda Breidablik
|
Lillehammer Skiklub
|
10:36.0
|
10.
|
Anne Smidesang
|
Friskis Svettis
|
10:36.5
|
11.
|
Inger Hjorthol
|
IDE AS
|
10:37.5
|
12.
|
Mette Eggen
|
Vingrom IL
|
10:48.9
|
13.
|
Guri Owren
|
Vingrom IL
|
10:50.1
|
14.
|
Line Loen
|
Lillehammer Skiklub
|
10:50.5
|
15.
|
Berit Svarstad
|
Lsk
|
11:11.3
|
16.
|
Pernille Moen
|
Lillehammer Skiklub
|
11:24.0
|
17.
|
Line Stakston
|
Søre Ål I.L
|
11:45.6
|
|
|
|
|
K5 Kvinner 50 - 59 år
|
|||
1.
|
Brit Tofte
|
Søre Ål IL
|
8:54.9
|
2.
|
Anne Størmer Steira
|
|
9:34.5
|
3.
|
Marit Valset
|
Lillehammer Skiklub
|
10:43.3
|
4.
|
Trude Schistad
|
Veiva
|
11:16.3
|
5.
|
Marita Jacobsen
|
Søre Ål
|
13:02.5
|