La Digonela, debuterte i langløpsserien ifjor. I år går det i ny løype og distansen er 65 km.
Norge dominerer rankingen i Ski Classics
Rankingen er basert på de poengene en har tatt i Ski Classics de siste 24 månedene. Anders Aukland topper foran Jørgen Aukland i Team Santander og Johan Kjølstad i United Bakeries.
Den som har klatret best på rankingen den siste uken er nå nr.8 Morten Eide Pedersen, Team Coop etter den imponerende seieren i sist helgs Jizerska Padesatka.
I kvinneklassen topper fortsatt Seraina Boner, Team Coop foran Laila Kveli, Team Santander og Britta Johansson Norgren, Team SkiProAm. Katerina Smutna, Team Silvini er den som har klatret mest på rankingen og nå ligger på 12.plass
Den gule trøya holdes av Anders Aukland, men bare 25 poneg foran Morten Eide Pedersen. Katerina Smutna har 30 poengs ledelse til Serana Boner blant kvinnene.
Sprinttrøya innehas av Øystein Pettersen, Team United Bakeries knappe 5 poeng foran Petter Eliassen.
Lilatrøya er det Bill Impola og Hilde Losgaard Landheim som innehar.
Lagkonkurransen, som teller de to beste menn og den beste kvinnen med sprintpoeng tatt av lagene i tillegg, toppes av det svenske laget Team Coop med 1010 poeng foran det norske laget Team United Bakeries med 925 poeng og Team Santander, også Norge, bare 4 poeng bak der igjen.
Mer info om Swix Ski Classics og hele rankingen og stillingen i årets langløpsserie finner du her: www.swixskiclassics.com
SKI CLASSICS ATHLETES RANKING
BASED ON THE LAST 24 MONTHS RACES IN SWIX SKI CLASSICS.
MENN
# |
Etternavn | fornavn | poeng | team | ||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Aukland | Anders | 1515 | Team Santander | ||
2 | Aukland | Jørgen | 1133 | Team Santander | ||
3 | Kjølstad | Johan | 1114 | Team United Bakeries | ||
4 | Řezáč | Stanislav | 1111 | Silvini Madshus team | ||
5 | Brink | Jörgen | 863 | Lager 157 Ski Team | ||
6 | Tynell | Daniel | 813 | Team Tynell | ||
7 | Dahl | John Kristian | 790 | Team United Bakeries | ||
8 | Pedersen | Morten Eide | 736 | Team Coop | ||
9 | Laugaland | Audun | 664 | Team LeasePlan Go | ||
10 | Callesen | Christoffer | 623 | Team LeasePlan Go | ||
11 | Svärd | Oskar | 466 | Team Coop | ||
12 | Debertolis | Bruno | 454 | Team Xcalibur Lill Sport | ||
13 | Dammen | Kjetil | 450 | Team LeasePlan Go | ||
14 | Ahrlin | Jerry | 446 | Team Santander | ||
15 | Eriksson | Jens | 425 | Team Santander | ||
15 | Berdal | Tore Bjørseth | 425 | Team United Bakeries | ||
17 | Impola | Bill | 418 | Team Coop | ||
18 | Pettersen | Øystein | 388 | Team United Bakeries | ||
19 | Aasen Ouren | Geir Ludvig | 357 | Team Synnfjell | ||
20 | Høst | Anders | 324 | Lyn Ski |
last name | first name | points | team | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Boner | Seraina | 2110 | Team Coop | ||
2 | Kveli | Laila | 1500 | Team Santander | ||
3 | Johansson Norgren | Britta | 668 | Team SkiProAm | ||
4 | Löfström | Annika | 650 | Team Coop | ||
5 | Roberto | Kristina | 569 | Skistart.com-Bergslagen | ||
6 | Lintzén | Nina | 512 | Team SkiProAm | ||
7 | Braathen | Solfrid | 457 | Team SkiProAm | ||
8 | Hansson | Sandra | 450 | Team Oslo Sportslager | ||
9 | Jambaeva | Tatjana | 440 | Team Futura | ||
10 | Toftdahl Staver | Tuva | 427 | Team LeasePlan Go | ||
11 | Korsgren | Lina | 411 | Team SkiProAm | ||
12 | Tikhonova | Julia | 390 | Russian Marathon Team | ||
12 | Smutná | Kateřina | 390 | Silvini Madshus team | ||
14 | Gräfnings | Maria | 299 | Skistart.com-Bergslagen | ||
15 | Roponen | Riitta Liisa | 261 | Team Xcalibur Lill Sport | ||
