Knut Erik Nesteby, Hedmark Terrengsykkel avgjorde TransØsterdalen på den siste etappen mellom Koppang og Elverum og vant foran Tor Halvor Bjørnstad, Ullevål SK og Geir Treseng-Lien, Ullensaker CK. Linda Treseng-Lien, UCK kontrollerte inn til seier foran Heidi Kjernåsen Halbakken, Elverum SK og Kari Bråtveit TVK.
61 ryttere kjørte den nesten 12 mil lange og relativt raske etappen fra Koppang til Elverum, og det var 55 som kom til mål i alle de tre etappene på bortimot 30 mil. Av de tre utfordringene rytterne har stått overfor var lørdagens den klart tøffeste med drøyt 11 mil under tøffe forhold til fjells fra Tynset, ned til Rendalen og over Mora til Koppang.
Bildet: Historiens første totalvinnere i TransØsterdalen: Linda Treseng-Lien og Kjell Erik Nesteby.
Tidligere omtale på kondis.no:
Forhåndsomtale: TransØsterdalen-nytt 3 dagers MTB
1. etappe: Lars Granberg tok første stikk
2. etappe: Tor Halvor Bjørnstad først til Koppang
Alle etappe- og klasse-resultater 2012
Total-resultater_TransØsterdalen_2012
TransØsterdalens egne nettsider
Nestebys sykkleblogg: Sammenlagtseier
OVER 70 BILDER FRA ELVERUM
Bildet: Lars Granberg (48) og Tor Halvor Bjørnstad vant de to første etappene og kom side to minutter bak Knut Erik Nesteby til Elverum.
De beste sammenlagt i TransØsterdalen 2012: | |||
Menn: | |||
Pl. | Navn | Klubb | Totaltid |
1 | Knut Erik Nesteby | Hedmark terrengsykkel | 09:50:15 |
2 | Tor Halvor Bjørnstad | Ullevål SK | 09:51:49 |
3 | Geir Treseng-Lien | Ullensaker CK | 09:55:34 |
4 | Kjell Arild Lierhagen | Hedmark terrengsykkel | 10:00:34 |
5 | Anders Fiskvik | Hedmark terrengsykkel | 10:09:52 |
Kvinner: | |||
1 | Linda Treseng-Lien | Ullensaker CK | 11:23:53 |
2 | Heidi Kjernåsen Halbakken | Elverum SK | 12:12:29 |
3 | Kari Bråtveit | TVK Sykkel | 12:30:09 |
Knut Erik Nesteby, Hedmark Terrengsykkel kom alene inn lysløypa i Stavåsen noen km før mål etter å ha ristet av seg konkurrentene da det stod fire mil igjen til "Østerdalens hovedstad".
Linda Treseng-Lien, Ullensaker CK hadde full kontroll her i nedkjøringa til Storgata i Elverum - og på totalseieren som ble sikret med nesten 50 minutters margin.
Totalvinnerne Linda Treseng-Lien og Knut Erik Nesteby med bonusen etter nesten 30 mil i terrenget Østerdalen på langs.
Heidi Kjernåsen Halbakken fra Elverum SK (14) hadde god kontroll på 2. plassen i sammendraget på den siste etappen. Her i følge med John Tore Syrstad fra Orkla CK på "sjarmøretappen" over Gammelbrua hjemme i Elverum.
Tommelen opp for TransØsterdalen! Ingvald Håberget, JH Sykkel kjørte de to siste km på felgen, men var en av mange som var meget godt fornøyd med egen gjennomføring og arrangementet som helhet. Neste år håper han - og ikke minst de lokale arrangørene på flere deltakere. Hernesingen beviste for seg selv og potensielle deltakere at manndomsprøven lar seg gjennomføre med noe begrenset treningsgrunnlag.
De tre beste kvinnene i kronologisk rekkefølge: Linda Treseng-Lien, Heidi Kjernåsen Halbakken og Kari Bråtveit.
De tre beste i full balanse på "pallen": Knut Erik Nesteby, Tor Halvor Bjørnstad og Geir Treseng-Lien.
