Kondismedlem Sponset innhold
Runa Skrove Falch og Silje Fjørtoft var raskest i kvinneklassen, her med mellomdistanseløper Andreas Roth på slep. (Foto: Per Inge Østmoen)

Runa Skrove Falch og Silje Fjørtoft var raskest i kvinneklassen, her med mellomdistanseløper Andreas Roth på slep. (Foto: Per Inge Østmoen)

Udø Pedersen og Skrove Falch vant i solskinnet på Lørenskog

Det ble løpt  sterkt av de mange gode løperne som benyttet seg av det fantastiske solskinnsværet til å løpe 5 km i vinterens siste vinterkarusell på Romerike.

I kvinneklassen var Runa Skrove Falch fra SK Vidar raskest på tiden 16:57 med Silje Fjørtoft 16 sekunder etter på 2. plass. Også Karoline Kyte fra Førdel IL var langt ned på 17-tallet med tiden 17:39.
 

Topp 10 kvinner (27 deltagere):    
1   Runa Falch Sk Vidar 16:57
2   Silje Fjørtoft NOTEAM 17:13
3   Karoline Kyte Førde IL 17:39
4   Amalie Sæten Kristiansands IF-Friidrett 18:34
5   Yngvild Elvemo IL i BUL 18:34
6   Silje Christiansen Driv Idrettslag - Friidrett 19:51
7   Tone Fløttum Fet Friidrettsklubb 20:32
8   Dorte Foss Raufoss Friidrett 20:42
9   Beate Holm Lørenskog CK 21:32
10   Frid Lilland Lørenskog FIL 22:52



landsmoeteloepet_teten_25P4135.jpg
Erik Udø Pedersen litt før halvveis i løpet mens Jonas Lurås Hammer ennå holdt følge. (Foto: Per Inge Østmoen).
 

I herreklassen fikk vi hele 7 mann under 17 minutter, og tre løpere godt ned på 15-tallet. Erik Udø Pederen fra Kristiansand Løpeklubb vant på tiden 15:04 foran Lørenskog FILs egen Jonas Lurås Hammer som var 10 sekunder etter i mål. Pedersens klubbkamerat Håkon Musholm kom på tredjeplass med tiden 15:36.
 

Topp 20 menn (97 deltagere):    
1   Erik Udø Pedersen Kristiansand Løpeklubb 15:04
2   Jonas Lurås  Hammer Torshov Sport Runners/LFIL 15:14
3   Håkon Mushom Kristiansand Løpeklubb 15:36
4   Morten  Hansen Lørenskog Friidrettslag 16:02
5   Thomas Roth Ullensaker/Kisa IL Friidrett 16:45
6   Glenn Røisgaard Lørenskog CK  16:47
7   Andreas Roth Ullensaker/Kisa IL Friidrett 16:57
8   Magnus Salberg Aurskog - Høland Friidrettslag - 18:02
9   Steffen Assli Driv IL /Sportsmanden 18:16
10   Børge Nordvold NOTEAM 18:36
11   Anders Brænna NOTEAM 19:16
12   Steffen Stebbing NOTEAM 19:18
13   Per Kåre Langlo Stranda IL  19:20
14   Tim Bennett Kondis 19:22
15   Steinar Lund Bjørkelangen SF 19:30
16   Tom-Vegard Olufsen NOTEAM 19:35
17   Njål Pedersen NOTEAM 19:42
18   Fredrik Dyring Skau Statoil Bil 19:45
19   Kurth Asle Magnussen Brevpost BIL 19:45
20   Jan Grov Kondis 20:02


Årets løype på Lørenskog gikk i motsatt retning av det en løp f.eks. i fjor. Start og mål var lagt rett nedenfor Lørenskog ishall. 

Dermed hadde en gjort unna mesteparten av motbakkene og løping i  "vinkel" tidlig i løpet og kunne gyve på med de kreftene man hadde i fine lange og rette strekninger.

Det fine været fristet mange til sin første løpetur med kort bukse og t-skjorte. Men som vanlig kledde folk seg mer etter kalenderen enn etter været for dagen.


DSC00339 (640x425).jpgOddny Ringheim - som vant klasse K55-59 - var en av mange deltagere som kombinerte Kondis-landsmøtet med Vinterkaruselløpet. (Foto: Olav Engen).
 

4 km unna avholdt Kondis sitt landsmøte og deltagerne hadde skiftet til løpstøy og løpssko og beviste igjen at de har Norges sprekeste landsmøte. Både i antall deltakere  og sprekhet. De som ikke løp sjøl, sto bak kameraer og gjorde det som Kondis sine frivillige medarbeidere gjør hver eneste helg året rundt og mange av hverdagene også. Bildene deres kommer etterhvert når vi får gjort unna landsmøtet.


landsmoeteloepet_starten_25P4133.jpg
Fra starten like nedenfor Lørenskoghallen. (Foto: Per Inge Østmoen)


SE MANGE FLERE BILDER NEDENFOR DE KLASSEVISE RESULTATENE
 

Resultater Vinterkarusellen Lørenskog 11.03.2017:
 

