Helnorsk pall i klassen for menn: f.v: Roger Aa Djupvik, Anders Aukland (vinner) og Espen Harald Bjerke
Anders Aukland vant på rekordtiden 2.21.34 og var 24 sekunder foran Roger Aa Djupvik. Espen Harald Bjerke ble nr. 3 enda 11 sekunder bak Aukland. 6 løpere var foran Stanislav Rezacs gamle rekord på 2.24.33 fra 2008.
Også i dameklassen ble det satt ny rekord. Seraina Boner vant i år som i fjor, men gikk over 24 minutter fortere enn i 2011. Den nye rekordtiden er 2.47.03, som er en forbedring av Hilde Gjermundshaug Pedersens rekord fra 2008 med fem minutter.
Foto: Per Inge Østmoen, Finn Olsen og Kjell Vigestad
Les også:
Seraina Boner med ny seier og løyperekord
Glimt fra Rennet - Almaas-show i målområdet
Anders Auklands rekordløp
Fornøyde veteraner imponerer
Strengere kontroll i Birkebeinerrennet
Hva påvirker tiden i Birkebeinerrennet?
Lokale prestasjoner fra Lillehammer-distriktet
Tre Hedmarkseire i Birken
Øvrig dekning av Birkebeinerrennets arrangementer:
Delt seier i den første Fredagsbirken /Squeezy vant StafettBirken
Galleri med 130 bilder fra HalvBirken
Galleri med 203 bilder fra 2. veksling i StafettBirken
Hedmark-dominans i StafettBirken
Bilder fra Barnas Birkebeinerrenn
God deltakelse også i HalvBirken
Hedmarkdamer best i HalvBirken
Solid deltakerrekord for UngdomsBirken
"Samleside" for Birkebeinerrennet - her finner du tidligere års reportasjer
Start elite: I midten rennets vinner, Anders Aukland, og til høyre er Stanislav Rezac, som ikke lyktes i Birken, men ble sesongen totalvinner i FIS Marathon Cup og kunne reise hjem med vinnersjekken på 7400 Euro eller drøye 50.000 norske kroner.
Menn topp 30:
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 6 | Anders Aukland | Team Xtra Personell/Oseberg SL | 2:21:34 |
2 | 114 | Roger Aa Djupvik | Lillehammer Skiklub/Team Birken | 2:21:58 |
3 | 28 | Espen Harald Bjerke | Lillehammer Skiklub/Team Birken | 2:22:09 |
4 | 20 | Anders Södergren | Team United Bakeries | 2:22:24 |
5 | 24 | Toni Livers | Team Exspirit | 2:23:35 |
6 | 99 | Hannes Dotzler | Team Di-Sprint | 2:24:19 |
7 | 4 | Jörgen Brink | Team United Bakeries | 2:24:54 |
8 | 118 | Chris Andre Jespersen | Byåsen IL/Team Veidekke | 2:25:17 |
9 | 17 | Mathias Fredriksson | Team Exspirit | 2:25:44 |
10 | 31 | Morten Eide Pedersen | Lillehammer Skiklub/Team Birken | 2:25:47 |
11 | 11 | Florian Kostner | Long distance FMC Italy | 2:26:31 |
12 | 14 | Arne Post | Team United Bakeries | 2:26:33 |
13 | 116 | Jens Eriksson | Dala-Floda IF | 2:27:17 |
14 | 32 | Anders Høst Mølmen | Team Xtra Personell/Lyn Ski | 2:27:19 |
15 | 26 | Anders Myrland | Team United Bakeries | 2:27:20 |
16 | 80 | Andrew Musgrave | Røa IL | 2:27:27 |
17 | 9 | Kjetil Hagtvedt Dammen | Team Xtra Personell/Rustad IL | 2:28:21 |
18 | 128 | Kristian Tettli Rennemo | Leksvik IL | 2:28:34 |
19 | 113 | Torjus Børsheim | Lillehammer Skiklub/Team Birken | 2:28:41 |
20 | 33 | Simen Østensen | Team Xtra Personell/Fossum IF | 2:28:41 |
21 | 34 | Stian Remseth Andresen | Team Xtra Personell/Nittedal IL | 2:28:41 |
22 | 575 | Øystein Pettersen | Sport1 Storgata | 2:28:42 |
23 | 12 | Børre Næss | Efteløft IL/Team NPRO | 2:29:33 |
24 | 146 | Ånund Lid Byggland | 2:29:46 | |
25 | 27 | Marco Cattaneo | Long distance FMC Italy | 2:29:58 |
26 | 25 | Petr Novak | Patria Direct Team | 2:29:59 |
27 | 38 | Simone Paredi | Long distance FMC Italy | 2:29:59 |
28 | 143 | Espen Udjus Frorud | Skiptvet I.L | 2:30:00 |
29 | 100 | Franz Göring | Team Di-Sprint | 2:30:09 |
Veteranseier: Anders Aukland har nådd klasse 40-44 år og vant den klassen foran Odd-Bjørn Hjelmeset. Men viktigere for Anders er at alderen ikke tynger like mye for han som for Odd-Bjørn. Dagens seier førte også Anders opp på tredjeplass i FIS Marathon Cup.
