Det ble personlig rekorder i fleng for de norske deltakerne i det svenske Grand Prix-stevnet i Sollentuna i Stockholm tirsdag kveld med 1500-meteren til Thomas Solberg Eide (bildet) som det store høydepunktet.
Etter en litt forsiktig opptakt denne sesongen perset Asbjørn Ellefsen Persen på 5000 m med 14.18.55 og tok tredjeplassen bare 7 hundredeler bak Lars Erik Malde
Norske øvelser i Sollentuna:
Men 800 m B | ||||||||
1 | Johan Henningsson | 90 | Bollnäs FIK | 1:51.71 | SB | |||
2 | Jamal Alhayrani | 93 | Qatar | 1:51.83 | ||||
3 | Vidar Dahle | 88 | Norway | 1:51.86 | SB | |||
4 | Victor Hedin | 91 | Huddinge AIS | 1:53.21 | ||||
5 | Matias Bredahl Reedtz | 87 | Denmark | 1:53.32 | ||||
6 | Daniel Norberg | 78 | Spårvägens FK | 1:53.47 | SB | |||
7 | Alexander Persson | 89 | Hammarby IF | 1:54.04 | PB | |||
8 | Muayad Ahmed | 93 | Qatar | 1:54.51 | ||||
Men 1500 m A | ||||||||
1 | Ismail Kombich | 85 | Kenya | 3:36.61 | ||||
2 | Ryan Gregson | 90 | Australia | 3:36.64 | ||||
3 | Nick McCormick | 81 | Great Britain | 3:37.00 | SB | |||
4 | Dmitrijs Jurkevics | 87 | Latvia | 3:37.35 | ||||
5 | Collis Birmingham | 84 | Australia | 3:37.61 | ||||
6 | Colin McCourt | 84 | Great Britain | 3:40.02 | SB | |||
7 | Kemal Koyuncu | 85 | Turkey | 3:40.10 | SB | |||
8 | Thomas Solberg Eide | 92 | Norway | 3:40.22 | PB | |||
9 | Niclas Sandells | 84 | Finland | 3:42.14 | SB | |||
10 | Hans Kristian Fløystad | 89 | Norway | 3:43.46 | ||||
11 | Erik Johansson | 89 | Hässelby SK | 3:43.66 | PB | |||
12 | Johan Hydén | 89 | IK Akele | 3:43.86 | PB | |||
13 | Marcus Hallbäck | 92 | Hässelby SK | 3:46.97 | PB | |||
14 | Elmar Engholm | 92 | Hässelby SK | 3:48.14 | PB | |||
Men 1500 m B | ||||||||
1 | Tom Erling Kårbø | 89 | Norway | 3:45.95 | PB | |||
2 | Staffan Ek | 91 | Björnstorps if | 3:46.29 | PB | |||
3 | Ferdinand Kvan Edman | 93 | Norway | 3:48.59 | PB | |||
4 | Kjetil Foss Angeltvedt | 85 | Norway | 3:49.35 | PB | |||
5 | Vetle Aasland | 91 | Norway | 3:50.02 | ||||
6 | Fredrik Uhrbom | 77 | Spårvägens FK | 3:50.56 | ||||
7 | Johannes Alnes | 90 | Norway | 3:53.95 | ||||
8 | Viktor Ekelund | 89 | Malmö AI | 3:54.87 | ||||
9 | Martin Stjernlöf | 87 | Turebergs FK | 3:57.94 | ||||
10 | Marcus Gustafsson | 88 | Spårvägens FK | 3:58.45 | ||||
11 | Aki Nummela | 85 | Finland | 3:59.64 | ||||
Men 5000 m | ||||||||
1 | Haben Idris | 87 | Hässelby SK | 14:08.85 | ||||
2 | Lars Erik Malde | 90 | Norway | 14:18.48 | ||||
3 | Asbjørn Ellefsen Persen | 87 | Norway | 14:18.55 | PB | |||
4 | Ørjan Grønnevig | 91 | Norway | 14:24.67 | ||||
5 | Anton Danielson | 90 | GoIF Tjalve | 14:29.92 | ||||
6 | Jarkko Hamberg | 82 | Finland | 14:36.67 | ||||
7 | Anders Huun Monsen | 90 | Norway | 14:40.71 | PB | |||
8 | Erik Widing | 87 | Turebergs FK | 14:52.90 | ||||
9 | Tomas Windheim | 87 | Norway | 15:00.93 | ||||
10 | Ragnar Stølsmark | 85 | Norway | 15:06.14 | ||||
11 | Oscar Majling | 86 | Hässelby SK | 15:09.71 |