ABIK-karusellens 3. løp ble arrangert i terrenget fra Jessheim idrettspark i flott sommervær tirsdag kveld, med Lions Club Ullensaker som lokal arrangør. Det var samme 4 kilometers terrengløype for alle.
Når det gjelder kvinneklassen skiller det bare ett sekund mellom Eldbjørg Moxnes og Karoline Næss. Eldbjørg som løper i "Kvinner lang løype" startet i pulje sammen med de eldste og yngste herreløperne, mens Karoline løp i en ren kvinnepulje. Hvem som hadde gått seirende ut av en eventuell duell får vi aldri vite.
I herreklassen ble det en klar seier til Kristian Braathen og han hadde 12 og 13 sekunder raskere tid enn Ole Gorm Berg og Frode Engelund, veteranene som løp i en senere pulje.
Neste løp i ABIK-karusellen
4. løp Lillestrøm stadion
6. juni
1500 meter baneløp for alle
Lokal arrangør: AIM Norway
Innbydelse
De raskeste på Jessheim:
Kvinner topp 10 (70 deltagere): | ||||
1 | Eldbjørg Moxnes | OSI friidrett/Meteorologen BIL | 15:34 | |
2 | Karoline Næss | Ull kisa | 15:35 | |
3 | Silje Christiansen | Driv il | 15:56 | |
4 | Tone Fløttum | Fet friidrettsklubb | 17:07 | |
5 | Marie Næss | Ull kisa | 17:20 | |
6 | Marianne Opsahl | Ull/kisa IL Friidrett | 17:22 | |
7 | Rita Steinvik | Romerike Ultraløperklubb | 17:29 | |
8 | Line Huken Mathiesen | Ull/kisa IL Friidrett | 17:47 | |
9 | Marit Tveit Igland | Nets Active | 18:17 | |
10 | Ellen Skrimstad | privat | 19:05 | |
Menn topp 20 (127 deltagere): | ||||
1 | Kristian Braathen | Oslo | 14:18 | |
2 | Ole Gorm Berg | Lørenskog Friidrettslag | 14:30 | |
3 | Frode Engelund | Skedsmo skiklubb | 14:31 | |
4 | Njål Pedersen | Njåls team | 14:34 | |
5 | Vegard Mortensen | NOTEAM | 15:27 | |
6 | Are Aarebrot | Skedsmo vgs. | 15:28 | |
7 | Vidar Solli | Fet turlangrenn | 15:29 | |
8 | Stian Tveit Jøland | Lyn SKi | 15:33 | |
9 | Sveinung GROV | Skedsmo vgs. | 16:23 | |
10 | Rune Sørheim | Rasta | 16:26 | |
11 | Eirik Sørbråten | Skedsmo skiklubb | 16:28 | |
12 | Asbjørn Oppegaard | Aurskog Høland friidrettslag | 16:31 | |
13 | Steffen Bunæs | Fetsund | 16:43 | |
14 | Jan Ove Hofseth | SLM Revisjon AS | 16:50 | |
15 | Steinar Skaar | Løpsklubben 1814 | 16:58 | |
16 | Espen Skrimstad | Fetsund | 17:13 | |
17 | Jan Gunnar Braathen | Stovnerkameratene | 17:16 | |
18 | Bernt Hoel | Tversoglangs | 17:18 | |
19 | Bjørn Lauglo | Stovnerkameratene | 17:23 | |
20 | Geir Bråten | Skedsmokorset | 17:29 |
Klassevise resultater:
K14-15 | ||||
1 | Elika Nodland Meiland | EIF | 34:31 | |
K16-19 | ||||
1 | Marie Næss | Ull kisa | 17:20 | |
2 | Ellen Skrimstad | privat | 19:05 | |
K20-24 | ||||
1 | Karoline Næss | Ull kisa | 15:35 | |
K25-29 | ||||
1 | Marthe Jensen | ABIK | 22:17 | |
2 | Monica Sundet | privat | 25:54 | |
K35-39 | ||||
Camila Myhre | AIM Norway | fullf | ||
K40-44 | ||||
1 | Marianne Opsahl | Ull/kisa IL Friidrett | 17:22 | |
2 | Rita Steinvik | Romerike Ultraløperklubb | 17:29 | |
3 | Rigmor Bergh | Lørenskog kommune BIL | 23:47 | |
4 | Monika Sesseng | Jessheim | 24:30 | |