Kvinner topp 20:
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 606 | Seraina Boner | Team Exspirit | 2:47:03 |
2 | 605 | Stephanie Santer | Long distance FMC Italy | 2:50:08 |
3 | 602 | Jenny Hansson | Team Exspirit | 2:50:37 |
4 | 607 | Antonella Confortola | Long distance FMC Italy | 2:51:37 |
5 | 627 | Tuva Toftdahl Staver | 2:52:10 | |
6 | 623 | Silje Øyre Slind | Oppdal IL | 2:53:11 |
7 | 629 | Marte Monrad-Hansen | HEMING IL | 2:54:35 |
8 | 622 | Astrid Øyre Slind | Team Trøndelag | 2:55:53 |
9 | 604 | Laila Kveli | Team Xtra Personell/Lierne IL | 2:56:28 |
10 | 615 | Kari V Gjeitnes | Henning skilag | 2:58:11 |
11 | 613 | Eloide BOURGEOIS | French Team | 3:01:24 |
12 | 608 | Ursina Badilatti | 3:01:45 | |
13 | 601 | Susanne Nyström | Team Exspirit | 3:03:12 |
14 | 603 | Sara Svendsen | Team Xtra Personell/Tromsø IL | 3:03:45 |
15 | 689 | Therese Engen | Rustad IL/ Trude Dybendahl Ski | 3:05:22 |
16 | 649 | Mari Eide | Øystre Slidre il | 3:06:36 |
17 | 621 | Maria Strøm Nakstad | Team Trøndelag | 3:08:41 |
18 | 743 | Ida Gjermundshaug Pedersen | Nybygda IL | 3:09:47 |
19 | 706 | Ingrid Hannestad | Oslo Sportslager / Gjerdrum IL Ski | 3:10:59 |
20 | 631 | Mari Johanna Brox | OSI | 3:11:11 |
Pallen for damer: Stephanie Santer, Seraina Boner (vinner) og Jenny Hansson. Beste norske ble Tuva Toftdal Staver på 5. plass.
Menn 16-17 år:
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 2663 | Mattis Stenshagen | Sport1 Gausdal | 2:54:55 |
2 | 2983 | Torjus Bern Hansen | Rye/Kjelsås | 2:56:06 |
3 | 2885 | Joachim Aurland | kjellmyra IL/Team Solørski | 2:56:26 |
4 | 4274 | Bjørn André Aaslund | Fet skiklubb | 2:56:47 |
5 | 4122 | Nikolai Prietz | Fossum | 2:57:42 |
6 | 2425 | Øystein Tallhaug Engelstad | MjøsSki | 2:57:44 |
7 | 3772 | Erland Kvisle | Asker Sk | 2:59:06 |
8 | 2813 | Magnus Abrahamsen | Stokke il | 2:59:22 |
9 | 3032 | Vegard Johnson Joranger | Fossum IF | 2:59:29 |
10 | 3395 | Lars Hegg Gundersen | Fossum | 3:01:30 |
Pallen i yngste gutteklasse.
Menn 18-19 år:
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 539 | Joar Andreas Thele | Flekkefjord Kajakklubb | 2:39:34 |
2 | 269 | Kjetil Andre Bjerkrheim | Sportsmaster | 2:49:41 |
3 | 16779 | Truls Engen Korsæth | Lillehammer Skiklub | 2:50:03 |
4 | 2209 | Vinjar Skogsholm | Åslia skilag | 2:50:14 |
5 | 491 | Kristian Sandaker | Bærums Verk IF | 2:51:09 |
6 | 585 | Oliver Bræin Furuli | Lillehammer Skiklub | 2:51:32 |
7 | 253 | Jonas Amundsen | Nes Ski | 2:51:40 |
8 | 589 | Eirik Asdøl | Jardar IL | 2:54:30 |
9 | 548 | Ola Kristoffer Tosterud | Nes Ski | 2:57:10 |
10 | 1844 | Simen Jevne Arnesen | Hamar Skiklubb | 2:57:16 |
Pall gutter 18-19 år: Suveren seier til Joar Andreas Thele, Flekkefjord Kajakklubb.
