Lav kveldssol på bedrifts o-løp fra Furasaga i Løten
Tirsdag kveld arrangerte Mjøs Retail bedrifts o-løp fra Furasaga i Nordbygda i Løten. Løpet ble arrangert i lav kveldssol, og temperaturen var også god. Her var det blåbærlyng, fin furuskog og noen myrer.
(Alle foto: Stein Arne Negård)
Ut fra start i lav kvedssol.
Kart, terreng og løyper:
Kartet Furasaga 1:7500 ble brukt på de tre korteste løypene, med målestokk 1.10000 på de to lengste løypene, begge med ekvidistanse 5 m. Terrenget var vekslende fra lettløpte fururabber til noe tettere skog med høy lyng med innslag av myrer. Terrenget hadde moderat flatbygd kupering. De lorteste løypene var 1,6 km og den lengste 5,2 km.
Klargjøring til o-løp for bl.a. Mona Lome (til høyre) som var raskeste dame på D 4,5 km.
Deltakelse og de beste:
I alt kom det 94 løpere til start, og raskest i langløypa var nok en gang Bjørn Solbergseter. I D 4,5 km var ikke Mona Lome bare raskest blant damene, men hun var også litt raskere enn herrene på H 4,5 km.
Neste bedrifts o-løp går tirsdag 19. september fra Hol barnehage ved Furuberget i Hamar.
Klare til start.
NB! Reportasjen fortsetter under resultatene!
De beste pr. løype:
Alle resultater
Kart og løyper i Livelox
Terminliste og påmelding til neste løp på hjemmesiden
Her studeres løypa til første post.
Odd Arne Blystad og Erik Grøndalen målstempler .
De tre raskeste på H 5,5 km (fra venstre): Bjørn Solbergseter, Michael Sætvedt og Frode Ødegårdstuen.
4,5 km og 5,5 km løype