5 | Berit Rimstad | Losby Gods | 26:13 | |
Marianne Røtterud | Holter | fullf | ||
K45-49 | ||||
1 | Line Huken Mathiesen | Ull/kisa IL Friidrett | 17:47 | |
2 | Erna Bergsdottir Solvang | SLM Revisjon AS | 19:16 | |
3 | Anita Aasen Kristiansen | Icopal BIL | 33:33 | |
4 | Monica Rundereim | Icopal BIL | 33:34 | |
4 | Wenche Tallås Kjernsval | Icopal BIL | 33:34 | |
6 | Heidi Helvig | Skjetten | 36:07 | |
K50-54 | ||||
1 | Marit Tveit Igland | Nets Active | 18:17 | |
2 | Maybritt Nordsveen Hustad | privat | 19:29 | |
3 | Sissel Pettersen | Nes ski | 20:22 | |
4 | Merethe Andersen | No Team | 20:36 | |
5 | Erica Georgsson Bratlie | Oslo | 22:16 | |
6 | Walborg Brurberg | SLM Revisjon AS | 24:41 | |
7 | Marianne Glømmi | Sapa Building System | 24:59 | |
8 | Nina Iversen | Icopal BIL | 33:34 | |
Line Haugerud | Holter | fullf | ||
Synnøve Bø Engebraaten | Ekornes Beds | fullf | ||
Kristin Davies | AIM Norway | fullf | ||
Helen Raaum | ABIK | fullf | ||
Kristin Antonsen | skedsmo kommune | fullf | ||
K55-59 | ||||
1 | Anne-Brit Strandset | Romerike runners team | 20:43 | |
2 | Kari Elisabeth Oustad | Bil Ahus | 21:52 | |
3 | Berit Østby | Blomsterringen a/s | 24:11 | |
4 | Berit Østvoll | Skedsmo Regnskap AS | 25:04 | |
5 | Kari Tallås | Icopal BIL | 35:53 | |
Kate Alnes | Universitetet i Oslo | fullf | ||
Mari-Anne Egge Ranheim | Finstadjordet | fullf | ||
Trude Kattem | Skedsmo vgs. | fullf | ||
Kari Jensen | Romerike runners team | fullf | ||
Marianne Torgersen | Strømmen | fullf | ||
Torhild T Hage | Blystadlia | fullf | ||
Frøydis Hallstensen Øyen | Romerike runners team | fullf | ||
K60-64 | ||||
1 | Karin Ørbeck Braathen | Lørenskog kommune BIL | 21:34 | |
2 | May-Rita Dahl | Romerike runners team | 23:15 | |
3 | Inger-Marie Vinje | NOTEAM | 24:13 | |
4 | Ingerid Qvale | Lørenskog | 24:35 | |
5 | Tone Rud Fekjær | Fet Skiklubb | 37:20 | |
Åse-Karin Lindbo | Mogreina | fullf | ||
Inger Perstuen Braathen | Lørenskog kommune BIL | fullf | ||
K65-69 | ||||
1 | Inger Berntzen | Fet friidrettsklubb | 24:13 | |
Eva Thoresen | Romerike Runners | fullf | ||
Marit Skoveng | Lillestrøm | fullf | ||
Kari Hansen | Priv | fullf | ||
K70-74 | ||||
1 | Kari Furu | Gjerdrum | 30:21 | |
2 | Aud Korsmo | NOTEAM | 35:59 | |
Torild Pettersen | Jessheim | fullf | ||
Tone Eik | Harald Eik AS | fullf | ||
Kerstin Lodding | Romerike runners team | fullf | ||
K75+ | ||||
1 | Eva Carlsen | NRK | 25:54 | |
Kvinner lang distanse | ||||
1 | Eldbjørg Moxnes | OSI friidrett/Meteorologen BIL | 15:34 | |
2 | Silje Christiansen | Driv il | 15:56 | |
3 | Tone Fløttum | Fet friidrettsklubb | 17:07 | |
4 | Monica Nyheim | Bil Ahus | 19:19 | |
5 | Marit Five | Skedsmo skiklubb | 19:21 | |
6 | Tone Dirdal | skedsmo kommune | 19:42 | |
7 | Tove Bøhnsdalen | Riis Gartneri | 20:04 | |
8 | Elisabeth Skaret | Romerike Runners | 24:32 | |
9 | Signy Rustlie | Lørenskog Fil | 28:54 | |
M16-19 | ||||
1 | Njål Pedersen | Njåls team | 14:34 | |