Menn 20-24 år:
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 99 | Hannes Dotzler | Team Di-Sprint | 2:24:19 |
2 | 32 | Anders Høst Mølmen | Team Xtra Personell/Lyn Ski | 2:27:19 |
3 | 80 | Andrew Musgrave | Røa IL | 2:27:27 |
4 | 113 | Torjus Børsheim | Lillehammer Skiklub/Team Birken | 2:28:41 |
5 | 34 | Stian Remseth Andresen | Team Xtra Personell/Nittedal IL | 2:28:41 |
6 | 146 | Ånund Lid Byggland | 2:29:46 | |
7 | 143 | Espen Udjus Frorud | Skiptvet I.L | 2:30:00 |
8 | 61 | Øyvind Moen Fjeld | Kjelsås IL/Team NTNU | 2:30:21 |
9 | 124 | Hans Christer Holund | Nittedal IL | 2:30:35 |
10 | 19 | Christoffer Callesen | Team Xtra Personell/Asker skiklubb | 2:32:27 |
Menn 25-29 år:
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 24 | Toni Livers | Team Exspirit | 2:23:35 |
2 | 118 | Chris Andre Jespersen | Byåsen IL/Team Veidekke | 2:25:17 |
3 | 31 | Morten Eide Pedersen | Lillehammer Skiklub/Team Birken | 2:25:47 |
4 | 14 | Arne Post | Team United Bakeries | 2:26:33 |
5 | 116 | Jens Eriksson | Dala-Floda IF | 2:27:17 |
6 | 26 | Anders Myrland | Team United Bakeries | 2:27:20 |
7 | 9 | Kjetil Hagtvedt Dammen | Team Xtra Personell/Rustad IL | 2:28:21 |
8 | 128 | Kristian Tettli Rennemo | Leksvik IL | 2:28:34 |
9 | 33 | Simen Østensen | Team Xtra Personell/Fossum IF | 2:28:41 |
10 | 575 | Øystein Pettersen | Sport1 Storgata | 2:28:42 |
Menn 30-34 år:
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 114 | Roger Aa Djupvik | Lillehammer Skiklub/Team Birken | 2:21:58 |
2 | 28 | Espen Harald Bjerke | Lillehammer Skiklub/Team Birken | 2:22:09 |
3 | 11 | Florian Kostner | Long distance FMC Italy | 2:26:31 |
4 | 12 | Børre Næss | Efteløft IL/Team NPRO | 2:29:33 |
5 | 25 | Petr Novak | Patria Direct Team | 2:29:59 |
6 | 38 | Simone Paredi | Long distance FMC Italy | 2:29:59 |
7 | 7 | Audun Laugaland | Team United Bakeries | 2:30:16 |
8 | 70 | André Haugsbø | Gaular IL | 2:30:20 |
9 | 22 | Rickard Andreasson | Team Exspirit | 2:33:12 |
10 | 201 | Benoit Chauvet | Rossignol Transjurassienne Team | 2:34:16 |
Menn 35-39 år:
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 20 | Anders Södergren | Team United Bakeries | 2:22:24 |
2 | 4 | Jörgen Brink | Team United Bakeries | 2:24:54 |
3 | 17 | Mathias Fredriksson | Team Exspirit | 2:25:44 |
4 | 27 | Marco Cattaneo | Long distance FMC Italy | 2:29:58 |
5 | 1 | Stanislav Rezac | Patria Direct | 2:31:37 |
6 | 15 | Geir Ludvig Aasen Ouren | Oddersjaa SSK/Team NPRO | 2:31:51 |
7 | 10 | Daniel Tynell | Grycksbo IF/OK | 2:32:18 |