16 | Zelenková | Šárka | 171 | Silvini Madshus team | ||
17 | Ishida | Masako | 170 | Team United Bakeries | ||
17 | Boudíková | Adéla | 170 | Team Pioneer Investments | ||
19 | Rydqvist | Maria | 167 | Skistart.com-Bergslagen | ||
20 | Mannima | Tatjana | 128 | Team Futura |
Swix Ski Classics Champion
MENN# | country | name | team | points | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Anders Aukland | SANT | 340 | ||
2 | Morten Eide Pedersen | COOP | 315 | ||
3 | Petter Eliassen | LEAS | 280 | ||
4 | Øystein Pettersen | UNBA | 245 | ||
5 | Johan Kjølstad | UNBA | 190 | ||
6 | Bill Impola | COOP | 180 | ||
7 | Tore Bjørseth Berdal | UNBA | 158 | ||
8 | Stanislav Řezáč | SILV | 143 | ||
9 | Tord Asle Gjerdalen | SANT | 140 | ||
10 | Anders Høst | LYNS | 133 | ||
11 | Stian Hoelgaard | LEAS | 125 | ||
12 | Daniel Richardsson | L157 | 120 | ||
13 | Bruno Debertolis | TXLS | 119 | ||
14 | Ivan Arteev | RUSM | 101 | ||
15 | Oskar Svärd | COOP | 95 | ||
16 | Audun Laugaland | LEAS | 85 | ||
17 | Andreas Nygaard | SANT | 75 | ||
17 | John Kristian Dahl | UNBA | 75 | ||
19 | Jimmie Johnsson | COOP | 73 | ||
20 | Alexey Dvoskin | RUSM | 72 |
# | country | name | team | points | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Kateřina Smutná | SILV | 390 | ||
2 | Seraina Boner | COOP | 360 | ||
3 | Britta Johansson Norgren | SKIP | 220 | ||
4 | Lina Korsgren | SKIP | 180 | ||
5 | Adéla Boudíková | PIIN | 170 | ||
5 | Masako Ishida | UNBA | 170 | ||
7 | Kristina Roberto | SBER | 149 | ||
8 | Solfrid Braathen | SKIP | 146 | ||
9 | Laila Kveli | SANT | 120 | ||
9 | Julia Tikhonova | RUSM | 120 | ||
11 | Annika Löfström | COOP | 95 | ||
11 | Holly Brooks | SANT | 95 | ||
13 | Tatjana Mannima | FUTU | 90 | ||
14 | Maria Rydqvist | SBER | 82 | ||
15 | Polina Ermoshina | RUSM | 78 | ||
16 | Viktoria Melina | RUSM | 75 | ||
17 | Rahel Imoberdorf | TXLS | 66 | ||
18 | Šárka Zelenková | SILV | 64 | ||
19 | Hilde Losgaard Landheim | COOP | 62 | ||
20 | Marthe Kristine Hafsahl Karset | UNBA |
Swix Ski Classics Sprint
# | country | name | team | points | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Øystein Pettersen | UNBA | 65 | ||
2 | Petter Eliassen | LEAS | 60 | ||
3 | Andreas Nygaard | SANT | 50 | ||
4 | John Kristian Dahl | UNBA | 40 | ||
5 | Anders Aukland | SANT | 30 | ||
6 | Stanislav Řezáč | SILV | 20 | ||
6 | Bruno Debertolis | TXLS | 20 | ||
8 | Morten Eide Pedersen | COOP | 10 | ||
8 | Andrey Tyuterev | RUSM | 10 | ||
10 | Sami Jauhojärvi | COOP | 5 | ||
10 | Tord Asle Gjerdalen | SANT | 5 |
Swix Ski Classics Team
# | team | points | |
---|---|---|---|
1 | Team Coop | 1010 | |
2 | Team United Bakeries | 925 | |
3 | Team Santander | 921 | |
4 | Silvini Madshus team | 603 | |
5 | Team LeasePlan Go | 505 | |
6 | Russian Marathon Team | 503 | |
7 | Team Xcalibur Lill Sport | 361 | |
8 | Team Pioneer Investments | 299 | |
9 | Lager 157 Ski Team | 291 | |
10 | Skistart.com-Bergslagen | 268 |
Swix Ski Classics Youth
MENN
# | country | name | team | points | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Bill Impola | COOP | 180 | ||
2 | Anders Høst | LYNS | 133 | ||
3 | Stian Hoelgaard | LEAS | 125 | ||
4 | Andreas Nygaard | SANT | 75 | ||
5 | Maicol Rastelli | LIVI | 47 |
KVINNER
# | country | name | team | points | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Hilde Losgaard Landheim | COOP | 62 |
Mer info om Swix Ski Classics og hele rankingen og stillingen i årets langløpsserie finner du her: www.swixskiclassics.com