Som i 2014 var det hardest konkurranse blant kvinnene i K55 og blant menn i M50. Tida til nr. 30 på kvinnelista var 26 sekunder dårligere enn i fjor,mens den var 34 sekunder raskere på herrelista.
DE 30 RASKESTE KVINNENE
(Gjennomsnittet av WMA-tabellene fra 1994 og 2006)
NR | NAVN | KLUBB | FØDT | TID | WMA94/06 |
1 | Birgit Korvald | IL Koll | 1951 | 1.43.00 | 1.15.49 |
2 | Nina Wavik Ytterstad | SK Vidar | 1962 | 1.31.46 | 1.17.26 |
3 | Anne.Grete Haugen | IL Viljar | 1954 | 1.41.30 | 1.17.45 |
4 | Anne Kristine Nevin | Strindheim IL | 1973 | 1.22.15 | 1.17.50 |
5 | Kari Madslien | Nydalens Skiklubb | 1966 | 1.29.53 | 1.19.16 |
6 | Veronika Blom | SK Vidar | 1990 | 1.20.36 | 1.20.36 |
7 | Linda Røset | FIK Ren-Eng | 1973 | 1.25.50 | 1.21.14 |
8 | Marthe Katrine Myhre | SK Vidar | 1985 | 1.21.17 | 1.21.16 |
9 | Kari Langerud | Team Tronrud | 1959 | 1.40.04 | 1.21.32 |
9 | Wencke Lande | Byåsen veterandamer | 1953 | 1.47.51 | 1.21.32 |
11 | Maiken Caspersen Falla | Lillehammer | 1990 | 1.21.57 | 1.21.57 |
12 | Marit C. Synnevåg | SK Rye | 1960 | 1.39.44 | 1.22.15 |
12 | Liv Thommesen | St.Olav BIL | 1953 | 1.48.47 | 1.22.15 |
14 | Anne K. Hovde Bredeli | Isfjorden IL | 1962 | 1.37.37 | 1.22.21 |
15 | Grethe A. Indredvik | BFG Fana | 1956 | 1.45.06 | 1.22.34 |
16 | Lisbeth Vold | Statoil BIL | 1970 | 1.30.05 | 1.22.51 |
17 | Eva Fjærestad | Norkart/BFG Bergen | 1958 | 1.44.07 | 1.23.50 |
18 | Anne Guri Jevne | Hamar O-klubb | 1963 | 1.38.25 | 1.23.54 |
19 | Oddbjørg Haakensveen | Veldre Friidrett | 1945 | 2.04.29 | 1.24.02 |
20 | Hilde Aders | Tromsø Løpeklubb | 1991 | 1.24.20 | 1.24.20 |
21 | Marit Østvang | FIK Ren-Eng | 1996 | 1.24.44 | 1.24.27 |
21 | Brita Cecilie Mustad | Norcem/Leca/Bygg.no | 1975 | 1.27.46 | 1.24-27 |
23 | Anvor Sletvold | Vind IL | 1968 | 1.34.01 | 1.24.42 |
24 | Elisabeth Lunde Engen | Ottestad IL | 1956 | 1.47.58 | 1.24.49 |
25 | Åse Brødholt | Askim IF | 1957 | 1.47.03 | 1.25.09 |
26 | Solveig Kolstad | 1951 | 1.55.55 | 1.25.20 | |
27 | Anne Melkild | 1961 | 1.42.34 | 1.25.34 | |
28 | Astid Brathaug Sørset | SK Vidar | 1990 | 1.25.53 | 1.25.53 |
29 | Åse Gullsmedmoen | 1959 | 1.45.26 | 1.25.55 | |
30 | Anne Grete Meinicke | 1964 | 1.39.36 | 1.25.56 |
Best i forhold til alderen: 54 år gamle Kristen Aaby ble nr. 27 av 3394 menn i Birkebeinerløpet. Når alderen er tatt i betraktning blir hans 1.16.37 omregnet til 1.06.16, to sekunder bedre enn løperen som i fjor ble kåret til Norges beste veteranløper, Tesfayohannes M. Fisehatsion. (Foto: Kjell Vigestad)
DE 30 RASKESTE MENN
(Gjennomsnittet av WMA-tabellene for 1994 og 2006)
NR | NAVN | KLUBB | FØDT | TID | WMA94/06 |