8 | 582 | Ivar Tveiten | Bjørn Myhre Sport | 2:32:36 |
9 | 2 | Jørgen Aukland | Team Xtra Personell/OsebergSL | 2:33:53 |
10 | 489 | Arne Christoffer Sand | Milsluker'n Sport | 2:34:51 |
Menn 40-44 år:
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 6 | Anders Aukland | Team Xtra Personell/Oseberg SL | 2:21:34 |
2 | 123 | Odd-Bjørn Hjelmeset | Fjellhug/Vereide IL | 2:32:27 |
3 | 55 | Per-Erik Bjørnstad | 2:39:35 | |
4 | 472 | Martin Ree | Støren Sportsklubb | 2:39:38 |
5 | 471 | Tor Joar Ravndal | 2:40:33 | |
6 | 267 | Thorodd Bakken | Milslukern Sport/LYN SKI | 2:41:50 |
7 | 59 | Felix Dieter | Engadin Skimarathon | 2:41:58 |
8 | 311 | Asbjørn Eritsland | Bjørn Myhre Sport | 2:42:02 |
9 | 562 | Øyvind Viken | Team Sport 1 Lillehammer/Åsmarka IL | 2:43:00 |
10 | 551 | Tor Ivar Tverå | Korgen IL | 2:43:20 |
Pall 40-44 år - en manglet: Odd-Bjørn Hjelmeseth (tv) vant klassen i fjor en stund før han fylte 40 år. Anders Aukland ble årets vinner, men har ikke helt oppdaget at han er blitt ordentlig veteran. Men så fyller han heller ikke 40 før ut på ettersommeren. Til høyre: Per Erik Bjørnstad.
Menn 45-49 år:
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 74 | Erling Jevne | Øyer/Tretten IF | 2:37:40 |
2 | 493 | Ola Sandholt | Swix Sport AS | 2:39:26 |
3 | 511 | Fred Anders Solbakken | Bull Ski & Kajakk | 2:42:01 |
4 | 450 | Jon Per Nygaard | Øversjødalen IL/Persbråten vgs Toppidrett | 2:42:15 |
5 | 425 | Tor Michelsen | ista | 2:43:30 |
6 | 259 | Jan Olav Beitmyren | Team Merida | 2:45:10 |
7 | 395 | Anders Karlsen | Nesodden IF | 2:45:29 |
8 | 523 | Geir Strandbakke | Sport 1 Lillehammer/Lillehammer Skiklub | 2:45:39 |
9 | 300 | Pål Cato Elshaug | Milsluker'n Sport / Rye | 2:45:48 |
10 | 540 | Jarle Thon | Skiptvet IL | 2:46:59 |
Menn 50-54 år:
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 262 | Trond Olav Berg | Rustad IL | 2:43:40 |
2 | 579 | Jon Gunnar Fjell | Bjørn Myhre Sport | 2:44:11 |
3 | 349 | Steinar Hannestad | Oslo Spl | 2:45:29 |
4 | 304 | Knut Beck Engebretsen | Overtoppen / Bull Ski & Kajakk | 2:49:51 |
5 | 303 | Andreas Engebretsen | Overtoppen/Bull Ski & Kajakk | 2:50:29 |
6 | 574 | Kristen Aaby | Bjørn Myhre Sport | 2:52:03 |
7 | 381 | Bjørn Høiby | Sport1 Hamar | 2:54:30 |
8 | 516 | Torbjørn Stalsberg | Næroset IL | 2:54:35 |
9 | 452 | Dag Arild Nylund | Nordbygda/Løten Ski | 2:54:41 |
10 | 400 | Espen Kristiansen | Rustad IL | 2:55:26 |
Pallen menn 50-54 år: I sin tredje sesong i klassen avanserte Trond Olav Berg fra 18. plass i 2010 til 3. plass i fjor og i til øverste trinnet i klassen i år.