2 | Eirik Sørbråten | Skedsmo skiklubb | 16:28 | |
M20-24 | ||||
1 | Stian Tveit Jøland | Lyn SKi | 15:33 | |
M25-29 | ||||
1 | Steffen Bunæs | Fetsund | 16:43 | |
M30-34 | ||||
1 | Kristian BRAATHEN | Oslo | 14:18 | |
2 | Kim Møller | Fjellhamar | 17:47 | |
3 | Tobias Lillekvelland | FFI BIL | 18:01 | |
M35-39 | ||||
1 | Knut Furuknap | AIM Norway | 17:31 | |
2 | Khiem Nguyen | allnex Norway as | 23:59 | |
3 | Arnold Slåen | AIM Norway | 26:25 | |
4 | Joacim Thomassen | Nets Active | 26:33 | |
M40-44 | ||||
1 | Vegard Mortensen | NOTEAM | 15:27 | |
2 | Terje Uriansrud | Skjetten | 21:41 | |
Bjørn Karl Kilvik | NOTEAM | fullf | ||
M45-49 | ||||
1 | Ole Gorm Berg | Lørenskog Friidrettslag | 14:30 | |
2 | Vidar Solli | Fet turlangrenn | 15:29 | |
3 | Sveinung GROV | Skedsmo vgs. | 16:23 | |
4 | Jan Ove Hofseth | SLM Revisjon AS | 16:50 | |
5 | Espen Skrimstad | Fetsund | 17:13 | |
6 | Raymond Pedersen | Nitelva | 17:36 | |
7 | Ole Petter Larsstuen | AIM Norway | 17:45 | |
8 | Vidar Fjelltun | Romerike runners team | 18:34 | |
9 | Arne Eik | Romerike Elektro AS | 18:47 | |
10 | Geir Bjerkestrand | Romerike runners team | 18:48 | |
11 | Sverre Waagø | Jessheim | 18:52 | |
12 | Anders Tangerud | Frogner | 24:08 | |
13 | Frode Wolla | Noteam | 35:01 | |
M50-54 | ||||
1 | Frode Engelund | Skedsmo skiklubb | 14:31 | |
2 | Bernt Hoel | Tversoglangs | 17:18 | |
3 | Geir Bråten | Skedsmokorset | 17:29 | |
4 | Dag Frode Bjerke | Lillestrøm | 17:32 | |
5 | Tom Kåre Borge | Kongsberg | 18:11 | |
6 | Geir Holmsen | Stovnerkameratene | 19:30 | |
7 | Åge Haakonsen | Akershus Elektro | 20:11 | |
8 | Knut Ove Woldvik | Kløfta IL | 21:05 | |
9 | John Harald Hansen | SLM Revisjon AS | 21:17 | |
10 | Sigmund Muri | Rørteft As | 23:30 | |
Thor-Arne Kristoffersen | Rørteft As | fullf | ||
M55-59 | ||||
1 | Are Aarebrot | Skedsmo vgs. | 15:28 | |
2 | Rune Sørheim | Rasta | 16:26 | |
3 | Tor Ivar Hvam | Posten Norge AS | 17:48 | |
4 | Per Bjerkan | Skedsmo vgs. | 19:09 | |
5 | Øyvind Huse | Hagan | 19:17 | |
6 | Åge Jensen | Romerike runners team | 19:24 | |
7 | Morten Dahl | Romerike runners team | 20:21 | |
7 | Knut Hegland | Københavns Skiklub | 20:21 | |
9 | Ole Heggdal | Finstadjordet | 20:25 | |
10 | Odd Solhaug | Flateby | 20:57 | |
11 | Magnus Nordsveen | privat | 21:00 | |
12 | Dag Sundet | Nittedal | 21:23 | |
13 | Erland Nærby | Oslo | 21:48 | |
14 | Jan Erik Rønning | Bil Ahus | 21:56 | |
15 | Ken Roar Elverum | Skedsmo vgs. | 22:08 | |
16 | Karl Gustav Solberg | Frogner | 22:58 | |
17 | Jørn Kårstad | FFI | 23:20 | |
18 | Bjørn Skeie | FFI | 23:46 | |
19 | Alv Nustad | Skedsmo vgs. | 23:59 | |
20 | Tor Odd Selbæk | 07 PrintMedia | 26:50 | |
21 | Øystein Dag Borlaug | FFI | 36:19 | |
Karsten Tanem | Løpsklubben 1814 | fullf | ||
Kjell Martinsen | skedsmo kommune | fullf | ||
M60-64 | ||||
1 | Asbjørn Oppegaard | Aurskog Høland friidrettslag | 16:31 | |
2 | Steinar Skaar | Løpsklubben 1814 | 16:58 | |