1 | Kristen Aaby | Bjørn Myhre Sport | 1961 | 1.16.37 | 1.06.16 |
2 | Tesfayohannes M. Fisehatsion | Bodø | 1974 | 1.09.03 | 1.06.18 |
3 | Weldu N. Gebretsadik | IL BUL | 1987 | 1.07.08 | 1.07.08 |
4 | Sindre Buraas | SK Vidar | 1989 | 1.07.19 | 1.07.19 |
5 | Ole Kristian Heggheim | Kristiansand Løpeklubb | 1972 | 1.12.22 | 1.08.27 |
6 | Arild Christoffersen | BULL Ski & Kajakk | 1969 | 1.14.35 | 1.08.54 |
7 | Andreas Engebretsen | Overtoppen/BULL Ski&k | 1962 | 1.19.00 | 1.08.55 |
8 | Erik Sjøqvist | Svensenga SK | 1972 | 1.13.02 | 1.09.04 |
9 | Henning Røberg | Nittedal Il | 1968 | 1.16.56 | 1.10.31 |
10 | Ebrahim Abdulaziz | Strindheim IL | 1978 | 1.11.24 | 1.10.36 |
11 | Jim Olaussen | Halden | 1964 | 1.19.44 | 1.10.44 |
12 | Terje Hordnes | Skanska Aktiv/BFG Fana | 1961 | 1.22.29 | 1.11.20 |
13 | Kolbjørn Hjertvik | Kårvåg IL | 1951 | 1.30.50 | 1.11.37 |
14 | Lars Sverdrup-Thygeson | Høvik IF | 1958 | 1.25.29 | 1.12.00 |
15 | Vidar Ellefsen | Milslukern Sport | 1958 | 1.25.33 | 1.12.04 |
16 | Bjørn Robstad | 1975 | 1.14.31 | 1.12.06 | |
17 | Torstein Rudihagen | 1951 | 1.31.29 | 1.12.08 | |
18 | Frode Engelund | 1965 | 1.20.42 | 1.12.12 | |
19 | Tom Arild Sandbakk | 1964 | 1.21.39 | 1.12.26 | |
20 | Geir Strandbakke | 1964 | 1.21.40 | 1.12.27 | |
21 | Jonas Udjus Frorud | Skiptvedt | 1992 | 1.12.28 | 1.12.28 |
22 | Bård Olav Moen | Strindheim IL | 1954 | 1.29.18 | 1.12.30 |
23 | Eirik Kurland Olsen | Lillehammer IF | 1987 | 1.12.32 | 1.12.32 |
24 | Per-Chr. L. Torgersrud | Team Parkettpartner | 1978 | 1.13.24 | 1.12.34 |
25 | Kjartan Kalland | Nittedal Banquet Racers | 1969 | 1.18.34 | 1.12.35 |
26 | Svein Egil Linnerud | 1961 | 1.24.02 | 1.12.41 | |
27 | Ole Evensen | Team Sport 1 Lillehammer | 1955 | 1.28.43 | 1.12.43 |
28 | Alexander Kirkeberg | Malm IL | 1996 | 1.13.54 | 1.13.02 |
29 | Morten Eide Pedersen | Asker SK | 1987 | 1.13.04 | 1.13.04 |
30 | Fredrik W. Baumann | 1962 | 1.23.54 | 1.13.12 |
Se også:
Hvem var best i Birkebeinerløpet?( 2013)
Hvem var best i Birkebeinerløpet omregnet etter...(2014)
Les også:
Rekrutteringen er sikret - 614 løp BarneBirken!
Mye talent, fart og innsats blant 872 UngdomsBirk-løpere
Marte Pedersen og John Henry Strupstad vant UltraBirken
1127 løp HalvBirken - Petter Skinstad løp fortest
Veronika Blom vant Birkebeinerløpet for fjerde gang på rad
Fjerde strake seieren for Gebretsadik i Birkebeinerløpet
Samleside for reportasjer fra Birkebeinerløpet gjennom mange år
GALLERI MED 680 BILDER TATT VED SAGMYRA ETTER 8 KM (Foto: Stein Arne Negård)
23 BILDER FRA SJUSJØFJELLET (CA. 2 KM) (Foto: Rolf Bakken - på Imageshop)