Menn 55-59 år:
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 2336 | Kjell Ove Seim | Røldal IL | 2:54:31 |
2 | 455 | Eirik Næss-Ulseth | Coremine Team | 2:54:38 |
3 | 435 | Halvor Maartmann | Midas Data | 2:57:28 |
4 | 1842 | Tom Andresen | Norcem/Leca/Bygg.no | 2:57:47 |
5 | 2712 | Lars Seim | 3:00:06 | |
6 | 2092 | Svein Roger Løken | Toten treningssenter | 3:00:13 |
7 | 2626 | Terje Monsen | MOLDE PUKKVERK | 3:02:09 |
8 | 2284 | Øyvind Wennersberg | Mysen | 3:02:41 |
9 | 1968 | Ulf Halvorsen | Nittedal Team Reno BIL | 3:03:42 |
10 | 1854 | Dag Bay | Kjelsås IL | 3:04:05 |
Pallen menn 55-59 år
Menn 60-64 år:
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 354 | Erik Hanssveen | Søre Ål IL | 2:52:39 |
2 | 451 | Oddvar Nygaard | Bjørn Myhre Sport | 2:55:18 |
3 | 1946 | Bredo Glomsrød | 2:58:20 | |
4 | 2622 | Arne Magnar Moen | tynset | 3:01:10 |
5 | 593 | Ole Reinhart Sandstad | 3:02:58 | |
6 | 2160 | Olaf Pedersen | Olympiaparken/Team Sport 1 Lillehammer | 3:07:22 |
7 | 3217 | Villy Vatndal | 3:09:04 | |
8 | 2782 | Jarle Thonstad | Heimdal Ski | 3:12:24 |
9 | 2674 | Odd Pedersen | ringkollen skiklubb | 3:12:47 |
10 | 2808 | Svein Vole | Vågå IL | 3:14:11 |
Start for de eldste veteranene kl. 07.00
Motsol: Det klarnet opp like før starten for veteranene: menn over 65 år og kvinner over 60 år kl. 07.00 og 07.05. Men så ble også det eneste vi så av sola under årets Birkebeinerrenn.
Først i sporet: Egil Brørs i klasse 65-69 år tok fort en klar ledelse og var først i sporet på turen over til Lillehammer. Men Ola Kvaale i klassen over, som startet 7.05, var den raskeste av alle over 65 år.
Menn 65-69 år:
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 864 | Egil Brørs | Steinkjer Skiklubb | 3:07:16 |
2 | 938 | Hans Grøseth | IL snøhetta | 3:13:21 |
3 | 1109 | Arne Moen | 3:17:56 | |
4 | 1047 | Torbjørn Kristiansen | Høgskolen i Bergen | 3:17:58 |
5 | 1209 | Odd Arild Strand | Stor-Elvdal Skiklubb | 3:18:23 |
6 | 932 | Lars Gløtvold | 3:18:26 | |
7 | 920 | Helge Fossheim | Kvelde | 3:19:08 |
8 | 818 | Jostein Bekkos | Team Aktiv | 3:19:20 |
9 | 1245 | Per Øyvind Tveiten | Kvam l.s.k. | 3:19:59 |
10 | 882 | Giusep Dermon | Team Flurin | 3:20:09 |
Pall menn 65-69 år.
Menn 70-74 år:
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 1512 | Ola Kvaale | Selsbakk if | 3:06:53 |
2 | 1425 | Finn Magnar Hagen | Rena Sport 1/ Åslia skilag | 3:08:05 |
3 | 1635 | Per Magne Siraas | Selbu | 3:12:33 |
4 | 1354 | Arild Brygghaug | Vesterfjell og Omeng IL | 3:19:46 |
5 | 1534 | Åge Ludvigsen | Lillehammer Skiklub | 3:24:11 |
6 | 1729 | Ole Magnar Øvrebust | Stordal I.L | 3:27:41 |
7 | 1403 | Ola Fosheim | Vester Slidre IL | 3:30:02 |
8 | 1666 | Håkon Svendsen | Kongsvinger IL Ski | 3:30:44 |
9 | 1633 | Gunnar Serck-Hanssen | Heming | 3:33:19 |
10 | 1700 | Hilmar Jan Viberg | Vingrom IL | 3:34:51 |
Raskeste superveteran: Som så mange ganger før var Ola Kvaale raskest av alle over 65 år. Snart 72-årige Ola Kvaale er en av verdens beste skiveteraner.