 Kvinner 12-13    
1   Thea Christiansen Engen Enebakk IF 27:26
         
 Kvinner 16-17    
1   Frid Lilland Lørenskog FIL 22:52
         
 Kvinner 20-22    
1   Amalie Sæten Kristiansands IF-Friidrett 18:34
         
 Kvinner 23-34    
1   Runa Falch Sk Vidar 16:57
2   Silje Fjørtoft NOTEAM 17:13
3   Karoline Kyte Førde IL 17:39
4   Yngvild Elvemo IL i BUL 18:34
5   Helene Lillekvelland FFI BIL 28:03
         
 Kvinner 35-39    
1   Tone Fløttum Fet Friidrettsklubb 20:32
         
 Kvinner 40-44    
1   Silje Christiansen Driv Idrettslag - Friidrett 19:51
2   Beate Holm Lørenskog CK 21:32
3   Helene Pham NOTEAM 23:32
4   Yvette Christiansen DSS 27:52
         
 Kvinner 45-49    
1   Monica Nyheim Bil Ahus 22:56
2   Randi Frøyland NOTEAM 23:05
         
 Kvinner 50-54    
1   Dorte Foss Raufoss Friidrett 20:42
2   Anne Marit Arnegaard Romerike runners team 23:08
3   Marianne Røhme Kondis 26:15
         
 Kvinner 55-59    
1   Oddny Ringheim Kondis 24:51
2   Våril Bendiksen Skedsmo vgs 25:22
3   Bodil Brå Alsvik Kondis 27:29
4   Kari Elisabeth Oustad Bil Ahus 27:46
5   Inger Thune NOTEAM 28:07
6   Mari-Anne Egge Ranheim Romerike runners team 29:21
         
 Kvinner 60-64    
1   Torill Bergland Høvik JOGG 25:08
2   Helen  Roald Kondis 32:14
         
 Kvinner 65-69    
1   Inger Berntzen Fet Friidrettsklubb 26:58
         
 Menn 12-13    
1   Nikolai Solum SK Vidar 22:26
         
 Menn 14-15    
1   Sivert Rustad Ullensaker/Kisa IL Friidrett 21:00
         
 Menn 16-17    
1   Njål Pedersen NOTEAM 19:42
 Menn 20-22    
1   Morten  Hansen Lørenskog Friidrettslag 16:02
         
 Menn 23-34    
1   Erik Udø Pedersen Kristiansand Løpeklubb 15:04
2   Jonas Lurås  Hammer Torshov Sport Runners/LFIL 15:14
3   Håkon Mushom Kristiansand Løpeklubb 15:36
4   Thomas Roth Ullensaker/Kisa IL Friidrett 16:45
5   Glenn Røisgaard Lørenskog CK  16:47
6   Andreas Roth Ullensaker/Kisa IL Friidrett 16:57
7   Magnus Salberg Aurskog - Høland Friidrettslag - 18:02
8   Steffen Assli Driv IL /Sportsmanden 18:16
9   Anders Brænna NOTEAM 19:16
10   Tom-Vegard Olufsen NOTEAM 19:35
11   Stein Dahl NOTEAM 20:07
12   Bjørnar Hornnes Vik IL 20:16
13   Tobias Lillekvelland FFI BIL 20:56
14   Magnus Søby Markhus Høland IL 21:29
15   Bjarte Løvik NOTEAM 25:01
16   Daniel Gullerud Bil Ahus 27:27
         
 Menn 35-39    
1   Steffen Stebbing NOTEAM 19:18
2   Steinar Lund Bjørkelangen SF 19:30
3   Harald Søviknes Kondis 20:05
4   Lars Gøran Back NOTEAM 23:26
         
 Menn 40-44    
1   Børge Nordvold NOTEAM 18:36
2   Fredrik Dyring Skau Statoil Bil 19:45
3   Jan Grov Kondis 20:02
4   Per Ivar Hoelsengen Raumnes & Årnes IL 21:48
5   Andreas Christensen NOTEAM 22:06
6   Christian Andersen Team Andersen 23:27
         
 Menn 45-49    
1   Espen Skrimstad Storebrand Sport 20:45
2   Bjørn Skotte Kondis 20:52
3   Raymond Røren Pedersen NOTEAM 21:15
4   Terje Morstøl Albatross IL  22:05
5   Tor Edvin Hoelsengen Raumnes & Årnes IL 22:27
6   Erik Haugland NOTEAM 23:11
7   Jan Rune Paulsen Kondis 23:18
8   Juan Chako NOTEAM 24:31
         
 Menn 50-54    
1   Per Kåre Langlo Stranda IL  19:20
2   Tim Bennett Kondis 19:22
3   Steinar Lien Oppegård IL 20:23
4   Børre Olsen Driv IL 20:48
5   Torfin Olsen Romerike runners team 20:57
6   Pål Lampert Romerike runners team 22:38
7   Roger Christiansen DSS 22:58
8   Dan Boye Nilsen Romerike runners team 23:45
    Oddbjørn Homstvedt NOTEAM fullf.
         
