Kongen har kommet!

Gebrselassie som starter i barneløpet
Haile Gebrselassie kom fra Etiopia til Knarvik og gikk direkte inn i rollen som starter og premieutdeler i barneløpene.
Haile Gebrselassie har ankommet Norge og Bergen og ble kjørt direkte fra Flesland flyplass til Knarvik. Der ventet flere hundre unger klare for Minimila i tilknytning til Knarvikmila. Og mannen som ofte er omtalt som tidenes beste langdistanseløper gikk rett inn i rollen som startmann og premieutdeler. Like smilende og i godt humør som alltid.
Les også:
Tone og Christina delte seieren
Bergens Tidende:
Rørt over hjelpa frå Knarvik
Var du med? - bildeserie

Startmann Haile er klar med startpistolen i Minimila. (Alle foto: Bjørn Johannessen)

Gebrselassie og ungene.

Gebrselassie var ikke eneste OL-vinner i Knarvik. Også Million Wolde (i gult) deltok i barneløpet. Wolde tok OL-gull på 5000 m i 2000.

Etter løpet stod Gebrselassie for trekning og utdeling av premier.

Startkontingenten på barneløpene i Knarvikmila gikk til et hjelpeprosjekt for barn og unge i Etiopia. Og Gebrselassie takket for at så mange stilte opp i barneløpene og for all støtten hjemlandet hans dermed fikk.

De aller yngste, under skolealder, hadde også sitt eget løp, Knøttemila.

Mange barn deltok.

Underveis i den 300 m lange løypa var det lagt ut diverse hindringer. Innsatsen var det ingenting å utsette på.

Alexander Rybak var et populært musikalsk innslag under Knarvikmila.