Menn 75-79 år:
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 1421 | Eivind Grøtli | Kvikne IL | 3:30:27 |
2 | 1338 | Alf Berland | 3:49:53 | |
3 | 1569 | Øystein Nilsen | IL Polarstjernen | 3:50:24 |
4 | 1356 | Styrkår Brørs | Surnadal il | 3:56:30 |
5 | 1368 | Tor Finn Denstad | Lillehammer Skiklub | 4:05:41 |
6 | 1328 | Arne Bekken | 4:09:12 | |
7 | 1742 | Emil Skjølås | Lillehammer Skiklub | 4:10:18 |
8 | 1413 | Jan Gausen | Surnadal | 4:10:55 |
9 | 1503 | John Kopperud | Lillehammer Skiklub | 4:11:04 |
10 | 1593 | Petter Sv. Planke | Lyn Ski | 4:11:48 |
Menn 80-84 år:
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 1561 | Sverre Mikal Myklestad | Sport1 Gruppen | 4:29:11 |
2 | 1480 | Bjørn H. Johansen | Stabaæk IF | 4:32:54 |
3 | 1387 | Hans Espenes | norges skiveteraner | 4:54:12 |
4 | 1348 | Aage Boberg | 5:07:04 | |
5 | 1528 | Arne Lillevåg | 5:15:44 |
Menn 85-89:
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 1350 | Birger Brandsæter | skiforeningen | 5:24:36 |
Menn 90 år +:
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 1668 | Tollef Sverdrup | Skimt | 11:14:34 |
Kvinner 16-17 år:
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 5030 | Anna Jensen | Kjelsås IL | 3:37:45 |
2 | 5962 | Marte Sofie Buraas | Lillehammer SK | 3:43:37 |
3 | 7254 | Hanne Grøthe | Tormod Skilag | 3:52:09 |
4 | 7289 | Julie Synnøve Ensrud | Trøsken IL | 3:57:05 |
5 | 5612 | Ingrid Elisabeth Tveten | Røa IL | 3:58:14 |
Vinner klasse 16-17 år: Anna Jensen fra Kjelsås IL, klubben som denne helga arrangerte NM for junior i Holmenkollen, vant yngste klasse for kvinner.
Kvinner 18-19 år:
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 706 | Ingrid Hannestad | Oslo Sportslager / Gjerdrum IL Ski | 3:10:59 |
2 | 698 | Ragnhild Helene Gerhardsen | Mysen IF | 3:24:46 |
3 | 742 | Pia Helene Paulsen | Rustad IL | 3:29:49 |
4 | 738 | Dina Kristine Mølmen | if birkebeineren | 3:37:41 |
5 | 5413 | Fabia Damaso | Engadin skimaraton | 3:45:48 |
Vinner klasse 18-19 år: Ingrid Hannestad, Gjerdrum IL
Kvinner 20-24 år:
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 627 | Tuva Toftdahl Staver | 2:52:10 | |
2 | 623 | Silje Øyre Slind | Oppdal IL | 2:53:11 |
3 | 622 | Astrid Øyre Slind | Team Trøndelag | 2:55:53 |
4 | 649 | Mari Eide | Øystre Slidre il | 3:06:36 |
5 | 621 | Maria Strøm Nakstad | Team Trøndelag | 3:08:41 |
6 | 743 | Ida Gjermundshaug Pedersen | Nybygda IL | 3:09:47 |
7 | 633 | Anna Svendsen | Tromsø Skiklubb Langrenn/ Team | 3:12:14 |
8 | 711 | Anniken Hjellbakk Hole | Sunnylven | 3:12:44 |
9 | 780 | Eli Gjermundshaug Pedersen | Nybygda IL | 3:12:55 |
10 | 632 | Synnøve Bruland | Byåsen IL/Team NTNU | 3:13:33 |
Vinner klasse 20-24 år: Tuva Toftdal Staver ble ikke bare vinner av klasse 20-24 år, men også Norges beste totalt sett med en 5. plass, mens Silje Øyre Slind i samme klasse ble Norges 6. beste løper uansett klasse.
Kvinner 25-29 år:
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 629 | Marte Monrad-Hansen | HEMING IL | 2:54:35 |
2 | 604 | Laila Kveli | Team Xtra Personell/Lierne IL | 2:56:28 |
3 | 615 | Kari V Gjeitnes | Henning skilag | 2:58:11 |
4 | 631 | Mari Johanna Brox | OSI | 3:11:11 |
5 | 695 | Marit Liland Fredriksen | Stokmarknes IL | 3:13:03 |
6 | 620 | Marthe Katrine Myhre | Vind IL | 3:13:07 |
7 | 699 | Berit Gjelten | NTNUI | 3:14:26 |
8 | 720 | Marthe Kristine Hafsahl Karset | Vang SKLF | 3:17:32 |
9 | 745 | Solenne Roudot | Elopak | 3:22:33 |
10 | 722 | Aurelia Korthauer | Koll | 3:22:49 |
Vinner klasse 25-29 år: Marte Monrad-Hansen.