 Menn 55-59    
1   Kurth Asle Magnussen Brevpost BIL 19:45
2   Rolf  Bakken Kondis 20:59
3   Tor Ivar Hvam Kløfta IL 21:02
4   Torbjørn Torbjørnsen NOTEAM 21:30
5   Anders Tøsse Kondis 22:07
6   Arne Dag Myking Kondis 22:20
7   Øyvind Huse NOTEAM 23:09
8   Åge Jensen Romerike runners team 23:49
9   Heming Leira Kondis 24:31
10   Modolv Ranheim Romerike runners team 28:01
         
 Menn 60-64    
1   Steinar Skaar Løpsklubben 1814 BIL 20:18
2   Christian  Prestegård Kondis/ Il Fanaråk 20:35
3   Wayne Stebbing Bertel O.Steen 21:43
4   Stein T. Dahl Elixia 22:24
5   Jahn Bakke Sats 22:26
6   Sigmund Jensen Romerike runners team 22:32
7   Rune Fossheim Kondis 23:30
8   Inge Asbjørn Haugen Kondis 25:17
9   OddvaR Røsten Kondis 25:46
         
 Menn 65-69    
1   Sten Solfjeld Privat 21:03
2   Tor-Arne Stenhaug Romerike runners team 21:19
3   Helge Fuglseth Kondis 21:21
4   Bjørn Lauglo Stovnerkameratene 21:24
5   Ivar Egberg Blaker IL  22:06
6   Arne Johansen Ullensaker/Kisa IL Friidrett 22:10
7   Arne Langseth Aurskog - Høland Friidrettslag - 23:02
8   Bjørn Knudsen Stovnerkameratene 24:22
9   Rolf Meek Romerike Friidrett 24:29
10   Arild Tormod Syversrud Arcus Bil 24:37
11   Sigurd Steensæth NOTEAM 26:15
12   Ottar Arnold Eide Oslo Kommune BIL  26:24
13   Alf-Steinar Lamo RRT 30:56
14   Dag Erichsrud IL i BUL 31:00
    Asbjørn  Ringstad Lørenskog FIL fullf.
    Gunnar Fredrik Aasgaard Lørenskog FIL / Kommune BIL fullf.
    Olav Engen Kondis fullf.
    Kjell Vigestad Kondis fullf.
         
 Menn 70-74    
1   Kjell Jonhaugen Nittedal IL 22:15
2   Stein  Berget Lørenskog FIL 23:05
3   Arne Ingelsrud Oslo Sporveier 25:30
4   Gunnar Lauritz Pedersen Lørenskog Friidrettslag 25:37
5   Finn Løkeberg AHF 26:09
6   Vidar Rognerud Raumnes&Årnes 26:43
7   Odd Arne Døskeland NOTEAM 27:10
    Arne Luke Ull/Kisa fullf.
         
 Menn 75-79    
1   Per O. Anthonsen Nittedal IL 30:38
2   Henning  Høgheim Ull/Kisa 31:53
3   Petter Kildal Haga IF 34:12
4   Lyder Alnes Lørenskog Kommune BIL 36:22
         
 Menn 80-84    
    Olav Linde NOTEAM fullf.



Flere bilder fra Lørenskog: 

dametreer_25P4214.jpg
Karoline Kyte ble nummer tre i kvinneklassen. (Foto: Per Inge Østmoen)

landsmoeteloepet_teten_25P4151.jpg
Håkon Musholm ble nummer tre på Lørenskog. (Foto: Per Inge Østmoen).

landsmoeteloepet_teten_25P4160.jpgArrangørklubbens egen Morten Hansen løp inn til fjerde plass. (Foto: Per Inge Østmoen)

DSC00297 (640x426).jpgGlenn Røisgaard løp på 16:47 og ble likevel "bare" nummer 6. (Foto: Olav Engen)

DSC00304 (640x426).jpg
Amalie Sæten fra Kristiansands IF foran Yngvild Elvemo som forrige helg deltok på 800 meter i EM innendørs.

DSC00313 (640x426).jpg
Tone Fløttum fra Fet FIK ligger litt foran Dorte Foss fra Raufoss Friidrett - en avstand som økte til 10 sekunder i mål. Likevel er vi imponert over Dortes 20:42 i K50-54. Bakerst av disse tre ser vi tidligere Kondispresident Christian Prestegaard som ble nummer 2 i M60-64 og kom mellon jentene i mål.  (Foto: Olav Engen).

DSC00376 (640x425).jpg
Ivar Egeberg feiret 67-årsdagen og første dag som ekte pensjonist med å løpe den kontrollmålte 5-kilometeren i Vinterkarusellen på 22:06. (Foto: Olav Engen).

Ivar_Egeberg_foto-FinnOlsen.JPGAnders Tøsse fra Kondis Kristiansud side om side med Ivar Egeberg. (Foto: Finn Olsen)

Kondis/Finn Olsen
Fornøyd landsmøtegjeng: Delegatene fra Kondis sitt landsmøte tok seg også tid til å delta. Her et lite utvalg av dem f.v: Oddvar Røsten, Bodil Brå Alsvik, Tim Bennett, Marianne Røhme og Christian Prestegård. (Foto: Finn Olsen)