3 | Jan Gunnar Braathen | Stovnerkameratene | 17:16 | |
4 | Kåre Skovli | UllersmoBil | 18:01 | |
5 | Geir Engesæter | Bring | 18:32 | |
6 | Jahn Bakke | Strømmen | 18:38 | |
7 | Trond Høyer | Kondisklubben Ahlsell Logistikk | 19:10 | |
8 | Sveen Arnt Olav | Eina | 19:18 | |
9 | Ove Aastorp | Ullensaker/Kisa | 20:36 | |
10 | Ronald Berg | allnex Norway as | 21:30 | |
11 | Inge Østby | Åsen IL | 21:56 | |
12 | Paul Andersen | privat | 23:38 | |
13 | Georg Szyperski | privat | 23:47 | |
14 | Hans Eggen | Skedsmo vgs. | 35:30 | |
Ombir Upadhyay | Nets Active | fullf | ||
Jensen Sigmund | Romerike runners team | fullf | ||
Thor W. Larsen | No Team | fullf | ||
Tom Ivar Brurberg | SLM Revisjon AS | fullf | ||
M65-69 | ||||
1 | Bjørn Lauglo | Stovnerkameratene | 17:23 | |
2 | Ivar Egeberg | Egeberg Consult AS | 18:45 | |
3 | Leif Arne Lundhagen | Løken | 19:00 | |
4 | Arne Braathen | Stovnerkameratene | 19:40 | |
5 | Rolf Meek | Romerike Friidrett | 20:05 | |
6 | Frank Antonsen | Ringnes BIL | 20:22 | |
7 | Arne Åsen | privat | 21:04 | |
8 | Arne Langseth | Aurskog-Høland friidrettslag | 21:22 | |
9 | Vidar Sørum | Romerike runners team | 21:25 | |
10 | Trygve Haug | Romerike runners team | 21:33 | |
11 | Tor Hegde | Lørenskog Fil | 21:41 | |
12 | Erik Holt | Universitetet i Oslo | 21:48 | |
13 | Trygve Bårde | privat | 22:23 | |
14 | Jan Pay | bboyrunner-fattern | 23:18 | |
15 | Bjørn Svindal | SLM Revisjon AS | 23:53 | |
16 | Ottar A Eide | Oslo Kommune BIL | 24:16 | |
17 | Sigurd Steensæth | Oslo | 24:23 | |
18 | Knut Ivar Berg | Rainpower | 24:33 | |
19 | Per Johan Dulsrud | Romerike runners team | 24:37 | |
20 | Einar Luktvassli | Løpsklubben 1814 | 25:14 | |
21 | Jan Gulliksen | Rasta | 25:29 | |
22 | Stein Schau | SLM Revisjon AS | 27:12 | |
23 | Åge Sjøberg | Stovnerkameratene | 30:40 | |
Åge Johansen | Romerike runners team | fullf | ||
Knut Jenssen | Løpsklubben 1814 BIL | fullf | ||
Raimo Myrvold | privat | fullf | ||
Kåre Rolf Kristiansen | NOTEAM | fullf | ||
Asbjørn Ringstad | Lørenskog Friidrettslag | fullf | ||
M70-74 | ||||
1 | Stein Berget | Lørenskog Fil | 19:46 | |
2 | Svein Wanberg | Oslo | 20:49 | |
3 | Arne Ingelsrud | Sporveien Oslo BIL | 21:36 | |
4 | Dag H. Holum | Kløfta | 21:54 | |
5 | Ole Johnny Sørensen | Hadeland FIK | 22:20 | |
6 | Ragnar Jørgensen | AIM Norway | 24:09 | |
7 | Bjørnar Thoresen | Flateby | 24:14 | |
8 | Arve Tretterud | Kløfta | 24:51 | |
9 | Trygve Bjøntegaard | Romerike runners team | 25:47 | |
10 | Terje Mikal Meiland | Råholt | 34:34 | |
Odd Ivan Andersen | AIM Norway | fullf | ||
Arne Luke | Ull/kisa IL Friidrett | fullf | ||
Jarle G. Solvin | privat | fullf | ||
Bjarne Døhlen | Romerike runners team | fullf | ||
Svein Søbakken | Leirsund | fullf | ||
Steinar Ulsaker | Romerike Runners | fullf | ||
M75+ | ||||
1 | Harald Eik | Holter | 24:55 | |
2 | Lyder Alnes | Lørenskog kommune BIL | 30:12 | |
3 | Odd Busmundrud | FFI BIL | 32:11 | |
Olav Linde | privat | fullf |