Kvinner 30-34 år:
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 606 | Seraina Boner | Team Exspirit | 2:47:03 |
2 | 605 | Stephanie Santer | Long distance FMC Italy | 2:50:08 |
3 | 602 | Jenny Hansson | Team Exspirit | 2:50:37 |
4 | 613 | Eloide BOURGEOIS | French Team | 3:01:24 |
5 | 608 | Ursina Badilatti | 3:01:45 | |
6 | 601 | Susanne Nyström | Team Exspirit | 3:03:12 |
7 | 603 | Sara Svendsen | Team Xtra Personell/Tromsø IL | 3:03:45 |
8 | 689 | Therese Engen | Rustad IL/ Trude Dybendahl Ski | 3:05:22 |
9 | 704 | Elin Hagavold | Team Aktiv | 3:21:30 |
10 | 731 | Borghild Løvset | Orkla ck | 3:25:55 |
Kvinner 35-39 år:
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 607 | Antonella Confortola | Long distance FMC Italy | 2:51:37 |
2 | 612 | Kamila Borutova | Salomon Nordic Team | 3:17:48 |
3 | 784 | Camilla Marie Mangelrød | Milslukern Sport | 3:18:12 |
4 | 772 | Nina Aandal | Isfjorden | 3:24:37 |
5 | 758 | Lin Iren Sætre | Hernes IL | 3:26:25 |
6 | 696 | Miia Tuovila | Sør-Fron il | 3:27:17 |
7 | 735 | Brita Cecilie Mustad | Norcem/Leca/Bygg.no | 3:31:12 |
8 | 691 | Ragnhild Jevne Etnestad | MjøsSki | 3:33:46 |
9 | 764 | Ragnhild Vestad | Garmo IL | 3:34:40 |
10 | 5048 | Reidun Olga Karlsen | Lillehammer Skiklub | 3:36:15 |
Kvinner 40-44 år:
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 746 | Astrid-Kristin Ruud | 3:13:26 | |
2 | 732 | Mari Ann Landsem Melhus | Henning skilag | 3:13:28 |
3 | 671 | Ragnhild Amlie | Try | 3:16:46 |
4 | 771 | Liv-Janne Øvrebust | Bjørndal IF/Roche BIL | 3:21:12 |
5 | 766 | Kari Mette Vika | MjøsSki | 3:21:32 |
6 | 773 | Torun Øvergaard Aarvik | Fana IL | 3:23:07 |
7 | 748 | Hege Skari | Lillehammer Skiklub | 3:23:15 |
8 | 759 | Kristin Sem Thagaard | Milslukern Sport | 3:27:09 |
9 | 739 | Anne Rindal Offigstad | Øyer Tretten IF | 3:28:11 |
10 | 723 | Ann Kristin Kristoffersen | Runar Ski | 3:29:24 |
Kvinner 40-44 år: Astrid-Kristin Ruud (tv.) vant bare to sekunder foran Mari Ann Landsem Melhus.
Kvinner 45-49 år:
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 737 | Marianne Myklebust | Hamar Skiklubb | 3:12:43 |
2 | 782 | Ellen Grepperud | Ås IL | 3:14:14 |
3 | 777 | Elisabeth Wigaard | Bjørn Myhre Sport | 3:16:03 |
4 | 679 | Ragnhild Bolstad | Åslia/Østerdal Garnison | 3:16:15 |
5 | 729 | Anne Elisabeth Elvebakk Linn | Lillehammer Skiklub | 3:17:07 |
6 | 724 | Inger Hegstad Krüger | Lyn Ski | 3:17:50 |
7 | 734 | Unni Persson Moseby | Kjelsås IL | 3:21:33 |
8 | 736 | Trude Dybendahl | 3:21:40 | |
9 | 701 | Torunn Grut | Syril il | 3:24:04 |
10 | 703 | Anne Grethe Gustavsen | Hakadal IL | 3:27:37 |
Kvinner klasse 45-49 år: Marianne Myklebust vant med 3.12.43.