Resultater 3. etappe TransØsterdalen Koppang-Elverum 17.06.2012: | |||||
Menn | |||||
Plass | Navn | Klubb | Klasse | Tid | Diff |
1 | Knut Erik Nesteby | Hedmark terrengsykkel | ME | 03:55:17.6 | 00:00:00.0 |
2 | Lars Granberg | Toyota Fuji Team | ME | 03:57:22.6 | 00:02:05.0 |
3 | Kjell Arild Lierhagen | Hedmark terrengsykkel | ME | 03:57:28.6 | 00:02:11.0 |
4 | Tor Halvor Bjørnstad | Ullevål SK | ME | 03:57:28.8 | 00:02:11.2 |
5 | Anders Fiskvik | Hedmark terrengsykkel | ME | 03:59:02.9 | 00:03:45.3 |
6 | Geir Treseng-lien | Ullensaker CK | ME | 03:59:21.8 | 00:04:04.2 |
7 | Bent Olav Aamodt | Veum CK | ME | 04:11:11.5 | 00:15:53.9 |
8 | Espen Helgesen | Lørenskog CK | ME | 04:11:13.3 | 00:15:55.7 |
9 | Vegard Fredheim | Toyota Fuji Team | ME | 04:11:17.2 | 00:15:59.6 |
10 | Simen Enger | Lørenskog CK | M20-29 | 04:12:34.1 | 00:17:16.5 |
11 | Ørjan Nordnes | Trysil SK | ME | 04:12:35.0 | 00:17:17.4 |
12 | Håkon Skaraberget | Solør CK | M30-39 | 04:17:00.2 | 00:21:42.6 |
13 | Marius Eirik Stavenæs | Stovnerkameratene - Sykkel | M30-39 | 04:17:00.4 | 00:21:42.8 |
14 | Håkon Svarliaunet | Savalen SK | M55-59 | 04:17:03.3 | 00:21:45.7 |
15 | Ola Thomas Berntsen | Stovnerkameratene - Sykkel | M40-49 | 04:17:05.7 | 00:21:48.1 |
16 | Per Olaussen | Veum CK | M40-49 | 04:17:06.2 | 00:21:48.6 |
17 | Christian Nordkvelde | Lillehammer CK | ME | 04:17:06.4 | 00:21:48.8 |
18 | Jon Anders Iversen | Sande Sportsklubb Sykkel | M30-39 | 04:17:11.7 | 00:21:54.1 |
19 | Øyvind Borgersen | M30-39 | 04:18:31.1 | 00:23:13.5 | |
20 | Tomas Nydal | Stovnerkameratene - Sykkel | M30-39 | 04:18:35.9 | 00:23:18.3 |
21 | Kim Andre Hansen | Nesodden SK | ME | 04:19:35.3 | 00:24:17.7 |
22 | Trond Askautrud | Nesodden SK | M40-49 | 04:19:36.6 | 00:24:19.0 |
23 | Sindre Østhagen | Veum CK | M30-39 | 04:19:37.6 | 00:24:20.0 |
24 | Ole Arne Hagen | Stor-Elvdal SK | M30-39 | 04:20:20.3 | 00:25:02.7 |
25 | Johan Opgård | Engerdal SK | M20-29 | 04:20:34.7 | 00:25:17.1 |
26 | Erik Fido Westgård | Savalen SK | M40-49 | 04:21:21.2 | 00:26:03.6 |
27 | Odd Erik Farstad | Andebarkji TSK | M40-49 | 04:26:21.0 | 00:31:03.4 |
27 | Anders Danielsen | Jømna/Heradsbygd - Sykkel | M30-39 | 04:26:21.0 | 00:31:03.4 |
29 | Jon-André Johansen | Elverum Sykleklubb | M30-39 | 04:26:22.3 | 00:31:04.7 |
30 | Trond Evensen | Stavanger SK | M30-39 | 04:26:31.2 | 00:31:13.6 |
31 | Hans Olav Skogstad | Ottestad IL - Sykkel | M30-39 | 04:27:50.9 | 00:32:33.3 |
32 | John Tore Syrstad | Orkla CK | M30-39 | 04:38:58.6 | 00:43:41.0 |
33 | Arvid Moen | Skjeberg CK | M40-49 | 04:41:00.9 | 00:45:43.3 |
34 | Kay Eskil Hellesø | Sande Sportsklubb Sykkel | M30-39 | 04:41:01.9 | 00:45:44.3 |
35 | Kay Arne Ingdal | Elverum SK | M20-29 | 04:46:23.8 | 00:51:06.2 |
36 | Kjetil Håve | Molde CK | M40-49 | 04:48:32.2 | 00:53:14.6 |
37 | Ingvald A. Håberget | Jømna/Heradsbygd - Sykkel | M40-49 | 04:50:41.0 | 00:55:23.4 |
38 | Trond Brovold | Savalen SK | M55-59 | 04:51:28.6 | 00:56:11.0 |
39 | Svein Harald Telneset | Savalen SK | M60-64 | 04:51:29.8 | 00:56:12.2 |
40 | Henrik Muhlbradt | Bærum og Omegn CK | M30-39 | 04:54:56.6 | 00:59:39.0 |
41 | Roar Lunna | Brøttum IL Sykkel | M40-49 | 04:56:19.9 | 01:01:02.3 |
42 | Robin Bråtveit | TVK Sykkel | M30-39 | 04:58:04.8 | 01:02:47.2 |
43 | Kim Aleksander Lie | Team Engelsviken | M20-29 | 05:10:50.0 | 01:15:32.4 |
44 | Ole Christian Lunna | Brøttum IL Sykkel | M40-49 | 05:19:14.8 | 01:23:57.2 |
45 | Johannes Mangersnes | Team Engelsviken | M50-54 | 05:19:15.9 | 01:23:58.3 |
46 | Otto Andreas Solberg | Jømna/Heradsbygd - Sykkel | M30-39 | 05:21:10.6 | 01:25:53.0 |
47 | Kjell Sturla Johansen | Bogafjell Sykleklubb | M50-54 | 05:43:05.3 | 01:47:47.7 |
48 | Øyvind Rørslett | SK Rye/Jernbaneverket BIL Oslo | M60-64 | 06:05:11.6 | 02:09:54.0 |
49 | Erik Lindeberg | Gauldal SK | M60-64 | 06:10:13.0 | 02:14:55.4 |
Are Løkås | Savalen SK | M20-29 | DNF | DNF | |
Kvinner | |||||
1 | Linda Treseng-Lien | Ullensaker CK | KE | 04:27:08.2 | 00:00:00.0 |
2 | Heidi Kjernåsen Halbakken | Elverum SK | KE | 04:39:01.0 | 00:11:52.8 |
3 | Anne Lise Magnusen | Jømna/Heradsbygd-Sykkel | K40-49 | 04:50:22.0 | 00:23:13.8 |
4 | Kari Bråtveit | TVK Sykkel | KE | 04:52:13.4 | 00:25:05.2 |
5 | Marit Øwre-Johnsen | K20-29 | 05:21:06.3 | 00:53:58.1 | |
6 | Inger Senderud | Jømna/Heradsbygd - Sykkel | K40-49 | 05:21:41.4 | 00:54:33.2 |
7 | Inga-lill Rønning | Savalen SK | K40-49 | 05:21:46.5 | 00:54:38.3 |
8 | Anne Beathe Lie | Hammerfest SK | K40-49 | 05:43:04.8 | 01:15:56.6 |
9 | Therese Otterlei | Jømna/Heradsbygd - Sykkel | K40-49 | 05:54:57.5 | 01:27:49.3 |
10 | Bente Bolstad Nergård | Jømna/Heradsbygd-Sykkel | K50-54 | 05:59:56.7 | 01:32:48.5 |
11 | Mari Dalen Jordet | NTNUI | K20-29 | 06:10:06.3 | 01:42:58.1 |
12 | Kaja Krogh | NTNUI | K20-29 | 06:10:06.6 | 01:42:58.4 |