Kvinner 50-54 år:
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 750 | Gøril Stav | il heming | 3:14:13 |
2 | 765 | Berit Vestermo | Hovin il | 3:17:23 |
3 | 790 | Astri Nilsson | MOI | 3:32:55 |
4 | 710 | Marianne Jensen Hjermstad | Fossum IF | 3:32:59 |
5 | 781 | Monica Blomlie Dahlen | BP | 3:41:30 |
6 | 681 | Elisabeth Brudvik | Vang SKLF | 3:42:52 |
7 | 690 | Nina Faye Eriksen | Fossum IF | 3:44:28 |
8 | 5681 | Sidsel Owren Nørstebø | 3:44:32 | |
9 | 5185 | May Arna Risberg | Fossum IF | 3:45:31 |
10 | 5639 | Synnøve Meisal | MOI | 3:48:23 |
Pallen for kvinner klassen 50-54 år
Kvinner 55-59 år:
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 4932 | Grethe Foss | 3:38:27 | |
2 | 5426 | Cecilie Engh | Terra BIL | 3:44:59 |
3 | 6792 | Anne-Grete Haugen | IL Viljar | 3:45:52 |
4 | 7252 | Anne-Mari Husby Aune | Sport1 Ove Aunli | 3:46:31 |
5 | 6332 | Åse Vinjar Opsal | Skedsmo | 3:49:09 |
6 | 5186 | Annie Ristebråten | Fagernes IL | 3:50:26 |
7 | 6979 | Kari Natvig | Nittedal IL | 3:52:04 |
8 | 6745 | Torhild Garen | Milslukern Sport | 3:53:25 |
9 | 5907 | Marit Austgulen | Fet skiklubb | 3:54:47 |
10 | 7181 | Tove Tøien | Lillehammer Skiklub | 3:55:53 |
Pallen for kvinner 55-59 år
Kvinner 60-64:
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 1681 | Birgit Øverby Tennøe | 3:14:23 | |
2 | 1478 | Berit Johannessen | Fossum IF | 3:18:14 |
3 | 1527 | Grete S Lillehovde | 3:33:09 | |
4 | 1618 | Ingrid Rørholt | 3:48:12 | |
5 | 1431 | Solfrid Halvorsen | Gjøvik skiklubb | 3:49:57 |
6 | 1597 | Marit Ramsli | Asker Skiklubb | 3:57:24 |
7 | 1564 | Taina Maavirta | Espoon Tapiot | 4:04:40 |
8 | 1470 | Berit Høyvik | Søre Ål IL | 4:10:12 |
9 | 1489 | Aud Jovall | Furnes Skiløperforening | 4:15:12 |
10 | 1665 | Solveig E Svardal | Eikefjord IL | 4:18:59 |
Pall kvinner 60-64 år: Kanskje de aller beste kvinnelige veteranene i årets Birkeneinerrenn sett i forhold til alderen.,
Kvinner 65-69 år:
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 1738 | Katharina Mo Berge | Sport1 Ove Aunli | 3:58:02 |
2 | 1567 | Turid Nielsen | Moelven, G-team | 4:08:55 |
3 | 1553 | Tone Moberg | 4:10:36 | |
4 | 1546 | Hild Perly Martinsen | 4:15:55 | |
5 | 1519 | Marit Larsen | Mjøndalen | 4:16:07 |
6 | 1669 | Marie Louise Svevad | Hernes | 4:20:42 |
7 | 1346 | Merete Blakstad | Bækkelaget SK | 4:23:00 |
8 | 1664 | Tordis Braskerud Sundt | Asker Skiklubb | 4:29:03 |
9 | 1471 | Oddbjørg Haakensveen | MjøsSki | 4:30:33 |
10 | 1337 | Arna Bergsmyr | sør trøndelag fylkeskommune | 4:31:28 |
Vinner klasse 65-69 år: Katharina Mo Berge er tidligere Norgesmester i langrenn og OL deltaker i 1968 og 1972 og også VM-deltaker i orientering. Hun gikk på omtrent samme tid som vinneren i klasse 16-17 år.
Kvinner 70-74 år:
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 1683 | Jorunn Jordan Thorstensen | Bjørn Myhre Sport | 4:23:08 |
2 | 1540 | Liv Astri Løkken | Raufoss og Gjøvik SK | 4:32:27 |
3 | 1405 | Elin Fossen | Sturla IF | 4:32:51 |
4 | 1690 | Marit Tunaal | Heming | 4:35:18 |
5 | 1585 | Øyvår Oldertrøen | Tynset IF | 4:46:34 |
Vinner kvinner 70-74 år: Jorunn Jordan Thorstensen
Kvinner 75-79 år:
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 1574 | Solveig Nyberg | Åslia skilag | 5:04:08 |
2 | 1331 | Gjertine Berg | 5:19:18 |
Funksjonshemmede:
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 904 | Svein Tore Fauskerud | Søre Ål IL | 3:16:42 |
2 | 1011 | Ragnar Sørhaug | Andebu IL | 3:36:49 |
3 | 1286 | Knut Vala | Rustad IL | 3:42:49 |